Sailfish OS - skúsenosti - Sony Xperia 10 III

Sailfish OS - skúsenosti - Sony Xperia 10 III
« kdy: 16. 11. 2022, 09:51:02 »
Ahoj,
ma tu niekto skúsenosť s Sailfish OS na Sony Xperia 10 III? Dosť mi to pripomenulo BlackBerry OS 10 no neviem, dala by sa ta Xperia používať ako "daily driver"?
Ako to je napríklad s bankovými aplikaciiami dajú sa rozbehať?   
 


Re:Sailfish OS - skúsenosti - Sony Xperia 10 III
« Odpověď #1 kdy: 16. 11. 2022, 11:34:47 »
mám jejich jollu, ale používám to jako linuxový terminál, bankovní aplikace se tam nerozběhají (KB, RB, air a nejspíš ani ostatní), chybí tomu novější android a další bezpečnostní prvky.


Re:Sailfish OS - skúsenosti - Sony Xperia 10 III
« Odpověď #2 kdy: 16. 11. 2022, 13:33:41 »
Jenom doplním, že ta Jolla je opravdu stará. Na té Xperia bude předpokládám novější Sailfish OS s novějším emulátorem Androidu.

Re:Sailfish OS - skúsenosti - Sony Xperia 10 III
« Odpověď #3 kdy: 16. 11. 2022, 13:38:45 »
Viac ako 2 roky pouzivam Sailfish OS na Sony Xperia XA2 ako moj hlavny/jediny smartfon.
Nepouzivam na tom neviem co ale az nefungujci bluetooth v Android aplikaciach sa mi podarilo rozbehat vsetko,co som potreboval a som spokojnym pouzivatelom.
S bankovymi appkami nemam velke skusenosti. Vyhybam sa im. Apka z Tatra Banky mi funguje ale pouzima tam len zakladnu funkcionalotu.
Problem aj vidim s push notifikaciami v Android appkach(v mojom pripade korporatne appky na dvojfaktorove overovanie). Da sa s tym nejako fungovat ale nieje to super. Bohuzial ide to tymto smerom cim dalej tym viacej a bojimsa, ze raz pride moment, ze ho nebudem moct pouzivat a budem musiet prejst na jeden z dvoch majiritnych OS.

Ja tiez doplnim, ze od XA2 vysie je emulator na urovni Android 10

Wolda

  • **
  • 71
  • http://honza.ucw.cz
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sailfish OS - skúsenosti - Sony Xperia 10 III
« Odpověď #4 kdy: 17. 11. 2022, 19:10:19 »
Pouzivam Sailfish OS od prvni verze (uff, od 2014? cas leti), a az na chvilkovy dualboot flirt s Androidem v 2018, jsem nikdy nic jineho nepouzival (specialne tedy mi rada funkci (e.g. push notifications), ktere muzou kdekomu chybet, nikdy pod ruku neprisly).

Nejaky cas se mi darilo NEpouzivat Android-emulacni vrstvu, ale tyhle casy jsou davno pryc. Z bankovnich aplikaci jich vetsina vice ci mene funguje (mam zkusenosti z obou stran Atlantiku), byt i zde plati, ze rada funkci mi nechybi, protoze jsem je nikdy nemel moznost aktivne pouzivat. Jinak potvrzuju, ze bluetooth v android vrstve nefunguje, a zdravim timto tusim z-box (ci nejaky podobny vydejni automat zasilek), ktery vyzaduje pro vyzvednuti zasilky odeslat z android/iOS zarizeni bluetooth signal - se sklopenou hlavou otevrene priznavam, ze po 20min ruznych neuspesnych pokusech jsem zavolal manzelce o pomoc :-)