Lenovo již nenabízí laptopy s Fedorou?

Re:Lenovo již nenabízí laptopy s Fedorou?
« Odpověď #30 kdy: 16. 02. 2022, 21:04:00 »
jako rozumejsi reseni mi dneska prijde windows 10 a nainstalovany WSL 2 nez resit kde bezi linux nativne.

Pokud člověku vyhovuje windows UI.
Pokud vystačí s CLI (vím, že tam nějaká podpora GUI je, ale je experimentální, ne?)

Mne se nepovedlo rozumně rozchodit docker ve scénáři pro lokální vývoj. Konkrétně, největší projekt ca 40 mvn modulů, > 10 000 class files, z WSL ani nejde otevřít (IDEA pár minut něco otevírá a pak zamrzne). Když přesunu kód na Windows filesystem, tak zase build docker image  spuštěný z windows (docker maven plugin) se táhne neuvěřitelně dlouho (co v linuxu je do minuty tady trvá tak 10 minut). Rozchodit X a spouštět IDEA z WSL mi podle různých návodů nepřišlo přímočaré (a také jsem něco zkoušel, nešlo mi to a vzdal jsem to, nechtěl jsem nad tím pálit tolik času).

Přitom kombinace docker klienta ve Windows a docker enginu (CE) ve virtualboxu šlape dobře, je to jasně tak hrubým odhadem o 30-40% pomalejší než v nativním linuxu (je tam navíc ta virtualizace plus přenos dat mezi Windows a VB), ale je to použitelné. S WSL backendem je to ale řádově pomalejší a nevím proč. U menších projektů (tak 10x menších) to použitelné jakžtakž je.


ja.

  • ****
  • 316
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo již nenabízí laptopy s Fedorou?
« Odpověď #31 kdy: 16. 02. 2022, 21:05:34 »
jako rozumejsi reseni mi dneska prijde windows 10 a nainstalovany WSL 2 nez resit kde bezi linux nativne.

Takze bude riesit problemy s windows 10 plus problemy s wsl2? To uz radsej nativny linux.

da se cekat ze hardwarove problemy s w10 nebudou proto tam jsou uz od prodeje a videl si vubec co je to wsl2 kdyz mas tak vyhraneny nazor?

Vsak prave... na to, ze je to v podstate virtualka je smutne, ze tam nefunguju veci, co v normalnych virtualkach ano. Uz im tam aspon ide systemd? Aha, nie.

Re:Lenovo již nenabízí laptopy s Fedorou?
« Odpověď #32 kdy: 16. 02. 2022, 21:23:08 »
jako rozumejsi reseni mi dneska prijde windows 10 a nainstalovany WSL 2 nez resit kde bezi linux nativne.

Pokud člověku vyhovuje windows UI.
Pokud vystačí s CLI (vím, že tam nějaká podpora GUI je, ale je experimentální, ne?)

Mne se nepovedlo rozumně rozchodit docker ve scénáři pro lokální vývoj. Konkrétně, největší projekt ca 40 mvn modulů, > 10 000 class files, z WSL ani nejde otevřít (IDEA pár minut něco otevírá a pak zamrzne). Když přesunu kód na Windows filesystem, tak zase build docker image  spuštěný z windows (docker maven plugin) se táhne neuvěřitelně dlouho (co v linuxu je do minuty tady trvá tak 10 minut). Rozchodit X a spouštět IDEA z WSL mi podle různých návodů nepřišlo přímočaré (a také jsem něco zkoušel, nešlo mi to a vzdal jsem to, nechtěl jsem nad tím pálit tolik času).

Přitom kombinace docker klienta ve Windows a docker enginu (CE) ve virtualboxu šlape dobře, je to jasně tak hrubým odhadem o 30-40% pomalejší než v nativním linuxu (je tam navíc ta virtualizace plus přenos dat mezi Windows a VB), ale je to použitelné. S WSL backendem je to ale řádově pomalejší a nevím proč. U menších projektů (tak 10x menších) to použitelné jakžtakž je.

To píšeš o wsl1 ne?

Re:Lenovo již nenabízí laptopy s Fedorou?
« Odpověď #33 kdy: 16. 02. 2022, 21:25:16 »
Citace
da se cekat ze hardwarove problemy s w10 nebudou

No tak na odlehčení..
Muj předchozí pracovní notebook: hold my beer.

Po aktualizaci ovladačů modrá smrt? Jasně.
Hra na zapojení sluchátek do 3.5 jacku, ale Teamsy řvou stejně přes interní reprák? Ale jistě.
(Jde to? Neradujte se a zkuste něco říct do mikrofonu.)
Problémy s uspáváním (ha! i ty Ivan?).
(Případně verze v podání mého předminulého prac. notebooku - proč bychom se neusnuli, pak neprobudili a nespadli rovnou do BSOD).
Asi stejně jako u linuxu to chce mít štěstí na konstelaci hardwaru, BIOSu, driverů a verze OS (Windows).

Ale ok, u notebooku se asi statisticky dají s Win čekat hardwarové problémy v o něco nižší míře než s Linuxem, takhle bych to za mne pojal ;-)


Re:Lenovo již nenabízí laptopy s Fedorou?
« Odpověď #34 kdy: 16. 02. 2022, 21:27:35 »
To píšeš o wsl1 ne?

Nope, o WSL2. Docker funguje, ale je pomalý, hlavně image buildy (WSL2 backend je pomalejší než Virtualbox backend a to o dost). Možná problém mezi klávesnicí a židlí, ale pak to rozhodně není bfu friendly ;-)


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo již nenabízí laptopy s Fedorou?
« Odpověď #35 kdy: 16. 02. 2022, 22:26:02 »
a rozhodne to nepovazuje a rozumnejsi nez dostat odpoved na polozenej dotaz ;-)

obcas se vyplati poklepani na celo a vytahnout hlavu z jedne diry a strcit ji jinam, kdyz uz to tak udelalo desitky miliony vyvojaru podle poctu stazeni pluginu do vs code.

nejaka irelevantni statistika urcite nerika nic o tom zda letitej uzivatel (GNU/)Linuxu presel na Windows + WSL(2)

stejne tak zadnej pocet uzivatelu kteri neco udelali nerika nic o tom zda to byl spravnej krok a uz vubec ne ze by mel byt spravny pro kazdeho, vymejvani mozku (nebo presentace vymyteho mozku) uz je jina kategorie ;-)