Pravnické důsledky cenzury na českém webu

Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« kdy: 15. 03. 2022, 07:04:59 »
Tak jsem se díval na idnes blogy a koukejte co jsem našel. https://zdenekkoudelka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=784954 evidetně i docenti na pravnických fakultách to vnímají a vyhodnocují jako cenzuru.

Mě spíž napadá proč na toto téma byli zablokovány diskuze na fóru a napsáno pouze pár článků. Nebyl jeden z důvodů to, že na fóru příspěvky nepodléhají schvalování(tvz. malé cenzuře) zatímco v článkách ano? Sám jsem si všiml, že několik mých příspěvků bylo nezveřejněno a to v nich nebyli ani vulgarity. Přeci jenom diskuze na fóru mohou žít mnohem déle ale články se mění a po určité době umřou.

Vypadá to jako kdyby "lidé okolo rootu" nechtěly byt nestranní ale jako kdyby pomáhaly lidem okolo "nic.cz" v této evidentně "nelegální" akci utišit veřejnost a dělat že se nic neděje.  Určitá úroveň kolegyality je v pořádku, ale obětovat kvůli tomu morálku a ztratit charakter to fakt za to nestojí. Tímto to začne a kdoví čím to skončí. Taky nikdo netušil kam dojde Německo v době "zmocňovacího zákona".


L..

 • ***
 • 237
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #1 kdy: 15. 03. 2022, 07:17:27 »
"Trikolora." To mi stačí.

Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #2 kdy: 15. 03. 2022, 07:46:52 »
je to cenzura a je velmi spatne.

v rusku maji cenzuru, v cine maji cenzuru, v severni koreji maji cenzuru......bum a mame taky cenzuru.
je nase cenzura spravna, jenom proto, ze my jsme demokracie, ze my jsme moralni.

luvar

 • ***
 • 201
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #3 kdy: 15. 03. 2022, 07:48:59 »
Učenie za Márie Terézie (čítať, písať, počítať) sa s nami tiež tiahne dodnes. Skúste sa toho docenta opýtať, čo bolo cielom tohoto... (áno, bola to poslušnosť, oddanosť a podobne).

Tak, ako sa menia zákony, prostredia a podobne, tak sa menia aj morálne veci... Boli doby, kedy bolo za krádež normálne odseknúť ruku...

Niektoré zákony nestihnú reagovať dostatočne s dobou a treba sa morálne zamyslieť nad tým, čo je správne a efektívne a ako slúžiť "vyššiemu dobru").

Viac k trolom odpovedať asi nie je vhodné.

Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #4 kdy: 15. 03. 2022, 08:24:24 »
Cenzura na webech Internet Info je snad jedna z nejhorších vůbec, tady se mažou i zcela nevinné příspěvky a dávají bany jenom proto, že má nějaký (šéf)redaktor osobní komplex a naivně si myslí, že ho vyřeší banováním a mazáním příspěvků. Pochopitelně nevyřeší vůbec nic, protože si každý user udělá hned nový účet (ne-li víc) a jede se dál, pouze v diskuzích pak už nikdo neví, kdo je co zač :D

Jinak v tom odstavci výše ani tak nemyslím u cenzury zrovna root, ale hlavně digizone, kde je cenzor úplně nepříčetný, že už je i škoda tam vůbec chodit :P


JurajP

 • ***
 • 224
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #5 kdy: 15. 03. 2022, 08:36:32 »
a ako slúžiť "vyššiemu dobru"
Co je podla vas vyssie dobro? Poslusne sluzit EU pomaly ale isto sa bliziacej "totality", ktora je tak casto odsudzovana v Cine, ci Rusku, ci KLDR? Tak vy si kludne sluzte comu/komu chcete, ale su ludia, ktori nechcu sluzit nikomu. Preco tieto weby neboli zablokovane pocas covidu? Ved tam tiez udajne sirili dezinformacie, ktore sa neskor ukazali ako pravdive. Takisto isli proti prudu. Neskor sa ukazalo, aspon v CR, ze opatrenia boli nezakonne a zrusene. Prisiel konflikt a zrazu prask, mame genialny dovod zrusit weby a zacat s "demokratickou" cenzurou.

Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #6 kdy: 15. 03. 2022, 09:05:01 »
Mal som pocit ze root je forum/stranka zamerana na technicke problemy - ale vsimam si ze posledne dva-tri roky sa to tu profiluje na format diskuzii z idnes/facebooku a podobne.

...Ved tam tiez udajne sirili dezinformacie, ktore sa neskor ukazali ako pravdive. Takisto isli proti prudu. ...
Mozete dolozit link? Prosim link na dezinformaciu  a link na zdroj ktory potvrdil ze dezinformacia bola pravdiva

Neskor sa ukazalo, aspon v CR, ze opatrenia boli nezakonne a zrusene.
Mozete mi tak isto dodat zdroj?

Prisiel konflikt a zrazu prask, mame genialny dovod zrusit weby a zacat s "demokratickou" cenzurou.
Demokraticka cenzura neexistuje. Demokracia je vlada vacsiny... Cenzura je ucelne obmedzovanie informacii

Ja by som bol rad, keby sa z root-u stala technicky zamerana stranka....



Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #7 kdy: 15. 03. 2022, 09:06:17 »
Naprostý souhlas. Jedinný rozdíl mezi cenzurou u nás a "tou špatnou" je sociologický proces, kterýžto aktuálně probíhá. Zatímco jiným se vysmíváme, tu naši lidé vítají a považují za správnou ba dokonce nutnou (masa, ne jedinci). Je to proces, který probíhá již mnoho let. Salámovou metodou https://cs.wikipedia.org/wiki/Sal%C3%A1mov%C3%A1_metoda. Nejprve zasejeme semínko s tím, že blokovat je nutné (dětská pornografie, teroristi, sázkaři). Poté navykneme masu na samocenzuru. Přidáme odpovědnost za činnost jiných (= diskuze, obsah, ...). Nakonec už jen vyšponujeme propagandu, aby lidi pochopili, že eixstuje jen jediná pravda. Dokonce umlčíme (v tomto případě) ukrajince, co jsou natolik blbí, že nepochopili co si mají myslet. No a pro podtrhnutí rozdáme par nepodmíněných trestů. Ale základem je vnutit novinářům, provozovatelům, ... tu odpovědnost a samocenzuru. A ono se jim to líbí. Přesně jak už popsal někdo víše.

A vše ve jménu ochrany nás. Jak jinak :)

EU je prostě režim se vším všudy. A jak již řekl jeden chytrý pán (schálně, kdo ví kdo :): Každý režim je špatný. A jako každý režim, tak i ten náš (jediný spravný !) se musí chránit. Sám sebe před občany. Jako jediný totiž ví, co je pro ně spravné. A kdo to nechápe je v první fázy zostuzen, displacementován, ... V další posléze strče za mříže. Pak už přidje jen zastřelení, ve jménu ochrany obecného blaha....

Postupně posouváme a měníme významy slov. Válka. Svoboda slova. Genocida.

A naprsotá většina lidí jsou pokrytci, co nevidí ani historii několik let starou. Není se co divit, mediální masíž je vedená skvěle. Máme padoucha, máme klaďase. Krásný jednoduchý černobílý príběh.

Jenže svět není černobílej. Problém je lenost lidí myslet. Probrat informace, podívat se na nedávnou historii. A otázky, proč nikomu nevadí, že se tam valčí mnoho let (ukrajnci z okolí bydlí cca 200km od bývalé fronty). Jaký je rozdíl mezi Syrií a UK - tam, to genocida nebyla (a dětí/civilistů tam zabili řádově více a daleko rychleji...)

Když chce někdo zabíjet a válčit, musí mít spávný politický názor. A to platí z obou stran :(

Staičí se podívat, jak se salámově povedla masa navyknout na roušky. Ženě se gynelog bál říct, že se nemá vakcinovat (těhotná). "Nenechávejte si dávat do těla žádné cizorodé látky. Rozumíte, žádné. Chápete ?". Roušky. Nouzový stav. Stamiliardové deficity...

Proto je nutné omezit diskusní prostor.

Pivson

ps: cenzore, čiň se ! :o)

luvar

 • ***
 • 201
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #8 kdy: 15. 03. 2022, 09:07:17 »
a ako slúžiť "vyššiemu dobru"
isto sa bliziacej "totality"
Keď to uz sam vravite, ze chcete zit v isto sa bliziacej totalite, tak proste sa mozete skusit presunut do krajiny, ktora Vam viac vyhovuje. Proste takto sa pouzivaju argumenty demagogov, trolov, manipulatorov, trhačov kontextu, prekrúcačov a podobne. Proste tvrdíťe, že disnylend je žltý a akékolvek lorem ipsum podkladáte náhodnými útržkami textu a docielujete svojho cieľu, rozpoltenosti, urážania, rozporu a rozvratu, ktorý vytvára pocit, že niekde inde je tráva ružovejšia, žaláre a gulagy krajšiím miestom pre trávenie nedeľného obedu a kde majú aj zásuvky viac voltov.

luvar

 • ***
 • 201
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #9 kdy: 15. 03. 2022, 09:09:27 »
Přesně jak už popsal někdo víše.

Postupně posouváme a měníme významy slov. Válka. Svoboda slova. Genocida.

A naprsotá většina lidí jsou pokrytci,

Proste je to tak, ako píšete. Stačí sa pozrieť na ludí na prechádzke s bielym papierom v ruke napríklad.

Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #10 kdy: 15. 03. 2022, 09:10:17 »
Bylo tu zopakováno mnohokrát. Svoboda slova není, nebyla a nikdy nebude absolutní. Lež není chráněna svobodou slova.

A odpověděl jste si sám. Vojenské zpravodajství vyhodnotilo dané weby jako možné bezpečnostní riziko v rámci probíhajícího konfliktu a požádalo o zvážení blokace.

To zrušení delegace domény a rozvázání smluv na úrovni hostingu je navíc čistě soukromoprávní problém. Internet nepatří státu, i když si to stát občas rád myslí.

Blokace na úrovni ISP je poněkud těžší kalibr, který je asi trošku za hranou (nicméně neznám všechny příslušné předpisy a mezinárodní smlouvy).

Než začnete argumentovat tím, že nejsme ve válce, tak si uvědomte, že poslední skutečně vyhlášená válka proběhla někdy v polovině minulého století. Od té doby jsou to samé speciální operace, intervence a podobně. Jsme oficiálně na seznamu ne-přátelských zemí ve vztahu k protivníkovi našeho partnera (máme s Ukrajinou nějaké smlouvy o spolupráci).

Navíc nevím proč máte pocit, že je pořád potřeba někomu sloužit nebo, že za vším je nějaké velké celosvětové spiknutí. Nenapadlo Vás někdy, že to je prostě vůle lidí (uznávám, že i mediálně ovlivněného davu)? Že raději budeme většinově spolupracovat s našimi oficiálními spojenci, než obhajovat někoho, kdo nám soustavně vyhrožuje?

Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #11 kdy: 15. 03. 2022, 09:10:27 »
Nevadí mi, že jsou zablokované weby, na které chodí hlupáci. Nějak ty hlupáky musíte chránit, ale to dělá stát pořád.


Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #12 kdy: 15. 03. 2022, 09:10:44 »
Na to mám jen svůj názor:

Podle mě lidi, co nepoznali totalitu na vlastní kůži, ji mají problém rozpoznat.

Ba co víc, mají tendenci stejné praktiky zavádět - protože to je nejpohodlnější způsob jak umlčet něco, co se nám nelíbí.

Dále, někteří lidé v jakékoliv době mají sklon praktikovat autocenzuru a aktivizmus  - tedy přiklonit se k nějakému názoru a ten pomocí svých možností akcentovat. 

V totalitách je to většinou ze zištných důvodů (karierní postup, studium, výhody), anebo z donucení (ochrana před perzekucí), též z naivity.

V demokratických a "demokratických" režimech je to převážně aktivismus z naivity (jedinec povětšinou nechápe podstatu toho za co "bojuje", a jen tupě věří svým vůdcům), část takových aktivistů za tím vidí nějaký prospěch, část se obává důsledků, kdyby se takto nechovali (aktivismus z pocitu odpovědnosti, obava ze ztáty zaměstnání/příjmů) a část takových aktivistů to dělá vědomě  -  za účelem manipulace té mlčící většiny.  No a pak tu máme profesionální aktivisty co z toho mají obživu.

To je můj názor.
Gréta je nejlepší.

Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #13 kdy: 15. 03. 2022, 09:16:02 »
Bylo tu zopakováno mnohokrát. Svoboda slova není, nebyla a nikdy nebude absolutní. Lež není chráněna svobodou slova.

Zásadní problém tétu úvahy je to, že někdo v nějaký čas určí, co je lež.

Podívej se na pandemii. Naprostá většina věci, které se říkalo na začátku, byla dle režimu lež. Co naplat, že to říkali doktorři, držitelé cen, ... Byli zustuzeni, nemohli vystupovat. A během roku, se všechno ukázalo být pravdou (vynechme blbosti jako čipy a podobné hovadiny).

Svoboda slova buď existuje nebo ne. Protipól je možost obrany.

Pokud se přistoupí na to, že "lež" nebo "nezinforamce" je trestná, tak se drsně pošlapě právě základní svoboda, neb tohle implicitně zavádí ministerstvo pravdy a lásky.

Je poučné podívat se historicky, kolik dezinformací (třeba i z 50tých a 60tých let) se ukázalo jako čistá pravda.

Například, kdybych někam napsal, co mi vypráví ukrajinci u jejich vlastní armádě (a ne jeden), tak by mně asi zavřeli (o: A tom se prostě nesmí mluvit. A je to lež nebo pravda ? Když ti něco řekne (resp. zavolá/napíše) nezávisle X lidi. No jasně, jsou placení ruskem ! A je to.

Pivson

Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« Odpověď #14 kdy: 15. 03. 2022, 09:25:03 »
Hahaha a je to v  /dev/null :-) To byl fičák.
Gréta je nejlepší.