Jablotron bez originální SIM karty

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jablotron bez originální SIM karty
« kdy: 06. 01. 2023, 20:32:52 »
Pouziva niekto system Jablotron aj bez ich SIM karty? Ide mi o to, ze jediny ucel, ktory ma ich predplatena karta je, aby fungovala ich aplikacia (ktora je akoze zadarmo :D ). Preto rozmyslam, ci by sa tam nedala dat normalna karta od operatora, kde budem platit iba sms. Ma niekto s tymto skusenost?
« Poslední změna: 06. 01. 2023, 20:54:06 od Petr Krčmář »


Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #1 kdy: 07. 01. 2023, 15:26:18 »
Můžeš použít svojí sim a využívat volání a sms. S vlastní sim nelze používat MyJablotron, cloudové služby a dálkový přístuj J-link a F-link.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #2 kdy: 07. 01. 2023, 18:05:44 »
A chapem to tak, ze cez tie sms sa prostrednictvom nejakych prikazov zapina vypina alarm?

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #3 kdy: 09. 01. 2023, 13:32:33 »
Zdravím,

není třeba řešit pokud si nastavíte push notifikace. :)

S pozdravem

IT, Jablotron

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #4 kdy: 09. 01. 2023, 13:44:30 »
Ano, používám SIM Kaktus. Dá se na to zavolat, kde se ozve plechová huba a dá se to přes to ovládat.
Nebo lze ovládat přes SMS.
Při poplachu zase to posílá SMS nebo volá plechová huba a hlásí, co se děje.
Jablotron JA-100 jsem si koupil a nainstaloval a nastavil přes FLlink sám.


JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #5 kdy: 09. 01. 2023, 14:19:15 »
Zdravím,

není třeba řešit pokud si nastavíte push notifikace. :)

S pozdravem

IT, Jablotron
ako to myslite? jablotron aplikacia nejde pouzivat bez vasej SIM karty, ak tomu spravne rozumiem.

Sat1

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #6 kdy: 09. 01. 2023, 14:22:53 »
Ano, jak starší, tak celá řada JA-100 lze provozovat s vlastní SIM, ale mám to svá uskalí. S vlastní SIM je jen základní záruka 24 měsíců, nefuguje app a ovládání přes web. Když je vlastní SIM i datová, tak by měl fungovat jak F-Link, tak J-Link, ale ověřeno to nemám, mám jen jednoho zákazníka co chtěl vlastní SIM a ta datová není.

Sat1

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #7 kdy: 09. 01. 2023, 14:23:48 »
Zdravím,

není třeba řešit pokud si nastavíte push notifikace. :)

S pozdravem

IT, Jablotron
ako to myslite? jablotron aplikacia nejde pouzivat bez vasej SIM karty, ak tomu spravne rozumiem.
S vlastní SIM pouze SMS a hovory.

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #8 kdy: 09. 01. 2023, 14:55:25 »
Zdravím,

není třeba řešit pokud si nastavíte push notifikace. :)

S pozdravem

IT, Jablotron
ako to myslite? jablotron aplikacia nejde pouzivat bez vasej SIM karty, ak tomu spravne rozumiem.

Ano, je to tak jak píšete. Ale není třeba si předplácet SMS když budete používat push notifikace.

Sat1

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #9 kdy: 09. 01. 2023, 15:08:02 »
Ale PUSH notifikace fungují pouze s Jablotroní SIM a nastavením komunikace přes jejich Cloud a mobilní app. S vlastní SIM nic jiného než klasické SMS a hovory fungovat nebude. Nebo tedy bude, ale je potřeba nastavit vlastní pult PCO a řešit to přes něj, nebo "odposlouchávat" ústřednu EZS přes USB a notifikace řešit třeba HomeAssistentem. Doma na to mám takto navěšenou automatizaci, vyčítám stavy čidel a zamknutí-odemknutí sekcí atd...

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #10 kdy: 09. 01. 2023, 22:32:30 »
S vlastní SIM, pokud je datová tak lze používat J-link (novější JA-100-link). Ústředna pošle SMS a zavolá při událostech poplach, porucha atd. Ovládání  pomocí SMS povelů - zajisti, odjisti, i jednotlivé sekce, dinfo, status. Lze ovládat zavoláním do ústředny a pomocí tónové volby pracovat v integrovaném hlasovém menu. Lze také vypnout data na simce a použít LAN komunikátor pro přístup J-linkem. F-link neni pro běžného uživatele a správce. Připojení J-linkem nebo F-linkem přes data mimo SIM Jablotron je často až na x-tý pokus. Můj názor: Cena /měsíc za SIM od JBL se službou technický dohled získáte komfort ovládání, notifikace na email a přehled z aplikace a widgetu za cenu  1 možná dvou káv za měsíc. Pokud chcete vážně zabezpečit svůj objekt, tak alarm napojit na PCO s výjezdem.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #11 kdy: 09. 01. 2023, 23:56:25 »
Ano nie je to vela a nerobi mi to problem, ale ide o princip, ze za komponenty a montaz som dal 1300€, takze by som cakal, ze to budem mat automaticky zadarmo. Takze appka je zadarmo stiahnut ale nefunkcna. To ked si pozriem xiaomi/aqara riesenia, tak by ma to mozno vyslo lacnejsie a este do zasoby nakupit by mi zostalo, nevravim, ze by to bolo top spolahlive.
No a takisto majitel jablotronu financuje/podporuje kadejake zbierky na zbrane na ukrajinu

Sat1

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #12 kdy: 10. 01. 2023, 00:15:59 »
Aha, tak to jste měl napsat rovnou že chcete jen informační zařízení komunikující přes chinacloud a ne EZS s certifikací, to stačilo i Evolveo za 100E.

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #13 kdy: 10. 01. 2023, 06:03:07 »
Aha, tak to jste měl napsat rovnou že chcete jen informační zařízení komunikující přes chinacloud a ne EZS s certifikací, to stačilo i Evolveo za 100E.
Třeba chtěl prostě "open" řešení, nebo prostě řešení tvz. "nezabetonované" výrobcem. Ale faktem je, že si to měl promyslet a prostudovat než Jablotron koupil a nechal namontovat. Já nedávno řešil podobnou věc a nakonec jsem šel do řešení z Aliexpressu. Cena 170e + spousta čidel PIR(11ks) a dveřní(8ks) + ústředna podporující 4G i wifi. A to neřeším, že mě to někdo na dálku nevypne z nějakého ideologického pobláznění či fanatismu.

Re:Jablotron bez originální SIM karty
« Odpověď #14 kdy: 10. 01. 2023, 07:39:14 »

 A to neřeším, že mě to někdo na dálku nevypne z nějakého ideologického pobláznění či fanatismu.
Funguje to cinske reseni bez toho cinskeho cloudu? Az se za dva roky rozhodnou ze to nebudou podporovat a nabidnou vam novy produkt tak si cele zabezpeceni v baraku predelate? Jablotron nemusim z ruznych duvodu ale ma jakousi historii v CR ktera ve srovnani s nejakym cinskym cloudem je u ochrany majetku podle me dulezitejsi nez usetrenych par tisic.