Mail server pro příjem spamu

MadRabbit

Mail server pro příjem spamu
« kdy: 19. 07. 2011, 12:19:29 »
Zdravím,
chtěl bych se věnovat "výzkumu" spamu. Rád bych ho analyzoval. Mám předběžně domluvené tři zdroje, očekávám asi 300 000 spamových emailů za den.

Jaká je na tohle potřeba minimální konfigurace - důvod - je to financované z grantu vysoké školy - rád bych neomezený rozpočet, ale neklaplo to.

Varianta 1 - dedikovaný server - konfigurace (max 24 000)
Varianta 2 - virtuální server (1400 měsíčně)

Je možné tohle realizovat?

Díky za názory.
« Poslední změna: 19. 07. 2011, 12:21:35 od Petr Krčmář »


David Strejc

Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #1 kdy: 19. 07. 2011, 15:06:45 »
A co takhle si nainstalovat nejaky BSD nebo Debian na laptop pustit si tam Postfix a nasimulovat si nejakym generatorem 300 000 emailu ...

Jestli studujes VS tak to zvladnes - za? Pul hodiny? Nebo prijd a ja ti to za 15 minut ukazu tady ...

To jsou dotazy toto ;o)

to je jedno

Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #2 kdy: 19. 07. 2011, 15:10:18 »
simulovat si sam spam je pro vyzkum na nic bych tipoval...

jinak v tyhle cenovy relaci mam dobrou zkusenost s timhle http://www.server4you.net/root-server/ecoserver.php

David Strejc

Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #3 kdy: 19. 07. 2011, 15:16:24 »
Ale ne simulovat spam do haje ... simulovat ... mailovy provoz ... Jesus maria - aby mel aspon nejaky cisla ...

Lidi ... proc mam toto zapotrebi? Proc se nepremysli hlavou ale ... necim jinym.

huhu

Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #4 kdy: 19. 07. 2011, 15:45:01 »
a co kdyby sis precetl, co tazatel potrebuje? mam ja todle za potrebi?


Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #5 kdy: 19. 07. 2011, 20:53:28 »
Podle té simulace pozná, kolik toho zvládne obyčejný notebook a pak se dá odhadnout, jak výkonný by byl potřeba server pro tu požadovanou kapacitu...

KapitánRUM

Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #6 kdy: 19. 07. 2011, 23:54:46 »
Proboha, to jsou lidi, no tak snad umím počítat Prouza ne?
Z toho jsou pak ty bakalářky plný pravopisných chyb jako z ČVUT.

1x spam email ~2,6kB
No a když to vynásobíš 300 000x ?
Tak si i úplný ňouma spočítá, že to dá tak možná 1 CD.

Den má 24 hodin ne?
24 * 60 * 60 = 86400 sekund ne?
Kolik je 2,6 * 300 000 / 86 400?
Asi 9 co?
Tj, potřebuješ server, který dokáže každou vteřinu zpracovat 9kB příchozích dat.
Vzhledem k tomu, že to asi nebudeš projíždět antivirem ani anti spamem, bude vnitřní režie malá.
Mě to vychází, že by to v pohodě mělo utáhnout Pentium II ze sběrného dvora.

Ale to by sis měl spočítat ty experte  :P

A souhlasím s Davidem Strejcem.

PS: Ve státě je nedostatek opravářů plynových kotlů, je pro ně víc práce než pro Ajťáky.




a

Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #7 kdy: 20. 07. 2011, 10:40:54 »
neomezeny grant :D

Dominik

Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #8 kdy: 20. 07. 2011, 12:56:10 »
Na Angel-Hosting.cz kup VPS - 1GB RAM, 10GB prostoru, 1 jádro - za 180Kč (bez DPH) na měsíc.

Ušetříš jim peníze a ty budeš mít z 90% nevyužité VPSko.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #9 kdy: 20. 07. 2011, 13:13:18 »
Testnul jsem nas vytuneny sendmail 8.14.4 a dela 220 zprav za sekundu. Bezi ve VMware Fbsd 8.2/ ZFS/1CPU. Testovano HP load runner, 5k velikost mailu.

Dela zalozni MX pokud nejedou notesy.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #10 kdy: 20. 07. 2011, 13:41:17 »
Ja si teda jako nejsem jistej, ale dle autorova prispevku mluvite jeden vo voze a druhej vo koze a SPAM != vygenerovanej email. Autor chce zrejme studovat "informacni hodnotu" spamu jako takoveho. Nebo se snad pletu?

MadRabbit

Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #11 kdy: 20. 07. 2011, 13:47:32 »
Takže popořadě :-)
ano, generátor mám, zajímaly mne praktické zkušenosti s provozem. Root.cz beru jako místo, kde se dozvím spoustu zajímavého a také jako místo, kde je možno si "říci" o radu tam, kde si jist nejsem.

Cílem je analýza spamu - obsah, seskupení dle zadavatele, časové řady, ... Spam mám domluvený, zajímala mne schopnost serveru (přesněji obyčjné výkonnější PC) utáhnout množství cca 500 000 zpráv denně.

Velice "děkuji" za odpovědi typu:
David Strejc:"Jestli studujes VS tak to zvladnes - za? Pul hodiny? Nebo prijd a ja ti to za 15 minut ukazu tady ... To jsou dotazy toto ;o)"
KapitánRUM:"Ale to by sis měl spočítat ty experte"

Děkuji uživatelům LeninPOWER a to je jedno - jejich příspěvky shledávám přínosnými.

Zeptal bych se teď jinak. Vznesu zde dotaz a reakce jsou typu spočítej si to sám experte, tohle jsou dotazy, ... Linux používám už dlouho (jako uživatel) a stejně mne nepřestanou překvapovat lidé, kteří mají nutkání si honit ego tím, že z tazatele udělají blbce. Prosím je tedy, aby se do diskuzí nezapojovali a neplnili je vcelku nepodstatným textem.

Hezký den

P.S. a do mě :-)

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #12 kdy: 20. 07. 2011, 14:11:46 »
Uf, to sem rad ze jsem mel pravdu :). Nicmene jak vypocital kapitanRUM bude tvym nejvetsim nepritelem storage protoze pri tech tojich 500000 mailech denne a priblizne velikosti 2kB na zpravu to da cca 1GB denne ktere predpokladam budes chtit uchovat pro pozdejsi analyzu. To je cca 30GB mesicne. nevim jak dlouho to planujes sbirat, ale takovej virtual s rekneme 50GB HDD se da za 1000 sehnat a data muzes prubezne stahovat s tim, ze v zavislosti na poskytovateli muzes byt jeste navic chargeovan za vyuziti pripojeni (upload/download) ale pri tomto objemu by to mel byt kdyz uz tak pakatel. V pohode to ale klidne utahnes na (znovu kapitanemRUMem) zminovanem PII nebo dnes uz starsi masine se sitovou kartou a rozumne velkym hdd a rozumnym pripojenim. Server za 24000 je na tohle zbytecne mrhani penezma.

KapitánRUM

Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #13 kdy: 20. 07. 2011, 15:28:38 »
2 smoofy

Neblbni, jedinou užitečnou odpověď mu napsal přece LeninPower, tak jak se můžeš odkázat na mojí ubohost, co si tu jen honí ego  ;D :P

hoved

Re: Mail server pro příjem spamu
« Odpověď #14 kdy: 20. 07. 2011, 16:05:26 »
Muzu vedet v cem byl Leninuv prispevek prinosnejsi nez ostatni ? Ano otestoval jejich server, nenapsal jakou mel konfiguraci nic, takze vypovidajici hodnota mala. KapitanRum, po odmysleni poznamek uvedl aspon nastin vypoctu.

Muzu tedy vedet proc zrovna ten jeho prispevek byl pro Vas prinosny ?

Smoofy: pochopil jsem to tak, ze autor potrebuje vedet jakou minimalni konfiguraci potrebuje na obslouzeni urciteho mnozstvi spamu. Generovanim mailu simuluje zatez kterou potrebuje na spam. A z te pak muze zjistit jak dimenzovat hardware