Klávesnice bez numpadu

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #15 kdy: 07. 05. 2022, 10:23:34 »
Moje žena používá kinesis freestyle 2

Jde to rozpulit a dát skoro libovolně daleko od sebe, jde to dat naplacato i nasikmo (podpěry v rozpuleni), numpad jako volitelný doplněk zcela nezávislý na zbytku.
« Poslední změna: 07. 05. 2022, 10:25:15 od Vladislav Kurz »


Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #16 kdy: 07. 05. 2022, 22:11:45 »
Používám Logitech G915 LIGHTSPEED TKL (nemá opěrku), ale cenově je to naprostý high-end. Má zbytečně nedotaženou možnost přeprogramování kláves (neumí v podstatě nic, barvičky nepočítám), a naprosto mi chybí tlačítko sleep.
Ale programuju, píšu i hraju na ní s radostí každý den. Investice nelituji. Má vlastní dongle + BT.

none_

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #17 kdy: 13. 05. 2022, 11:46:34 »
Hmm, tak po spouste googleni se mi nejvic libi jedna z prvnich doporucenych. https://nuphy.com/products/air75

Vypada, ze ma v podstate vsechno, co jsem chtel a navic se i vejde do toho, co bych povazoval za rozumnou cenu.

Jedinej problem je, ze se prodava jen primo z Ciny. Tzn. zadna moznost vraceni, pokud zjistim, ze to neni pro me, zaruka na dobry slovo a vlastne nevim, jaka bude konecna cena, protoze to bude zalezet na ceskych celnicich...

Nevedel byste nekdo o e-shopu, ktery by idealne byl v CR, pokud ne v CR, tak neco v EU?

Zatim moje zkusenost s ceskymi e-shopy je, ze prodavaji akorat RGB diskoteky.

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #18 kdy: 14. 05. 2022, 11:52:59 »
Eshopu takovych alternativnich klavesnic v evrope je spousta, ale vetsinou maji velmi omezenou nabidku a nejsou uplne nejlevnejsi. Takze casto mi prijde, ze to vyjde nastejno nebo jeste hur. Snad jen vyhoda te zaruky, kdyz to kupujes v evrope. Vetsinou to provozuji nadsenci do klavesnic a spis prodavaji jen soucastky pro staveni vlastnich klavesnic nebo rovnou cele sety (takove lego). Eshopu, kde by se prodavaly vylozene jen hotove klavesnice, jsem moc nevidel.

Ohledne te ceny objednani z ciny mam takove zkusenosti, ze cena vcetne dopravy, cla atd. naroste asi o 40 az 80 %. Takze v nejhorsim pripade bych to videl tak, ze tu $110 klavesnici zaplatis az $200. Objednaval jsem ale jen ruzne casti na klavesnici a ne celou klavesnici.

none_

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #19 kdy: 14. 05. 2022, 16:17:09 »
No prave. Zaplatit 4500,- za neco, co nevim, jake to bude, bez moznosti vraceni nebo reklamace je uz trochu mimo moji komfortni zonu...


Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #20 kdy: 16. 05. 2022, 16:03:20 »
Hmm, tak po spouste googleni se mi nejvic libi jedna z prvnich doporucenych. https://nuphy.com/products/air75

Vypada, ze ma v podstate vsechno, co jsem chtel a navic se i vejde do toho, co bych povazoval za rozumnou cenu.

Jedinej problem je, ze se prodava jen primo z Ciny. Tzn. zadna moznost vraceni, pokud zjistim, ze to neni pro me, zaruka na dobry slovo a vlastne nevim, jaka bude konecna cena, protoze to bude zalezet na ceskych celnicich...

Nevedel byste nekdo o e-shopu, ktery by idealne byl v CR, pokud ne v CR, tak neco v EU?

Zatim moje zkusenost s ceskymi e-shopy je, ze prodavaji akorat RGB diskoteky.

Sla mi normalne ceskou postou, je fakt ze celkem dlouho (necely mesic). Ale psota si neprihodila nic navic nez jsem zapltil na eshopu. Jen pokud by sis k tomu objednaval ten futral, tak pocitej stim ze se ti vyrve casem ten pantik, maj ho pridelany na takovem malem drzatku kterej se casem musi vyrvat, pocitam ze to pak fixnu magnetem...

PS.: nepouzivej flesh firmwaru z te jejich beta apliakce dost mne potrapilo to rozdejchat zpatky ( je v bete)

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #21 kdy: 18. 05. 2022, 06:17:01 »
Ted jsem narazil na Microsoft Sculpt Ergonomic, ale vypada to, ze ji prodavaji jen v setu s mysi. Nema s ni nekdo zkusenosti? Popripade neco podobneho?

Používám už hodně let, za mě naprosto parádní klávesnice. Jen myš zůstala ve skříni.

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #22 kdy: 18. 05. 2022, 12:32:58 »
Mám Ozone Strike Battle, Cherry MX Brown a tvoje požadavky částečně splňuje a jsem s ní spokojený.

1) jsou různé varianty, buď superuzke nebo klasická s uříznutým numpadem. Ke stolnimu pc bych chtěl určitě to druhé, ušetřené 2 cm zas tak nepomůžou a nahnihňané klávesy jsou nepraktické.
2) placatá ve smyslu nízká výška a nízký zdvih kláves? Nebo ve smyslu nízký rozdil mezi vyskou klaves vepředu/vzadu?
3) operka se da dokoupit a většina malých klavesnic ji neobsahuje.
4) viz bod 1
5) vždy jsem měl dratovou a prijde mi to lepší. Nemusíš resit dobíjení/baterky a můžeš pouzivat podsvícení porad, takže dvě veci, na které nemusíš myslet. Ale treba mi neco uniká jak nemám zkušenost. Rozhodně pokud je v planu ovládat zařízení z dálky (televize, filmy na pc z postele apod), tak bych volil bezdrátovou klávesnici s touchpadem jako Logitech k400.

-Co se používání týče, poloha rukou, dost prostoru se dá ušetřit i na úzkých rámečcích. Naopak bych asi spíš nešetřil na zmenšených klávesách 90% apod.)
-Co bych ještě sledoval je možnost podsvícení (bez podsvícení už nechci).
-Vubec se nezminujes o tom, jaky druh kláves/spínačů chceš, což mi prijde jako jedna zasadni položka. Mechanické mají hodně variant podle zdvihu, odporu, hmatové odezvy, zvuku. Doporucuji se v tom trochu zorientovat a případně nekde vyzkoušet. Membránové se taky liší, ale tam je to spíš kus od kusu.

none_

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #23 kdy: 19. 05. 2022, 10:10:15 »
Diky za rady.
O spinacich jsem nepsal, protoze jsem vlastne nemel poneti, ze existujou ruzne druhy... :D O par dni pozdeji mam aspon predstavu...

Nakonec jsem se rozhodl na zkousku poridit XTRFY K4 TKL RGB, Kailh Red + podlozku pod zapesti. Uvidime, jak budu spokojenej, dneska by mela dorazit.

Longin

  • ***
  • 104
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #24 kdy: 23. 06. 2023, 12:26:52 »
Ahoj
oživím toto téma. Sháním také klávesnici bez numpadu na běžné používání a programování, ale narozdíl od zakladatele tématu bych chtěl drátovou a bez podsvícení.
Máte prosím někdo tipy?

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #25 kdy: 23. 06. 2023, 12:52:49 »
Ta klávesnice "z Thinkpadu" by nevyhovovala?

Longin

  • ***
  • 104
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #26 kdy: 23. 06. 2023, 13:03:55 »
Právěže ne. Potřebuju klasické rozložení jako třeba u dell kb216, ideálně přes funkční klávesu podporu multimedií nebo zvlášť.

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #27 kdy: 23. 06. 2023, 13:39:40 »
Aha, chápu. Pro mě je "klasické" rozložení právě to z Thinkpadu :-), ale je fakt, že někomu tam vadí třeba přehozené Ctrl a Fn. Multimediální klávesy by to chtělo (je tam jen ovládání hlasitosti), chyběly mi při přechodu z T420, která je měla myslím jako Fn+šipky. Ale vyřešil jsem to vytvořením globálních klávesových zkratek pro dané akce (přehrát/pozastavit, předchozí a následující stopa) a jsem s tím celkem spokojený.