Pomoc s instalací serveru Debian

Joohanek

Pomoc s instalací serveru Debian
« kdy: 10. 08. 2011, 19:41:31 »
Ahoj, chtel bych si doma nainstalovat linux debian abych se naucil to poradne ovladat. Nasel by se nekdo kdo by mel cas a ochotu mi stim poradit. Nejlepe pres icq nebo skype. mam par zakladnich dotazu. Jsem linuxovy lajk, podle navodu neco zvladnu, ale vse popsano v navodech neni. Pokud se nekdo najde tak mi tu nechte kontakt nebo v poste.
« Poslední změna: 10. 08. 2011, 23:27:46 od Petr Krčmář »


-

Re: Pomoc s instalaci serveru debian
« Odpověď #1 kdy: 10. 08. 2011, 19:46:33 »
ach jaj, ujo google zas nefunguje.
http://www.debiansk.com/in%C5%A1tal%C3%A1cia/Debian
napriklad

Re: Pomoc s instalaci serveru debian
« Odpověď #2 kdy: 10. 08. 2011, 19:56:25 »
Omlouvam se asi jsem spatne polozil mou otazku. Mam nainstalovany debian, chci poradit ohledne mailserveru mysql, dhcp a routyngu a dalsi. Opet prosim pokud by mel nekdo cas a chut mi poradit at se ozve. Dekuji

to je jedno

Re: Pomoc s instalaci serveru debian
« Odpověď #3 kdy: 10. 08. 2011, 19:59:43 »
furt google nespravili? uz teda stavkuje dost dloho

Re: Pomoc s instalaci serveru debian
« Odpověď #4 kdy: 10. 08. 2011, 20:10:26 »
furt google nespravili? uz teda stavkuje dost dloho

Nehledam idiota s blbyma kecma ani navody, ale cloveka co mi poradi. Na
googlu nejsou navody tak podrobne jak ja potrebuji. Samozrejme s googlem usce spolupracuji.
http://www.google.cz/search?q=icq+nebo+skype+na+cloveka+ktery+ma+ochotu+a+cas+mi+poradit+s+vecmi+ohledne+linux+serveru+debian&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a


tucnacek

Re: Pomoc s instalaci serveru debian
« Odpověď #5 kdy: 10. 08. 2011, 20:50:14 »
Na google se vykasli. Vubec neni svobodny. Zkus novou sluzbu Bing:

http://www.bing.com/

Je to naprosta bomba. A navic je to plne integrovany s Hotmailem.


nedam

Re: Pomoc s instalaci serveru debian
« Odpověď #6 kdy: 10. 08. 2011, 21:33:04 »
Chces se to naucit poradne ovladat a zaroven chces aby ti nekdo dal navod krok za krokem, tak aby si to jenom mohl zkopirovat do terminalu a ono to nejak fungovalo... Byt tebou si prvni ujasnim co vlastne chces.

-

Re: Pomoc s instalaci serveru debian
« Odpověď #7 kdy: 10. 08. 2011, 21:49:12 »
hm, tak idiota. Co si spravil pre to, aby si aspon teoreticky pochopil do coho ides a co od toho ocakavas? Google ti odpovie na vsetky otazky ak sa spravne opytas. Ale jednoduchsie je nadavat inym, miesto toho aby si zapol mozgove zavity.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #9 kdy: 11. 08. 2011, 00:33:41 »
Dokud se tazatel nenaučí pokoře, tak ode mne nemůže očekávat žádnou radu. Pokud mám rozdávat své know-how jen pro dobrý pocit, tak někomu, kdo je slušný a bude si toho patřičně vážit. Chápu, že vysvětlení může být mnohdy rychlejší, než číst tuny literatury, ale nadávání do idiotů není rozhodně na místě, protože onen idiot může mít právě ty znalosti, které tazateli chybí .... tak kdo je potom za idiota? Mimochodem, dnes už je alespoň rychlý internet a mocný google .... ale pamatujete časy, kdy jsme museli kupovat knihy s kulatyma nesmyslama? Navic styl, ktery tazatel ukazuje mi pripomina ... Ty mi to ukaz, ja to budu delat a necham si to patricne zaplatit. Tudy fakt, ale cesta nevede!

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #10 kdy: 11. 08. 2011, 07:24:27 »
Odkud jsi? Jestli někde poblíž Brna, tak bych pro tebe měl návrh :)

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #11 kdy: 11. 08. 2011, 12:55:03 »
Odkud jsi? Jestli někde poblíž Brna, tak bych pro tebe měl návrh :)

Valasske Mezirici

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #12 kdy: 11. 08. 2011, 13:21:02 »
Dokud se tazatel nenaučí pokoře, tak ode mne nemůže očekávat žádnou radu. Pokud mám rozdávat své know-how jen pro dobrý pocit, tak někomu, kdo je slušný a bude si toho patřičně vážit. Chápu, že vysvětlení může být mnohdy rychlejší, než číst tuny literatury, ale nadávání do idiotů není rozhodně na místě, protože onen idiot může mít právě ty znalosti, které tazateli chybí .... tak kdo je potom za idiota? Mimochodem, dnes už je alespoň rychlý internet a mocný google .... ale pamatujete časy, kdy jsme museli kupovat knihy s kulatyma nesmyslama? Navic styl, ktery tazatel ukazuje mi pripomina ... Ty mi to ukaz, ja to budu delat a necham si to patricne zaplatit. Tudy fakt, ale cesta nevede!

Myslim ze jsem se zeptatl dost slusne a pokorne. Nechci se hadat. Samozrejme ze mam plny prohlizec ulozenych odkazu a navodu. Jen par veci mi stale neni jasnych. Ja jsem schanel nejaka fandu, ktery to ma spise jako konicka nez jako praci, protoze je mi jasne ze clovek kterym se tim zivi na takove veci cas nema. Nepotrebuji odkazy na google a pokud ten clovek mi zde posila odkazy na nejake stranky tak je u me idiot, at jsou jeho vedomosti sebelepsi. Preji vsem pekny den a zaroven zadam moderatora aby tuto dizkusi o tom jak pokladat otazky a hadkach o internetovych vyhledavacich zavrel.

eugeene

Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #13 kdy: 11. 08. 2011, 13:26:30 »
kdxyž je tu takovéhle podobné téma, tak se taky na něco zeptám: stahoval jsem netinstall cd squeeze a vše šlapalo ok, když si instalátor nastahoval během hodiny 1080 balíčků, tak mi potom akorát napsal nějakou (teď si fakt nevzpomínám, co to bylo) chybu a nešlo dělat nic, když se dal instalovat znova system core, tak to hned napsalo, že došlo k chybě a šlo maximálně reznout stroj a začít komplet znovu, ale zase si nahrabal balíky z netu, začal instalovat a ta samá chyba.... nevíte někdo, co se stalo?  jinak jsem to zkoušel zatím jen ve virtual boxu, ale plánuju to nahodit na noťas, jen se bojim, že to nenainstaluju

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pomoc s instalací serveru Debian
« Odpověď #14 kdy: 11. 08. 2011, 13:37:35 »
to eugeene
Bez chyboveho hlaseni ti tezko poradit. Lepsi mas nainstalovat jenom zakladni system a pak uz jen doinstalovavat co potrebujes. Tohle hromadny plytvani mistem na disku je dosti nicemny.

to Joohanek
psal jsem ti private msg., nevim jestli si ji cetl, jestli chces napis na ICQ 172810994 a neco vymyslime