Práce pro německé a rakouské společnosti

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #15 kdy: 16. 02. 2022, 14:04:45 »
Angličtina jim stačí..
Asi to je o tom, že si člověk nevěří...

ja bych to aspon zkusil, nevyjde to tak co o nic nejde akorat nebudes mit hned 9000 ecek :-) a kdyz to vyjde tak si rychle koupis lekce na rozmluveni se v anglictine.

ja jsem lenivy, stary, mam rodinu, tak uz to neni pro me.


Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #16 kdy: 16. 02. 2022, 15:51:42 »
to je krasnej plat na rakusaky (ten cooljobs), ktery normalne nabizi fakt hrozne smesne castky.

ten linkedin si opravdu cetl? mi zrak skocil doprostred a hned jak jsem videl samy "pet friendly office" a "friendly tohle  a tuhle" jsem vedel ze je zle. jsem poskocil nahoru a hned vidim "The minimum salary for this position is €3.500 gross per month".
ha. nejakej lepsi rakouskej oddil.jo, presne to jsem myslel tou smesnou castkou

Minimální mzdu v Rakousku píšou, protože na to mají tabulky, což jim ukládá zákon, jejich výše je dána kolektivní dohodou. Reálná mzda může být výrazně vyšší.


Vídeň má nižší náklady na život a menší mzdy oproti Mnichovu.
U dělnických rolí je německá mentalita ku škodě, u vysoce specializovaných teamů to bývá super - tam dělají managery lidi s technickým původem a rozhoduje se víc podle argumentů, než podle rolí. Ale znám osobně jen němce, ne Rakušáky.

Angličtina stačí ve velkých firmách a velkých městech. Němčina bude vždy výhodou.
« Poslední změna: 16. 02. 2022, 15:53:50 od Bentuzer »

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #17 kdy: 16. 02. 2022, 17:14:44 »
Jak to vis ze staci.

Bylo ti to explicitne receno a potvrzeno?
Nebo to odvozujes z toho, ze tam nemcina neni zminena?


Angličtina jim stačí..
Asi to je o tom, že si člověk nevěří...

CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #18 kdy: 16. 02. 2022, 17:39:48 »
Ptal jsem se a 1/2 týmu Německy prý neumí. Navíc ani nejsou v Německu, je tam Francouz, dva Indové a asi Rumun nebo co. Na vedoucí pozici je ale vyžadovana min C2. No vést nikoho nechci ...
« Poslední změna: 16. 02. 2022, 17:41:54 od CPU »

anonacct

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #19 kdy: 16. 02. 2022, 20:43:51 »
Pokud je tam kontrakt přes CP, tak je smlouva mezi tebou a agenturou (CP), takže obojí ČR - neřešil bych to.

Jestli tě to láká tak to zkus. BTW nemusí to být horní hranice. Já už přes CP kdysi pracoval, a když jsem skončil, tak jsem od nich měl nabídky, z nichž některé měli na jejich portálu za menší peníze - záleží hodně od zkušeností a od toho, jestli už tam byla nějaká spolupráce. Když je klient spokojený, tak se pak člověk dostane přednostně k nabídkám, které ani nemusí být nikdy zveřejněné (rozeberou si je lidi, co jim končí projekty).

BTW v zahraničí stačí angličtina - je to většinou takový mix lidí, že angličtina je jediný možný jazyk, kterým se všichni domluví. Já pracoval i on-site v německu a to umím německy jen pozdravit :)
« Poslední změna: 16. 02. 2022, 20:45:30 od anonacct »


Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #20 kdy: 16. 02. 2022, 20:55:58 »
na architekta a konzultanta to bylo v Nemecku a Rakousku bez nemciny bez sance v 95% pripadu.
se Svycarskem jsem mel vetsi stesti.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #21 kdy: 16. 02. 2022, 21:19:29 »
se Svycarskem jsem mel vetsi stesti.
Tam stačí většinou jen rétorománština :)

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #22 kdy: 17. 02. 2022, 09:14:52 »
Konzultant je trochu rozdil oproti delnicke pozici vyvojare. Svycarsko je v tom co jsem slysel vic konzervativni a nemcina aspon zaklady s prislibem nejake zkousky treba do roka.

V nasi firme co vidim nekolik projektu pro ruzne nemecke firmy tak komunikace v anglictine protoze tam je nemcu minimum, vetsina vyvojaru/testeru je jine statni prislusnosti takze jak bylo psano jde o prunik.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #23 kdy: 17. 02. 2022, 09:15:29 »
Asi to je o tom, že si člověk nevěří...
Tohle je zakladni vec (zvlast dnes) a cesi v tom teda vynikaj.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #24 kdy: 17. 02. 2022, 09:28:02 »
Asi to je o tom, že si člověk nevěří...
Tohle je zakladni vec (zvlast dnes) a cesi v tom teda vynikaj.

věří, nevěří. Na projekty do Berlína musím dokládat jazykové C1/C2 zkoušky celého týmu. Naopak u Erste ve Vidní zase nechtěli vůbec nic, ale jak tady někteří psali, pak stejně chodí podklady v němčině.

CPU: Za zkoušku nic nedáš, pár měsíců dostaneš zaplaceno a uvidíš, jestli na to máš/baví tě to nebo ne.

CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #25 kdy: 17. 02. 2022, 09:28:20 »
Jojo. Opakem jsou Indove. Ty si veri na 5000% nebo jim je to fuk. Mimochodem jeden Ind mi rekl, ze jim pripadame hrozne ustraseni.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #26 kdy: 17. 02. 2022, 09:31:54 »
Asi to je o tom, že si člověk nevěří...
Tohle je zakladni vec (zvlast dnes) a cesi v tom teda vynikaj.

Jako, určitým způsobem ano. Na druhou stranu je tu každý Pepík co je rád, že má tu maturitu z učňáku, odborníkem na epidemiologii...

CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #27 kdy: 17. 02. 2022, 09:46:17 »
každý Pepík co je rád, že má tu maturitu z učňáku, odborníkem na epidemiologii...

To mluvíte o stávajícím ministru zdravotnictví? Nebo obecně?

Ymzk

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #28 kdy: 17. 02. 2022, 09:59:42 »
Jojo. Opakem jsou Indove. Ty si veri na 5000% nebo jim je to fuk. Mimochodem jeden Ind mi rekl, ze jim pripadame hrozne ustraseni.

Mne zas pridu strasne confident a tie ich prusery co potom vznikli som riesil po nich aspon 1000 krat.

Ymzk

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #29 kdy: 17. 02. 2022, 10:01:32 »
Jojo. Opakem jsou Indove. Ty si veri na 5000% nebo jim je to fuk. Mimochodem jeden Ind mi rekl, ze jim pripadame hrozne ustraseni.

Mne zas pridu strasne confident a tie ich prusery co potom vznikli som riesil po nich aspon 1000 krat.

A k teme. Pracujem vo Viedni kam sme sa prestahovali 1 rok dozadu s celou rodinou, pracujem pre malu rakusku spolocnost a jedine co lutujem ze som to neurobil omnoho skor. To sa s cesko slovenskymi firmami neda porovnat. A to som pracoval a zil aj v Prahe pre firmu Cleverlance, v Bratislave pre Datalan ( celkovo 15 rokov programovania ).