Poškození toneru při výpadku elektřiny

Re:Poškození toneru při výpadku elektřiny
« Odpověď #15 kdy: 07. 02. 2022, 10:14:16 »
OK, díky všem za info... Jako já právě objednávám ty nejlevnější tonery, co najdu, na kvalitě tisku mi nějak extra nezáleží, tak pak je právě otázka, jestli se to vyplatí reklamovat, když toner stojí 200kč, když jen za poštovné zaplatím minimálně stovku... balení, čas na poště apod. se právě nějak extra nevyplatí, to bych jich musel reklamovat aspoň tak 5 najednou...
Naštěstí se mi to stává fakt jen při nějakých výpadcích elektřiny, jinak ne (možná je to tím, že jinak mám tiskárnu pořád zapnutou), možná že kdybych ji vypínal, tak se to stane i při klasickém zapnutí/vypnutí, to nevím a raději neriskuju...

Mě hlavně šlo o to zjistit, jestli se to stává i někomu jinému (jestli je to nějaký problém/záměr u toho Brotheru)...

Jinak předtím jsem měl Brother HL-3140CW a s tou jsem právě neměl problémy, tak jsem vzal znova brother, nenapadlo mě, že to bude dělat něco takového...


Re:Poškození toneru při výpadku elektřiny
« Odpověď #16 kdy: 07. 02. 2022, 10:37:05 »
možná že kdybych ji vypínal, tak se to stane i při klasickém zapnutí/vypnutí
Přesně to si myslím. V tom případě by Vám silná UPS pomohla, ale tím se levné řešení poněkud prodražuje.

Zkusil bych ještě pro jistotu očistit kontakty mezi tiskárnou a tonerem (předpokládám, že tam nějaké musí být).

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškození toneru při výpadku elektřiny
« Odpověď #17 kdy: 07. 02. 2022, 10:41:49 »
Používať UPS, čo stojí tak ~100€ trebárs, k takejto tlačiarni? To už by som radšej kúpil novú tlačiareň.

Re:Poškození toneru při výpadku elektřiny
« Odpověď #18 kdy: 07. 02. 2022, 11:17:28 »
Také jdou koupit za pár korun (centů na ebay, alli a podobně) samotné čipy a v případě, že v toneru je ještě prášku dost, nebo se vyskytne nějaký problém, tak přehodit jen čip za nový. Pro tiskárnu je to rázem nový toner se 100% náplní :) Používám to tak u pár starších ale kvalitních tiskáren, kterých se nechci zbavovat.

Re:Poškození toneru při výpadku elektřiny
« Odpověď #19 kdy: 07. 02. 2022, 11:23:02 »
Než bych začal řešit složitosti typu UPS, zkusil bych nejdřív zjistit, jestli to není jen příliš nekvalitním neoriginálním tonerem. Prostě zkusit nějaký jiný neoriginál, ale nějakou prověřenou značku. Pak bych asi řešil čipy z Ali a pokud by ani to nepomohlo, tiskárnu bych vyměnil za jinou.


mhepp

  • ***
  • 121
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poškození toneru při výpadku elektřiny
« Odpověď #20 kdy: 07. 02. 2022, 11:46:46 »
Mám tiskárnu DCP-L3550CDW a problém neregistruji. Tonery kupuji na KAPA-TONER ty nejlevnější TN247 (občas vidím problém se soutiskem, ale jinak jsem spokojený).

S UPS může být problém - některé levné přímo zakazují přípojovat laserové tiskárny (někde v popisu jsem zahlédl, nepátral jsem po detailech).

Dále tu padlo o tom, že v čipech pro tonery jsou baterky. V některých ano, ale zrovna čipy pro TN247 baterku neobsahují. O objednání čipů z Ali jsem také uvažoval, ale nakonec je to finančně otázka, jestli ano nebo ne - cena čipu je významná v poměru k ceně celého levného toneru...

Re:Poškození toneru při výpadku elektřiny
« Odpověď #21 kdy: 07. 02. 2022, 12:56:16 »
Mám tiskárnu DCP-L3550CDW a problém neregistruji. Tonery kupuji na KAPA-TONER ty nejlevnější TN247 (občas vidím problém se soutiskem, ale jinak jsem spokojený).

S UPS může být problém - některé levné přímo zakazují přípojovat laserové tiskárny (někde v popisu jsem zahlédl, nepátral jsem po detailech).

Dále tu padlo o tom, že v čipech pro tonery jsou baterky. V některých ano, ale zrovna čipy pro TN247 baterku neobsahují. O objednání čipů z Ali jsem také uvažoval, ale nakonec je to finančně otázka, jestli ano nebo ne - cena čipu je významná v poměru k ceně celého levného toneru...
Staci poridit pretizitelnou ups s dobrym sinusem. Pochybuji ze tiskarna bude mit nejakou vyraznou induktivni zatez - mozna vybojka scanneru. Ty male DC motorky nestoji za rec.

Oni to pisou jen aby to clovek nehodil na blbe 300w offline apccko s obdelnikem.

Re:Poškození toneru při výpadku elektřiny
« Odpověď #22 kdy: 07. 02. 2022, 14:44:52 »
Taková UPS ale nebude zrovna levná a přijde mi to jako rovnák na vohejbák. Mimochodem, proč by ta UPS nemohla mít obdélník (teda spíš "modifikovaný sinus", jak se tomu honosně říká)? Pokud vím, tak u elektroniky s tím byl problém snad jedině u zdrojů s aktivním PFC.