Konec poskytovatele 365internet.cz

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #255 kdy: 21. 10. 2022, 16:40:57 »
Jo optika ta se k nám na vesnici (cca 550 obyvatel) jen tak nedostane :'(

Ja zasnu kolik lidi "ceka na optiku" jak na smilovani bozi...

To si jako vazne myslite, ze technologie je jediny parametr sluzby ??? Co kdyz to bude provozovat firma plná zmrdů (nemyslim nikoho konkretniho) s odpovidajicim jednanim se zakazniky. Nebo budou mit takove obchodni podminky na ktere nebudete ochotni pristoupit. Nebo na PONce vyrobí nesmyslnou asymetrii. Nebo... (další důvody jistě vymyslíte)

Ja chapu technicke prednosti optiky, ale je treba si videt dal nez na spicku nosu. Technika neni vse..


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #256 kdy: 21. 10. 2022, 20:26:03 »
Optika je jasne lepsi, uz kvuli uploadu. Nevim jak kdo zde ma zkusenost, ale co jsem poznal lidi tak rikali za 300 -400czk a upload klidne 100Mb/s jako realita!
Sama reklama, nahrej to do cloudu...do klauduuu!
Fotky tam dej, zaplat si prostor treba 1 - 5GB a mas to.
Tim snekem coz je 25Mb/s co bych asi kam nahral? Mozna leda na torrent nekde, 10GB dejte tomu.
Takze stale nesmysl, neco jako ty reklamy na hry, ze doma neni treba PC, pojede to po lajne online. To urcite, to bych toho moc nezahral  ;D


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #257 kdy: 21. 10. 2022, 20:26:47 »
Jo optika ta se k nám na vesnici (cca 550 obyvatel) jen tak nedostane :'(

Ja zasnu kolik lidi "ceka na optiku" jak na smilovani bozi...

To si jako vazne myslite, ze technologie je jediny parametr sluzby ??? Co kdyz to bude provozovat firma plná zmrdů (nemyslim nikoho konkretniho) s odpovidajicim jednanim se zakazniky. Nebo budou mit takove obchodni podminky na ktere nebudete ochotni pristoupit. Nebo na PONce vyrobí nesmyslnou asymetrii. Nebo... (další důvody jistě vymyslíte)

Ja chapu technicke prednosti optiky, ale je treba si videt dal nez na spicku nosu. Technika neni vse..

To není, ale prostě vem si tarify na optice od CETINU tam žádná velká asymetrie není mě by klidně ta 250/250 stačila a troufám si tvrdit že většině lidí taky (lidi zajímá akorát cena víc jak 300kč za net platit nechtějí). Menší ISP mají většinou taky solidní tarify na optice. Spolehlivost pokud by byla jako na xDSL což jede prakticky bez výpadků taky ok. Když se většinou něco sere tak je to bezdrát. Mám tu možnost 120/20 a 200/30 na 5Ghz, ale nechtěl bych to ani zadarmo a to jsem 500m od vysílače. Po zkušenostech z minula s několika ISP co nebyly ani schopný postavit spoj bod-bod na 5Ghz. Bezdrát pokud to není licencovaný pásmo tak tě někdo zaruší a nic nenaděláš...proto od roku 2006 jedu na xDSL začínal jsem na ADSL 2/0,25 Mbit. Prostě kabel je kabel nejlíp optický, asymetrie mě osobně tak moc nevadí ;D

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #258 kdy: 21. 10. 2022, 21:10:10 »
Vidis a ja jsem v centru mesta a wi-fi i se tvarilo jaka by byla moznost a pak me sam provider rekl, at si zaplatim radsi O2 nez toto. Mel dost problem ze by se slo zle na strechu, at si objednam horolezce, pak ze nikdo antenu na strese ani nema a je to zahada. Vetsinou wi-fi je narocne prave na instalaci, musi byt pristrup na strechu, vyditelnost a to se dela fakt spatne nekde v najmu v centru mesta.
UPC a tyto ruzne optiky, tam se to da dotahnout az k navrhu, ale kdyz majitel rekne ze krabici v dome nechce, tak to nevyresis.
Takze zbejva nadeje, ze Cetin proste vezme ty kabely a natahne je pred dum, tam postavi nejakou krabici nebo neco a to bude optika. Zbytek pojede po dratkach potom baraku a tim budu treba 100metru :)

250/250 od Cetinu, hele i kdyby to stalo vic treba 500 - 600czk tak bych to bral. Lidi co nejsou narocny, tak vic jak 300czk platit nechtej, ty co jsou narocnejsi a nebo to vyuziji, tak to zaplati.
Ja treba ted nove platim 629czk mesicne za 159/27 (ten Tarif 250/25).

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #259 kdy: 22. 10. 2022, 07:56:00 »
Wifi ve meste je pochopitelne bud pro setrilky, nebo pro ty, co zadny kabel do domu nemaji. Uz jen s ohledem na hustotu zalidneni neni mozne, aby byl kazdy pripojen bezdratem. Pred 15 lety to ale bylo jinak, protoze ADSL bylo max par Mbps, za moc penez, zatimco bezdrat nabidl nasobne rychlosti za polovic.


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #260 kdy: 22. 10. 2022, 13:26:45 »
Optiku ti nikdo jen tak nenatáhne pokud se jim to nevyplatí. To stejný ty předsunutý rDSLAM nebo i ty normální jsou přece propojený optikou. Jedině kdyby vymysleli nějaký opakovač, zesilovač co by se dal před modem do baráku a využít současný dráty. A to asi nikdo nevymyslel  ;D Takže osobně tipuju že dřív spíš budou vzduchem lítat gigabity na nějakých 5G nebo 6G sítích co bude mít každý v mobilu v každý díře nebo tam kde nejde/nevyplatí kopat nebo dát na barák anténu. DSL je už na maximu co z těch drátů co tam zůstali po telekomu lze dostat.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #261 kdy: 22. 10. 2022, 14:21:50 »
Kde je optika, není problém ani s rychlostí bezdrátu, protože vysílače máte na optice. A kde je optika, je často i slušná metalika, protože v nejbližším možném místě to opět přejde na optiku. I pro ISP je kabel výhodnější, takže jakmile dokončí novou optickou trasu, velice rádi stávající zákazníky bezdrátu přepojí. Horší je to tam, kde nic není, a vše se musí tlačit vzduchem, včetně páteřního spoje pro celou lokalitu. K nám do obce je to vzduchem na nejbližší optiku asi 5 přeskoků, cca 12km+.

Ve městě máte rychlé xDSL, optiku, kabelovku, bezdrát, LTE, 5G,... pár kilometrů za městem je člověk rád, že si zavolá z mobilu... Tam kde lítají gigabity po optice, mohou lítat i vzduchem.

Investuje se stále ve stejných oblastech tam, kde se to vyplatí.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #262 kdy: 22. 10. 2022, 19:24:19 »
Jedině kdyby vymysleli nějaký opakovač, zesilovač co by se dal před modem do baráku a využít současný dráty. A to asi nikdo nevymyslel  ;D Takže osobně tipuju že dřív spíš budou vzduchem lítat gigabity na nějakých 5G.DSL je už na maximu co z těch drátů co tam zůstali po telekomu lze dostat.
To uz defakto je, jen problem je ze CR je pozadu, takze proto to stale nemas ty (kde zijes nevim?) a ani ja ve velikem meste v centru. DSLAM udelali presuny. Jenze jak uz jsem i cetl, tak jeste tu mas Phantom DSL a taky G.fast to mam kde teda? Kde mam Vectoring na DSLAMu?
Na to ze jsem v centru, tak mi ani ten Cetin jak jsem zjistil z jeho odpovedi po nejakem roce, dosud nezapnul na mem DSLAMu ani ten Vektoring, proto se vic nedostanu :(
Nemecku to je, ze se prave optikou natahne az k baraku!

Tady misto abys mel optiku presne u toho baraku, tak mas nekde dalsich 300 -400 ten slavnej DSLAM. Jenze to je daleko.
Dal na max neni, jde udelat jeste 2x 35b to je soucasna linka co umi Terminator Zyxel, ale ten umi jen 1x 35b to je profil od 164 MB/s do 270Mb/s. Moje zarizeni umi bonding 2x 35b Supervectoring (az 2x 300Mb/s). Jenze kdyz to tady v CR neumi, tak mam smulu a muzu to leda zde napsat co to umi  ;D
Pokud by to udelali, znamenalo by to ze mohu ja jet treba ted 350Mb/s. Nekdo jinej by tu jel 500Mb/s po telefonnim dratu.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #263 kdy: 22. 10. 2022, 19:31:01 »
Ve městě máte rychlé xDSL, optiku, kabelovku, bezdrát, LTE, 5G,...
Kde ve meste? Jsem ve meste a nemam to  :(
Kabelovka neni a nebyla. Dotlacil jsem az UPC k zajmu zavedeni do domu, odpoved byla ze majitel je velmi ale velmi opatrny clovek a ze s nim se nedomluvi. Odpoved majitele pak byla, ze smlouva je, ze se upise na 10 let a ze ISP napr to UPC by si mohlo v dome delat uplne co chce a ze tohle ne. Tim to cele padlo.
Optiku, to byl u me chlapik puvodne co delal Wi-Fi 5Ghz a optiku.

Wi-Fi - to je divne, tady neni nikde antena na dome, tam bych nelezl.. najdete si horolezce a nebo vite co, kupte si radsi to O2 internet a je to :) Optika, jo to trva pul roku vubec nez daji souhlas... a prislo optika k domu 200 000czk cca 150metru vykopovych praci, ze by to teda stalo. Navic to by zase pak asi musel souhlasit majitel domu.

LTE - jaky LTE? Jsem meril to 4G a dalo mi to asi 60Mb/s download a upload nak 30 - 50Mb/s a ping nekde 30ms  ;D
To je to slavne LTE?  :D

5G - to je kde? Volal jsem treba do O2, jestli je mozne mit dat 5G, ze bych to rad zkusil a rikali ze neni dostupne  ;D
A co jsem cetl, tak to nabizeli leda na chatu 20Mb/s.

200Mb/s a vic mi nikdo nenabidl a upload taky ne ani jsem to nenasel.

Hodne zalezi i na adrese, je dum kde vedle normal UPC a pak je dum kde treba nic moc neni.


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #264 kdy: 22. 10. 2022, 19:55:43 »
obcas se objevi nekdo kdo kde uz byl SWAP technologií si zaplati noFUP tarif a vali co da BTS resp. sektor jeho smerem. A pri 2CA 1800+2100 a takove 5G NR700 to neni vubec zly, 150 - 250 / 50 - 100M.

Optika - ano nesmi to provozovat tupec. Proto bych v tomhle preferoval velke hrace, kteri jedou desetitisice pripojek a v 99% casu by nemel byt problem.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #265 kdy: 22. 10. 2022, 20:23:39 »
Prostě poslední míle je pořád v ČR problém. Proto ten 35b supervectoring je dobrej do 200m což je k prdu to je prostě moc malej rádius a na delší vzdálenosti rychlost padne. Chtělo by to něco do by dalo 100Mbit do cca 1Km na linku. Jenže v ČR se šetřilo takže dráty mají průřez většinou 0,4mm tak můžeš být rád, že máš těch 159/27Mbit. Z bezdrátu na 5Ghz bys byl ve městě možná neštastný :) 5G síť je zatím v ČR v plenkách a ono to snad tuším není ani 5G, ale nějaký paskvil LTE+

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #266 kdy: 23. 10. 2022, 01:23:25 »
5G - to je kde? Volal jsem treba do O2, jestli je mozne mit dat 5G, ze bych to rad zkusil a rikali ze neni dostupne  ;D
A co jsem cetl, tak to nabizeli leda na chatu 20Mb/s.

Jsem u Vodafonu. 5G sice není zdaleka všude, ale když už je a neběží zrovna na ~700 MHz, tak mi telefon sviští 170 Mbps jak nic.

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #267 kdy: 23. 10. 2022, 01:37:46 »
Trochu se mi zamotaly citace s mou reakcí, tak snad to tam najdete :-)

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #268 kdy: 23. 10. 2022, 15:43:43 »
Prostě poslední míle je pořád v ČR problém. Proto ten 35b supervectoring je dobrej do 200m
Jenže v ČR se šetřilo takže dráty mají průřez většinou 0,4mm
Tak to vychazi, pokud bydlis treba i v bytovce, tak do 200m to vyjde pokud bys pocital vzdalenost od vstupnich dveri treba do 3, 4 patra  :) Proste ke vstupnim dveri optikou, co je za dverma je uz pak majitele.

To se setri porad, kdyz chces dat silnejsi kabel, tak to nechtej. Z Cetinu jsem mel technika a mel jsem dokonce u sebe kabel UTP cat 6 a on ze to v poradku, ze ma kabel na klubku a dal UTP cat 5e coz je tenci  ::)
Jasne ze to bude fungovat, ale treba cat 6 se hur zapojuje do konektoru rj45 ale zase ma jenotlive kazdej dratek stinenej. Proc rovnou nedat cat 7 i kdyz by to zakaznik koupil...no protoze to by bylo moc prace pak to tema klestema tam cpat abyse nasadil konektor :D


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #269 kdy: 23. 10. 2022, 16:30:30 »
Optiku ti nikdo jen tak nenatáhne pokud se jim to nevyplatí. To stejný ty předsunutý rDSLAM nebo i ty normální jsou přece propojený optikou. [...] Takže osobně tipuju že dřív spíš budou vzduchem lítat gigabity na nějakých 5G nebo 6G sítích co bude mít každý v mobilu v každý díře [...]

To se ostatně už reálně začíná dít i když ne technologiemi co má každý v mobilu. U nás třeba Starnet už nějakou dobu nabízí 60 GHz za peníze, co jsou cca dvoutřetinové oproti DSL za rychlosti, co jsou dvojnásobné oproti DSL (a to u nás zase tak pomalé není). Samozřejmě pak o DSL uvažuje jen ten, kdo nemá výhled na jejich antény a pochybuju, že bude líp; to leda s tou optikou.
« Poslední změna: 23. 10. 2022, 16:34:04 od Martin Poljak »