Android multimediální systém do auta

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #15 kdy: 30. 05. 2022, 15:54:51 »
K automatizaci se na Androidu používá Tasker https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&hl=cs&gl=US

Když je v blízkosti BT auta, tak se zapne hotstpot. A exit task na vypnutí hotspotu.
to sem mel, ale zralo to zbytecne baterku telefonu ;-) proste mit primo LTE v autoradiou je z mnoha duvodu (minimalne pro me a ocividne i pro tazatele) mnoooohem vyhodnejsi ;-)


Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #16 kdy: 31. 05. 2022, 12:26:22 »
Koukám, že bez obrazovky dneska už ani ránu... Dříve si děti třeba malovali nebo prohlíželi nějakou knížku.

Dříve se také děti ve škole učilY a některé z nich díky tomu i umělY česky. Tyhle "dříve" kecy prostě miluju. Koukám, že bez auta dneska už ani ránu. Dříve lidé auta neměli.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #17 kdy: 31. 05. 2022, 13:54:26 »
Zase museli zastavovat u každé trafostanice, elektrárny.
:-)

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #18 kdy: 01. 06. 2022, 07:35:49 »
Nejde dát sim karta přímo do toho Android rádia? Koupil jsem jedno z aliexpresu před 5 lety. Má v sobě gsm modul a slot na sim kartu. Aspoň v té době to měli většina rádií s androidem.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #19 kdy: 01. 06. 2022, 09:12:24 »
Nejde dát sim karta přímo do toho Android rádia? Koupil jsem jedno z aliexpresu před 5 lety. Má v sobě gsm modul a slot na sim kartu. Aspoň v té době to měli většina rádií s androidem.
vetsina asi ne ;-) dokonce pri zkoumani jakej modem, sem ani nenarazil ze by to nejake melo... moje urcite ne, kupovane pred ~5lety, "Dasaita/HotAudio V600", (MTCE, interne HCT PX5 coreboard, pred pul rokem menen za PX6)


Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #20 kdy: 02. 06. 2022, 07:25:59 »
Pokusne jsem se podíval na auto rádio s androidem na aliexpresu. První mělo 4G modem, druhé ne. Ještě můžete zvážit ho vyměnit za takové co má 4G modem zabudovaný.

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #21 kdy: 02. 06. 2022, 07:48:44 »
Mám v autě pouze tohle https://www.aliexpress.com/item/1005001580424742.html a nemůžu si to vynachválit. Děcka na to ze zadních sedadel i vidí.....

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #22 kdy: 02. 06. 2022, 19:41:34 »
Také to má okleštěný Android, kde nefunguje vše omezeně?

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #23 kdy: 02. 06. 2022, 23:11:48 »
Je to celé nějak překombinované - k čemu 4G modem, když si lze udělat hotspot v telefonu? Proč se babrat s nějakým centrálním diskem a DLNA, když mediální obsah lze nacpat na paměťovou kartu?
Moje motivace snad zněla jasně ne? Samozřejmě že to jde udělat i úplně hloupě. Ale na hloupé řešení nepotřebuji konzultaci. Když už mám Android rádio, chci ho tak používat a ne se babrat s telefonem.

Koukám, že bez obrazovky dneska už ani ránu... Dříve si děti třeba malovali nebo prohlíželi nějakou knížku.

No a ještě dříve je šlechtila práce na poli s dobytkem. A kdo říká, že to dnešní děti nedělají? Je to jen další možnost navíc.

Prosím držte se tématu. Pokud k němu nemáte co říct, tak se nevyjadřujte.

Děkuji.
Promiň, ale musím se k tomu  vyjádřit i přes tvou výhradu:
Wifi v autě je dobrá leda na to , aby mamka (rozuměj spolujezdec) se nemusela otáčet dozadu.
Ty máš řídit a ne se šťourat v hračkách s pohádkami, kór na dlouhé cestě s děckama. Mamku DLNA nenaučíš, to dřív naučíš děcka pustit si samy pohádku z karty. Tudíž to stejně budeš muset při řízení řešit za ni.
Nezlob se za upřímnost, ale hraješ si s ohněm.

« Poslední změna: 02. 06. 2022, 23:17:46 od FKoudelka »

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #24 kdy: 03. 06. 2022, 08:10:08 »
Také to má okleštěný Android, kde nefunguje vše omezeně?
co "take"? to me ma celkem vykone CPU PX6/RK3399, 4GB RAM, 64GB uloziste + 2x microSD, 3x USB (v jednom miniPCI LTE modem), rootle pres Magisk, normalne GooglePlay, dal sem F-Droid, launcher NovaLauncher, navigaci MapFactor Navigator, prehravac PowerAMP, WWW Browser OhWeb+Vivaldi, NetMonster (monitoring GSM/BTS), jedine omezeni co si vybavuju ze pres to LTE nejde telefonovat (pouze SMS) a pada tam GooglePhoto (dle logu mu schazi informace o stavu baterky)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #25 kdy: 03. 06. 2022, 08:11:55 »
[...] Ty máš řídit a ne se šťourat v hračkách s pohádkami, kór na dlouhé cestě s děckama [...]
nepredpokladam ze by to chtel instalovat+configurovat za jizdy ;-) a plan predpokladam takovej ze to DLNA proste nastavi a na klientech bude mit proste seznam souboru k prehrani vicemene stejne vybirane jako z lokalni microsd....

EDIT: jako "blbuvzdornej" klient treba Kodi...