Mailová domena na dvou serverech

Sat1

Re:Mailová domena na dvou serverech
« Odpověď #15 kdy: 24. 07. 2022, 12:14:14 »
Děkuji za rady, ale vyřešilo, nebo spíš uzavřelo se to celkem základním problémem - getmail a sieve nejdou dohromady. Když už jsem možná vyřešil vše ostatní, tak jsem v logu zjistil, že sieve odešle OoO na getmail@hostname.local místo na adresu odesílatele. Tímto vše padá a nemá cenu se s tím dál trápit.


Re:Mailová domena na dvou serverech
« Odpověď #16 kdy: 24. 07. 2022, 20:03:29 »
No já bych řekl, že Vám tento příznak říká dost přesně, kterým směrem dál pátrat :-) Zjevně getmail (mmchdm verze 5 nebo 6 ? ale nakonec je to asi jedno) neodvodí správně adresu odesilatele pro rekonstruovanou SMTP obálku. Pokud se o to vůbec pokusí. Zjevně getmail @ hostname.local je jakýsi default, který v dokumentaci nikde nevidím, ale měl by být dohledatelný v konfiguraci nebo zdrojákách. Buď jsou všechny zprávy doručeny s touto jedinou adresou, nebo si getmail vylámal zuby na hlavičce From: v konkrétní zprávě, pro kterou toto pozorujete.
Klíčové slovo je "envelope sender". V dokumentaci getmailu 5 nebo 6 je tento pojem letmo zmíněn, ovšem není popsáno, odkud se bere, a zda se vůbec getmail pokusí o rekonstrukci.

Fetchmail má toto jasně dokumentováno a definováno:
https://www.fetchmail.info/fetchmail-man.html#interaction-with-rfc-822

Ano, překonal jsem odpor a začetl jsem se do dokumentace Getmailu. A ještě než jsem vůbec našel dokumentaci, resp. "kde to roste", dozvěděl jsem se, že původní getmail v5 zůstal závislý na Pythonu v2, kdežto nový fork Getmail v6 už je portovaný do Pythonu v3. No hlavně že se v dokumentaci pochválili, že Python garantuje odolnost proti buffer overflow útokům, na které je údajně citlivý starý fetchmail. Mimochodem poslední release (patchlevel) fetchmailu je týden starý - žeby se bugy neopravovaly? :-) Tolik na okraj k volbě fetchmail vs. getmail , v širším kontextu C vs. Python... myslím velmi dobrá ilustrace.

Ještě mi vrtá hlavou, že by Dovcot/Pigeonhole "vacation message" extension nemusela reagovat na adresu z obálky, ale z těla zprávy - resp. kolik by dalo práce to dopsat, a jaká to má případně úskalí. Zdá se, že celý Dovecot je napsaný v céčku... aha tady jsou podrobnosti. Doporučuji hledat klíčové slovo "sender". No na první pohled nevidím, co se tam přesně děje, znamenalo by to trochu ladit, já na to čas nemám. Trochu mě mate, k čemu je dobré pole _sender_headers. Možná spíš je směrodatné volání funkce
Kód: [Vybrat]
sender = sieve_message_get_sender(aenv->msgctx); ale co s tím dál... nechávám koňovi.

Sat1

Re:Mailová domena na dvou serverech
« Odpověď #17 kdy: 25. 07. 2022, 10:24:30 »
Děkuji, ale už jsem to celé odpískal, protože jsem zjistil, že to stejně nikdo nezaplatí a raději to budou řešit jinak.