Studium IT na vysoké

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #165 kdy: 18. 01. 2023, 06:58:03 »
spoustu lidí naučí VŠ lépe myslet
To se ale špatně vysvětluje.

Na VS ide zvycajne larva cloveka a niekedy pocas VS sa z toho stane dospele imago.
Takze pomerne logicke, ze v case studia na VS clovek "dospeje" / "nauci sa mysliet" / etc.

Klonim sa k nazoru, ze najvacsi benefit je, ze v tomto relativne kritickom obdobi sa clovek dostane do kolektivu ludi s priemerne lepsim vzdelanim/IQ/tahom na branu/etc ako zvysok populacie. Co ho potiahne dalej.
Inak povedane: ak si najdem po strednej skole pracu v NASA, mam to iste :).


hmmmw

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #166 kdy: 18. 01. 2023, 08:00:25 »
...
Inak povedane: ak si najdem po strednej skole pracu v NASA, mam to iste :).

No jasně :D :D
To ale asi nebude případ všech těch lidí, co se ptají na pochybných forech pochybných lidí, jestli mají jít na VŠ.

hmmmw

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #167 kdy: 18. 01. 2023, 08:08:03 »
...
Inak povedane: ak si najdem po strednej skole pracu v NASA, mam to iste :).

No jasně :D :D
To ale asi nebude případ všech těch lidí, co se ptají na pochybných forech pochybných lidí, jestli mají jít na VŠ.

Ještě doplním k příkladu NASA:
Citace
I do not have a degree, does experience count?

If you have experience, you may be qualified for many positions even without a college degree. Other than for professional, scientific and engineering positions, a college education generally is not required. The nature of your work experience is what really counts. Job applicants can qualify for most federal occupations based on job-related work experience.

Takže po střední asi těžko, pokud nejde dělat uklízečku :D.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #168 kdy: 18. 01. 2023, 14:25:53 »

Takze pomerne logicke, ze v case studia na VS clovek "dospeje" / "nauci sa mysliet" / etc.

Klonim sa k nazoru, ze najvacsi benefit je, ze v tomto relativne kritickom obdobi sa clovek dostane do kolektivu ludi s priemerne lepsim vzdelanim/IQ/tahom na branu/etc ako zvysok populacie. Co ho potiahne dalej.
Zas takovej nadšenec, abych sám od sebe dával přednost diferenciálním rovnicím před pivem s kamarády jsem nebyl.
Ta partička co šla od nás z gymplu na VŠ do Prahy nebyla úplně blbá, ale kdyby po nás páni docenti nešlapali, tak ty profesní kariéry asi vypadaj jinak.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #169 kdy: 19. 01. 2023, 08:20:35 »
Ahoj, nemá někdo zkušenosti se studiem vysoké školy kompletně online?

Konkrétně například: https://www.iu.org/, ale klidně jakoukoli jinou univerzitu, která nabízí podobné služby.

Zajímala by mě náročnost, pozdější uznání titulu v ČR a nějaké postřehy.

Děkuji


Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #170 kdy: 19. 01. 2023, 15:53:20 »
Ahoj, nemá někdo zkušenosti se studiem vysoké školy kompletně online?

Konkrétně například: https://www.iu.org/, ale klidně jakoukoli jinou univerzitu, která nabízí podobné služby.

Zajímala by mě náročnost, pozdější uznání titulu v ČR a nějaké postřehy.

Děkuji
Možná radši zkus založit nové vlákno, tohle se celkem zvrhlo ve flame war a už ho asi nikdo moc nečte...
(Na otázku samotnou bohužel nedokážu odpovědět, vůbec jsem netušil, že něco takovýho existuje)

alex6bbc

  • *****
  • 1 598
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #171 kdy: 20. 01. 2023, 09:17:32 »
ted koukam na povedeny serial tulsa king se silvestrem a tam krasne vysvetluje mlademu uchu
v 3. dile proc ma jit na vysku a jak mu to pomuze v zivote.

Maor

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #172 kdy: 20. 01. 2023, 13:47:23 »
Ahoj, nemá někdo zkušenosti se studiem vysoké školy kompletně online?

Konkrétně například: https://www.iu.org/, ale klidně jakoukoli jinou univerzitu, která nabízí podobné služby.

Zajímala by mě náročnost, pozdější uznání titulu v ČR a nějaké postřehy.

Děkuji

Online VŠ maj pochybné akreditace, takže s nostrifikací diplomu v ČR, abys mohl mít titul v OP a lepší tabulkový plat ve státní sféře to bude problematické, ale žádný konkrétní příklad jsem neviděl. Budeš muset prokázat, co jsi se učil předložením osnov a také nějakými výstupy (semestrální projekty, domácí úlohy apod.)
Obecně není problém s nostrifikací diplomů ze škol, které jsou zapojeny do Erasmu nebo mají nějakou bilaterální dohodu.
Co se týče uznávání u zaměstnavatelů, tak na pozici IT lopata škola nikoho nezajímá, budou to brát jako nějakou certifikaci, docela populární jsou certifikáty ze známých online školení jako je Udemy a firmy to uznávaj.

Osobně bych se spíš koukal po online a dálkových programech od známých škol, kde se člověk může spolehnout na zavedenou značku. Ten příklad s IU se sice prsí nějakým hodnocením QS, ale v tam základním žebříčku QS world university rank není. Osobně bych neztrácel čas s institucí, která není v QS, ideálně tak TOP100, aby se člověk mohl chlubit.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #173 kdy: 23. 01. 2023, 11:46:04 »
cerstvy dokaz toho, ze k programovanie neradno pustat ludi bez aspon doktoratu :) :

Javascript odpadnuvsi od ruky vyskokoskolsky vzdelanemu cloveku riesiacemu zaokruhlovanie na dve desatinne miesta
alert(Math.round(34.675 * 100) / 100 )

(uvedeny kus kodu pochopitelne presiel cez code-rewiev ineho vyskokoskolsky vzdelaneho cloveka, kedze to dodala solidna firma a nie nejaky pristipkar)

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #174 kdy: 23. 01. 2023, 12:04:25 »
Je to řešení, které na stackowerflow získalo nejvíc "lajků"  :)

https://stackoverflow.com/questions/11832914/how-to-round-to-at-most-2-decimal-places-if-necessary

oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #175 kdy: 23. 01. 2023, 12:28:41 »
cerstvy dokaz toho, ze k programovanie neradno pustat ludi bez aspon doktoratu :) :

Javascript odpadnuvsi od ruky vyskokoskolsky vzdelanemu cloveku riesiacemu zaokruhlovanie na dve desatinne miesta
alert(Math.round(34.675 * 100) / 100 )

(uvedeny kus kodu pochopitelne presiel cez code-rewiev ineho vyskokoskolsky vzdelaneho cloveka, kedze to dodala solidna firma a nie nejaky pristipkar)

Tak mi prezradte, co ine by pouzil nevzdelany stredoskolak?

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #176 kdy: 23. 01. 2023, 13:10:14 »
Tak mi prezradte, co ine by pouzil nevzdelany stredoskolak?

Od nevzdelaneho stredokolaka ocakavam, ze to nebude vediet a nebude to skusat bastlit svojpomocne :).
Takze otvori si vyssie uvedenu URL a precita si tam vetu: "toto riesenie nepouzivajte, je zle".

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #177 kdy: 23. 01. 2023, 13:45:35 »
Je to řešení, které na stackowerflow získalo nejvíc "lajků"  :)

https://stackoverflow.com/questions/11832914/how-to-round-to-at-most-2-decimal-places-if-necessary
“Tak mi prezradte, co ine by pouzil nevzdelany stredoskolak?”
Teď zjišťuje, co je to v matematice epsilon, kouká jak jelen na řečtinu (ε), za týden dva to jakž takž pochopí a pak s velkou slávou ten jeden řádek kódu prohlásí za hotový.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #178 kdy: 23. 01. 2023, 16:55:50 »
Tak mi prezradte, co ine by pouzil nevzdelany stredoskolak?
To druhé nejpopulárnější řešení na SO se vám nelíbí?
https://www.w3schools.com/jsref/jsref_tofixed.asp

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #179 kdy: 23. 01. 2023, 17:02:06 »
Tak mi prezradte, co ine by pouzil nevzdelany stredoskolak?
To druhé nejpopulárnější řešení na SO se vám nelíbí?
https://www.w3schools.com/jsref/jsref_tofixed.asp
Když chce číslo jen zaokrouhlit, tak jako použije toFixed a následně parseFloat? To na lepiče sedí :)