Na O2 ADSL nejde www.svethardware.cz

Na O2 ADSL nejde www.svethardware.cz
« kdy: 10. 01. 2023, 15:07:30 »
Zdravím, už nějakou dobu (měsíc, dva?) mi doma (o2 adsl) nejdou stránky www.svethardware.cz a to z více prohlížečů i zařízení. Vždy mi to napíše, že vypršel čas spojení. Přitom z práce (přes vzdálenou plochu ve stejný čas), kde je jiný poskytovatel a optika mi stránky normálně jdou.
Tak by mě zajímalo, jestli má někdo s o2 adsl stejný problém, nebo jestli je chyba u mě v modemu/routeru.
Zatím jsem neobjevil jiné stránky, které by mi nešly jen doma. Jen svethardware.
V DNS problém nebude, na obou místech používám googlí resolver 8.8.8.8 a nslookup www.svethardware.cz vrací na obou místech stejnou IP adresu.
Děkuji.
« Poslední změna: 10. 01. 2023, 16:06:59 od Petr Krčmář »


Re:o2 adsl nejde www.svethardware.cz
« Odpověď #1 kdy: 10. 01. 2023, 16:04:15 »
To by mohl být problém s Path MTU Discovery. Nemáte někde u toho DSL modemu nějaký agesivní firewall co zahazuje všechny ICMP zprávy?

Pomůže, když na počítači snížíte MTU na 1492 nebo méně?

Podívejte se, jestli je v nastavení routeru volba MSS clamping a pokud ano, zapněte ji.

Re:Na O2 ADSL nejde www.svethardware.cz
« Odpověď #2 kdy: 10. 01. 2023, 17:53:14 »
Děkuji za odpověď. Taky jsem si říkal, že by to mohlo být něco s MTU. Zkoušel jsem ve windowsech nastavit různé velikosti, ale nepomohlo to. Zkoušel jsem nastavit i MSS clamping v Mikrotiku, ale bez úspěchu. Zkoušel jsem i vynechat Mikrotik router a připojit se přímo přes DSL modem a nic. Ten svethardware.cz server nejde pingnout ani z práce, to by taky mohlo komplikovat práci path MTU discovery. A na můj modem se z venku dopingnu. Tak nevím, jestli to nastavuju blbě a nebo jestli je problém jinde.

Re:Na O2 ADSL nejde www.svethardware.cz
« Odpověď #3 kdy: 10. 01. 2023, 18:03:09 »
Mam pripojeni ADSL (VDSL) od O2 a ty stranky mne jedou.

Re:Na O2 ADSL nejde www.svethardware.cz
« Odpověď #4 kdy: 10. 01. 2023, 18:07:15 »
Tak treba ma IP ktera je na nejakem blacklistu treba diky ucasti na ddosu a nejaky firewall u provozovatele toho webu ho proste posila k sipku…


Re:Na O2 ADSL nejde www.svethardware.cz
« Odpověď #5 kdy: 10. 01. 2023, 18:56:38 »
Mam pripojeni ADSL (VDSL) od O2 a ty stranky mne jedou.

Děkuji, asi bude něco špatně u mě.

Re:Na O2 ADSL nejde www.svethardware.cz
« Odpověď #6 kdy: 10. 01. 2023, 19:14:13 »
Děkuji za odpovědi. Na ZTE modemu jsem našel a vypnul "Anti-hacking" a najednou stránky jedou. Takže už první odpověď byla správná - příliš agresivní firewall. A to jsem si myslel, že už jsem to dřív zkoušel vypnout. Asi jsem to zkoušel, při řešení jiných problémů a nemělo to tehdy vliv. Stránky jedou i po opětovném zapnutí "Anti-hackingu", ale kdoví co by ten blackbox mohl ještě způsobit.

Re:Na O2 ADSL nejde www.svethardware.cz
« Odpověď #7 kdy: 10. 01. 2023, 19:38:13 »
A pak se tady lidi díví, že někteří tyhle blackboxy doma prostě nechtějí...

Jinak svethardware.cz mi pár týdnů zpět taky dlouhodobě zlobil, v podstatě stejně - pokus o načtení a timeout. Časově to asi odpovídá s tvou zkušeností, takže možná je problém jinde, protože já mám připojení od Starnetu a Turris. Myslel jsem si, že mají problém se servery, ale protože kvalita obsahu článků za moc nestojí, tak jsem se tím nezabýval. Možná měli nějaký problém třeba s CDN?