Lenovo X1, kvalita zpracování

Lenovo X1, kvalita zpracování
« kdy: 03. 06. 2022, 13:23:34 »
Ahoj,
mám Lenovo X1 necelé dva roky a všiml jsem si, že na hranách dochází k odírání hran viz. foto. Chtěl jsem se zeptat, zda byste to považovali za normální. Na počítač dávám pozor, práce vždy jenom u stolu, přenášení v brašně. Mám z toho docela smíšené pocity u notebooku za 70k. Nejraději bych to reklamoval, ale obávám se, že to budou chtít uhrát na běžné opotřebení.


Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #1 kdy: 03. 06. 2022, 13:38:46 »
mam X1 Yoga,  ocividne to mam nacate na stejnych mistech, ale opravdu minimalne.
ale zase tak intenzivne ho nepouzivam.

V ramci objektivity jsem se sel kouknout  na Macbook air, ktery se mnou prosel cestovacim peklem a dvou detma a nema ani skrabanec na tehle hranach. (nicmene ve mne jinak vypestoval intenzivni nenavist, takze tohle rozhodne neni reklama a doporuceni).

Ale nejak se zasekava ESC, to neni adekvatni opotrebni (nicmene muj model ma takovou tu zajizdeci klavesnici, kde klavesy zajedou dovnitr, kdyz to clovek preklaplne do tablet modu).

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #2 kdy: 03. 06. 2022, 13:59:10 »
O něco se to odírá, jinak by to nebylo sedřené. Co na tom chtete reklamovat? Jaký to má vliv na funkci?

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #3 kdy: 03. 06. 2022, 14:11:54 »
Odírá se to maximálně o to, že to za ty hrany beru do ruky když ho zvedám ze stolu. Na funkci to samozřejmě vliv nemá, ale na to, že moc dražších notebooku už na trhu není, tak to naštve. Hlavně když pro jednu firmu kupuji elitebooky za poloviční cenu a takové známky používání na nich vidět nejsou.

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #4 kdy: 03. 06. 2022, 21:06:56 »
Mam X1 Yoga 4generace. Prošel jsem jsem to a nikde vůbec nic.


Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #5 kdy: 03. 06. 2022, 21:36:59 »
Tyhle blbosti fakt někdo řeší? Kupoval sis ten notebook na práci, nebo aby ses s ním předváděl, jak ti ladí ke košili a tkaničkám?

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #6 kdy: 03. 06. 2022, 23:39:30 »
A co mas za problem ty?

Je to klicovy pracovni nastroj, bude mu koncit zaruka. Za dalsi rok tohle uz preroste v mechanicky problem.



Tyhle blbosti fakt někdo řeší? Kupoval sis ten notebook na práci, nebo aby ses s ním předváděl, jak ti ladí ke košili a tkaničkám?

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #7 kdy: 04. 06. 2022, 01:18:52 »
A nemůže to být tím, že při zvedání ten notebook po té hraně potáhneš po stole? Byť jen trochu? Jakože zavřeš ho, chytneš jednou rukou a zvedneš jednu stranu. Druhá zůstane ještě ležet a posune se po stole. Takhle to vypadá na setřenou povrchovou úpravu a při každodenním přenášení bych to viděl jako očekávatelné opotřebení. I když chápu, že při této ceně očekáváš lepší výdrž i v těchto drobnostech.

U domácího notebooku mám podobný problém - ošoupaná zadní hrana. Je to od toho, jak ho pokládám na polici pod stolem. Ošoupané je to podstatně více (jsou to plasty), ale že bych se bál mechanického problému, pruzkumebojem, to zase ne.

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #8 kdy: 04. 06. 2022, 02:19:56 »
Je to tedy osoupany opravdu hodne a z te fotky mi neni jasne, zda to nezacina praskat.

To uz dalo nejake usili, mne ty X1 prijdou odolne dost.

A nemůže to být tím, že při zvedání ten notebook po té hraně potáhneš po stole? Byť jen trochu? Jakože zavřeš ho, chytneš jednou rukou a zvedneš jednu stranu. Druhá zůstane ještě ležet a posune se po stole. Takhle to vypadá na setřenou povrchovou úpravu a při každodenním přenášení bych to viděl jako očekávatelné opotřebení. I když chápu, že při této ceně očekáváš lepší výdrž i v těchto drobnostech.

U domácího notebooku mám podobný problém - ošoupaná zadní hrana. Je to od toho, jak ho pokládám na polici pod stolem. Ošoupané je to podstatně více (jsou to plasty), ale že bych se bál mechanického problému, pruzkumebojem, to zase ne.

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #9 kdy: 04. 06. 2022, 09:43:55 »
Ošoupaný o stůl si nemyslím. Dávám zde fotku ještě z druhý strany, kde je to míň, ale zato je tam patrné, jak se postupně olupuje ta povrchová úprava. Prostě mi to přijde divný. Asi to fakt zkusím poslat s fotkami na servis, ať se k tomu vyjádří.

Jinak chápu, že pro některé můžu působit jako hnidopich, ale faktem je, že za tuto cenu očekávám určitou kvalitu. Dnes jsou ty počítače uvnitř plus mínus stejné a tak za vyšší cenovku očekávám hlavně lepší mechanické zpracování. Přítelkyni jsem před 6 lety kupoval Acer Aspire 3 za 14tis a nebýt ťuknutého rohu, tak je i po této době v lepším mechanickém stavu, než tento X1 po 20 měsících používání.

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #10 kdy: 04. 06. 2022, 09:54:46 »
To poškození je bezvýznamná prkotina.
Jako zasílat toto na reklamaci je naprostá ztráta času a peněz. Je to mechanické poškození, které nemá vliv na garantované vlastnosti výrobku.

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #11 kdy: 04. 06. 2022, 12:05:33 »
Je to nejvyssi rada. Pokud by mi u auta za 2 melouny do dvou let se zacal loupat lak, tak budu jecet jak skripnutej do dveri.

OK , ja sam v cechach automaticky predpokladam, ze (zejmena v Alze) zadna reklamace se neuznava...
prave kvuli takovy komentarum "jako zakaznik se nemam pravo ozvat a radeji nastavim druhou tvar". Protoze muj cas je velmi velmi drahy a nemam cas se hadat s cu***m z Alzy.

Ale to je predevsim takhle nastavene kvuli tomuhle ceskemu postoji.
American kvili, i kdyz sam ususi psa v mikrovlnce. Ale i pres "jenom rok zaruky" vim, o kolik vic si us zakaznici vyrvou proti Evrope.

Predpokladam, ze nema "3yeard accidental damage protection" ale porad prodejce to prodava s tvrzenim "Prakticky nezničitelný: Testování Mil-Spec
ThinkPad X1 Carbon je vyroben z uhlíkových vláken a je tedy nejodolnějším zařízením ThinkPad, jaké kdy bylo vyrobeno. Notebooky ThinkPad splňují podmínky osmi amerických armádních testů odolnosti,"





RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #12 kdy: 04. 06. 2022, 12:30:10 »
... ale porad prodejce to prodava s tvrzenim "Prakticky nezničitelný: Testování Mil-Spec
ThinkPad X1 Carbon je vyroben z uhlíkových vláken a je tedy nejodolnějším zařízením ThinkPad, jaké kdy bylo vyrobeno. Notebooky ThinkPad splňují podmínky osmi amerických armádních testů odolnosti,"

A ty uhlikova vlakna to ma kde? Nebo existuje X1 a jina X1 carbon?  Co vidim na obrazku je premalovanej hlinik (a Apple toto nehrozi, protoze oni stroje nemaluji - jsou vicemene svetle). Kdyby to byl cisty plast nebo s primesi uhlikovych vlaken.. tak to nebude bile.

Taky bych to reklamoval - ale spis osobne v nejake brandove prodejne jestli maj.

Souhlasim s tim, ze tohle ma vyssi cenu protoze to ma byt highend tim zpracovanim (ale zas nekdo muze tvrdit, ze drahy oblek bude sice hezky, proto tolik stoji, ale nezarucuje se, ze ho nepotrhate castym nosenim).

Jsou nekde konkretni zarucni podminky k tomu X1?

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #13 kdy: 04. 06. 2022, 12:55:51 »
Lenovo jako firma je bohužel téměř nekontaktní mi přijde. Všude se schovávají jen za diskuzní fóra a svou partnerskou síť. Už jsem napsal na ITS, což by měla být jedna ze servisních firem, tak uvidíme jak se k tomu postaví.

Jinak záruku accidental damage protection mám rovněž zaplacenou a aktivní.

Re:Lenovo X1, kvalita zpracování
« Odpověď #14 kdy: 04. 06. 2022, 14:59:28 »
No v tom pripade neni co diskutovat, mas top radu, kde vyrobce slibuje zazraky, za ne zcela adekvatni navyseni ceny . A jeste tam bylo zaplaceno dodatecne pojisteni pro pripad skody nezavinene vyrobcem.

Dle me zkusenosti treba Dell nedelaji v takovem pripade problemy.


Lenovo jako firma je bohužel téměř nekontaktní mi přijde. Všude se schovávají jen za diskuzní fóra a svou partnerskou síť. Už jsem napsal na ITS, což by měla být jedna ze servisních firem, tak uvidíme jak se k tomu postaví.

Jinak záruku accidental damage protection mám rovněž zaplacenou a aktivní.