VPS provider s bezplatnym trafficom a API?

hknmtt

VPS provider s bezplatnym trafficom a API?
« kdy: 09. 01. 2023, 15:54:56 »
Potrebujem cez API spustit VPSko na par hodin a potom ho zabit zase. Takze potrebujem uctovanie po sekundach/minutach a to API. K tomu bezplatny traffic pretoze to bude spracuvat zive video. Skratka ako v cloude, kde je vsak problem ze traffic je jedna z najdrahsich poloziek. Napada vas nejaky poskytovatel? Najst bezplatny traffic nie je problem, len to API. Potrebujem to kvoli automatizacii. Tiez to musi mat podporu dockeru alebo vlastnych iso instalaciek nech sa pre kazde spustenie nemusi nahravat aplikacia.


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail

Re:VPS provider s bezplatnym trafficom a API?
« Odpověď #2 kdy: 10. 01. 2023, 09:23:36 »
bezplatný trafik? Jakmile se dostaneš na 1TB/m tak se začnou ozývat i ti, kteří tvrdí, že trafik neomezují. Poskytovatel musí trafik platit podle přenesených dat, někteří si to hlídají, někteří ne.

To co chceš má asi každý cloud, ale ty budou s trafikem daleko přísnější. Účtování po sekundách mají ale jen různé lambda instance

hknmtt

Re:VPS provider s bezplatnym trafficom a API?
« Odpověď #3 kdy: 10. 01. 2023, 09:50:04 »



Re:VPS provider s bezplatnym trafficom a API?
« Odpověď #5 kdy: 10. 01. 2023, 10:06:20 »
bezplatný trafik? Jakmile se dostaneš na 1TB/m tak se začnou ozývat i ti, kteří tvrdí, že trafik neomezují. Poskytovatel musí trafik platit podle přenesených dat, někteří si to hlídají, někteří ne.

No nevím, na mém VPS s gigabitovým připojením za 80 Kč/měsíc mám momentálně za 38 dní (dnešní uptime) 1.36 TB na downloadu a 1.25 TB na uploadu (dělá to hlavně Syncthing relay) což je tak normální provoz a rozhodně si nikdo nikdy nestěžoval ani se mi nikdo nikdy neozval. Problém je spíš s tím účtováním a API, co psal. Protože tihle poskytovatelé si pak pochopitelně provoz hlídají a účtují typicky také, protože na tom, že zpoplatňují úplně všechno včetně vydýchaného vzduchu vydělávají. A proto se nejspíš ptá.

hknmtt

Re:VPS provider s bezplatnym trafficom a API?
« Odpověď #6 kdy: 10. 01. 2023, 10:23:34 »
Ako som pisal, nejde mi o konstante beziace VPS, takze ten mesacny traffic ma nezaujima. Konkretne riesim muxovanie ziveho videa. Cize uzivatel si spusti vysielanie ziveho videa z OBS na tento VPS, tam ffmpeg+logika transkoduje video do viaceych kvalit(1080p, 720p,...) rozkskuje to do MPEG-DASH a CDN siet si to potom z tohto VPS nataha a rozdistribuuje divakom. Na konci streamu sa video skompletizuje a nahra na server a VPS sa zabije. V principe mi ide o poskytnutie streamovania ziveho videa uzivatelom tak aby to bolo financne zmysluplne a toto je jediny sposob ako to moze fungovat, lebo jeden taky stream ma vyjde doslova na 1-2$ kdezto s vyuzitim dedikovanej sluzby je to okolo 100$ (zalezi na pocte divakov a podobne).

Ak si vezmem input stream v kvalite 4Mbit po dobu 5 hodin ale s VBR a nie CBR, co je aj 10x menej dat, tak to mam upload 18 000 sekund * (4Mbit/10) = 7200 Mbit ingress. Rozkuskovat video na viacero streamov je potom otazka cca 2x tychto vstupnych dat takze egress by bol dajme tomu 8 Gbit ale kvoli CDN tam bude viacero egressov takze to napriklad 10x co je 80 Gbit. A na konci sa uploadne vysledok takze povedzme dokopy 100 Gbit na jeden takyto zivy video stream.

V cloude by mi to pridalo par centov alebo dolarov k cene. Pri jednej instancii to je nic ale ked si vezmem napriklad 100-1000 streamov mesacne, uz su tie naklady masivne. Takze to len pre info.