Klávesnice bez numpadu

none_

Klávesnice bez numpadu
« kdy: 06. 05. 2022, 10:18:26 »
Zdravím,
neměl byste někdo tip na klávesnici, která by splňovala následujíci kritéria:
1. Nemá numerický blok.
2. Je placatá, jak jen je to možný. Vadí mi, když je horní okraj klávesnice výš než spodní.
3. Má nějakou opěrku na ruce. V podstatě jako, když píšete na notebooku.
4. Obsahuje všechny klávesy (včetně Home/End/Delete/PageUp/PageDown)
5. Bezdrátová (ne nutně, ale bylo by to plus)

Jde mi o to, že numerický blok v podstatě nevyužívám, ale jsem kvůli němu vytočenej do strany, abych dostal myš do pohodlný polohy.

Díky za každou radu.


none_

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #1 kdy: 06. 05. 2022, 10:46:29 »
Ted jsem narazil na Microsoft Sculpt Ergonomic, ale vypada to, ze ji prodavaji jen v setu s mysi. Nema s ni nekdo zkusenosti? Popripade neco podobneho?

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #2 kdy: 06. 05. 2022, 12:38:30 »
Pouzivam Nuphy Air 75 https://nuphy.com/products/air75
nesplnuje podminku podpery pro zapesti, ale ta se da sehant separe.
jinak to co hledas je klavesnice o veliksoti 75% takze kdyz mas das do googlu keyboar 75% vybehne ti toho mrak, je to posledni dobou dost popularni

Popripade o kus vetsi rozlozeni TKL https://wooting.io/wootingone

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #3 kdy: 06. 05. 2022, 13:10:54 »
Nebo ještě existuje Thinkpadí klávesnice v externím provedení: https://support.lenovo.com/de/en/solutions/pd026744. Dělá se v různých variantách (drátová/bezdrátová atp.).

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #4 kdy: 06. 05. 2022, 13:13:26 »
Apple dela klavesnice bez numpadu, ale s dalsima podminkama se musis trocha uskromnit.
Ale pokud delaj jeden model, tak by to mel byt relativne vhodnej pro vsechny :-)


Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #5 kdy: 06. 05. 2022, 13:29:30 »
Ted jsem narazil na Microsoft Sculpt Ergonomic, ale vypada to, ze ji prodavaji jen v setu s mysi. Nema s ni nekdo zkusenosti? Popripade neco podobneho?
To je "rozlomená" klávesnice, skoro bych řekl, že větší problém/nezvyk, než ten numpad. A uprostřed je dost vysoká, mají to naše sekretářky. To chce si na to skutečně někde sáhnout, dost velký nezvyk. Ale pro někoho, kdo strašně moc píše texty, to zajímavé být může.


ja.

  • ****
  • 316
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #7 kdy: 06. 05. 2022, 14:48:15 »

none_

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #8 kdy: 06. 05. 2022, 15:45:50 »
Diky za tipy.
Ta NuPhy vypada dobre. Jediny, co me odrazuje, je, ze jsou to nejspis nejaky Cinani, takze doprava, dane, zaruka,... Nevite o nekom, kdo dovazi stejne nebo podobne klavesnice do CR?

To Lenovo by bylo taky dobry, jen me stve, ten jejich Fn na kraji. Lenovo uz nemam a moje ostatni pocitace/klavesnice maji Fn na druhym miste...

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #9 kdy: 06. 05. 2022, 16:31:55 »
Diky za tipy.
Ta NuPhy vypada dobre. Jediny, co me odrazuje, je, ze jsou to nejspis nejaky Cinani, takze doprava, dane, zaruka,... Nevite o nekom, kdo dovazi stejne nebo podobne klavesnice do CR?


Ano jde to z ciny, clo jsem nepaltil. Se zarukou pocitam, ale jsem na vysost spokojen, a pouzivam to tak ze to polozim pres puvodni klavesnici na ntb. Kdyby te zajmalo nejake dalsi info tak dej vedet

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #10 kdy: 06. 05. 2022, 16:50:32 »
https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-trackpoint-keyboard-ii-de-d6226198.htm

Používám ve dvou exemplářích (trošku starší verze, ale asi to krom lehce jiného designu jinak bude to samé) v US verzi už několik let u pracovního PC k naprosté spokojenosti. Kupoval jsem ji ale přímo z eBay nebo Aliexpressu za cca poloviční až třetinovou cenu. Šlo to přímo z HK/Číny a je to originál navzdory té ceně.

Trochu srandovní je, že na štítku je i přes přímý import z HK a US verzi klávesnice uvedeno "Made in China" (co taky jiného), ovšem k tomu ještě "Lenovo, Einsteinova 21, 851 01 Bratislava, Slovakia" :-).

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #11 kdy: 06. 05. 2022, 18:11:52 »
za celý život v IT (přes 30 let) jsem zkoušel hodně klávesnic. Nikdy jsem neměl rád s velkým zdvihem. Zkoušel jsem všechny možné, od rovných až po "ergo" sra**ky M$. Pak jsem koupil MacBook a musím uznat, že Apple klávesnice je nejlepší co znám. Numerický blok není absolutně potřeba, je možné psát česky a napsat všechny znaky, co jsou třeba. Za mě mohu doporučit jedině Apple. Na druhou stranu každý jsme jiný a co vyhovuje mě, nemusí někomu jinému ;-)

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #12 kdy: 06. 05. 2022, 18:20:04 »
Z bezdrátů používám Logitech K380 (BT pro 3 počítače) a z drátů oficiální RaspBerry.
Obě značně placatý,podložku si můžeš koupit gelovou za pár šlupek,ale navigační klávesy mají přes Fn.

ja.

  • ****
  • 316
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #13 kdy: 06. 05. 2022, 19:10:24 »
za celý život v IT (přes 30 let) jsem zkoušel hodně klávesnic. Nikdy jsem neměl rád s velkým zdvihem. Zkoušel jsem všechny možné, od rovných až po "ergo" sra**ky M$. Pak jsem koupil MacBook a musím uznat, že Apple klávesnice je nejlepší co znám. Numerický blok není absolutně potřeba, je možné psát česky a napsat všechny znaky, co jsou třeba. Za mě mohu doporučit jedině Apple. Na druhou stranu každý jsme jiný a co vyhovuje mě, nemusí někomu jinému ;-)

U mňa naopak -- keď som prešiel z Thinkpadu na Macbook Pro, tak klávesnica bola výrazný krok späť. K dokine mám dodnes vysokú mechanickú klávesnicu (Cooler Master Masterkeys Pro s Cherry MX Red spínačmi). Externé Apple klávesnice by som nedokázal používať, internú tolerujem.

Re:Klávesnice bez numpadu
« Odpověď #14 kdy: 06. 05. 2022, 19:29:32 »
Tady najdete spoustu recenzí různých klávesnic, včetně zmíněné MS Sculpt:

http://xahlee.info/kbd/ergonomic_keyboards_index.html

Já mám ErgoDox (chce to zvyk, ale jsem za něj rád), dlouhodobě mám v plánu nějakého křížence s Dactyl Keyboardem.