Proč mi vypadavá internet při bouřkách?

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #60 kdy: 23. 08. 2022, 10:21:01 »
i na ty blbý koně je EDGE málo - stačí abych třeba součástí projížděk dělal fotky a najednou je strašnej problém je přes EDGE uploadovat. Ono totiž kde je jen EDGE=zapadákov=slabej signál=EDGE funguje strašně blbě. To není jako když si tady v civilizaci jen tak přepnu mobil do "2G only" a zkusím si, že "ten EDGE je ještě celkem v pohodě". Totiž místo, kde není LTE (a je jen EDGE) spíš znamená, že tam není nic a i ten telefonát občas vypadává....

Samozřejmě "internet mě živí" může znamenat že zpracovávám 4K videa co mi kameraman denně posílá a potřebuju symetrických 1gbit. Ale definoval bych to tak, že pokud nejde udělat videohovor někde po zoomu/skypu ve slušné kvalitě, tak to není použitelný internet - ikdybych dělal home office programátora a měl všechno lokálně a internet měl jen na stack overflow, tak občas prostě potřebuješ ten videohovor. Tohle přes EDGE nedáš a můžeš se jít leda starat o ty koně...


Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #61 kdy: 23. 08. 2022, 12:48:37 »
ISP  bude spis mistni poskytovatel, ze?   Bezdratove trunky apod.  Pokud obsluhuje par vesnic, vetsinou je mezi nimi mikrospoj.. (kdeby vzal na kabely v zemi,staci zmerit latency, prozradi jak na tom je). Jim ani slejvak nedelo moc dobre.  V centrale to nemusi ustat UPS (doufam ze nejakou maji apod.) Obcas to shodi bleskojistky... Buh vi kam je sam pripojen atd.. 
LTE samozrejme ma zhorseny prijem za deste nebo bourky take (moje zkusenost - az o 50%). Sila signalu jen napovida, muze tam byt mnozstvi poruch apod...
Optika je samozrejme nejlepsi.  Obcas to neni internet samotny, ale DNSka.. uz se mi to take parkrat stalo.

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #62 kdy: 23. 08. 2022, 15:37:24 »
Pokud jste programator a potrebujete non-stop online kvalitni linku, patrne si jako náklad svého podnikání můžete zaplatit i ten starlink.

Jako programátor zase tak kvalitní linku nepotřebujete, ony toho ty textové soubory moc nepotřebují, takže platí, jak tu někdo psal, že dostatečně kvalitní internet je řekněme tak na ten videohovor i když já osobně moc nepotřebuju ani to, megabit mi na práci skoro vždycky taky stačí i když to pak sem tam dře. Jen by, ano, měla být stabilní protože čas je drahý.

A jinak jednou věcí je, co si zaplatit mohu a druhou, co si zaplatit chci. To, že si něco zaplatit mohu jetě opravdu neznamená, že chci. Zaplatit si toho ostatně mohu hodně, že. Platit ale chci za to, co je nezbytně nutné, celkem nepřekvapivě.

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #63 kdy: 23. 08. 2022, 15:42:11 »
ISP  bude spis mistni poskytovatel, ze?   

Jak už jsem tu psal, ten náš obsluhuje, mám dojem, několik okresů a nejméně jedno poměrně velké město (~ 20 000 obyvatel). Pár vesnic to tedy rozhodně není. A děje se to taky.

LTE samozrejme ma zhorseny prijem za deste nebo bourky take (moje zkusenost - az o 50%). Sila signalu jen napovida, muze tam byt mnozstvi poruch apod...
[...]
Obcas to neni internet samotny, ale DNSka.. uz se mi to take parkrat stalo.

Zcela potvrzuju. Navíc jak jsem tu psal, BTS mohou být šeredně přetížené.

Optika je samozrejme nejlepsi.

Optika  ;D  Ach ano, legendy praví, že jsou vesnice, kde s elektřinou natahali optické vedení. Třeba se do nějaké takové jednou také podívám!

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #64 kdy: 23. 08. 2022, 16:27:27 »
Když jsem byl na Sicílii, v Trapani mou pozornost zaujala optika natahaná po fasádách rozpadajících se baráků,...

Tak ono je otázkou, zda si přejeme, aby to tu vypadalo jak na Sicílii.


Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #65 kdy: 23. 08. 2022, 16:57:32 »
Když jsem byl na Sicílii, v Trapani mou pozornost zaujala optika natahaná po fasádách rozpadajících se baráků,...

Tak ono je otázkou, zda si přejeme, aby to tu vypadalo jak na Sicílii.
Je pak ale otázkou, jestli chceme mít z měst turistické skanzeny, ve kterých se ale nedá žít. Vždy je třeba najít kompromis, protože to, že má někdo 200 let starý barák ješte neznamená, že v něm musí žít jak před 200 lety...

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #66 kdy: 23. 08. 2022, 17:43:33 »
Když jsem byl na Sicílii, v Trapani mou pozornost zaujala optika natahaná po fasádách rozpadajících se baráků,...

Tak ono je otázkou, zda si přejeme, aby to tu vypadalo jak na Sicílii.
Je pak ale otázkou, jestli chceme mít z měst turistické skanzeny, ve kterých se ale nedá žít. Vždy je třeba najít kompromis, protože to, že má někdo 200 let starý barák ješte neznamená, že v něm musí žít jak před 200 lety...

To samozřejmě ne. Ale zároveň je pošetilé myslet si, že v tom dvousetletém baráku budete žít jako v paneláku. Jedno či starém nebo novém. Takoví lidé se pak velmi rychle diví nebo se diví okolí, jak ten starý dům dotyčný zprasil, navíc často tak, že fungovat jak si představoval stejně nezačal.

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #67 kdy: 24. 08. 2022, 08:57:22 »
To už ale záleží na konrétních zásazích do domu. Často je ale problém oficiálně vyměnit již zmíněná okna za plastová, nebo umístit anténu vedle okna do ulice - ve vnitrobloku je vám anténa k ničemu a ze střechy je zase problém dotáhnou kabely.

Domy mají především sloužit svým obyvatelům a dům samotný musí být vždy až na druhém místě. To pochopitelně neznamená, že místo dělených špaletových oken mají být jednoduchá výklopná, jako dříve v panelácích, a vedle každého z nich metrová parabola. Je třeba si ale uvědomit, že obyvatelé se nakonec vždy zařizují podle místních poměrů a specifik - antény nejsou potřeba pokud je v místě kabelová infrastruktura. A kabely natahané z okna do okna a z domu na dům jsou výsledkem toho, že to nikdo nezorganizoval lépe a tak se to muselo zařídit jinak, aby alespoň něco bylo.

Prostě když se nepostará nějaký orgán/organizace, tak se lidé zařídí sami, ale pak by jim do toho neměl orgán kecat.

Když orgán moc kecá majitelům do toho, co mohou dělat s domy, často to dopadá tak, že se domy nechají vybydlet a spadnout, a pak už lze postavit i nějakou moderní hrůzu.

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #68 kdy: 24. 08. 2022, 13:58:43 »
Často je ale problém oficiálně vyměnit již zmíněná okna za plastová, nebo umístit anténu vedle okna do ulice - ve vnitrobloku je vám anténa k ničemu a ze střechy je zase problém dotáhnou kabely.
Nějak takhle?


Domy mají především sloužit svým obyvatelům a dům samotný musí být vždy až na druhém místě.
Někomu nevadí bydlet v chlívku a pro někoho je důležitý i estetický dojem. Skoro bych řekl, že pro každého, jen si to každý neuvědomuje. I plastová okna mají omezenou životnost, zas taková výhra ten plast není.

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #69 kdy: 24. 08. 2022, 15:13:18 »
Je rozdíl mezi chlívkem typu poházených odpadků a nepořádku u popelnic vč. případného zápachu - a údajného chlívku s parabolami za oknem, na kterých není nic špatného, když v dané lokalitě lidé nemají jinou možnost příjmu svých oblíbených TV programů, resp. jiný poskytovatel jim tyto programy nabízí dráž. A jenom kvůli tomu, že má kdosi problém se vzhledem, sotva budou lidé koukat do zdi místo na TV :P

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #70 kdy: 24. 08. 2022, 15:30:57 »
Ano, přesně tohle je ten správný příklad. Jestliže má každý na okně parabolu pro příjem TV tak to jen svědčí o tom, že jiná možnost příjmu TV není (cenově) dostupná. Lidé se tedy zařídili po svém. A vzhled paneláku pochopitelně nikdo neřeší, protože každý má dvé dvě cimry a o víc se nestará. Ani ty "revitalizované" paneláky oblepené polystyrenem a hýřící všemi barvami, každý vchod zcela jinými, nejsou žádné terno. Ale ty revitalizace se nedělají proto, že je opráskaná fasáda, ale z toho důvodu, že mezi panely fouká, střechou teče, z vodovu teče rezatá voda a mnoha dalších důvodů.

Prostě jsou to domy k bydlení, a je jedno jak jsou staré. Pokud to nespadne nebo se to nezboří, za 100-200let můžeme na paneláky také koukat jako na památky. Marně pak budeme hledat panelák v původním stavu, protože v takovém domě se často špatně bydlelo už když byl nový.

Předci tohle taky neřešili, domy se přistavovali a přestavovali podle aktuálních potřeb. Hrady a zámky jsou za dobu své existence často předělané i několikrát, podle toho co bylo zrovna potřeba v módě.

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #71 kdy: 24. 08. 2022, 16:20:00 »
A vzhled paneláku pochopitelně nikdo neřeší, protože každý má dvé dvě cimry a o víc se nestará.
...
Prostě jsou to domy k bydlení, a je jedno jak jsou staré.

Pokud člověka redukuji na bytost, které stačí se najíst, napít, umýt se ve vlahé vodě a přespat v teple, pak je to ideální bydlení. Předpoklady k přežití jsou tedy zajištěny. Já myslím, že pro kvalitní život je potřeba i hezké prostředí, protože to na nás také působí.

I předci si své domy nějak zdobili, přestože někteří byli chudí. Jen nechápu, jak mohli přežít bez internetu a jak my můžeme žít bez vybavení, které bude pro naše potomky samozřejmostí :-)

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #72 kdy: 25. 08. 2022, 10:13:08 »
Jenže každý má své priority, pro většinu lidí jde především na prvním místě uspokojení základních životních potřeb. A čím lépe se lidem daří, tím více zbytečností vymýšlejí. My už se máme tak dobře, že nám vadí satelity na oknech, zatímco někde se mají lépe, takže je zákázáno i věšení prádla.

V Americe to pak dotáhli tak daleko, že vám diktují i výšku trávy okolo vašeho domu a když každý rok dům nenatřete, budete mít problémy, protože sousedům začal připadat zanedbaný.
Holt se máme moc dobře, že řešíme takovéto nesmysly, ještě k tomu na CIZÍCH domech. Když bydlím ve městě s mnoha tisíci dalších lidí, tak musím počítat s tím, že co člověk to jiná kupní síla, jiný vkus, jiná generace, jiné pritority a budu s tím muset nějak žít. Ať si každý u sebe doma a se svým majetkem dělá co chce.

Nelíbí se vám sousedovic oprýskaná fasáda? Nelíbí se vám trenýrky vlající vedle v okně? Nelíbí se vám satelity vedle oken? Buď to všechno vykupte a zařiďte podle svého, nebo si pořiďte tak velký pozemek, že k žádným sousedům nedohlédnete, a tam si bydlete.

Bez internetu se dá jístě žít, stejně tak bez telefonů, aut, elektřiny, penicilinu,...

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #73 kdy: 25. 08. 2022, 14:11:55 »
My už se máme tak dobře, že nám vadí satelity na oknech, zatímco někde se mají lépe, takže je zákázáno i věšení prádla.
Nemyslím si, že by bohatství vedlo ke vkusu a pořádku ale že spíše vkus a pořádek vede k bohatství. Mám na mysli takové to vypracované bohatství, ne když někoho okradu.

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #74 kdy: 25. 08. 2022, 14:22:18 »
Jenže každý má své priority, pro většinu lidí jde především na prvním místě uspokojení základních životních potřeb.
A někdy to dopadne tak, že než by zůstali v paneláku, kde mají základní životní potřeby uspokojeny, raději se přestěhují do venkovského domku a začnou z něj dělat ten panelák, z jakého předtím utíkali. Jako když tchoř utíká před smradem.

Někomu se chce bydlet v lese, ale aby tam mohl bydlet, nejprve ten les vykácí.