Vzdálená práce pro švýcarskou firmu

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #15 kdy: 25. 03. 2022, 08:14:21 »
Kdyby na rootu bylo zvykem cist vlakno a nezvanit...


Skier

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #16 kdy: 02. 04. 2022, 08:04:12 »
Kdyby na rootu bylo zvykem cist vlakno a nezvanit...
Kdyby na rootu bylo zvykem cist odpovedi a pochopit je predtim, nez zacne nekdo arogantne reagovat.

Pokud ti vadi, ze ti lide odpovidaji trochu jinak nez si predstavuje, tak se priste radsi neptej.

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #17 kdy: 04. 04. 2022, 09:19:16 »
Pracuje tu nekdo pro Svycary? Mi volala pani ohledne nejakyho remote a 1 dni onsite, ale nakonec: kdy se muzete prestehovat? protoze to remote neni az se zatak libovolny remote, musi byt ze Svycarska, protoze to vynucuje nejaky Svycarsky zakon.

o cem to proboha mluvila? Ma nekdo zkusenost, ktera by to aspon trochu potvrzovala?
Áno, je to pravda, pani neklamala. Remote znamená remote vramci švajčiarska. Z Álp, alebo tak.

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #18 kdy: 07. 05. 2022, 22:32:31 »
IIUC byste tam byl jako zaměstnanec. Je nějaká možnost spolupráce jako OSVČ?



Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #20 kdy: 20. 05. 2023, 12:39:46 »
To je dobrá sranda tohleto vlákno, já si říkal že se něco nového dozvím, a místo toho vidím, jak klasicky se tu nějaký tazatel ptá na něco, a hromada šoustů mu tu píše nesmysly, a ještě mu šousti dávají sprda. Ptal se na to, jak je to s prací do Švýcarska když jě nekdo kontraktor. Na kontraktora asi těžko musí někdo někde zakládat pobočku. Ach jo.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #21 kdy: 20. 05. 2023, 13:00:15 »
A největší sranda je, když někdo reaguje víc než rok po posledním postu neboli s křížkem po funusu :D

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #22 kdy: 20. 05. 2023, 14:19:21 »
To je dobrá sranda tohleto vlákno, já si říkal že se něco nového dozvím, a místo toho vidím, jak klasicky se tu nějaký tazatel ptá na něco, a hromada šoustů mu tu píše nesmysly, a ještě mu šousti dávají sprda. Ptal se na to, jak je to s prací do Švýcarska když jě nekdo kontraktor. Na kontraktora asi těžko musí někdo někde zakládat pobočku. Ach jo.

Tak si to precti jeste jednou. Nikdo nepsal o tom, ze kontraktor si ma nekde zakladat pobocku

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #23 kdy: 20. 05. 2023, 16:20:22 »
A největší sranda je, když někdo reaguje víc než rok po posledním postu neboli s křížkem po funusu :D

Včetně tebe.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #24 kdy: 20. 05. 2023, 16:25:38 »
Dnes v 12:39:46 - Dnes v 13:00:15

Ne, to opravdu není víc než rok :D

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #25 kdy: 20. 05. 2023, 19:11:08 »
tak se uklidnime....

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #26 kdy: 22. 05. 2023, 13:17:15 »
Ve Svycarech je jeste vetsi divocina nez u nas.. Na to jakej je to policejni stat - se fakt clovek divy.
Stravil jsem tam 3 roky a zadne nadseni. Nasledne jsem jako FP mel Svycarsko (to uz bylo lepsi, mel jsem paku pres USA)..  Posledni nabidky jsem ale uz odmital. Nabizena mzda? jako v Hradci Kralove.. a prekvapeni, ze se nam to nelibi.. preci kdyz jste z Ost...

V zasade je treba se nejdriv ujistit o co jim vlastne jde.. faktury? (obcas zaplati..), kontrakt? (neni mezi tim moc rozdil..).., fakt pracovni smlouva? (tak to neni moc caste..Svycarum se do toho moc nechce..).
Dalsi otazka je budou platit pojisteni a duchod? A budou platit dane.. Svycarsko neni EU, ma jine zakony - v necem sekernicke v jinych vecech uplne vagni. Coz obcas muze dela problemy s nasi financni zpravou...  Odbory tam temer nejsou a vypoved lze dostat okamzite.. Svycar si vzdy pohlida, ze se mu vse zaplati hned a bez zdrzeni. Naopak platit se mu moc nechce.. a zkousi ruzne klicky.. jako prvni 3 mesice neplacena staz (a pak samozrejme vypoved :) ) atd.. Po letech pak clovek zjisti, ze mu neplatil duchod a firma nekomunikuje.. atd.
Pokud ma clovek silnou pozici, muze byt Svycarsko zajimave. Jinak obecne nemaj radi cizince, takze tam clovek moc nezapadne ani za leta. A neni problem se nechat napalit..

Tak opatrne..
JN

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #27 kdy: 22. 05. 2023, 17:46:56 »
vytesat do kamene. jinde najdes vlakno tykajiciho se meho boje "
jak vypacit 5 mesicu faktur" ze svycarskyho zakaznika.