Jablotron bez originální SIM karty

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #15 kdy: 10. 01. 2023, 07:44:42 »
Vedel som, ze Jablotron je dobry, preto som ho dal, o nutnosti platit si stale sim aby mi isla aplikacia, som nevedel, alebo som vtedy tomu nevenoval pozornost


Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #16 kdy: 10. 01. 2023, 07:46:32 »
Ano nie je to vela a nerobi mi to problem, ale ide o princip, ze za komponenty a montaz som dal 1300€, takze by som cakal, ze to budem mat automaticky zadarmo. Takze appka je zadarmo stiahnut ale nefunkcna. To ked si pozriem xiaomi/aqara riesenia, tak by ma to mozno vyslo lacnejsie a este do zasoby nakupit by mi zostalo, nevravim, ze by to bolo top spolahlive.
No a takisto majitel jablotronu financuje/podporuje kadejake zbierky na zbrane na ukrajinu
Automaticky zadarmo? Kupoval jste si nekdy auto? Taky jste ocekaval ze benzin budete mit “zadarmo”? Jablotron vam nabizi sluzbu, za sluzbu se plati. Chranite majetek za xxx tisic eur ale je vam dat lito par euro za sluzby? Prodejte Jablotron, kupte si na nejakem cinskem trzisti soucastky za par eur a budete to mit “zadarmo”. Pak se ale nedivte ze kdyz prijdete do baraku a nebude tam nic.
A ten komentar ohledne podpory majitele jablotronu - jako majitel firmy muzete podporovat koho chcete. Jako zakaznikovi se vam to nemusi libit a nikdo vas nenuti k tomu aby jste si kupoval jablotron nebo jeho sluzby. Klidne si kupte neco cinskeho nebo neco ruskeho at nahodou nepodporujete ukrajinu.

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #17 kdy: 10. 01. 2023, 08:43:44 »
ale ved ty to mas zadarmo. Funguje ti to cez sms, nemusis nic naviac platit. Nepotrebujes ziaden cloud, ziadnu apku. Ovladanie cez apku je doplnkova sluzba, ktora je spoplatnena. Co je na tom nejasne?
xiaomi a pod. su sice lacnejsie, ale ked sa cinan rozhodne, ze vypne server, tak vam ostane akurat tak kopa nepouzitelneho zeleza, lebo bez cloudu nefunguje nic. naproti tomu jablotron vie fungovat aj samostatne.

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #18 kdy: 10. 01. 2023, 10:02:30 »
nepřehlédli jste předpokládám možnost placení Jablotronu pouze za cloudové služby, tzn. těch necelých 80,- Kč bez DPH měsíčně? To je včetně té SIM...

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #19 kdy: 10. 01. 2023, 10:14:36 »
Ano nie je to vela a nerobi mi to problem, ale ide o princip, ze za komponenty a montaz som dal 1300€, takze by som cakal, ze to budem mat automaticky zadarmo. Takze appka je zadarmo stiahnut ale nefunkcna. To ked si pozriem xiaomi/aqara riesenia, tak by ma to mozno vyslo lacnejsie a este do zasoby nakupit by mi zostalo, nevravim, ze by to bolo top spolahlive.
No a takisto majitel jablotronu financuje/podporuje kadejake zbierky na zbrane na ukrajinu
Automaticky zadarmo? Kupoval jste si nekdy auto? Taky jste ocekaval ze benzin budete mit “zadarmo”? Jablotron vam nabizi sluzbu, za sluzbu se plati. Chranite majetek za xxx tisic eur ale je vam dat lito par euro za sluzby? Prodejte Jablotron, kupte si na nejakem cinskem trzisti soucastky za par eur a budete to mit “zadarmo”. Pak se ale nedivte ze kdyz prijdete do baraku a nebude tam nic.
A ten komentar ohledne podpory majitele jablotronu - jako majitel firmy muzete podporovat koho chcete. Jako zakaznikovi se vam to nemusi libit a nikdo vas nenuti k tomu aby jste si kupoval jablotron nebo jeho sluzby. Klidne si kupte neco cinskeho nebo neco ruskeho at nahodou nepodporujete ukrajinu.
tak potom postrada zmysel pisat zo strany Jablotronu, ze aplikacia je zadarmo, ked je vam v podstate nahovno, lebo je nepouzitelna bez ich SIM. Co sa tyka vykradnutia, tak moze to pomoct, ale ked ste na dovolenke, tak je to asi jedno, pokial to clovek nema napojene na policiu. Co sa tyka poistovne, tak ta ani alarm neberie ako nejaku zlavu, ked uzatvarate poistku. V pripade skodovej udalosti to moze byt plus, ale nie je to automaticke.
Co sa tyka cinskych "smejdov", tak viem, ze Xiaomi dokaze fungovat aj bez cinskych serverov, len vramci lokalnej siete.
Ale tak co uz, mam  to nainstalovane, tak budem platit. Som zvedavy, ci budu senzory funkcne aj po 7 rokoch (predlzena  zaruka vramci platenia SIM).
No nic to, prave prisla nova faktura, tak ju idem rovno uhradit :D


Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #20 kdy: 10. 01. 2023, 16:23:21 »
ved aplikacia je zadarmo. Ci nebodaj platis za stiahnutie tej apky z obchodu google?

urcite funguje xiaomi bez cloudu? ved aj ten ich vysavac musi byt pripojeny do cloudu.

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #21 kdy: 10. 01. 2023, 17:20:52 »
Funguje to cinske reseni bez toho cinskeho cloudu?
Objednával jsem to před týdnem takže netuším. Ale podle technických podkladů (433Mhz) to funguje bez připojení k internetu a všechno na baterie. Nicméně samozřejmě to připojím do LAN ale na routeru tomu zablokuji komunikaci do internetu.

Nicméně pár let zpět jsem si objednal u čínanů kamerový systém na 2,4Ghz (ústředna+obrazovka+8 kamer 3Mpx) za cca 6000 kč a funguje to dobře dodnes a to jsou kamery non-stop venku v zimě v létě. Nemám to vůbec napojené na net.

Jako spotřební zboží prostě v pohodě. Až to odejde tak to celé vyhodím a koupím zase celé nové.

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #22 kdy: 10. 01. 2023, 17:42:54 »
Funguje to cinske reseni bez toho cinskeho cloudu?
Objednával jsem to před týdnem takže netuším. Ale podle technických podkladů (433Mhz) to funguje bez připojení k internetu a všechno na baterie. Nicméně samozřejmě to připojím do LAN ale na routeru tomu zablokuji komunikaci do internetu.

Nicméně pár let zpět jsem si objednal u čínanů kamerový systém na 2,4Ghz (ústředna+obrazovka+8 kamer 3Mpx) za cca 6000 kč a funguje to dobře dodnes a to jsou kamery non-stop venku v zimě v létě. Nemám to vůbec napojené na net.

Jako spotřební zboží prostě v pohodě. Až to odejde tak to celé vyhodím a koupím zase celé nové.
Dekuji za info. Kamerovy system se obvykle kupuje na 5+let, naprosta vetsina lidi nechce resit vymenu spatne dostupnych zarizeni. A pokud by se mel menit cely system (cidla, pristupove veci, napojeni,..) tak to neni prace na hodinu takze ty usetrene penize mozna nebudou ve finale tak zajimave. Ale je videt ze vam to funguje.

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #23 kdy: 10. 01. 2023, 17:49:45 »
Ano nie je to vela a nerobi mi to problem, ale ide o princip, ze za komponenty a montaz som dal 1300€, takze by som cakal, ze to budem mat automaticky zadarmo. Takze appka je zadarmo stiahnut ale nefunkcna. To ked si pozriem xiaomi/aqara riesenia, tak by ma to mozno vyslo lacnejsie a este do zasoby nakupit by mi zostalo, nevravim, ze by to bolo top spolahlive.
No a takisto majitel jablotronu financuje/podporuje kadejake zbierky na zbrane na ukrajinu
Automaticky zadarmo? Kupoval jste si nekdy auto? Taky jste ocekaval ze benzin budete mit “zadarmo”? Jablotron vam nabizi sluzbu, za sluzbu se plati. Chranite majetek za xxx tisic eur ale je vam dat lito par euro za sluzby? Prodejte Jablotron, kupte si na nejakem cinskem trzisti soucastky za par eur a budete to mit “zadarmo”. Pak se ale nedivte ze kdyz prijdete do baraku a nebude tam nic.
A ten komentar ohledne podpory majitele jablotronu - jako majitel firmy muzete podporovat koho chcete. Jako zakaznikovi se vam to nemusi libit a nikdo vas nenuti k tomu aby jste si kupoval jablotron nebo jeho sluzby. Klidne si kupte neco cinskeho nebo neco ruskeho at nahodou nepodporujete ukrajinu.
tak potom postrada zmysel pisat zo strany Jablotronu, ze aplikacia je zadarmo, ked je vam v podstate nahovno, lebo je nepouzitelna bez ich SIM. Co sa tyka vykradnutia, tak moze to pomoct, ale ked ste na dovolenke, tak je to asi jedno, pokial to clovek nema napojene na policiu. Co sa tyka poistovne, tak ta ani alarm neberie ako nejaku zlavu, ked uzatvarate poistku. V pripade skodovej udalosti to moze byt plus, ale nie je to automaticke.
Co sa tyka cinskych "smejdov", tak viem, ze Xiaomi dokaze fungovat aj bez cinskych serverov, len vramci lokalnej siete.
Ale tak co uz, mam  to nainstalovane, tak budem platit. Som zvedavy, ci budu senzory funkcne aj po 7 rokoch (predlzena  zaruka vramci platenia SIM).
No nic to, prave prisla nova faktura, tak ju idem rovno uhradit :D
Prakticka zkusenost s Jablotronem asi 20 let zpatky, chata na Slovensku, nekolikrat vykradena mistnimi, Jablotron prezil snad 10let bez problemu. Drzim palce.

X

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #24 kdy: 10. 01. 2023, 23:26:18 »
Ano, já třeba používám svou SIM. Uplně bez problémů.

Nebude ti fungovat jejich cloud - ale to za mě není žádná škoda. Místo toho mám integraci do HomeKitu a ovládám to přes něj. Výrazně funkčnější, než Jablocloud.

F-Link funguje i s vlastní SIM (někde jsem zahlédl, že tu někdo tvrdil opak).

edit: Ještě doplním, že rozhodně je 1000x lepší Jablo než nějaké random srance z Alibaby za pár dolarů - pokud to teda pořizuješ opravdu kvůli bezpečnosti. Necertifikovaný (a necertifikovatelný) bordel z Číny opravdu nebrat.
« Poslední změna: 10. 01. 2023, 23:29:56 od X »

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #25 kdy: 11. 01. 2023, 07:51:12 »
edit: Ještě doplním, že rozhodně je 1000x lepší Jablo než nějaké random srance z Alibaby za pár dolarů - pokud to teda pořizuješ opravdu kvůli bezpečnosti. Necertifikovaný (a necertifikovatelný) bordel z Číny opravdu nebrat.

Tož ty jsi slušně degenerovaný!!!!!  Už vidím jak přesvědčí potencionálního zloděje či útočníka nějaký certifikát, a to ten certifikát mám pověsit na plot/bránu a to ho odradí ? Prostě je to stejné jako o telefonů někdo prostě chce jablíčka za 40k a někdo se spokojí Androidem za 3k a například za ušetření rozdíl si např. koupí investiční zlato, stříbro nebo náboje, či zaplatí dovolenou, lepší výbavu do auta. Volba je naprosto na něm.

Hold Dědek není Elon nebo Henry Ford aby vyšší produktivitou snižoval ceny a dorovnával či překonával konkurenci. Čínani hold nejsou líní a ani si to v tom krutém kapitalismu nemohou dovolit. Faktem je že v globální konkurenci prostě prohrává a je vysoká šance že do 10-20 let Jablotron skončí, stejně jako Avast který už prostě neměl budoucnost.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #26 kdy: 11. 01. 2023, 09:13:20 »
Nejde ani tak o ten certifikát, jako o rozdíl mezi kamerou, co funguje jak má, a kamerou, kterou si zloděj před vstupem na dálku vypne. Nebo, u těch telefonů, zaplátovaným a relativně bezpečným systémem versus hromada čínského malwaru předinstalovaná už z fabriky.

motyq

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #27 kdy: 11. 01. 2023, 10:36:36 »
Tak tak! Apple už není co býval.

X

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #28 kdy: 11. 01. 2023, 13:26:53 »
Nejde ani tak o ten certifikát, jako o rozdíl mezi kamerou, co funguje jak má, a kamerou, kterou si zloděj před vstupem na dálku vypne. Nebo, u těch telefonů, zaplátovaným a relativně bezpečným systémem versus hromada čínského malwaru předinstalovaná už z fabriky.

Jo, to je rozhodně jeden důvod :) Kromě toho je při mnoha příležitostech přímo požadavek za certifikované zabezpečení a zmiňovaný bordel to pochopitelně nesplňuje.


Už vidím jak přesvědčí potencionálního zloděje či útočníka nějaký certifikát, a to ten certifikát mám pověsit na plot/bránu a to ho odradí ?

Jestli myslíš, že certifikát se dává na bránu jako součást zabezpečení, tak to konzultuj se svým lékařem.

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #29 kdy: 11. 01. 2023, 13:48:50 »
Nejde ani tak o ten certifikát, jako o rozdíl mezi kamerou, co funguje jak má, a kamerou, kterou si zloděj před vstupem na dálku vypne. Nebo, u těch telefonů, zaplátovaným a relativně bezpečným systémem versus hromada čínského malwaru předinstalovaná už z fabriky.

pokud ty kamery běží jen v lokální síti (s přístupem přes VPNku), vypne si zloděj leda nic... Naopak bych se nedivil kdyby zloděj znal spíš exploity na "certifikované" značky kamer které musejí být připojené do internetu jinak jsou nepoužitelné :-)