Malý 7" notebook na stálé nošení

Malý 7" notebook na stálé nošení
« kdy: 16. 02. 2022, 21:20:52 »
Ahoj,

potrebuji mit neustale s sebou pocitac. Aktualne mam 14" ThinkPad X1 Carbon Gen6. Na trvale noseni to vsak je velke. Neni problem vaha, ale rozmery 32x22 cm jsou proste moc. Proste nic, co chci tahat v batohu na vylet.
Uvazoval jsem o ThinkPad X1 Nano, ale to je porad 13", temer jako moje 14".

Lakaji mne netbooky/notebooky typu GPD Pocket, ktere maji jen 7", nebo 8" displej.

Zkousel jsem SSH klienta na Androidu, ale neni to pro me pouzitelne. To je tak na nouzove prihlaseni se a restartovani.
Ale narychlo neco naklikat v AWS, nebo pouzivani Ansible to proste nejde.
Navic SW klavesnice je na vetsi praci zlo. A kombinace 7" Android tablet a bluetooth klavesnice se mi neosvedcila. Aby to drzelo pohromade, chce to stojanek a posadit na stul. A ten se uprostred lesa spatne hleda...

U maleho notebooku bych ani tak moc nepotreboval vykon. Premyslim o xRDP, nebo NoMachine NX a vse delat pres vzdalenou plochu.

Mate nekdo s podobnymi pocitaci zkusenost? Jak moc je to (ne)pouzitelne?
A da se to nekde v cesku vyzkouset? Nechce se mi ho objednat ze zahranici a po chvili zjistit, ze mi nevyhovuje...

A sly byste do GPD Pocket, Chuwi MiniBook, nebo neceho uplne jineho?

Nejvice me zajimaji osobni zkusenosti.

https://www.root.cz/clanky/gpd-pocket-sedmipalcovy-notebook-s-ubuntu-ktery-vazi-pul-kila/
https://www.root.cz/zpravicky/gpd-pocket-3-na-indiegogo/
https://gpd.hk/parm
https://gpd.hk/gpdpocket3
« Poslední změna: 16. 02. 2022, 22:25:01 od Petr Krčmář »
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."


alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:7" notebook na oncall. Máte s tím zkušenost? Kde ho zkusit?
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2022, 21:47:43 »
ja bych si to chtel taky vyzkouset.
ale myslim, ze to nebude pohodlna prace
a na udelani nejake vetsi prace je to podle me uplne nanic.
ja taham notebook s sebou vsude v batohu, autem a i kdyz jedu na kole tak to jde.
takze tipuju ze je to spis na hrani.

Re:7" notebook na oncall. Máte s tím zkušenost? Kde ho zkusit?
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2022, 21:50:48 »
GPD pocket 2 se mi vali nekde ve skrini, nepouzivany, klidne prodam, tedy pokud k nemu najdu jeste nabijecku. Ten procesor uz nema dnes zadny vykon, nakonec jsem skoncil u Yoga 7 duet, a moc si ho chvalim. Jen skoda, ze se ta Yoga neprodavala s Ryzenem, aby to dele vydrzelo. Jinak za "par supu" mas na Alze tohle, to by ti nestacilo?

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:7" notebook na oncall. Máte s tím zkušenost? Kde ho zkusit?
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2022, 22:07:54 »
Navic SW klavesnice je na vetsi praci zlo.

já mám na tyhle případy standardní chytrophone android, v tom ssh klient, a hw BT klavesnici.

Re:7" notebook na oncall. Máte s tím zkušenost? Kde ho zkusit?
« Odpověď #4 kdy: 16. 02. 2022, 23:17:54 »
GPD pocket 2 se mi vali nekde ve skrini, nepouzivany, klidne prodam, tedy pokud k nemu najdu jeste nabijecku.
Pokud by se nevyjádřil tazatel, měl bych zájem o koupi za rozumnou cenu - můžete mi případně poslat vaši představu o ceně do sz? A jaká je to varianta... Dík.
Gréta je nejlepší.


Re:7" notebook na oncall. Máte s tím zkušenost? Kde ho zkusit?
« Odpověď #5 kdy: 16. 02. 2022, 23:18:50 »
já mám na tyhle případy standardní chytrophone android, v tom ssh klient, a hw BT klavesnici.

Jenže když jsem uprostřed lesa, tak současný ThinkPad držím v jedné ruce a druhou pracuji.
U tabletu s bluetooth klávesnicí mi chybí stůl, nebo třetí ruka. A pouzdro s klávesnicí je většinou skoro stejně velké, jako moje X1.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Re:7" notebook na oncall. Máte s tím zkušenost? Kde ho zkusit?
« Odpověď #6 kdy: 16. 02. 2022, 23:23:20 »
GPD pocket 2 se mi vali nekde ve skrini, nepouzivany, klidne prodam, tedy pokud k nemu najdu jeste nabijecku. Ten procesor uz nema dnes zadny vykon, nakonec jsem skoncil u Yoga 7 duet, a moc si ho chvalim. Jen skoda, ze se ta Yoga neprodavala s Ryzenem, aby to dele vydrzelo. Jinak za "par supu" mas na Alze tohle, to by ti nestacilo?

Jaká je vaše představa o ceně? Případně mi prosím pošlete SZ. Bylo by možné si ho zkusit?
Nabíječka je myslím normální usb-c, nebo ne? To bych pak nepotřeboval.

Na gpd pocket 1 se mi líbíl trackpoint. U gpd pocket 2 mám trochu obavu z nového ovládání kurzoru.
Máte dostatečný výkon na rdp/nx?

Proč ho nepoužíváte?
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Jen Kings

  • **
  • 50
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #7 kdy: 17. 02. 2022, 06:52:02 »
Nebo si postav tohle : https://github.com/penk/penkesu

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #8 kdy: 17. 02. 2022, 07:10:59 »
Nebo si postav tohle : https://github.com/penk/penkesu

to bych radsi ten obal na rpi s displejem, ale malou klavesnici bych nechal externi z obchodu co ma na sobe i trackpad.

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #9 kdy: 17. 02. 2022, 10:54:16 »
Já mám tento chuwi notebook https://pctuning.cz/article/miniaturni-8-notebook-chuwi-minibook-najdete-na-indiegogo

A ta klávesnice je zlo, mnohem víc si rozumím s virtuální Hacker's Keyboard na android tabletu. Ten chuwi používám jen když potřebuji sw, který na androidu neběží (pro mě je to především Musescore). Jinak si vše udělám na 8" tabletu v termuxu pod androidem, který mám skutečně všude sebou.

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #10 kdy: 17. 02. 2022, 11:24:39 »
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #11 kdy: 17. 02. 2022, 11:38:23 »
Co nám zavedli víkendové pohotovosti, chtěl jsem taky něco menšího, co si můžu přihodit do batohu klidně i na výlet do lesa. Dostal se mi do ruky Dell Venue 11 Pro - ale režie přepínání mezi dvěma stroji, z nichž jeden má "plně zabydlené prostředí" je taková, že sebou stejně tahám pracovní X230 a nedám ho z ruky.

Dell jen sedí v docku a smutně zobrazuje homeassistant web

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #12 kdy: 17. 02. 2022, 11:51:42 »
Co nám zavedli víkendové pohotovosti, chtěl jsem taky něco menšího, co si můžu přihodit do batohu klidně i na výlet do lesa. Dostal se mi do ruky Dell Venue 11 Pro - ale režie přepínání mezi dvěma stroji, z nichž jeden má "plně zabydlené prostředí" je taková, že sebou stejně tahám pracovní X230 a nedám ho z ruky.

Dell jen sedí v docku a smutně zobrazuje homeassistant web

Ja mel driv X220.

No muj plan je pouzivat na tom malem notebooku RDP/NoMachine NX a probudit si pres WakeOnLan pracovni PC, kde mam vsechno.
Pro pripad, ze by se to nepovedlo bych mel i lokalni pouzitelny system.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #13 kdy: 17. 02. 2022, 13:16:05 »
mam pocit ze si po letech ozivil myslenky a pred lety sem zminoval Viliv N5 ;-) pro ty co psali ze na 7" nic nepujde delat, tak i tam tom N5 (~5" LCD s rameckama vlevo/vpravo) se dalo delat, ssh, vnc, upravy skriptu na serveru v mc, ale uz jsem na takovou malou vec starej a stejne sebou vsude taham T420s/T430s, pretim sem ten Viliv mel proste v kapse (u kapsacu :) porad...

jinak druhej tip, pokud ma jit jen o ssh+vnc tak by stihal v poho, je Toshiba AC100 (ARM Tegra250 2x 1GHz, 10", vaha ~900g) s Xubuntu (posledni sem tam myslim cpal 18.04 + mainline jadro) to litalo v poho i s 512MB RAM :) a da se dobre drzet v jedne ruce, prstama strcenejma mezi telo a LCD protoze tam ma velkou mezeru :))

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #14 kdy: 17. 02. 2022, 13:20:18 »
jinak druhej tip, pokud ma jit jen o ssh+vnc tak by stihal v poho, je Toshiba AC100 (ARM Tegra250 2x 1GHz, 10", vaha ~900g) s Xubuntu (posledni sem tam myslim cpal 18.04 + mainline jadro) to litalo v poho i s 512MB RAM :) a da se dobre drzet v jedne ruce, prstama strcenejma mezi telo a LCD protoze tam ma velkou mezeru :))

O Toshiba AC100 jsem take uvazoval. Ale bojim, se jestli na tom pojede RDP. Treba na Asus eee s Atomem N270 se hrozne seka.
Ma hrozne maly rozliseni. Tomu bych se radeji vyhnul.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."