Live distribuce Linuxu v češtině

Live distribuce Linuxu v češtině
« kdy: 16. 01. 2022, 20:01:28 »
Zdravím, nevíte někdo O live distribuci Linuxu v češtině? Použití jako bezpečný prohlížeč před viry. Upozorňuji, není to pro mě.


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Live distribuce Linuxu v češtině
« Odpověď #1 kdy: 16. 01. 2022, 20:23:57 »
Vyzkoušej

Re:Live distribuce Linuxu v češtině
« Odpověď #2 kdy: 16. 01. 2022, 20:46:50 »
Vyzkoušej

Mint česky už jako Live?  Jak na to? To by mě zajímalo. Děkuji
« Poslední změna: 16. 01. 2022, 20:48:54 od Tomas Nemec »

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Live distribuce Linuxu v češtině
« Odpověď #3 kdy: 16. 01. 2022, 20:52:29 »
Vyzkoušej

Mint česky už jako Live?  Jak na to? To by mě zajímalo. Děkuji

Vždycky se pouštěl s výběrem jazyka, stejně jako MX. A Instalátory jsou taky v češtině

Re:Live distribuce Linuxu v češtině
« Odpověď #4 kdy: 16. 01. 2022, 20:57:25 »
Vyzkoušej

Mint česky už jako Live?  Jak na to? To by mě zajímalo. Děkuji

Vždycky se pouštěl s výběrem jazyka, stejně jako MX. A Instalátory jsou taky v češtině

Zajímavé právě jsem zkoušel Mint Mate a ze startovací nabídky naběhl rovnou do anglické plochy. Mě by to nevadilo, ale hledám to pro někoho kdo je uživatel na internet banking. Když tam příjdu tak widle jsou samá havěť :D


Re:Live distribuce Linuxu v češtině
« Odpověď #5 kdy: 16. 01. 2022, 21:14:03 »
On by nebyl takový problém přimontovat obraz systému, změnit tam výchozí jazyk a nainstalovat jazykové balíčky...

Re:Live distribuce Linuxu v češtině
« Odpověď #6 kdy: 16. 01. 2022, 21:37:59 »
On by nebyl takový problém přimontovat obraz systému, změnit tam výchozí jazyk a nainstalovat jazykové balíčky...
Asi mě nakonec nezbude nic jiného než vlastní výroba. :D:D.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Live distribuce Linuxu v češtině
« Odpověď #7 kdy: 16. 01. 2022, 21:39:57 »
Nebo uživateli nainstalovat v češtině na USB disk - to by neměl být problém

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Live distribuce Linuxu v češtině
« Odpověď #8 kdy: 16. 01. 2022, 21:54:47 »
nevim jak Mint, ale Xubuntu se normalne pta...

bud hned na zacatku kdyz se objevi piktogram "klavesnice = clovicek", v te chvili zmacknes any(?)key a zobrazi se vyber jazyka, nasledne odentrujes prednastavenou volbu startu "Vyzkouset Xubuntu bez instalace"...

nebo kdyz pri piktogramu nemackas nic, spusti se samo rezim "Vyber Vyzkouset nebo Instalovat" kde je take vyber jazyka

zalezi jaky zpusob komu vice vyhovuje, kazdopadne rychlejsi je ten prvni (rovnou se pusti vyzkouset tedy nabehne plocha, u druheho se pousti instalator z ktereho teprve zvolis at nabehne plocha)

EDIT: aha, system je sice cesky, ale firefox anglicky ;-) dokonce nepomuze kdyz doinstaluju firefox-locale-cs, ale musim v nataveni firefoxu rucne pridat (a stahne si ji "znovu") Czech language... takze remaster, nebo pridat casper-rw file si odddil, kam se zmeny co provedes uchovaji, ale samozrejme i jeho, takze pokud chces start always fresh, tak jedine ten vlastni remaster :)
« Poslední změna: 16. 01. 2022, 21:59:43 od k3dAR »

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Live distribuce Linuxu v češtině
« Odpověď #9 kdy: 16. 01. 2022, 22:13:51 »
Nešlo by nainstalovat normální distribuci a udělat při bootu overlay? Koncept "live" už mi přijde na dnešním hardwaru zastaralý.