Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC

Zdravicko.

Pozeram sa po dobrej bezdrotovej klavesnici + mys na develop. Ale podmienka je aby to vedelo idealne "tlacidlom" prepinat medzi dvoma PC (bluetooth?)
Vie niekto poradit? Idealne vlastna dlhodoba skusenost
« Poslední změna: 07. 02. 2023, 14:07:15 od Petr Krčmář »


Re:Poradte Klavesnicu + mys s jednoduchym prepinanim medzi PC
« Odpověď #1 kdy: 07. 02. 2023, 13:49:32 »
Nedávno mi byla ze stejných důvodů doporučovánano tato klávesnice, ale osobní zkušenosit zatím nemám.
https://www.alza.cz/gaming/logitech-g915-lightspeed-us-gs-tactile-d5665472.htm

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #2 kdy: 07. 02. 2023, 16:30:37 »
Logitech má celkem širokou nabídku. Například Ergo K860 má tři profily (a tři tlačítka), lze namapovat na bluetooth i ten jejich dongle. A trackball MX Ergo má jedno tlačítko na přepínání dvou profilů.

vcunat

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #3 kdy: 07. 02. 2023, 18:10:07 »
Návrh trochu jiným směrem, ale mám USB hub který ručně přepojuji mezi dvěma USB kabely - a tím i vše co v něm je zastrčeno.  Mně to nijak nepohodlné nepřijde, ale záleží.  Zase je to velmi levné a univerzální.

Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #4 kdy: 07. 02. 2023, 18:24:33 »
Není to úplně to, co hledáš, ale popíšu svůj setup:
Drátová myš a klávesnice zapojené do monitoru, z monitoru kabel do USB rozbočovače s tlačítkem ( https://www.tsbohemia.cz/gembird-dsu-21-usb-switch_d166891.html ) a z něj jeden kabel do PC a jeden do notebooku.
Možná by do toho rozbočovače šel zapojit i nějaký Bluetooth dongle, pak by to už skoro odpovídalo tomu, co jsi chtěl.


Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #5 kdy: 07. 02. 2023, 19:37:24 »
Možná by do toho rozbočovače šel zapojit i nějaký Bluetooth dongle, pak by to už skoro odpovídalo tomu, co jsi chtěl.
To by nefungovalo. BT adaptér je něco jako síťová karta, nad kterou probíhá komunikace dalšími protokoly, a párování zařízení se řeší až v nich. Takže je to systém, kde je uložené párování, ne ten dongle. A tedy i tak by ta klávesnice musela podporovat vícero párovacích profilů a přepínat mezi nimi.

Smysl by to dávalo jen u implicitního připojování, jako mají často BT repráčky a sluchátka. Paměť na X párování, primárně se zkouší připojit k poslednímu použitému, ale pokud jiné známé zařízení pošle požadavek, tak se přepojí na něj. To ale klávesnice obvykle nedělají.

Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #6 kdy: 07. 02. 2023, 19:46:54 »
I ten bluetooth by se dal řešit - párovací klíče se dají přepsat, stačí hledat postupy pro bluetooth dualboot pairing, bude to fungovat stejně

Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #7 kdy: 07. 02. 2023, 19:52:29 »
Já mám USB3 switch https://www.conrad.cz/p/value-14992015-3-porty-usb-30-prepinac-cerna-2557245 a na něj pověšené všechno (včetně dvou monitorů přes displaylink). U wifi donglů nebude problém tam mít i klávesnici. Jediná nevýhoda je, že po přepnutí dochází k enumeraci USB směrnice a trvá to pár sekund (podle připojených zařízení cca 2-5sec). Ten USB switch snad jde přepínat i klávesovou zkratkou, ale nepřišel jsem na to jakou :-D Takže používám tlačítko přímo na přepínači.
« Poslední změna: 07. 02. 2023, 19:54:26 od Ondrej Nemecek »

Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #8 kdy: 07. 02. 2023, 20:29:53 »
používám toto: https://www.czc.cz/dell-km7120w-seda/283266/produkt

Jak klávesnice tak myš může být (tlačítkem přepnuta) připojena ke třem zařízením. Ke dvěma přes BT a k jednomu přes USB přijímač (schovaný v myši). Klávesnice je stejná jako na notebooku, ale myslím, že Dell dělá i "klasičtější" klávesnice se stejnými funkcemi.

Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #9 kdy: 07. 02. 2023, 22:13:06 »
bacha na podobny Delly, taktilne a ergonomicky mi prisly super (a to jinak pouzivam mechanicke klavesnice), ale vetsina tech modelu ma problemy se spolehlivosti pripojeni (znicehonic nedorazi nektere stisky a prejdi ji do slova az po dni odpocinku). nevim, ktery presne model mi to delal, vali se mi ve sklepe, ale vypada presne takhle a diskusni fora toho byly dost plna.




používám toto: https://www.czc.cz/dell-km7120w-seda/283266/produkt

Jak klávesnice tak myš může být (tlačítkem přepnuta) připojena ke třem zařízením. Ke dvěma přes BT a k jednomu přes USB přijímač (schovaný v myši). Klávesnice je stejná jako na notebooku, ale myslím, že Dell dělá i "klasičtější" klávesnice se stejnými funkcemi.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #10 kdy: 08. 02. 2023, 07:40:17 »
Používám: https://www.alza.cz/logitech-mx-keys-plus-cz-sk-d6607627.htm

Zkušenosti:

- Na membránovou klávesnici se na ní píše fakt příjemně a celkové zpracování je dobré.
- Taky mohli obětovat pár milimetrů na oddělení horní řady kláves, je to dost matoucí. A ten velký escape je černá skvrna na jinak docela přijatelném rozložení kláves.
- Na horní řadě jsou primární funkční popisky a ne F1-F12 popisky, ty jsou malé a pořádně čitelné jen s podsvícením.
- S připojením přes Bluetooth se stávalo, že občas připojení vypadlo a klávesnice pár sekund neposílala stisky, než se obnovilo spojení (a pak poslala ty nabufferované). Připojení přes (přiložený) receiver je stabilní.
- Programování si z nějakého důvodu nahrává po každém připojení znovu, tedy pokud usne a vy jako první stisknete nějakou přemapovanou klávesu, pošle se její původní význam (není reálně moc velký problém)


Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #11 kdy: 08. 02. 2023, 09:50:18 »
Používám takto Logitech MX Master 3 myš (velká), Logitech MX Anywhere 3 myš (malá) a Logitech MX Keyboard. Vše má na sobě tlačítko kterým se přepíná připojení až ke 3 zařízením (v mém případě HP notebook, Apple MacBook Pro a Apple iPad)a to buď Bluetooth nebo Logitech dongle.

Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #12 kdy: 08. 02. 2023, 10:28:53 »
též MX Master od Logitech (klávesnice i myš tuším ve verzi 3) - funguje dobře, přepínání funguje manuálně nebo dle lokace myši (lze zřetězit monitory vedle sebe), postřehy:
- tichá klávesnice (žena si v noci nestěžuje, že ji ruší moje ťukání)
- vadí mi, že chybí řada F-kláves napřímo a nutno zadávat s přepínačem (je to zvyk, pokud budet epoužívat jenom tuhle, tak to problém asi nebude)
- připojení k Macu přes jejich dongle připojený přes USB hub bylo nespolehlivé (občas prodlevy), vyřešilo to připojení přes BT
- automatické přepínání je fajn, ale občas se zadrhne na chvíli myš, pro chaotika jako já je pak překvápko kam píše

Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #13 kdy: 08. 02. 2023, 10:34:30 »
No nevim k jakym ucelum to chces pouzivat .....

Ja pouzivam software Synergy (linux/windows/OS X/zcasti i android) ....mam pocitace vedle sebe ... a jenom prejizdim mezi nima mysi .... nevim od jake verze lze nastavit i klavesovou zkratku na preskakovani mezi pocitacema

 fyzicky mam mys a klavesnici v jednom pocitaci ( tam bezi synergy server) a ostatni maji jen (synergy clienta)

v podstate Softwareova mys po IP

ale to je pro pouziti ... kdyz vidim z jednoho pocitace na druhej (mam je vsechny na jednom stole)

mozna to je co chces ? 

https://symless.com/synergy

jinak se nenech zmast tim ze chteji penize .... vychazi to z opensource .... a jdou sehnat neplacene verze (i zdrojaky) a je to soucasti vetsiny Linux distribuci
« Poslední změna: 08. 02. 2023, 10:38:43 od arpanet »

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Poraďte klávesnici a myš s jednoduchým přepínáním mezi PC
« Odpověď #14 kdy: 08. 02. 2023, 11:19:34 »
Pridam se k dotazu, potreboval bych vlastne to same, ale idealne na jeste vic pocitacu (3ks+), ale aby kbd+mys zustaly ENUMEROVANE.

Dale jsem nevyresil prepinani HDMI monitoru, opet aby si pocitac porad myslel, ze tam ma pripojeny monitor, takze predpokladam HDMI switch musi  resit HDMI CEC.