Pořízení anonymní domény

Pořízení anonymní domény
« kdy: 12. 07. 2022, 14:51:11 »
Zdravím. Máte někdo zkušenost s tím, jak si pořídit doménu, aby nebylo z žádného záznamu vidět, kdo ji vlastní? Prostě aby byla anonymní? Je mi jasný, že správce domény asi vlastníka vždycky uvidí a že třeba .cz doména takhle pořídit nejde, ale tipuju, že třeba .com by jít mohla? Popř. nějaké jiné?
« Poslední změna: 12. 07. 2022, 15:04:35 od Petr Krčmář »


Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #1 kdy: 12. 07. 2022, 15:07:55 »
Někteří registrátoři to umí, tuším že GoDaddy tohle nabízí. Funguje to tak, že tu doménu formálně vlastní registrátor a používá ji pak někdo jiný. Hledej proxy domain registration.

Ovšem je to celkem nebezpečné, protože v registru je zapsán někdo jiný a ten s doménou operuje. Je to podobné, jako napsat do katastru pozemek na někoho cizího. V případě jakéhokoliv problému nebo sporu nemáš žádnou šanci na obranu.

Bugsa

  • ***
  • 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #2 kdy: 12. 07. 2022, 15:09:21 »
Používám na domácí cloud doménu zdarma od https://www.freenom.com/en/index.html?lang=en (.tk). Při registraci můžeš vyplnit cokoliv...

Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #3 kdy: 12. 07. 2022, 15:48:22 »
Nekteří registrátoři, třeba name.com, to nabízejí jako příplatkovou službu. Je ale možné, že to nejde u všech domén z důvodu rozdílných podmínek registrace.

U většiny registrátorů kontaktní údaje nikdo neověřuje. Jak již ale zaznělo, v případě nějakého sporu to může způsobit nějaký problém.

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #4 kdy: 12. 07. 2022, 16:48:43 »
Někteří registrátoři to umí, tuším že GoDaddy tohle nabízí. Funguje to tak, že tu doménu formálně vlastní registrátor a používá ji pak někdo jiný. Hledej proxy domain registration.

Ovšem je to celkem nebezpečné, protože v registru je zapsán někdo jiný a ten s doménou operuje. Je to podobné, jako napsat do katastru pozemek na někoho cizího. V případě jakéhokoliv problému nebo sporu nemáš žádnou šanci na obranu.

Není to ošetřeno smlouvou mezi registrátorem a uživatelem?


McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #5 kdy: 12. 07. 2022, 19:23:22 »

Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #6 kdy: 12. 07. 2022, 19:30:37 »
Proč hned zlo? Stačí chtít publikovat obsah, který je "v rozporu se zásady komunity", aneb jak se dnes říká cenzuře nepohodlných názorů.

Chceš páchat zlo? ;)

https://www.google.com/search?q=anonymn%C3%AD+registrace+dom%C3%A9ny

Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #7 kdy: 12. 07. 2022, 20:03:09 »
Ani nemusí být potřeba chtít publikovat něco v rozporu s něčím. Můžete mít doménu pro cokoliv, třeba nějaký OSS projekt, a prostě nemáte potřebu troubit do světa kdo jste, kde bydlíte a jaké máte telefonní číslo.

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #8 kdy: 12. 07. 2022, 20:07:33 »
Ani nemusí být potřeba chtít publikovat něco v rozporu s něčím. Můžete mít doménu pro cokoliv, třeba nějaký OSS projekt, a prostě nemáte potřebu troubit do světa kdo jste, kde bydlíte a jaké máte telefonní číslo.

V registru CZ.NICu mám uvedeno pouze jméno a ostatní osobní údaje jsou neveřejné (mám ověřený kontakt). Já mám zkušenost, že smyšlené nebo anonymní údaje jsou u domén, se kterými je spjat nějaký ten bordel (spam, scam, ...). :-)

// edit: Myšleno, že ve veřejné DB (whois) mám jen jméno a vše ostatní je neveřejné. V registru mám samozřejmě úplná osobní data.
« Poslední změna: 12. 07. 2022, 20:12:54 od McFly »

Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #9 kdy: 12. 07. 2022, 21:27:28 »
Zdravím. Máte někdo zkušenost s tím, jak si pořídit doménu, aby nebylo z žádného záznamu vidět, kdo ji vlastní? Prostě aby byla anonymní? Je mi jasný, že správce domény asi vlastníka vždycky uvidí a že třeba .cz doména takhle pořídit nejde, ale tipuju, že třeba .com by jít mohla? Popř. nějaké jiné?
No problém je opačný, že z veřejného whois se nedozvíš nic. U .cz aspoň jméno, ale  u generických domén třeba .cloud a tak ani Ň

Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #10 kdy: 12. 07. 2022, 21:56:29 »
Registrace domény je tady vždy anonymní, resp kontaktní údaje jsou na hosting, ale počítej s trochu vyšší cenou. https://www.levnevps.cz/
Na žádost orgánů, ale samozřejmě údaje musí být poskytnuty jako všude..
Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #11 kdy: 12. 07. 2022, 22:04:07 »
Kód: [Vybrat]
https://njal.la/

Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #12 kdy: 13. 07. 2022, 01:14:29 »
Ani nemusí být potřeba chtít publikovat něco v rozporu s něčím. Můžete mít doménu pro cokoliv, třeba nějaký OSS projekt, a prostě nemáte potřebu troubit do světa kdo jste, kde bydlíte a jaké máte telefonní číslo.

V registru CZ.NICu mám uvedeno pouze jméno a ostatní osobní údaje jsou neveřejné (mám ověřený kontakt). Já mám zkušenost, že smyšlené nebo anonymní údaje jsou u domén, se kterými je spjat nějaký ten bordel (spam, scam, ...). :-)

// edit: Myšleno, že ve veřejné DB (whois) mám jen jméno a vše ostatní je neveřejné. V registru mám samozřejmě úplná osobní data.

Když se někdo jmenuje Jan Novák, tak je celkem v pohodě. Ale pak jsou lidé s unikátními jmény jako třeba Záboj Horák, kde se toho o někom dá dost zjistit prostě jen ze jména.

Jinak nechci anonymní doménu kvůli něčemu nelegálnímu, prostě chci soukromí (a moje jméno je podobně unikátní jako ten Záboj Horák, prostě se dá snadno vygooglovat).

Re:Pořízení anonymní domény
« Odpověď #13 kdy: 13. 07. 2022, 08:44:59 »
No, ve spojení s tvýma ostatníma příspěvkama (vysávání obsahu cizí stránky přes websocket, ukládání hromady JSONů do DB) to úplně křišťálově čistě nepůsobí :-)