Rozbalení zipu v Linuxu

Rozbalení zipu v Linuxu
« kdy: 27. 03. 2022, 18:09:04 »
Neví někdo jak rozbalit zip z úschovny.cz (stáhnout vše jako zip) v Linuxu tak aby byla v pořádku česká diakritika v názvech souborů (jména lidí)?
Nehledě na to, že paznaky, které se objeví místo diakritiky způsobí že soubor ani nejde otevřít.
Zkoušel jsem různé utility s různými parametry pro určení znakové sady ale bez úspěchu.
Jediný postup který mi funguje je virtuálka Windows...


r37

Re:Rozbalení zipu v Linuxu
« Odpověď #1 kdy: 27. 03. 2022, 19:12:28 »
1) Používat v názvech souborů česká písmena s diakritikou je prasárna. POSIX standard zní velmi jasně. => Primárně by stálo za to komunikovat s původcem/tvůrcem souborů, ať to opravdu nedělá (mnohdy to je jen z neznalosti, a ne z lenosti, natož ze zlého úmyslu).
2) Nepíšeš, v jaké znakové sadě ty názvy jsou, ani jaká verze MS Windows to zvládá; nicméně v úvahu asi připadá CP-1250 nebo UTF-8. Peazip by si měl umět poradit s obojím i na Linuxu. (Vycházím z předpokladu, že ten zip není šifrovaný. Pokud by byl, bylo by to horší.)

Re:Rozbalení zipu v Linuxu
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2022, 19:32:40 »
Tak ať nemluvíme hypoteticky:

https://www.uschovna.cz/zasilka/WQ3R3GCSC4RDP4DX-3P4/DYU49LUZ8M/

Na webu se diakritika v názvech ukáže OK, při rozbalení ve Windows je OK,
při rozbalení v Linuxu je špatně. Toto je odesláno v Linuxu mnou (Ubuntu), ale lidé co mi jinak posílají
mají Windows.

czipis

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozbalení zipu v Linuxu
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2022, 20:05:36 »
Kód: [Vybrat]
unzip  -O CP852 zasilka-WQ3R3GCSC4RDP4DX.zip

Re:Rozbalení zipu v Linuxu
« Odpověď #4 kdy: 27. 03. 2022, 21:34:18 »
Paráda, funguje! Díky!  Bravo! Znaková sada z dob DOSu a parametr -O o kterém není v man unzip ani zmínka...  ;D