Konec poskytovatele 365internet.cz

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #150 kdy: 12. 10. 2022, 14:29:38 »
potvrzuji ze nektere pripojky jsou zpet z adresniho rozsahu Cetinu na privatnim 10.xx, proste pod 365i. Za me je to nebezpecna hra s dluhem v milionech, kdy nehodlam byt dobrovolnym hracem a klepat se, esi se 1.11 rozjede rano net nebo ne...takze vsechny co vali 365i co nejrychleji odtahuji jinam. To je same prohlaseni, onanovani a dluh zustava, ba on je jeste milionovy a penez nemaje. Kdepak, s duveryhodnosti uz to niz klesnout nemuze.


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #151 kdy: 12. 10. 2022, 14:38:27 »
Pokud ti nedaj 365int KPU kod tak nic odtahovat nemuzes  ;D

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #152 kdy: 12. 10. 2022, 16:48:35 »
Mohl by mi někdo fundovaný prosím poradit? Již jsem podle nabídek vybral 3 operátory, teď čtu VOP, začal jsem si je prověřovat a narazil jsem na článek kde se uvádí že: Někteří mají IPv6 PA adresy což je dobře, jiný mají IPv6 PI adresy což je špatně, pak že v RIPE nejsou LIR (že by datábáze skutečných vlastníku IP adres ?!). Dále Přidělení /56 ze svého /48 IPv6 PI je zákázané.
To už ani podle google nedám, nevím co přesně hledat a jestli to je pro mě jako koncáka relevantní.
odkaz na diskuzi: https://www.root.cz/clanky/terminator-od-cetin-vdsl-bonding-s-rychlosti-az-250-mbit-s/nazory/


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #153 kdy: 12. 10. 2022, 17:08:43 »
Takže po dopoledním výpadku jsem napsal na e-mail 365internet.
Odpověď zatím žádná.
Dorazil jsem k routeru a už to funguje.
IP se změnila z CETIN na WIA
Některé domény se načítají pomalu.

potvrzuji ze nektere pripojky jsou zpet z adresniho rozsahu Cetinu na privatnim 10.xx, proste pod 365i
Jak může 365internet ještě něco měnit, když ve článku je uvedeno:
"365internet tvrdí, že ztratil veškerou kontrolu nad sítí i nad koncovými místy."

VT66

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #154 kdy: 12. 10. 2022, 17:34:26 »
IP se mi změnila asi před rokem z 365internet na WIA a i přes několikerý dotaz na 365i mi na to nikdy neodpověděli uspokojivě


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #155 kdy: 12. 10. 2022, 18:03:13 »

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #156 kdy: 12. 10. 2022, 18:10:08 »
bolek-007: hmm super, az na to ze tomu super poskytovateli 365internet neni mozne se dovolat a ani nahlasit zavadu nebo resit s nim neco napr i ten prechod. Takze joo je poskytovatel, jen nejaky podivny  :D

Poskytovatelem služby připojení k internetu tak je nadále 365internet, na který se zákazníci mohou obracet ve svých záležitostech

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #157 kdy: 12. 10. 2022, 19:14:04 »
Společné prohlášení CETIN, WIA a 365internet
Publikováno 12.10.2022 16:15

"Společnosti WIA a 365internet dne 11.10. 2022 uzavřely dohodu, kterou je zajištěna plnohodnotná obnova provozu přípojek 365internet. Tato dohoda míří ke společnému projektu, který zákazníkům přinese kontinuitu služeb i nové produktové možnosti. V návaznosti na její uzavření spol. CETIN poskytla bezodkladně součinnost při technickém přenosu služeb, který proběhl 12.10.2022. Tímto je vyřešena nepříjemná situace pro koncové zákazníky a jejich služba přístupu k internetu je bez dalších omezení obnovena.

Koncoví zákazníci se pro řešení svých záležitostí nyní mohou znovu obracet výhradně na svého poskytovatele, kterým je nadále 365internet, o čemž budou ještě dnes informováni e-mailem a na webových stránkách.

Tato informace nemá dopad na zákazníky společnosti 365internet, kteří sami individuálně v minulých dnech požádali o přenesení služby k jinému operátorovi a uzavřeli s ním smlouvu.

Společnost CETIN si váží nalezení rychlého řešení situace oběma společnostmi pro všechny zákazníky, zejména přístupu společnosti WIA, která je dlouhodobým partnerem CETIN a přispěla k řešení této bezprecedentní situace."


Zdroj: 365internet

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #158 kdy: 12. 10. 2022, 19:51:17 »
Jinak některé domény se načítají pomalu nebo vůbec.
Třeba zde fórum jak med.
Lupa.cz loading...

bolek-007: hmm super, az na to ze tomu super poskytovateli 365internet neni mozne se dovolat a ani nahlasit zavadu nebo resit s nim neco napr i ten prechod. Takze joo je poskytovatel, jen nejaky podivny :D

Poskytovatelem služby připojení k internetu tak je nadále 365internet, na který se zákazníci mohou obracet ve svých záležitostech
Jak to chtějí dělat netuším.
Bude výpadek a budu volat nebo psát na 365internet, když to celé spravuje WIA.
Nevím... nevím...
Mám na stole OKU kód a uvařil jsem si čaj...

Wxp

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #159 kdy: 12. 10. 2022, 20:31:27 »
Jinak některé domény se načítají pomalu nebo vůbec.
Třeba zde fórum jak med.
Lupa.cz loading...
Mně nejede tohle fórum prakticky vůbec, to samé centrum mail a lupa někdy jo, někdy ne.

Jinak koukám, že mít internet od 365i na infrastruktuře Cetinu, je opravdu adrenalinový zážitek. Jeden dlouhodobě neplatí a čeká na zázrak, který ne a ne přijít, druhý zas udělá velkou hurá akci, všechny poblázní, aby si našli nového poskytovatele a pak znenadání i už u rozjednaných portací utne možnost portovat bez OKU (u internetu už je to taky OKU? A platí po celou dobu trvání smlouvy?), přičemž ostatní poskytovatelé o této další změně asi ještě ani neví, protože mi doteď píšou, že OKU nepotřebuju. A jako bonus nás převedou pod WIA, kde jsem se včera ptal, jestli náhodou s 365i nejednají o nějakém řešení a bylo mi řečeno, že ne, ať si u nich objednám internet a oni mě převedou pod sebe. Krása. Opravdu důvěryhodní partneři. Jeden jak druhý.

VT66

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #160 kdy: 12. 10. 2022, 20:36:30 »
Příšerný načítání různých domén - ano i toto forum a lupa.cz taktéž. Opravdu hnus.
Když jsem volal před týdnem na CETIN, tak mi ONI dali nějaký číslo - už nevím jak to nazvali - a to prý slouží jako - stejně - OKU kód, ale NENÍ to stejné. Tvrdili, že pro přenos by to mělo stačit.
IP adresa už se nehlásí jako CETIN ale jako WIA. Nevím, nevím, kdybych si u nich nepředplatil v červenci na rok, tak už nejsem u 365i ani u WIA.
Docela by mě zajímalo, esli WIA bude ctít mé, ještě téměř roční předplatné…..co myslíte?

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #161 kdy: 12. 10. 2022, 20:57:31 »
zajimave, kdyz prebral ovecky Cetin a dal kazdemu IP, frcelo vse jak z praku. Sup pod WIA a mame tu problemy. No pockam tyden a esi vse nebude jak ma, radeji pryc... jen se obavam ze uz bude potreba OKU kod a kdovi z koho ho pokud vubec pujde vyrazit...  :P Za sebe happy ze sem fuc, vse maka jak ma :)

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #162 kdy: 12. 10. 2022, 21:07:51 »
Tak jsem nelenil a mluvil s WIA podporou.
Tak o tom vědí situaci budou sledovat.
Zaznělo něco o aktuálním přetížení s velkou migrací.
Případně jim mám dát vědět.

Docela by mě zajímalo, esli WIA bude ctít mé, ještě téměř roční předplatné…..co myslíte?
Vše by mělo zůstat v platnosti dál.
viz rozhovor s WIA výše

jen se obavam ze uz bude potreba OKU kod a kdovi z koho ho pokud vubec pujde vyrazit...  :P Za sebe happy ze sem fuc, vse maka jak ma :)
Měl by stačit ten od CETIN.
viz rozhovor s WIA výše
« Poslední změna: 12. 10. 2022, 21:11:59 od Pesedm »

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #163 kdy: 12. 10. 2022, 21:15:47 »
Někteří mají IPv6 PA adresy což je dobře, jiný mají IPv6 PI adresy což je špatně, pak že v RIPE nejsou LIR (že by datábáze skutečných vlastníku IP adres ?!). Dále Přidělení /56 ze svého /48 IPv6 PI je zákázané.
Pokud chcete verejnou IPv4 a IPv6 od operatora, ktery je LIR a ma vlastni IP adresy (PA rozsahy), jen zopakuji overenou trojici: UVTnet, Metronet, T-Mobile. Ostatni vyzkousene nemam.

VT66

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #164 kdy: 12. 10. 2022, 21:22:20 »
Dneska jsem komunikoval s WIA a zaujalo mě tato jejich odpověď na to,zda-li budou “ctít” moje roční předplatné….

Dobrý den, podle oficiální prohlášením s 365internetem jim pomáháme pouze po technické stránce, tyto informace co se týká plateb, smlouvy a jejich závazky musíte řešit s 365internet pokud neodpovídají na jejich callback centru zkuste jejich email info@365internet.cz,  Viz prohlášení níže.
Společné prohlášení CETIN, WIA a 365internet
Publikováno 12.10.2022 16:15

Xxxxxx