Vodafone dava na kabelovce pevnou IP jen firmam; stavajicim nefiremnim zakaznikum s pevnou IP ji pri migraci do Vodafonich systemu rusi. Vodafonem dodavana zarizeni vazne nejsou "v pohode". IPv6 nelze mit s verejnou IPv4 adresou zaroven.
Kam se hrabe Vodafone, to se s optikou CETINu neda srovnat! Na optice CETINu vsechno z toho mam vyresene (kvalitni prevodnik s nizkou spotrebou a beze ztrat paketu, plnohodnotny dual-stack, pevnou IPv4 adresu a rozumne velky blok IPv6 adres), a jako bonus mam i vyrazne lepsi upload. Dneska uz i dokonce za lepsi cenu, nez jakou jsem jeste pred rokem a pul platil za horsi sluzbu UPC/Vodafonu.
P.S.: Povinnost "Must carry" (sirit v kabelu terestricke programy) byla davno zrusena. VF to dela dobrovolne.
Vodafone při migraci nikomu nic neruší - kdo má veřejnou IPv4, tomu zůstane. A kdo ji nemá, ten si o ni může požádat a dostane ji, VF jich má k dispozici pořád dost. A pevná IPv4 je pro nepodnikatele tuším pořád k mání, byť za příplatek (pokud ji někdo tak nutně potřebuje) - podnikatelé ji mají automaticky vždy (a k tomu ještě pár dalších veřejných IPv4 nepevných, resp. lze doplatit za další pevné až do počtu 10).
IPv6 je pak reálně k lejnu, přičemž není vždy pravda, že kdo má veřejnou IPv4, ten IPv6 nedostane - u podnikatelů ji dostane ve stejné formě, jako třeba u Netboxu, tj. IPv6 (6to4) k pevné veřejné IPv4.
Pokud jde o Kyslíka na optice, tak je sice fajn, že tady popisuješ jaká je to nádhera (možná skutečně je, o to se přít nebudu, protože ho nemám), ale bohužel dostupnost této služby je oproti kabelovce VF prakticky nulová a téměř všude nabízí Kyslík jenom svoje šneko-nety na DSL.
Navíc tedy "armyk" (na jehož post jsem reagoval) žádnou optiku k dispozici nemá a naopak má dostupnost kabelovky VF (plus jakýsi nespecifikovaný net 50 Mbps), takže není moc co řešit a za dané situace je VF jasnou volbou.