Proč mi vypadavá internet při bouřkách?

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #45 kdy: 18. 08. 2022, 14:15:54 »
V posledních asi 3 letech jsem měl třikrát kozkopanou cestu až k domu, včetně zahrady, protože napřed ČEZ dělal elektřinu, pak se dělal vodovod a pak i kanalizace. No ale položením chráničky navíc se nikdo nezabýval, přitom by vedla ke sloupu ČEZu, který sousedí se sloupem CETINu (co by kdyby). Teď už tam nikdo nic nenatáhne, protože ochraná pásma a náklady...
Jak by to tedy správně mělo probíhat? Měli by s výkopem počkat, až budou mít všechny realizační firmy čas a udělat to najednou? Nebo by měli nechat jámu vykopanou než se tam položí všechny sítě? A až by to konečně zasypali, tak by si ještě někdo vzpomněl na přípojku plynu...

Kdyby tam někdo položil chráničku pro kabel ČEZu, tak ČEZ pak řekne, že je položená špatně, že tam chybí zemnící pás, ochranné značení, že není ve správné hloubce a vzdálenosti nebo že to tím nedokážou protáhnout... A ČEZ nebude někde pokládat chráničku do rezervy, protože má dost jiné práce.

Ono se dá vymyslet ledaccos ale nikdy to není dokonalé a čím více poviností na sdílení či součinnost si vymyslíte, tím větší pak bude byrokracie a tím déle budete čekat na realizaci. Samozřejmě nejlepší je se inspirovat tam, kde to mají vymyšlené lépe.


Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #46 kdy: 18. 08. 2022, 15:07:57 »
Ukládání nadzemních vedení pod zem kdesi v Kotěhůlkách je pak taková typická česká pitomost, která se skoro jinde na světě nevidí a všude je vedení venku. Jenom tady se do toho ročně cpou miliardy a pak se mohou lidé divit, když platí za elektriku takové pálky :P

To je úplný nesmysl. Když přijedu skoro kamkoliv na rozvinutý Západ (ne, fakt nevím, jak to vypadá na španělském nebo nedejbože portugalském, venkově, to je pravda a USA nepočítám, tam je elektrorozvodná síť obecně mizerná), je vedení v zemi prakticky všude.
Tak to nevím kam jezdíš - ale namátkou z toho venkova v Portugalsku (Google mapy), když už se o něm bavíš a tyto rozvody jsou poměrně běžné i v jiných státech, vyjma ČR, kde nějaká paka mají utkvělou představu, že v zemi je to všechno lepší: https://www.google.com/maps/@38.6258896,-8.231933,3a,75y,21.31h,102.37t/data=!3m6!1e1!3m4!1snp38eL4_I3zP6aehttY9zw!2e0!7i13312!8i6656

Všiml jste si, co jsem psal o Portugalsku nebo si zase jako obvykle budete mlít svou? Portugalsko je ještě chudší země než ČR. Náš venkov je oproti portugalskému ve skvělém stavu. Takže bych spíš řekl, že se tu hlavně nějaký Adolf ještě neprobudil do roku 2022 a jako obvykle vypráví úplné nesmysly.
Vydej se na ten svůj Západ, kde jsi zjevně nikdy nebyl a uvidíš sám, jak se tam tahají komunikační vedení, a že to rozhodně na vesnicích není všude v zemi, jak blekotáš :D

ja.

  • ****
  • 316
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #47 kdy: 18. 08. 2022, 17:22:52 »
Ukládání nadzemních vedení pod zem kdesi v Kotěhůlkách je pak taková typická česká pitomost, která se skoro jinde na světě nevidí a všude je vedení venku. Jenom tady se do toho ročně cpou miliardy a pak se mohou lidé divit, když platí za elektriku takové pálky :P

To je úplný nesmysl. Když přijedu skoro kamkoliv na rozvinutý Západ (ne, fakt nevím, jak to vypadá na španělském nebo nedejbože portugalském, venkově, to je pravda a USA nepočítám, tam je elektrorozvodná síť obecně mizerná), je vedení v zemi prakticky všude.
Tak to nevím kam jezdíš - ale namátkou z toho venkova v Portugalsku (Google mapy), když už se o něm bavíš a tyto rozvody jsou poměrně běžné i v jiných státech, vyjma ČR, kde nějaká paka mají utkvělou představu, že v zemi je to všechno lepší: https://www.google.com/maps/@38.6258896,-8.231933,3a,75y,21.31h,102.37t/data=!3m6!1e1!3m4!1snp38eL4_I3zP6aehttY9zw!2e0!7i13312!8i6656

Všiml jste si, co jsem psal o Portugalsku nebo si zase jako obvykle budete mlít svou? Portugalsko je ještě chudší země než ČR. Náš venkov je oproti portugalskému ve skvělém stavu. Takže bych spíš řekl, že se tu hlavně nějaký Adolf ještě neprobudil do roku 2022 a jako obvykle vypráví úplné nesmysly.

Priklad z dediny kusok za Londynom: https://www.google.com/maps/@51.8688476,-0.584545,3a,51.1y,15.93h,103.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1sRzlHskS19W-N7YaxaAkGJw!2e0!7i16384!8i8192

Teraz neviem, je to dostatocne vyspely zapad?

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #48 kdy: 18. 08. 2022, 17:43:37 »
Ukládání nadzemních vedení pod zem kdesi v Kotěhůlkách je pak taková typická česká pitomost, která se skoro jinde na světě nevidí a všude je vedení venku. Jenom tady se do toho ročně cpou miliardy a pak se mohou lidé divit, když platí za elektriku takové pálky :P

To je úplný nesmysl. Když přijedu skoro kamkoliv na rozvinutý Západ (ne, fakt nevím, jak to vypadá na španělském nebo nedejbože portugalském, venkově, to je pravda a USA nepočítám, tam je elektrorozvodná síť obecně mizerná), je vedení v zemi prakticky všude.
Tak to nevím kam jezdíš - ale namátkou z toho venkova v Portugalsku (Google mapy), když už se o něm bavíš a tyto rozvody jsou poměrně běžné i v jiných státech, vyjma ČR, kde nějaká paka mají utkvělou představu, že v zemi je to všechno lepší: https://www.google.com/maps/@38.6258896,-8.231933,3a,75y,21.31h,102.37t/data=!3m6!1e1!3m4!1snp38eL4_I3zP6aehttY9zw!2e0!7i13312!8i6656

Všiml jste si, co jsem psal o Portugalsku nebo si zase jako obvykle budete mlít svou? Portugalsko je ještě chudší země než ČR. Náš venkov je oproti portugalskému ve skvělém stavu. Takže bych spíš řekl, že se tu hlavně nějaký Adolf ještě neprobudil do roku 2022 a jako obvykle vypráví úplné nesmysly.

Priklad z dediny kusok za Londynom: https://www.google.com/maps/@51.8688476,-0.584545,3a,51.1y,15.93h,103.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1sRzlHskS19W-N7YaxaAkGJw!2e0!7i16384!8i8192

Teraz neviem, je to dostatocne vyspely zapad?
Zrovna site v UK bych moc za vyspely zapad neuvazoval. Nicmene co je vyspelejsi je ze je tam povinnost v zastavene oblasti pritahnout telco vedeni aspon do ulice. Krom toho tam probihaji masivni migrace na optiku.
Jinak UK je trochu energeticky skanzen. Chcete 3 faze do baraku? Zapomente. Dostanete jen jednu a kabel silny jak noha aby tolik amper utahl. A i pokud si to chcete zaplatit ne vzdy je technicky mozne ty 3 faze natahnout z ulice. Vyspely zapade...

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #49 kdy: 18. 08. 2022, 17:48:28 »
Když jsem byl na Sicílii, v Trapani mou pozornost zaujala optika natahaná po fasádách rozpadajících se baráků, rozvaděče na každém rohu a vůbec, "díra nedíra, jen když se natírá". Zjevně to ale funguje a obyvatelé jsou rádi, že mají rychlý internet, pravděpodobně za rozumné peníze.

U nás se můžeme posrat s ochranou historických budov, takže se v těch barákách nedá normálně bydlet a nedají se normálně opravit. A k tomu patří i inženýrské sítě. Nedovolí vám kabely vzduchem, antény na oknech, a rozkopat ulice taky ne a ani by to při té hustotě osídlení nikdo nezaplatit.


Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #50 kdy: 18. 08. 2022, 17:59:58 »
U nás se můžeme posrat s ochranou historických budov, takže se v těch barákách nedá normálně bydlet a nedají se normálně opravit.

Ale dají. Když nejste firma jsou pokuty směšně nízké i když tam chcete dělat něco, co se památkářům nelíbí. A bydlet se v nich dá normálně. Problém je, že dnes kdekdo čeká, že se ta historická budova bude chovat jako panelák a v horším případě se z ní ten panelák i snaží dělat. Jakkoliv souhlasím, že občas památkáři mluví do věcí, u kterých je to naprosto zbytečné.

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #51 kdy: 18. 08. 2022, 19:17:41 »
Myslel jsem legálně, ale je pravda, že čas jsou peníze, takže než roky něco řešit s úřady, žádat, prosit, čekat a dělat ústupky, tak je prostě jednodušší si udělat co chci a pak zaplatit nějakou pokutu, kdy se navíc ještě můžu roky odvolávat, zdržovat a podobně.

Často vám nepovoloví takovou běžnou věc, jako plastová okna, i když by byla ve vzoru a odstínu dřevo, jako ta původní, navíc třeba ve třetím patře... Takže než bydlet v domě kde táhne a s okny, kde skla sotva drží v rámech, je lepší je vyměnit dle libosti a pak čekat, zda a co se bude dít. Když vás nenabonzuje soused, který dal na památkáře a nechával dělat na míru repliky původních špaletových oken á 50k Kč, tak se pravděpodobně nic dít nebude.

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #52 kdy: 19. 08. 2022, 09:32:26 »
Ano bohužel přístup "udělat to a pak brát pokutu jako jeden z nákladů" je asi nejlepší rada. Nejen co se týká památkářů, ale obecně.  Ono prostě v 95% případů se nestane nic, v těch 4% vám to nakonec nedokážou a v tom 1% se zaplatí nějaká pokuta a je to. Kvůli 1% šanci nemá smysl drtivou většinu věcí podstupovat oficiálně (zkuste si oficiálně na zahradě vykopat studnu  ;D )

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #53 kdy: 19. 08. 2022, 10:17:03 »
Často vám nepovoloví takovou běžnou věc, jako plastová okna, i když by byla ve vzoru a odstínu dřevo, jako ta původní, navíc třeba ve třetím patře... Takže než bydlet v domě kde táhne a s okny, kde skla sotva drží v rámech, je lepší je vyměnit dle libosti a pak čekat, zda a co se bude dít. Když vás nenabonzuje soused, který dal na památkáře a nechával dělat na míru repliky původních špaletových oken á 50k Kč, tak se pravděpodobně nic dít nebude.

Na historické budově vám nepovolí plastová okna? To se jim ani nedivím, ty bych vám tam nepovolil taky. A repliky oken nestojí 50k kus, jen to nesmíte zadat prvnímu, kdo vám tam nabouchne tuhle cenu. Navíc nová dřevěná okna jsou dnes úplně v pohodě. A to nemluvím o tom, že historické budovy potřebují větrat; narvat někam plastová okna znamená koledovat si o plíseň a vlhkost, to je klasický úlet lidí, co o starých domech neví nic.

Vy jste taky z paneláku, co? (Nic ve zlém.)

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #54 kdy: 19. 08. 2022, 13:52:39 »
To, že do starého baráku nepatří moderní okna je naprostý kec. Výhoda těsného okna je v tom, že jde zavřít nebo pootevřít dle libosti. Ne že mi to bude profukovat pořád. Takže i ve starém domě je vhodné mít těsná okna. Jen prostě při zvýšené vlhkosti se jedno, dvě třeba otevřou na mikroventilaci, případně se dle potřeby vyvětrá a zase úplně zavře. Rozhodně lepší mít těsná okna ze kterých se dají netěsná odělat otočením páky, než mít profukování 24/7 ikdyž to zrovna nechceš.

Plísně vznikají jen když obyvatel nevětrá vůbec a nějakou vlhkost neřeší (a vaří, sprchuje se atd)

Jo a mimochodem dnešní dřevěná okna jsou na tom s těsností stejně jako plastová, hliníková atd. To dřevo je jen materiál - máš tam stejný sklo, těsnění, kování.... to dřevo totiž stejně lakovaný a prostup vlhkosti/vzduchu vyloženě materiálem dřeva je naprosto zanedbatelný (na poměry budovy a objemu vody co je potřeba denně odvětrat - to jen než mě tady někdo vezme za slovo, že kdybych udělal uzavřenou krabici s dřevěným oknem a dal dovnitř skleničku s vodou, tak se za rok vypaří, zatímco s plastovým oknem se vypaří za rok a dva měsíce...)
« Poslední změna: 19. 08. 2022, 13:54:44 od czAtlantis »

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #55 kdy: 20. 08. 2022, 08:16:59 »
Ale okna se přece mění především proto, že ta stará netěsní a neizolují. A nejde jen o úspory na vytápění, ale i odhlučnění a snížení prašnosti z ulice. Bez ohledu na materiál rámu, nová okna musí těsnit a izolovat. Tyhle historické budovy se často jinak zateplit nedají, protože zdobenou fasádu nejde izolovat zvenčí.

Větrat se má pravidelně a krátce, tak aby se vyměnil vzduch ale neochradily se stěny, atp. Nikoliv tak, že v bytě bude neustále průvan, topení na maximum, a ruce a nohy mi mrznou.

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #56 kdy: 20. 08. 2022, 16:03:31 »
 :o Štyri strany kecov na tak hlúpu otázku bez jedinej odpovede autora? Klobúk dole trolovi.

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #57 kdy: 20. 08. 2022, 17:52:58 »
My si tady diskutujeme na příbuzná i zcela jiná témata, a původního autora k tomu nepotřebujeme.

MKzB

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #58 kdy: 22. 08. 2022, 18:27:20 »
Pokud jde o elektrické vedení, tak u nás na jihu Moravy to pro EON, resp. EgD dělá Západomoravská Elektromontážní. A když u nás na obci naposled něco dělali, tak se vedení obce zeptali, zda do toho výkopu nechcou položit chráničku pro Veřejné osvětlení. Pochopitelně se toho využilo.

Jinak pro veřejné osvětlení je předepsaný kabel 5x10. Nevím, proč tak silný, když v době Led technologií by na mnoha místech stačil i 1,5 mm2. Asi se počítá s případným dalším rozšiřováním obce.

Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« Odpověď #59 kdy: 23. 08. 2022, 09:13:43 »
Od civilizace (= lidí), nikoliv od internetu. To je rozdíl. Zvlášť, když vás ten internet třeba živí.

ANo, civilizace jsou lidé, a lidé si logicky staví své civilizační vymoženosti tam, kde se jim to vyplatí.

"zivi me internet" je sirokej pojem. Pokud třeba máte na vesnickém statku koně a dělate vyjíždky pro děti a kurzy hippoterapie, musíte občas updatovat stránky a denně se dívat do mailu. A to lze dělat i přes EDGE.

Pokud jste programator a potrebujete non-stop online kvalitni linku, patrne si jako náklad svého podnikání můžete zaplatit i ten starlink.