Snížený kontrast a sytost po výměně displeje

Snížený kontrast a sytost po výměně displeje
« kdy: 26. 01. 2022, 17:22:56 »
Zdravíčko, mám mysteriozní problém s kontrastem (nebo spíš gamma) na mobilu. Po výměně displeje jako kdyby se mi zdály vyblité barvy,jako kdyby sytost byla bídná. Jde o IPS. Taky jsem si všiml že trpí silným retention(minulý netrpěl)

Jednu dobu jsem si zvýšil v menu Tedy sytost asi na 130% aby se to aspoň vyrovnalo OLED u hlavního samsungu. (Kalibrace hadr, jelikož to nejde udělat správně pro nejsytějsí tóny a pro slabě syté tóny), musí se vybrat mezi 2 extrémy, kdy kalibruju aby přesněji seděly hodně syté barvy a nebo polosyté. Ale vybral jsem něco mezi... Celkem spokojenost ,,,(bude v tom i kontrast protože tmavá černá je někdy vypraná)


Občas jsem zkoušel Tu sytost resetovat abych viděl srovnání. A k mému překvapení prostě někde tu sytost už nebylo dávat zase zpátky... Zkoušel jsem to víckrát a po delší dobu aby to nebyl nějaký "šum"

Ale dnes při se mi stalože když jsem uprostřed pouzívání aplikace přešel na plochu, prostě to zase vybledlo...

Taky mam pocit, že na to stav má teplota, stav nabití ale absolutně nedokážy říct jak.Rozhodně to není něco co se mění každou chvilu nebo na povel


Je na androidu 12 nějaká kalibrace displeje , jakože skutečná a ne ta parodie z menu-displej-kontrast/inenzita,jas,sytost...? Případně kalibrace na konkrétní LCD panel? Nebo je mozné že v telefonu je uložena kalibrace pro starý panel(což bude kvůli datu třeba rodíl rok nebo z jiné fabriky)? Kde ji najdu?
« Poslední změna: 27. 01. 2022, 10:29:09 od Petr Krčmář »


nemuže to bejt tim, že to neni origo, ale nějaká čína?
Gréta je nejlepší.