Lenovo X1, kvalita zpracování

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #15 kdy: 04. 06. 2022, 16:36:07 »
Nechci ti brát iluze o ADP, nicméně seznam se nejdříve s pravidly co kryje, a to hlavně v bodech b. a c. smlouvy.
https://support.lenovo.com/cz/cs/solutions/ht101049-accidental-damage-protection-adp-services-agreement


Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #16 kdy: 04. 06. 2022, 21:32:32 »
A co mas za problem ty?

Je to klicovy pracovni nastroj, bude mu koncit zaruka. Za dalsi rok tohle uz preroste v mechanicky problem.



Tyhle blbosti fakt někdo řeší? Kupoval sis ten notebook na práci, nebo aby ses s ním předváděl, jak ti ladí ke košili a tkaničkám?

Já nemám problém vůbec žádný. Nesmyslný problém má zjevně OP. Od notebooku vyžaduji funkční odolnost, ne to, že se mi kastle ani trochu neošoupe. Svůj notebook používám denně doma, v práci, na cestách ve vlaku, autobusu, letadle a nosím ho většinou v turistickém batohu bez extra polstrované kapsy na notebook. A samozřejmě nějaký ten šrám na šasi utrží, ale je mi to srdečně fuk.

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #17 kdy: 06. 06. 2022, 00:35:07 »
Je to nejvyssi rada. Pokud by mi u auta za 2 melouny do dvou let se zacal loupat lak, tak budu jecet jak skripnutej do dveri.


Jo, to já Tě chápu a souhlasím. Taky by mne to štvalo. Ale nezapomeň, že to auto máš na těžkou práci. Máš s tím nalítáno možná 150 tisíc, pak nemůžeš čekat, že auto bude bez viditelného opotřebení.

Uvidíš, jak se k tomu vyjádří Lenovo.

CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #18 kdy: 06. 06. 2022, 07:33:25 »
Smál jsem se, když z Lenova kámošovi upadla půlka konektoru RJ45....pak upadla i mně :-D

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #19 kdy: 06. 06. 2022, 08:13:44 »
Kde jsou ty časy kdy byly ThinkPady v podstatě nezničitelné 😔


anonacct

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #20 kdy: 06. 06. 2022, 09:00:51 »
Já bych to reklamoval.

Kdysi dávno jsem měl podobný problém u HP noťasu (který mimochodem taky nebyl nejlevnější) a reklamovali mi to bez keců, protože prej měla tento problém celá řada. Ono to nemusí být vůbec o tom, že by to šoupal, prostě ten materiál je nekvalitní a odpadne sám.

A vůbec bych neposlouchal ty kecy o tom, že to je jen estetické, bude ten noťas chtít prodat a koupit nový, a ošoupané věci se prodávají blbě.

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #21 kdy: 06. 06. 2022, 09:48:46 »
Nenosis nahodou na ruce prsten?

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #22 kdy: 06. 06. 2022, 12:32:57 »
Bylo na mne? Kdyz zrovna necestuju a jsem zavreny doma, tak to neprehanim ani s osobni hygienou a prsteny, to uz mne fakt netankuje.

Auto taky nemyju, ale jakmile zacne byt telo notebooku v tomhle stavu, tak bych uz se bal na tu hranu vylit kavu...

Nenosis nahodou na ruce prsten?

CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #23 kdy: 06. 06. 2022, 13:01:02 »

Asi to myslel tak, jestli sis to neodřel prstenem.
Což je zajímavá myšlenka. Fakt zajímavá. Vůbec by mě taková příčina nenapadla.
Btw, asi by to mohlo způsobit i zašupovací pouzdro, kde by se to dřelo o zip.

tak to neprehanim ani s osobni hygienou
Ale po WC si ruce raději umej  ;D ;D
« Poslední změna: 06. 06. 2022, 13:03:03 od CPU »

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #24 kdy: 06. 06. 2022, 14:31:27 »
Ten prsten mne také napadl. Je to už pár let co jsem prohlížel auto v bazaru, které mělo pošrábané veškerá madla, kličky a podobně, co se bere do rukou. Podezření bylo rovněž na ruku ověšenou prsteny, což se následně potvrdilo, když z bazarníka vypadlo, že autem jezdila menšina...

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #25 kdy: 06. 06. 2022, 14:50:10 »
takhle ocividne to snad nebude.

Na horni hrane bych to pripustil, pokud by clovek porad prendaval ruce z klavesnice na mys a zpet.

je to zespodu.

P.S. mam korejsky bidet. Ale dalkac pravidelny umyvam.

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #26 kdy: 06. 06. 2022, 15:26:23 »
Tak se mi servis ozval, technik milý, nicméně zamítnuto. Podle toho co jsme se spolu bavili tak z toho vyplynulo:

- Nejsem zdaleka jediný, kdo podobný problém reklamuje. Údajně se jim olupování barvy stalo i u 6 měsíců starého notebooku. Téměř všechny podobné závady jsou z lenova zamítány jako mechanické poškození.

- Zkoušel jsem to uhrát na ADP záruku, zde lenovo neuznává žádné kosmetické vady.

Takže ať si každý udělá obrázek sám, zda se vyplatí za jejich "top" zařízení připlácet. :)

Jinak prsten nemám. Je to opravdu jen ohmataný rukama.


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #27 kdy: 06. 06. 2022, 16:46:11 »
To je hodne smutny... koukam ze s tim maji problem i jini:

https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-X-Series-Laptops/X1-Yoga-3rd-generation-paint-coming-off-around-ports-and-edges-7/m-p/4262124

Co pokryva ADP a je v tom vymena kastle? Klidne to muze "nahodou" upadnout :-)

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #28 kdy: 06. 06. 2022, 19:17:11 »
tak to tedy nejsou dobre zpravy.

Muj T490 se zatim drzi, ale display je teda lowend. Kdyz k tomu pridam problemy s klavesnici  T470 a zoufalejma baterkama v X1 Yoga (3rd gen) a ted prislib tohohle, tak jsem asi s Lenovo skoncil.

Nekupuju si highend abych tohle musel resit.

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #29 kdy: 07. 06. 2022, 11:18:16 »
V tomto směru bych možná trochu zpozorněl. Z minulosti mám zkušenosti, že firmy, které ochotně řeší reklamace, jsou obvykle v rozkvětu a prosperují. Jakmile se změní politika řešení reklamací - utáhnou šrouby, tak pozor. Raději jít příště jinam.

Měl jsem to tak s telefony Siemens - na svou dobu výborné telefony. Vzdy řešili reklamace vstřícně a i věci mírně za hranou uznali jako reklamaci. Pak to najednou nešlo - i očividné chyby z výroby neuznali a za pár měsíců konec. To stejné stará Nokia. Bylo to jak přes kopírák.