Telekomunikační a informační systémy na FEKT VUT v Brně

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je tady někdo, kdo vystudoval Telekomunikační a informační systémy na FEKT VUT?
Díky mému průměru na střední škole bych se tam dostal bez přijímaček, zajímají mě počítačové sítě (mám CCNA), ale po prostudování předmětů si nejsem jistý, zda tento obor i přes jeho název je to pravé.
Zdá se mi až příliš zaměřený na elektro.

Jak je na tom ve skutečnosti?


vpn22

Re:Telekomunikační a informační systémy na FEKT VUT v Brně
« Odpověď #1 kdy: 04. 02. 2023, 08:26:48 »
Dobrý den,

přímou osobní zkušenost s tímto oborem na bakalářském nemám, ale můžu se podělit o poznatky spolužáků z navazujícího magisterského z roku 2018. Budu porovnávat s programem Informační bezpečnost, který neměl (alespoň na magisterském) s tématem bezpečnosti moc společného, spíš to byla informatika jako taková.

Na teleinformatice bylo víc matiky a elektra a podle popisu na stránkách se to nezměnilo (oblast 100 % elektro vs 60 % elektro + 40 % informatika). Na teleinformatice byla také menší svoboda při volbě předmětů. Také je na FEKT tento obor pod různými názvy prakticky od začátku. Oproti tomu informační bezpečnost (magisterské) bylo otevřeno až v roce 2018 a stále se tam dějí drobné změny. Naposledy jsem zaznamenal, že se mluvilo o snaze, zaměřit to více na bezpečnost, ale podle předmětů v detailu programu je to pořád +/- to stejné.

Pokud vás zajímají sítě a chcete spíš více informatiky a méně elektra, mohl by vám IBE vyhovovat více.

Re:Telekomunikační a informační systémy na FEKT VUT v Brně
« Odpověď #2 kdy: 04. 02. 2023, 09:52:02 »
Děkuji za odpověď, ano IBE je po Informační bezpečnosti na ČVUT moje druhá volba, tam si ovšem nejsem jistý přijímačkami, takže se koukám všude :)

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Telekomunikační a informační systémy na FEKT VUT v Brně
« Odpověď #3 kdy: 04. 02. 2023, 11:36:22 »
Pokud máš Discord, můžeš se na leccos, co tě stran studia zajímá, zeptat u nás, lidí z TLI i IBE tam máme docela dost.
https://discord.gg/vutfekt