Menší telefon

Menší telefon
« kdy: 11. 07. 2022, 20:27:36 »
Potřebuju obnovit telefon (mírně rozbitý displej, málo paměti atd, jinak jsem spokojený).  Původně Nokia 4.2, 5.7" displej, těsně se vleze do cyklistické tašky pod sedlo.

S ohledem na poslední bod potřebuju něco podobné, což se zdá v poslední době téměř nemožné.  Hrubé podmínky:
- maximální rozměry: 150*71*9 mm (což je ta Nokia 4.2 a je to skutečně maximum, +- 1mm)
- dual SIM
- 4GB RAM, možná víc
- 64GB storage
- NFC

Rozměrově sedí iPhone a Google Pixel, ale neumí dual SIM, která je pro mě klíčová.

Po aplikaci filtru v nejmenovaném e-shop n mě vypadl prakticky jediný odpovídající Samsung XCover 5, který by asi šel (paměť je na hraně, takže nevím, jestli rychle nezastará), ale je to zbytečně moc do terénu.

Je to skutečně tak, že jsou v nabídce už pouze telefony mířící velikostí k tabletům nebo je někde alternativní obchod s něčím bližším opravdu telefonům?

Díky za doporučení.


Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Menší telefon
« Odpověď #1 kdy: 11. 07. 2022, 20:52:21 »
Jen pro info, iPhone umí dual sim. V kombinaci e-sim + nano sim.

Ale jo, malé telefony prostě nejsou. A i budoucnost iPhone SE je dost temná, prý se moc neprodává (ne tak, jak ostatní modely). Lidi chcou pádla...

Re:Menší telefon
« Odpověď #2 kdy: 11. 07. 2022, 20:58:11 »
Asus Zenfone 8, displej 5,9", 8GB/128GB nebo 16GB/256GB, Qualcomm Snapdragon 888 5G, rozměry 148 x 68,5 x 8,9 mm

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Menší telefon
« Odpověď #3 kdy: 11. 07. 2022, 21:04:31 »
nepises minimalni rozmery, zbytek co chces plni 3" Unihertz Jelly 2 s 6GB RAM, 128GB storage ;-)

Rhinox

  • ***
  • 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Menší telefon
« Odpověď #4 kdy: 11. 07. 2022, 22:00:06 »
No ja aplikoval filtry nekde jinde, a vypadlo tohle:

Asus ZenFone8
Google Pixel3/4/4a
Samsung Galaxy A40duo/A41/S10eDuos/S9Duos

Osobne bych vzal A41 (A415F/DSN). Neni sice nejnovejsi, ale sehnat se porad da, a splnuje vsechny tve pozadavky. V podstate jde i ten ZenFone8, jen je o ~200€ drazsi...


Re:Menší telefon
« Odpověď #5 kdy: 12. 07. 2022, 08:52:36 »
Galaxy S22

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Menší telefon
« Odpověď #6 kdy: 12. 07. 2022, 12:46:35 »
Co takhle GSM Arena a jejich vyhledavac telefonu?
https://www.gsmarena.com/search.php3

Jak uz nekdo psal, hodne vyrobcu telefonu upousti od Dual SIM + Memory Card Slot,
ale co zacali delat je Dual SIM (SIM1 + eSIM2 + Memory Card Slot) a nebo bez pametove karty.

Moje oblibena znacka Sony (protoze podporuji prehravani DSD[DSF+DFF]) uz konecne taky zacali
delat SIM1+eSIM u nekterych modelu a maji zpatky 3.5mm jack :)

A pokud telefon nema eSIM, existuje eSIM karta na kterou se daji nahrat a zasunout do fyzickeho SIM slotu
https://esim.me/


Re:Menší telefon
« Odpověď #7 kdy: 12. 07. 2022, 13:31:25 »
Díky všem za tipy.  Hledal jsem původně podle velikosti displeje (5.7"), koukám, že doba pokročila, a na stejnou velikost se dá nacpat větší displej...

Unihertz vypadá jako naděje, že se snad do budoucna někdo najde, kdo bude reagovat na minoritní trh ;D .  Zatím ale trochu pod mou preferenci.

Jak je to teď s podporou.  Vybral jsem si předtím Nokia 4.2, neboť byla Android One, takže pravidelné updaty.  Předchozí Huawei a Samsung bylo v tomhle peklo.  Zlepšilo se to nebo je to pořád s bídou první rok a potom vlci sežerte mě?

Re:Menší telefon
« Odpověď #8 kdy: 12. 07. 2022, 13:42:41 »
Soucítím. Mám možnost porovnat 16:10 a pak obdélník 2.1666 (alias devět ™ ku dvaceet celých pět desetin ™) a ten sráč se nevejde do kapsy, pouzder....
Fajn to druhé je, když má člověk často klávesnici, jinak to nedává smysl. A nejhorší, že některé přehrávače videa (asi ceskatelevize,stream, mall) jsou tak fajnově optimalizované v obou orientacích, že při původním zobrazení na výšku logicky limitem šířka displeje(1080) a při překlopení na výšku člověk očekává, že se se 16:9 obraz letterboxuje s pruhy na kratší straně displeje, jenže stavový řádek, tlačítka z toho udělají titěrný čtvereček oprostřed displeje.

Re:Menší telefon
« Odpověď #9 kdy: 12. 07. 2022, 16:33:57 »
Díky všem za tipy.  Hledal jsem původně podle velikosti displeje (5.7"), koukám, že doba pokročila, a na stejnou velikost se dá nacpat větší displej...

Unihertz vypadá jako naděje, že se snad do budoucna někdo najde, kdo bude reagovat na minoritní trh ;D .  Zatím ale trochu pod mou preferenci.

Jak je to teď s podporou.  Vybral jsem si předtím Nokia 4.2, neboť byla Android One, takže pravidelné updaty.  Předchozí Huawei a Samsung bylo v tomhle peklo.  Zlepšilo se to nebo je to pořád s bídou první rok a potom vlci sežerte mě?
Samsung je jeden z mála výrobců, ne-li snad úplně jediný, který má podporu velkých aktualizací min. 3 roky a bezpečnostních aktualizací 4 roky (a u některých modelů i 4 roky velkých a 5 let bezpečnostních aktualizací).

Android One - zdánlivě dobrá myšlenka, která ovšem drhne v momentě, kdy na to Google začne kašlat a výrobce telefonu (tedy Nokia) je pak ponechána na holičkách. Navíc nějaký univerzální systém, který má dobře fungovat na všem, to nikdy nemůže dopadnout moc dobře. Neboli vždy je lepší nadstavba, jenž je od výrobce vyladěná pro konkrétní modelovou řadu. Sám jsem Nokii kdysi měl - také kvůli nadšení z "čistého" Androidu - a ten telefon byl tak neuvěřitelný krám, že při reklamaci se prodejce ani na nic neptal a rovnou vrátil peníze, protože jsem zjevně nebyl jediný, kdo to vracel.

Re:Menší telefon
« Odpověď #10 kdy: 12. 07. 2022, 19:28:59 »
A41 mám, už asi 2. rok a je to právě jeden z mála, střední třída, a není to dnešní pro mě nepochopitelná trend obří placka.

No ja aplikoval filtry nekde jinde, a vypadlo tohle:

Asus ZenFone8
Google Pixel3/4/4a
Samsung Galaxy A40duo/A41/S10eDuos/S9Duos

Osobne bych vzal A41 (A415F/DSN). Neni sice nejnovejsi, ale sehnat se porad da, a splnuje vsechny tve pozadavky. V podstate jde i ten ZenFone8, jen je o ~200€ drazsi...

Longin

  • ***
  • 104
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Menší telefon
« Odpověď #11 kdy: 27. 07. 2022, 16:58:36 »
Taky mám pocit, že dneska sehnat kompaktní telefon (velikosti Iphone SE), co by měl 3,5mm jack, notifikační diodu a slušnou výdrž baterie je docela utopie...kde je doba Nexusu 5...

Re:Menší telefon
« Odpověď #12 kdy: 28. 07. 2022, 10:11:18 »
Jsem na tom stejne - netusim co budu delat az mi odejde muj puvodni originalni SE. A to nejsem zdaleka tak narocnej jako puvodni tazatel - staci mi cokoliv s iOS co bude mit rozmery jako puvodni SE a idealne aby mel stary dobry touchID
« Poslední změna: 28. 07. 2022, 10:13:21 od to_je_jedno »
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Menší telefon
« Odpověď #13 kdy: 28. 07. 2022, 11:30:48 »
Pixel ma esim pripadne, ja ji pouzivam pro t-mobile

Re:Menší telefon
« Odpověď #14 kdy: 28. 07. 2022, 12:22:02 »
iPhone SE se snad pořád prodává, a to i ve velikosti pod 5", ne? V čem je problém...