Kontraktoři versus agentura

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #15 kdy: 11. 12. 2022, 13:49:12 »
jsi mluvil o intervalu 200-400k, to si nedokazu predstavit, ze se da dostat pres nejakou ceskou agenturu.

ano, on by to byl i sideefekt moji puvodni otazky, nekde se musi agregovat podobni zoufalci jako ja.

behem poslednich 10 let jsem mel jen jednou miniproblem, kdy po COVID ukonceni projektu se zadrhly penize za predcasne ukonceni. Jsem si postezoval, PM luskl prsty (a to uz jsem pro nej mesic nepracoval) a druhy den vyreseno.
Zde u mnohem vyznamnejsiho zakaznika, ja na vicemene stejne pozici, jsem ocekal totez.

1 zpozdenou fakturu budu tolerovat protoze se to uz v minulosti stalo nekolikrat, ale naprosto presne to vidis, cas na projektu leti rychle a najednou to je 2,3.. faktury ..

HOlt jsem sazel na to lusknuti prstu. Kdyz uz delam " tak strasne dobrou praci, chteli bychom si te stahnout naprimo a blablablabla"

Ja se snazim vzdy stress eliminovat postojem " tohle mne uci neco nesmirne uzitecneho pro priste".
Casto to funguje. Nicmene ted vidim,ze projektu je dost (jak se blizi leden), muzu i dostat nepatrne vic penez, ale k rade se nedostanu protoze mne od nich deli dalsi naprosto neduveryhodna agentura.











tak ono to timhle krokem skonci, jen teda 20k+ se vubec nepriblizuje k tomu, co si na konci rekne advokat s pusobnosti v oblasti mezinarodniho prava. I kdyz ty myslis casove omezenou konzultaci, do te by se mohli vejit..

A jsem stastny za vsechny, jim se vzivote nestalo, ze jim platba za fakturu prisla pozde. A s prvnim dnem zpozdeni by okamzite dali vypoved, protoze do 24h maji podepsanou smlouvu a nastupuji jinde.

Já bych kontaktoval nějakou advokátní kancelář a poradil bych se co s tím. Předpokládám, že na té faktuře bude tak 200 až 400 litrů, takže třeba i 20k+ pro advokáta by se vyplatilo, a pokud neplatí tak i víc. Pokud ty faktury jsou hodně po splatnosti, tak by ses teoreticky mohl domáhat i úroků z prodlení, což by mohlo zaplatit toho advokáta. Ale nidko tu ty smlouvy neviděl, takže toto je jen teorie.

Já to chápal tak, že máš kontrakt s nějakou českou agenturou - na tu nepotřebuješ mezinárodní právo podle mě, prostě zažaluješ tu agenturu, a je ti jedno v jaké je chobotnici. Pokud máš kontakt s nějakou evropskou, pak hmm... to bych možná hledal advokátní kancelář v té zemi, kde má sídlo - pak by to byl zase lokální spor, ale toto už je mimo moje zkušenosti, abych se přiznal.

Možná, pokud znáš ty lidi, kterým takto neplatí, tak se spojit a ty náklady si prostě rozdělit, kdyby to šlo.

Jako toto ti nezávidím, ale jak tu píšou ostatní, pokud nedostanu peníze, tak dál už pro tu firmu nepracuju. Pro mě to ani není o tom najít si práci hned další den (člověk má rezervu, takže hledat pár měsíců dobrou práci se nakonec vyplatí), spíš je to o tom uchránit se před tím, že bude víc faktur nezaplacených. Ztráta jedné faktury je lepší než 2, 3, 4, atd...


Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #16 kdy: 11. 12. 2022, 13:54:50 »
opravdu jen tak pro zasmani, co jsem nedavno absolvoval, kdyz jsem ve slabe chvilce uvazoval  o zamestnani (ale za podminky vellmi slusneho platem, ktery by se blizil kontraktum). Jasne jsem se vyjadril, co je minimalni plat, vsechno bylo "odsouhlaseno a potvrzeno" a najednou na telefonu zacalo smlouvani o 12 procent dolu. Jsem to okamzite zavesil.


Tohle je z LinkedINu potom:

Kunal 1:48 PM

I assure you I wont dissapoint you

sir, I guess I did not pitched you the salary correctly, I have sent you the consent email with the salary you asked , I double checked with XXXXXX  they are happy to offer you the salary you expected

sir, if you are willing to work in a contract role then it is ok, we are also open to contract role as well

please talk to me once let me clear you the misunderstanding caused by me

please give me one chance

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #17 kdy: 11. 12. 2022, 16:16:20 »
Rada okamžitě odejít zní moc jednoduše na to, aby to bylo dobré řešení. S těmi penězi se pak můžete rozloučit. Když se jedna firma rozhodne nezaplatit druhé, tak je to klidně na několik let řešení bez jistého výsledku (zažil jsem bezdůvodný fuckoff za 400k, který postihl X firem v řetězci a řeší se to těžko už jen v rámci ČR, 3 roky uběhly a stále nezaplatili a za právníky se dalo možná 50k, spíš víc). Dle mě je jediná možnost se nějak dohodnout (např. dělat pro ně dočasně míň práce). Je možné, že jim někdo jiný nezaplatil a teď jsou ve sračkách a z jejich pohledu musel někdo dostat peška (museli vybrat někoho, komu nezaplatí). 

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #18 kdy: 11. 12. 2022, 16:34:54 »
Diky,
konecne zkuseny nazor.

zazil jsem to v Cechach, proto uz v Cechach nechci pracovat,kolega se soudil 8 let a tady zadny funkcni pravni system neni.

Nicmene po urcitem poctu eskalaci, kdy nikdo neni motivovany neco razadante resit, se  proste odejit musi.
A vidim to pomerne blede. Ale potom si vsechny tyhle figurky stizuji jak nejsou seniori.

Jinak pro ostatni "vzivote se mi to za jednu praci pro Cool people nestalo" a "ja  si vzdy necham zaplatit dopredu",
i kdyz odectu 5 mesicu bez prijmu, porad mi zustalo za rok vic, nez nez my kdokoli v cechach byl ochoten naslibovat.

Pachut zustava po tech odpracovanych a nezaplacenych mesicich plnych stresu a zodpovednosti.


Rada okamžitě odejít zní moc jednoduše na to, aby to bylo dobré řešení. S těmi penězi se pak můžete rozloučit. Když se jedna firma rozhodne nezaplatit druhé, tak je to klidně na několik let řešení bez jistého výsledku (zažil jsem bezdůvodný fuckoff za 400k, který postihl X firem v řetězci a řeší se to těžko už jen v rámci ČR, 3 roky uběhly a stále nezaplatili a za právníky se dalo možná 50k, spíš víc). Dle mě je jediná možnost se nějak dohodnout (např. dělat pro ně dočasně míň práce). Je možné, že jim někdo jiný nezaplatil a teď jsou ve sračkách a z jejich pohledu musel někdo dostat peška (museli vybrat někoho, komu nezaplatí).

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #19 kdy: 11. 12. 2022, 19:14:03 »
zazil jsem to v Cechach, proto uz v Cechach nechci pracovat,kolega se soudil 8 let a tady zadny funkcni pravni system neni.

Že nechcete je vaše volba. Jenže vy se bůhvíproč tváříte, jako kdyby to tady bylo pravidlo. A to tedy fakt není. Mně takhle, mimochodem, jednou nezaplatili asi stopadesát tisíc ze zahraničí. Taky mi to nevadilo. A tady v ČR se mi naopak stalo, že firma, pro kterou jsem pracoval zkrachovala a majitel i přes to, že to byla společnost s ručení omezením a naprosto to dělat nemusel mi ty peníze během půl roku po konci smlouvy ze SVĚHO zaplatil.

Takže se, proboha, netvařte, že je tady všechno špatně a jinde všechno ideální. Fakt není.


Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #20 kdy: 11. 12. 2022, 19:20:02 »
Ja sa divim ze sa taketo veci este ludom deju. Respektive ze stale beru peniaze az po praci. Ale niekto sa skratka nikdy nepouci. Ved sa pozrite na dodavatelov internetu, telefonnych sluzieb, najom...vzdy sa plati dopredu lebo institucie nie su sproste. Ale z nejakeho zahadneho je teď dovodu maju jednotlivci mensie poziadavky na samich seba a tak beru peniaze a po praci...

Příteli, to je prostě trh práce. Řemeslníkovi taky dopředu zaplatím maximálně zálohu na materiál. A kdybych přišel třeba k nám na (pro mě) zajímavý projekt jenže ve startupu s jeho typickými problémy s cash flow s tím, že chci peníze dopředu, majitel firmy mi řekne, že mě sice chápe, ale že bude hledat dál protože mi je teď zaplatit ani nemůže ani nechce.

A mě to vlastně ani nevadí, protože s tím koneckonců počítám, to je riziko kontraktorské práce. Řešíte nesmysly.

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #21 kdy: 11. 12. 2022, 19:59:17 »
uz fakt zacina byt unavne, jak see objevujes na vsech diskusi s opacnym nazorem, aby si publikum poucil, ze vsechno neni cernobile. Je to jina forma zjednodusovani.

ano, ty nerad pracujes remote. ano, tobe holandske firmy nechtely nabidnout vysoky plat, i kdyz si je chodil osobne prosit. tobe dokonce firma zaplatila i kdyz nemusela. a programatori musi mit predevsim charakter a potom se jim firma odvdeci...

ja tady vidim, ze si zhorsil statistiku, ze z 10 prispivajicch minimalne 3 se s nezaplacenim setkali, to vypada proti zapadu jako velmi spatne procento,  a to pri trojnasobne velkem platu v zahranici. (teda krome holandska a Pojaka).

zazil jsem to v Cechach, proto uz v Cechach nechci pracovat,kolega se soudil 8 let a tady zadny funkcni pravni system neni.

Že nechcete je vaše volba. Jenže vy se bůhvíproč tváříte, jako kdyby to tady bylo pravidlo. A to tedy fakt není. Mně takhle, mimochodem, jednou nezaplatili asi stopadesát tisíc ze zahraničí. Taky mi to nevadilo. A tady v ČR se mi naopak stalo, že firma, pro kterou jsem pracoval zkrachovala a majitel i přes to, že to byla společnost s ručení omezením a naprosto to dělat nemusel mi ty peníze během půl roku po konci smlouvy ze SVĚHO zaplatil.

Takže se, proboha, netvařte, že je tady všechno špatně a jinde všechno ideální. Fakt není.

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #22 kdy: 11. 12. 2022, 20:21:47 »
Já jsem běžně fakturoval 200k/měsíc na kontrakt v ČR (10k+/MD) - dělal jsem asi 5 let na kontrakt přes CP a tento rate byl sice poměrně vysoký, ale vždycke na něj přistoupili (oni mě prodávali třeba za 12k/MD). Teď mám něco lepšího, ale kdyby mi firma nezaplatila, tak na tom jsem hůř než ty, protože bych se musel soudit mimo EU a to bych radši tu jednu fakturu nechal plavat :)

Ale je pravda, že se splatností 1 měsíc je to v podstatě 2 měsíce než zjistíš, že je asi něco špatně. Takže zpětně, ta 1 nezaplacená faktura vlastně znamená 2 měsíce práce a potenciálně 2 nezaplacené faktury do budoucna + něco navíc, než si to člověk uvědomí a začne to řešit, to už může být 1m ve vzduchu.

Já bych tě poprosil o nějaký závěr, jestli bude. U těchto situací mě hrozně zajímá, jak to dopadlo, a co pro to člověk musel udělat.

jsi mluvil o intervalu 200-400k, to si nedokazu predstavit, ze se da dostat pres nejakou ceskou agenturu.

ano, on by to byl i sideefekt moji puvodni otazky, nekde se musi agregovat podobni zoufalci jako ja.

behem poslednich 10 let jsem mel jen jednou miniproblem, kdy po COVID ukonceni projektu se zadrhly penize za predcasne ukonceni. Jsem si postezoval, PM luskl prsty (a to uz jsem pro nej mesic nepracoval) a druhy den vyreseno.
Zde u mnohem vyznamnejsiho zakaznika, ja na vicemene stejne pozici, jsem ocekal totez.

1 zpozdenou fakturu budu tolerovat protoze se to uz v minulosti stalo nekolikrat, ale naprosto presne to vidis, cas na projektu leti rychle a najednou to je 2,3.. faktury ..

HOlt jsem sazel na to lusknuti prstu. Kdyz uz delam " tak strasne dobrou praci, chteli bychom si te stahnout naprimo a blablablabla"

Ja se snazim vzdy stress eliminovat postojem " tohle mne uci neco nesmirne uzitecneho pro priste".
Casto to funguje. Nicmene ted vidim,ze projektu je dost (jak se blizi leden), muzu i dostat nepatrne vic penez, ale k rade se nedostanu protoze mne od nich deli dalsi naprosto neduveryhodna agentura.

tak ono to timhle krokem skonci, jen teda 20k+ se vubec nepriblizuje k tomu, co si na konci rekne advokat s pusobnosti v oblasti mezinarodniho prava. I kdyz ty myslis casove omezenou konzultaci, do te by se mohli vejit..

A jsem stastny za vsechny, jim se vzivote nestalo, ze jim platba za fakturu prisla pozde. A s prvnim dnem zpozdeni by okamzite dali vypoved, protoze do 24h maji podepsanou smlouvu a nastupuji jinde.

Já bych kontaktoval nějakou advokátní kancelář a poradil bych se co s tím. Předpokládám, že na té faktuře bude tak 200 až 400 litrů, takže třeba i 20k+ pro advokáta by se vyplatilo, a pokud neplatí tak i víc. Pokud ty faktury jsou hodně po splatnosti, tak by ses teoreticky mohl domáhat i úroků z prodlení, což by mohlo zaplatit toho advokáta. Ale nidko tu ty smlouvy neviděl, takže toto je jen teorie.

Já to chápal tak, že máš kontrakt s nějakou českou agenturou - na tu nepotřebuješ mezinárodní právo podle mě, prostě zažaluješ tu agenturu, a je ti jedno v jaké je chobotnici. Pokud máš kontakt s nějakou evropskou, pak hmm... to bych možná hledal advokátní kancelář v té zemi, kde má sídlo - pak by to byl zase lokální spor, ale toto už je mimo moje zkušenosti, abych se přiznal.

Možná, pokud znáš ty lidi, kterým takto neplatí, tak se spojit a ty náklady si prostě rozdělit, kdyby to šlo.

Jako toto ti nezávidím, ale jak tu píšou ostatní, pokud nedostanu peníze, tak dál už pro tu firmu nepracuju. Pro mě to ani není o tom najít si práci hned další den (člověk má rezervu, takže hledat pár měsíců dobrou práci se nakonec vyplatí), spíš je to o tom uchránit se před tím, že bude víc faktur nezaplacených. Ztráta jedné faktury je lepší než 2, 3, 4, atd...

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #23 kdy: 11. 12. 2022, 20:30:35 »
OK, vidim, ze chapes (vcetne toho, jak snadno je 1 milion ve vzduchu) a jsi v podobnem "setupu".
Potom je tam drobny problem, pokud britove trvaji na placeni z ceskeho sro, co to sro ma delat s danemi z nezaplaceneho milionu.

Rozhodne jsem se ale utopil, protoze jsem cekal o dve faktury dele, nez bylo nezbytne.
Nekdy je to proste zbabelost a slabost. Nebo u kolegy, co odesel z duvodu buzerace (hodinovy reporting pro architekta az 2 mesice cekani na timesheet), ten to taky odkladal, rikal, ze musi vydrzet par mesicu, aby neztratil moznost u Infosysu na dlouhodobejsi projekty. Nakonec utekl mesic po tom vyjadreni, neslo to pro nej vydrzet.

Mimo EU se taky mozna nevyhnu, koncovy klient je Svycarsko, a urcite vis, ze 75% volajicich recruiteru je z UK. Takze ja mam smlouvu s bulharskou pobockou UK firmy (ale jednam jen s Brity).


Já jsem běžně fakturoval 200k/měsíc na kontrakt v ČR (10k+/MD) - dělal jsem asi 5 let na kontrakt přes CP a tento rate byl sice poměrně vysoký, ale vždycke na něj přistoupili (oni mě prodávali třeba za 12k/MD). Teď mám něco lepšího, ale kdyby mi firma nezaplatila, tak na tom jsem hůř než ty, protože bych se musel soudit mimo EU a to bych radši tu jednu fakturu nechal plavat :)

Ale je pravda, že se splatností 1 měsíc je to v podstatě 2 měsíce než zjistíš, že je asi něco špatně. Takže zpětně, ta 1 nezaplacená faktura vlastně znamená 2 měsíce práce a potenciálně 2 nezaplacené faktury do budoucna + něco navíc, než si to člověk uvědomí a začne to řešit, to už může být 1m ve vzduchu.

Já bych tě poprosil o nějaký závěr, jestli bude. U těchto situací mě hrozně zajímá, jak to dopadlo, a co pro to člověk musel udělat.

jsi mluvil o intervalu 200-400k, to si nedokazu predstavit, ze se da dostat pres nejakou ceskou agenturu.

ano, on by to byl i sideefekt moji puvodni otazky, nekde se musi agregovat podobni zoufalci jako ja.

behem poslednich 10 let jsem mel jen jednou miniproblem, kdy po COVID ukonceni projektu se zadrhly penize za predcasne ukonceni. Jsem si postezoval, PM luskl prsty (a to uz jsem pro nej mesic nepracoval) a druhy den vyreseno.
Zde u mnohem vyznamnejsiho zakaznika, ja na vicemene stejne pozici, jsem ocekal totez.

1 zpozdenou fakturu budu tolerovat protoze se to uz v minulosti stalo nekolikrat, ale naprosto presne to vidis, cas na projektu leti rychle a najednou to je 2,3.. faktury ..

HOlt jsem sazel na to lusknuti prstu. Kdyz uz delam " tak strasne dobrou praci, chteli bychom si te stahnout naprimo a blablablabla"

Ja se snazim vzdy stress eliminovat postojem " tohle mne uci neco nesmirne uzitecneho pro priste".
Casto to funguje. Nicmene ted vidim,ze projektu je dost (jak se blizi leden), muzu i dostat nepatrne vic penez, ale k rade se nedostanu protoze mne od nich deli dalsi naprosto neduveryhodna agentura.

tak ono to timhle krokem skonci, jen teda 20k+ se vubec nepriblizuje k tomu, co si na konci rekne advokat s pusobnosti v oblasti mezinarodniho prava. I kdyz ty myslis casove omezenou konzultaci, do te by se mohli vejit..

A jsem stastny za vsechny, jim se vzivote nestalo, ze jim platba za fakturu prisla pozde. A s prvnim dnem zpozdeni by okamzite dali vypoved, protoze do 24h maji podepsanou smlouvu a nastupuji jinde.

Já bych kontaktoval nějakou advokátní kancelář a poradil bych se co s tím. Předpokládám, že na té faktuře bude tak 200 až 400 litrů, takže třeba i 20k+ pro advokáta by se vyplatilo, a pokud neplatí tak i víc. Pokud ty faktury jsou hodně po splatnosti, tak by ses teoreticky mohl domáhat i úroků z prodlení, což by mohlo zaplatit toho advokáta. Ale nidko tu ty smlouvy neviděl, takže toto je jen teorie.

Já to chápal tak, že máš kontrakt s nějakou českou agenturou - na tu nepotřebuješ mezinárodní právo podle mě, prostě zažaluješ tu agenturu, a je ti jedno v jaké je chobotnici. Pokud máš kontakt s nějakou evropskou, pak hmm... to bych možná hledal advokátní kancelář v té zemi, kde má sídlo - pak by to byl zase lokální spor, ale toto už je mimo moje zkušenosti, abych se přiznal.

Možná, pokud znáš ty lidi, kterým takto neplatí, tak se spojit a ty náklady si prostě rozdělit, kdyby to šlo.

Jako toto ti nezávidím, ale jak tu píšou ostatní, pokud nedostanu peníze, tak dál už pro tu firmu nepracuju. Pro mě to ani není o tom najít si práci hned další den (člověk má rezervu, takže hledat pár měsíců dobrou práci se nakonec vyplatí), spíš je to o tom uchránit se před tím, že bude víc faktur nezaplacených. Ztráta jedné faktury je lepší než 2, 3, 4, atd...
« Poslední změna: 11. 12. 2022, 20:32:31 od pruzkumbojem »

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #24 kdy: 11. 12. 2022, 20:31:23 »
Hele v EU je to hodně podobné, na vymáhání faktur existuje platební rozkaz, alespoň v čr i na slovensku, v SK se dá získat za 14 dnů, pak exekutor. Samozřejmě se proti tomu můžeš bránit, ale v podstatě velmi špatně, když budeš mít podepsanej timesheet, jakmile ti někdo podepíše, že jsi službu dodal, tak co tam chceš rozporovat?

Co jsem si tohle téma procházel, tak kritické je opravdu mít podepsánu dodávku, tedy timesheet, pak si nedovedu představit jak se táhne soud 8 let, nevím co byste tam u toho soudu přesně dělali a řešili. Většina soudů se táhne na tom, že tam ten timesheet nebo dodávka podepsána není a rozporuje se.

Další věc je co tu řešíš, nějaký řetězec, osobně to je mimo to co člověka zajímá, prostě smlouvu máš s odběratelem, to komu on dodává jak mu platí atd. je jeho problém.

Udělal si hned několik chyb, čekáš, spekuluješ, klepeš se, místo toho, aby si 21 dní po nezaplacené faktuře kontaktoval právníka v zemi odběratele a nechal vydat platební rozkaz a rozvázal spolupráci.

Tohle je obecně velká chyba věřitelů, vyčkávání, věření slibů apod. Místo toho, aby si teda nechali podepsat směnku nebo uznání dluhů, když teda nezaplatí do měsíce když tak slibuje že do měsíce to bude, tak věří slibům. Mě jedna paní taky jednou dlužila, chtěla počkat měsíc, tak jsem jí poslal formulář na uznání dluhu se splatností měsíc (jde to vyřešit přímou exekucí), a zaplatila za týden a nic nechtěla podepisovat.

Chce to ukázat tvrdé jednání hned. Neptej se tu na rootu a prostě jdi za právníkem, nevím nad čím tu uvažuješ tak dlouho, a pokud možno co nejdříve.

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #25 kdy: 11. 12. 2022, 20:33:44 »
sorry, nemas zkusenosti.

Hele v EU je to hodně podobné, na vymáhání faktur existuje platební rozkaz, alespoň v čr i na slovensku, v SK se dá získat za 14 dnů, pak exekutor. Samozřejmě se proti tomu můžeš bránit, ale v podstatě velmi špatně, když budeš mít podepsanej timesheet, jakmile ti někdo podepíše, že jsi službu dodal, tak co tam chceš rozporovat?

Co jsem si tohle téma procházel, tak kritické je opravdu mít podepsánu dodávku, tedy timesheet, pak si nedovedu představit jak se táhne soud 8 let, nevím co byste tam u toho soudu přesně dělali a řešili. Většina soudů se táhne na tom, že tam ten timesheet nebo dodávka podepsána není a rozporuje se.

Další věc je co tu řešíš, nějaký řetězec, osobně to je mimo to co člověka zajímá, prostě smlouvu máš s odběratelem, to komu on dodává jak mu platí atd. je jeho problém.

Udělal si hned několik chyb, čekáš, spekuluješ, klepeš se, místo toho, aby si 21 dní po nezaplacené faktuře kontaktoval právníka v zemi odběratele a nechal vydat platební rozkaz a rozvázal spolupráci.

Tohle je obecně velká chyba věřitelů, vyčkávání, věření slibů apod. Místo toho, aby si teda nechali podepsat směnku nebo uznání dluhů, když teda nezaplatí do měsíce když tak slibuje že do měsíce to bude, tak věří slibům. Mě jedna paní taky jednou dlužila, chtěla počkat měsíc, tak jsem jí poslal formulář na uznání dluhu se splatností měsíc (jde to vyřešit přímou exekucí), a zaplatila za týden a nic nechtěla podepisovat.

Chce to ukázat tvrdé jednání hned. Neptej se tu na rootu a prostě jdi za právníkem, nevím nad čím tu uvažuješ tak dlouho, a pokud možno co nejdříve.

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #26 kdy: 11. 12. 2022, 20:40:14 »
uz fakt zacina byt unavne, jak see objevujes na vsech diskusi s opacnym nazorem, aby si publikum poucil, ze vsechno neni cernobile.

Vzhledem k tomu, že podobné názory tu zhusta prezentujete právě vy, je to prostě těžký... Jestli si to chcete brát osobně, pro mě za mě, mně je to jedno. O vás mi fakt nejde.

ano, tobe holandske firmy nechtely nabidnout vysoky plat, i kdyz si je chodil osobne prosit.

Prosit? Co to plácáte? Neměl jste dnes moc alkoholu?

tobe dokonce firma zaplatila i kdyz nemusela. a programatori musi mit predevsim charakter a potom se jim firma odvdeci...

Jo, představte si, že lidé s charakterem existují. Třeba ten člověk, o kterém jsem mluvil. I když jsem ho od té doby neviděl, vážím si ho. A naopak si moc nevážím lidí, co plácají nesmysly o tom, jak je všechno všude špatně a dobře je jen tam, kde něco dělají oni. Jsou směšní.

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #27 kdy: 11. 12. 2022, 21:06:12 »
ono jen teda, ze tohle je muj dotaz, moje vlakno. nic z tvych standardnich komentaru se netykaji mych dotazu. jen zase prezentuji tvuj pohled na tvuj vysec reality.

OK, ale ono fakt tady nestojim, muzes prosim jit o vlakno dal?

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #28 kdy: 11. 12. 2022, 22:17:35 »
Pruzkumbojem, ono to vyzera ze uz si sa rozhodol ako to chces riesit a len tu hladas suhlasne nazory.

Pozor ale na zopar veci:
Nazor (odpoved, proste cokolvek) na internete nemusi byt spravne.
Ak to aj niekedy bolo riesitelne takym sposobom (bolo to v minulosti spravne), neznamena to, ze je to tak riesitelne dnes (zakony sa proste menia)
Odborny nazor ti moze dat na toto zrejme len pravnik, a takí ludia nechodia na linuxove fora.




Rada okamžitě odejít zní moc jednoduše na to, aby to bylo dobré řešení. S těmi penězi se pak můžete rozloučit. Když se jedna firma rozhodne nezaplatit druhé, tak je to klidně na několik let řešení bez jistého výsledku (zažil jsem bezdůvodný fuckoff za 400k, který postihl X firem v řetězci a řeší se to těžko už jen v rámci ČR, 3 roky uběhly a stále nezaplatili a za právníky se dalo možná 50k, spíš víc). Dle mě je jediná možnost se nějak dohodnout (např. dělat pro ně dočasně míň práce). Je možné, že jim někdo jiný nezaplatil a teď jsou ve sračkách a z jejich pohledu musel někdo dostat peška (museli vybrat někoho, komu nezaplatí).

Co sa asi tak stane ked skonci projekt alebo jeho kontrakt? Myslis si ze ta firma bude cela zhava preplatit mu nesplatene faktury? Ak teraz su pozadu dajme tomu s jednou fakturou, na konci projektu to kludne budu dve, pretoze co s tym on vtedy zmoze? Pojde sa stazovat na lamparen? To je im u pr.dele. Bude sa sudit? To je im u pr.dele, casto krat su to bud s.r.o.cky s tak nizkym rucenim ze to nevykryje ani jednu fakturu, alebo su to tak bohate firmy ze si platia pravnikov ktori by vysekali aj hitlera z norimbergskeho sudu na jednorocnu podmienku. Prestane pre nich pracovat? To je im u pr.dele pretoze robota je uz hotova.
Navyse, to ze im niekto nezaplati/omeska sa, neznamena ze maju prenasat tieto ICH problemy na niekoho ineho. Od toho maju proste svoj podiel z kazdej jeho odpracovanej hodiny, s ktoreho si maju nie len hrabat zisk, ale aj odkladat na pripadne preklenutie roznych problemov (neocakavane narazove vydaje, omeskane platby, ....) Kazda rozumna firma aj jednotlivec to takto robi, ci doslova zijes od vyplaty ku vyplate?
Podla mna sa s tou chybajucou vyplatou/vyplatami ak to je uz za viac mesiacov, moze uz tak ci tak rozlucit
« Poslední změna: 11. 12. 2022, 22:19:17 od kanoe22 »

Re:Kontraktoři versus agentura
« Odpověď #29 kdy: 12. 12. 2022, 09:07:29 »
“When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.” ~ Arthur Conan Doyle


Moje pocatecni otazka byla presne mou otazkou.  V podstate sazim (sazel jsem) jen na tom, ze ta agentura nebude chtit zmenit jmeno ci strukturu, nebude chtit byt blacklistovana Infosysem protoze Infosys nebude chtit mit u zakaznika neustale lustrovane contractory na jejich originalni puvod (aby jim zase nezpusobili problemy nahlym odchodem).
Oba tyto clanky retezu by se mely bat o image, jakkoli jeden dva kontraktori jsou naprosto nepodstatny mikroskopicky hmyz v ekosystemu.

Jake moznosti natlaku ma takovy hmyz, to je ten problem.

Rozhodnuti okamzite odejit, jakmile hrozila 5. neproplacena faktura bylo proste nezbytne. Zejmena kdyz vsechny nove projekty zacinaji na zacatku nasledujiciho mesice.

To ze se tema okamzite zmeni v rojeni se brouku Pytliku s rocnimi zkusenostmi s jednou ceskou firmou, keri budou mluvit o vsem moznem jen ne o puvodnim tematu,  s tim se pocita.
Porad tu je jedno procento, co toho videli hodne a jejich s puvodni otazkou nesouvisejici komentar muze skryvat zajimavou myslenku.

Co se tyka pravnika, jeho vyuziti je zase dalsi dana, samozrejma vec. Na druhou stranu, mam uz s nimi zkusenost. Minimalne u tech levnejsich (3000 czk/h) si clovek dodava napady a oni dodavaji formu a osetri nejake okrajove podminky. Naposledy pravnik u smlouvy zpochybnoval, ze zakaznik bude ochoten akceptovat jakekoli mnou navrhovane upravy. Po preposlani americkym pravnikum zakaznika to do tydne bylo vsechno akceptovane.