Lze odvolat doručený email?

Lze odvolat doručený email?
« kdy: 17. 01. 2023, 15:24:18 »
Četla jsem článek na Měšci Jak jsem v Tescu nevyhrála nový iPhone. Může se to stát i vám a autorka se v něm zmiňuje o tomhle:
Citace
Po dvou dnech všechny e-maily, jak ten první, že jsem vyhrála, tak i připomínky zaplacení poplatku, z mé soukromé e-mailové pošty zmizely, aniž bych je mazala.
Je to technicky možné, že se jí samy bez jejího zásahu smazaly vybrané doručené emaily aniž by měla napadený účet?


Re:Lze odvolat doručený email?
« Odpověď #1 kdy: 17. 01. 2023, 15:34:33 »
Ne. Ale admin serveru (korporát, google, seznam ...) může cokoliv.

Re:Lze odvolat doručený email?
« Odpověď #2 kdy: 17. 01. 2023, 15:40:21 »
Cizí odesílatel samozřejmě nemá do schránky přístup a nic smazat nemůže. Ani mail, který sám odeslal.

Provozovatelé schránek ale běžně mažou prokazatelně podvodné maily, které dorazily mnoha uživatelům v rámci nějaké velké kampaně. Může se to tedy stát na rozhodnutí provozovatele.

Re:Lze odvolat doručený email?
« Odpověď #3 kdy: 17. 01. 2023, 15:56:30 »
Leda by používali Exchange Server
https://support.microsoft.com/en-us/office/recall-or-replace-an-email-message-that-you-sent-35027f88-d655-4554-b4f8-6c0729a723a0

Pochopitelně se ale jednalo o nějaký podvod, s Tescem to nemělo nic společného, a Seznam zprávy zpětně smazal.

Re:Lze odvolat doručený email?
« Odpověď #4 kdy: 17. 01. 2023, 19:05:52 »
To je zvláštní, TazatelKA má stejné pohlaví jako autorka článku a ptá se den po vydání článku. Taky se mohlo stát, že  ho smazala, označila jako spam a tam bych se nedivil ,že po smazání jsou zprávy možná uplně smazány ,ostatně i roundcube má volby :Přímo mazat zprávy ze složky Nevyžádaná pošta:


Každopádně jestli to je pravda tak  seznam je Proresivněproaktivní a asi třídí i retroaktivně již jednou proříděnou poštu ! Seznam Jed -dnička To bylo dřív nemyslitelný ! Takovýhle pokrok nikdo nečekal!

Jinak ten titulek je děs běs, odvolat jdou volební sliby nebo ředitel. Otázky vzbuzuje spíš  jestli pokud to nebyla náhoda, jak došlo k odhadnutní momentu zaplacení a přijetí mailu, natož správnému adresátovi!
« Poslední změna: 17. 01. 2023, 19:08:08 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »


Re:Lze odvolat doručený email?
« Odpověď #5 kdy: 17. 01. 2023, 19:18:44 »
Spam opravdu často koš při smazání přeskakuje. U Seznamu je tam tlačítko "Smazat trvale" místo "Smazat".

Článek je pochopitelně snůška žvástů. Že by přišel takovýto email zrovna v momentu přikládání telefonu k platebnímu terminálu, to je docela nereálná šance. Já si myslím, že jak je letos teplá zima a venku pomalu začínají kvést stromy, tak nám tu předčasně začíná i okurková sezóna.

Zase je pravda, že já tuhle zakašlal při stedováni youtube na televizi, a během pár vteřin byla reklama na léky proti kašli, kterou jsem nikdy předtím neviděl. A že těch reklam do těch videí poslední dobou skáče, že je člověk zná z paměti...

Re:Lze odvolat doručený email?
« Odpověď #6 kdy: 17. 01. 2023, 19:23:37 »
To je zvláštní, TazatelKA má stejné pohlaví jako autorka článku a ptá se den po vydání článku. Taky se mohlo stát, že  ho smazala, označila jako spam a tam bych se nedivil ,že po smazání jsou zprávy možná uplně smazány ,ostatně i roundcube má volby :Přímo mazat zprávy ze složky Nevyžádaná pošta:


Každopádně jestli to je pravda tak  seznam je Proresivněproaktivní a asi třídí i retroaktivně již jednou proříděnou poštu ! Seznam Jed -dnička To bylo dřív nemyslitelný ! Takovýhle pokrok nikdo nečekal!

Jinak ten titulek je děs běs, odvolat jdou volební sliby nebo ředitel. Otázky vzbuzuje spíš  jestli pokud to nebyla náhoda, jak došlo k odhadnutní momentu zaplacení a přijetí mailu, natož správnému adresátovi!

To je opravdu zvlášní. Kdo by to čekal při 50% žen v populaci.

Re:Lze odvolat doručený email?
« Odpověď #7 kdy: 18. 01. 2023, 08:24:26 »
To je zvláštní, TazatelKA má stejné pohlaví jako autorka článku a ptá se den po vydání článku. Taky se mohlo stát, že  ho smazala, označila jako spam a tam bych se nedivil ,že po smazání jsou zprávy možná uplně smazány ,ostatně i roundcube má volby :Přímo mazat zprávy ze složky Nevyžádaná pošta:


Každopádně jestli to je pravda tak  seznam je Proresivněproaktivní a asi třídí i retroaktivně již jednou proříděnou poštu ! Seznam Jed -dnička To bylo dřív nemyslitelný ! Takovýhle pokrok nikdo nečekal!

Jinak ten titulek je děs běs, odvolat jdou volební sliby nebo ředitel. Otázky vzbuzuje spíš  jestli pokud to nebyla náhoda, jak došlo k odhadnutní momentu zaplacení a přijetí mailu, natož správnému adresátovi!

To by mě opravdu zajímalo, co je zvláštní na tom, že jsem žena...
Jinak termín odvolat jsem převzala z terminologie outlooku.
Děkuji za odpovědi. Potvrdili jste mi, co jsem si myslela - že si to buď smazala sama buď z roztržitosti nebo aby článek byl zajímavější nebo jí to smazal Seznam, protože jiní uživatelé tyto maily označili jako spam.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lze odvolat doručený email?
« Odpověď #8 kdy: 18. 01. 2023, 08:52:40 »
Článek je pochopitelně snůška žvástů
jen sem to prolit, tak nevim zda si cetl dukladne, ale prislo mi to jako normalni popis toho jak i nekdo kdo ma o problematice povedomi muze za urcite souhry okolnosti naletet na podvod + apelovani na to at si lide davaji pozor i ceho si maji vsimat...

[...] Že by přišel takovýto email zrovna v momentu přikládání telefonu k platebnímu terminálu, to je docela nereálná šance. [...]
teoreticky - malware v telefonu odchyti nfc platbu

Re:Lze odvolat doručený email?
« Odpověď #9 kdy: 18. 01. 2023, 08:52:53 »
Je to trochu z jiného soudku, ale taky se podělím.
Platil jsem kartou v obchodě, ale na účtu nebyla dostatečná částka. (Měl jsem peníze na spořáku.) Ještě dříve, než platební terminál zahlásil že na kartě nejsou peníze, mi na telefonu od banky vyskočila nabídka, jestli si nechci aktivovat přečerpání účtu. A to šlo o vteřiny. Stalo se mi to dvakrát.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lze odvolat doručený email?
« Odpověď #10 kdy: 18. 01. 2023, 08:57:08 »
Je to trochu z jiného soudku, ale taky se podělím.
Platil jsem kartou v obchodě, ale na účtu nebyla dostatečná částka. (Měl jsem peníze na spořáku.) Ještě dříve, než platební terminál zahlásil že na kartě nejsou peníze, mi na telefonu od banky vyskočila nabídka, jestli si nechci aktivovat přečerpání účtu. A to šlo o vteřiny. Stalo se mi to dvakrát.
to je ale opravdu uplne jinej barel ;-) banka v okamziku kontaktovani terminalem pri pokusu o platbu kartou okamzite vi ze nemas dostatek a okamzite ti muze poslat zpravu ci push do bank app :)

Re:Lze odvolat doručený email?
« Odpověď #11 kdy: 18. 01. 2023, 09:28:41 »
SpaceExit: ale to je uplne ina situacia, banka predsa ako prva zisti, ze nemas financie, tak ti posle push notifikaciu a popri tom posiela odpoved terminalu. Tomu 1-2 sekundy trva kym spracuje odpoved, vypise na display, posle odpoved pokladni..