Jablotron bez originální SIM karty

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #45 kdy: 21. 01. 2023, 09:36:39 »
Sdílet to nebudu teď hned, ještě to chce trochu lásky - ale osobně mi to běží s docela slušným uptimem bez problémů :)

Aaa to je skoda :-) Ale nezabudni na nas pls...


X

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #46 kdy: 21. 01. 2023, 13:37:28 »
Aaa to je skoda :-) Ale nezabudni na nas pls...

Já totiž tak trochu přemejšlím, že bych nabídl Jablotronu, že to za ně klidně naprogramuju, když mi pošlou dokumentaci (klidně pod NDA) nebo zodpoví pár otázek kolem protokolu... Naprogramovaný to mám, chybí mi význam sem tam nějakejch bitů v různejch zprávách a chtěl bych to doplnit  ;D Běží mi to na berryně (Linux), takže ideálka pro domácnost. Vyšvihneš Raspbian, git pull, make a tradá.

Ale pokud je to nebue zajímat, tak to nejspíš normálně otevřu  :)

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #47 kdy: 21. 01. 2023, 14:06:04 »
tak to skus a daj vediet :-)

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #48 kdy: 23. 01. 2023, 21:06:46 »
Prosím, neviete ako prepnem JA-121T do pasívneho režimu? Musím to robiť cez F link? Diki

V tom terminal režime mi to príde nepoužiteľné, môžu sa stretnúť obidve strany s vysielaním a domrviť dáta.

Dá sa prepnúť na passive mode nejakým príkazom cez RS485?
« Poslední změna: 23. 01. 2023, 21:10:20 od mixal11 »

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #49 kdy: 23. 01. 2023, 21:09:52 »
Prosím, neviete ako prepnem JA-121T do pasívneho režimu? Musím to robiť cez F link? Diki

V tom terminal režime mi to príde nepoužiteľné, môžu sa stretnúť obidve strany s vysielaním a domrviť dáta.

ano, podla servisneho manualu sa to robi f-linkom


JurajP

  • ****
  • 332
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #50 kdy: 09. 04. 2023, 15:23:41 »
Trochu to tu ozivim, aj ked to nesuvisi priamo s originalnou otazkou: je mozne si nastavovat zony aj sam vo vlastnej rezii, alebo musim volat zakazdym technika? Napr teraz to mame tak, ze sa zablokuje cely dom. Ale ak by som chcel na noc blokovat len 1 izbu alebo len zahradny domcek, tak v aplikacii to nemozem nastavit. Takze zakazdym servisak a platit?

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #51 kdy: 09. 04. 2023, 15:26:52 »
Trochu to tu ozivim, aj ked to nesuvisi priamo s originalnou otazkou: je mozne si nastavovat zony aj sam vo vlastnej rezii, alebo musim volat zakazdym technika? Napr teraz to mame tak, ze sa zablokuje cely dom. Ale ak by som chcel na noc blokovat len 1 izbu alebo len zahradny domcek, tak v aplikacii to nemozem nastavit. Takze zakazdym servisak a platit?

musis volat servis

JurajP

  • ****
  • 332
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #52 kdy: 11. 04. 2023, 08:30:24 »
hm tak z toho mi vyplyva ze Jablotron je totalne nezmyselny system, ked na kazdu zmenu, pridanie zariadenia, treba volat technika. nepochybujem, ze ide o kvalitny system, ale uz sa mi potvrdilo viackrat, ze mohol som dat skor iny system, ako tento za take peniaze a instalaciu.

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #53 kdy: 11. 04. 2023, 14:39:32 »
hm tak z toho mi vyplyva ze Jablotron je totalne nezmyselny system, ked na kazdu zmenu, pridanie zariadenia, treba volat technika. nepochybujem, ze ide o kvalitny system, ale uz sa mi potvrdilo viackrat, ze mohol som dat skor iny system, ako tento za take peniaze a instalaciu.

Dokážete si představit z pozice administrátora, že by Vám každý lajk mohl šáhnout do konfigurace ústředny? Šikovní uživatelé si to nastaví sami, ostatní, kterých je valná většina ne a celý to zmrví.

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #54 kdy: 11. 04. 2023, 15:20:55 »
hm tak z toho mi vyplyva ze Jablotron je totalne nezmyselny system, ked na kazdu zmenu, pridanie zariadenia, treba volat technika. nepochybujem, ze ide o kvalitny system, ale uz sa mi potvrdilo viackrat, ze mohol som dat skor iny system, ako tento za take peniaze a instalaciu.

Dokážete si představit z pozice administrátora, že by Vám každý lajk mohl šáhnout do konfigurace ústředny? Šikovní uživatelé si to nastaví sami, ostatní, kterých je valná většina ne a celý to zmrví.

Promiňte, ale tenhle argument mi připadá ve stylu: Dokážete si z pozice výrobce OS představit že by Vám každý mohl šáhnout do systému? Stejně to většina uživatelů zmrví, tak jim prostě nedáme roota/admina... Tohle je absurdní, kupuji si bezpečnostní systém. Nepronajímám si ho. Výrobcovi by mělo být úplně putna že si ho můžu 100x rozbít. Pokud tak učiním, holt si zavolám technika který to za hodinovku dá dohromady... stejně jako to běžný uživatel udělá u OS.

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #55 kdy: 11. 04. 2023, 15:37:49 »
hm tak z toho mi vyplyva ze Jablotron je totalne nezmyselny system, ked na kazdu zmenu, pridanie zariadenia, treba volat technika. nepochybujem, ze ide o kvalitny system, ale uz sa mi potvrdilo viackrat, ze mohol som dat skor iny system, ako tento za take peniaze a instalaciu.

Dokážete si představit z pozice administrátora, že by Vám každý lajk mohl šáhnout do konfigurace ústředny? Šikovní uživatelé si to nastaví sami, ostatní, kterých je valná většina ne a celý to zmrví.

V tom případě jsou asi běžné počítače zcela nepodporovatelné... A taková "ústředna" je o proti takovému počítači zjevně raketová věda.

kate

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #56 kdy: 11. 04. 2023, 18:07:06 »
Hele asi budu - mám udělanej bridge mezi tím jejich protokolem a MQTT, kde se mi publikujou změny stavu čidel a systému a naopak poslouchá nějaké topicy, skrze které ovládám stavy jednotlivých sekcí. Tyhle zprávy jsou zašifrované (PSK) abych měl zajištěno, že mi někdo skrz MQTT server nezachytí/nezopakuje message na odkódování.

Je škoda, že něco takového nenabízí oni sami - ušetřil bych si spoustu práce s tím F-Linkem. To je sice taky docela šíleně napsanej program, ale zato má relativně pěkný logování, ze kterýho se dá ledasco poznat.

Sdílet to nebudu teď hned, ještě to chce trochu lásky - ale osobně mi to běží s docela slušným uptimem bez problémů :)

To zní super! Jede to přes nějaký jednočip jako ESP32, nebo to chce OS? Momentálně používám https://github.com/kukulich/home-assistant-jablotron100, což sice funguje skvěle, ale donutilo mě to vytáhnout Home Assistant ze serverovny k ústředně (Mám ji v jiné části domu kvůli signálu bezdrátových čidel). Zrovna jsem začala přemýšlet nad https://github.com/Pigotka/ha-cc-jablotron-cloud jako nouzovce co asi stačí, ale být závislá na cloudu se mi taky moc nelíbí. MQTT bridge by to vyřešil dost elegantně :)

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #57 kdy: 03. 05. 2023, 17:31:11 »

To zní super! Jede to přes nějaký jednočip jako ESP32, nebo to chce OS? Momentálně používám https://github.com/kukulich/home-assistant-jablotron100, což sice funguje skvěle, ale donutilo mě to vytáhnout Home Assistant ze serverovny k ústředně (Mám ji v jiné části domu kvůli signálu bezdrátových čidel). Zrovna jsem začala přemýšlet nad https://github.com/Pigotka/ha-cc-jablotron-cloud jako nouzovce co asi stačí, ale být závislá na cloudu se mi taky moc nelíbí. MQTT bridge by to vyřešil dost elegantně :)

To je super, nevedel som ze existuje takato integracia, to tym padom riesi u mna vsetko, lebo ja to mam pripojene usbckom priamo a mqtt nutne nepotrebujem ked to funguje takto.