Má webhosting vliv na SEO?

Má webhosting vliv na SEO?
« kdy: 19. 01. 2023, 15:59:56 »
Přeji hezký den,
plánuji si v blízké době vytvořit prezentační stránku (jako hudebník) ve Wordpressu.
Můj dotaz je ohledně volby webhostingu a SEO. Budu brát XY.com.

1.) Budu cílit hudbu celosvětově, nejenom na ČR, čili zvažuji, jestli můžu vzít webhosting tady v ČR nebo někde v zahraničí.
2.) Má lokace a celkově výběr webhostingu vliv na SEO? Tedy jestli budu mít návštěvníky stránky mimo ČR a budu mít hosting v ČR, tak budu ve vyhledávání mít horší rating?
3.) Nějaké doporučení, co vzít za webhosting? Traffic určitě nebude velký, budou tam odkazy na písničky, digitální streamovací platformy, kontakt atd, sebe prezentace, má práce atp.

Díky moc :)
 


CPU

  • ****
  • 369
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má webhosting vliv na SEO?
« Odpověď #1 kdy: 19. 01. 2023, 16:21:37 »
Hosting na SEO může mít vliv.

Jeden příklad za všechny - pokud hosting používá jednu IP pro moc velkou hromadu klientů a někteří klienti mají zavirovný (hacnuté) stránky, pak to dopad mít může.
ALE ZASE TO NEPŘECEŇOVAT!

Geolokace může mít taky vliv, ale stejně tak informace z HTTPS certifikátu (adresa).  Přípona (dom. 1. ur) má taky vliv, byť to už není jako dřív ( .cz .com .de)

Pro Němce bych měl web v Německu na doméně .DE   ;D
« Poslední změna: 19. 01. 2023, 16:24:00 od CPU »

Re:Má webhosting vliv na SEO?
« Odpověď #2 kdy: 19. 01. 2023, 16:38:05 »
Take lze urcite SEO pokazit nekvalitnim hostingem v pripade, kdy je vlivem spatneho peeringu nebo poddimenzovaneho hardwaru dlouha odezva na web, pokud se nepletu... V neposledni rade muze mit vliv i prehistoricka verze nejake komponenty, treba PHP, kterou na nekvalitnim hostnigu nikdo moc neaktualizuje...

Re:Má webhosting vliv na SEO?
« Odpověď #3 kdy: 19. 01. 2023, 18:40:44 »
Hosting může způsobit, že web bude pomalý, případně že občas/často nebude fungovat. To bude mít negativní dopady na SEO. Ovšem pokud budete používat WordPress (a nevytuníte ho tak, aby byl superrychlý), způsobí WordPress mnohem větší zpomalení, než způsobí nějaký pomalý webhosting.