Vzdálená práce pro švýcarskou firmu

Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« kdy: 17. 03. 2022, 19:36:38 »
Pracuje tu nekdo pro Svycary? Mi volala pani ohledne nejakyho remote a 1 dni onsite, ale nakonec: kdy se muzete prestehovat? protoze to remote neni az se zatak libovolny remote, musi byt ze Svycarska, protoze to vynucuje nejaky Svycarsky zakon.

o cem to proboha mluvila? Ma nekdo zkusenost, ktera by to aspon trochu potvrzovala?
« Poslední změna: 17. 03. 2022, 20:51:16 od Petr Krčmář »


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #1 kdy: 18. 03. 2022, 02:07:35 »
Nech si zaslat nabidku slovne, a pak se rozhodni zda to ma cenu nebo ne - pro tebe.
Jestli se nechces stehovat a oni to vyzaduji, tak to zadnej match nebude a cekej na dalsiho holuba.

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #2 kdy: 18. 03. 2022, 07:21:59 »
Diky.
Tuhle odpoved jsem nepotreboval a nehledal..

Ptal jsem se, zda nekdo nema zkusenost s tim, ze remote ze stejne zeme vyzaduje Svycarsky zakon.

S tim holubem jsem to ani nepochopil.

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #3 kdy: 18. 03. 2022, 08:59:47 »
Myslim, ze zde jde o problem danoveho domicilu. Predpokladam, ze Svycarsko to ma osetrene podobne jako EU.
https://aktuality24.cz/danovy-domicil-a-cizinci-v-cr/

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #4 kdy: 18. 03. 2022, 09:53:04 »
Nestačí si tam nahlásit pobyt na zahradní chatku jako to jde u nás ?


Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #5 kdy: 18. 03. 2022, 10:01:03 »
Diky.
Tuhle odpoved jsem nepotreboval a nehledal..

Ptal jsem se, zda nekdo nema zkusenost s tim, ze remote ze stejne zeme vyzaduje Svycarsky zakon.

S tim holubem jsem to ani nepochopil.
Je to federalni zakon nebo zakon toho kantonu kde planujes pracovat? Ve svycarsku je to trochu slozitejsi.

Pokud tam musis jen formalne bydlet uz se ti to nemusi vyplacet vzhledem k cene nemovitosti.

Svycarsko by nebyla jedina zeme ktera by mela takovou podminku jakou je nejaka forma registrovsneho pobytu/adresy.

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #6 kdy: 18. 03. 2022, 10:32:27 »
Tohle se dá řešit přes zprostředkovatelské firmy - člověk je formálně zaměstatný u firmy ve vlastní zemi, přes kterou mu zahraniční subjekt vyplácí peníze. Dělá to třeba https://www.letsdeel.com/ Samozřejmě si z toho vezmou nějakou provizi. Kamarádka takhle pracuje z ČR pro americkou firmu, formálně je zaměstnancem české pobočky Deelu podle českého právního řádu, se všemi výhodami, co z toho plynou (nemocenská atp.).

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #7 kdy: 18. 03. 2022, 12:07:30 »
contractor

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #8 kdy: 18. 03. 2022, 16:20:33 »
Omylem jsem odeslal příspěvek do jiného vlákna. Mažu se.
« Poslední změna: 18. 03. 2022, 16:23:30 od Tomáš G. »

Skier

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #9 kdy: 18. 03. 2022, 17:27:25 »
protoze to remote neni az se zatak libovolny remote, musi byt ze Svycarska, protoze to vynucuje nejaky Svycarsky zakon.

o cem to proboha mluvila? Ma nekdo zkusenost, ktera by to aspon trochu potvrzovala?
Je naprosto normální, že "remote", aneb "work from home" v případě pracovního poměru vyžaduje, že člověk pracuje z dané země.

Pokud pracuješ ze zahraničí, tak by po překročení určitého počtu dní (myslím že je to asi tak 3/4 roku) musela tamnější firma u nás založit právnickou osobu, jejíž bys musel být zaměstnancem a odvádět zde daně.

Je to úplně normální a není to švýcarská specialita. Tím, že to vyžadují a chtějí vědět odkud budeš dělat se chtějí chránit před tím, že by porušovali zákony.

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #10 kdy: 18. 03. 2022, 18:27:19 »
totalni bullshit.
proboha.


Skier

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #11 kdy: 19. 03. 2022, 19:04:42 »
totalni bullshit.
proboha.

To, že něco neznáš, ještě neznamená že je to bullshit. Třeba tady si o tom můžeš něco přečíst...

https://www.forbes.com/sites/theyec/2021/05/26/should-you-allow-your-employee-to-work-remotely-from-a-foreign-country/

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #12 kdy: 19. 03. 2022, 21:25:02 »
.... "remote", aneb "work from home" v případě pracovního poměru vyžaduje, že člověk pracuje z dané země.
....

ano, také jsem se s tím setkal. tento požadavek je běžný.

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #13 kdy: 24. 03. 2022, 23:50:17 »
totalni bullshit.
proboha.

houby bullshit. stejne to funguje i v cr - v dobe covidu jsme ve firme resili par slovaku, kteri v dobe karanten a lockdownu remotovali z domova (jako ze slovace). byl to sileny opruz - na slovaci bychom museli zalozit pobocku, aby to aspon nejak slo.  nakonec se z nich stali docasne kontraktori.

Re:Vzdálená práce pro švýcarskou firmu
« Odpověď #14 kdy: 25. 03. 2022, 08:14:00 »