Gmail zahazuje maily?

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #15 kdy: 03. 01. 2022, 15:05:10 »
Pro kontrolu nastavení serveru použijte třeba https://www.mail-tester.com/

Pokud tam na něčem nefailujete, asi nemá cenu nějaké gmaily a podobné služby pro socky vůbec řešit. Google se snaží neustále určovat pravidla a vyšachovat jimi konkurenci ze hry. Je to stejné, jako když Microsoft pomocí IE určoval, jak se mají dělat webové stránky.

rDNS je ale u mail serveru základ. To snad není problém ani na domácí přípojce, natož pro firmu.


Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #16 kdy: 03. 01. 2022, 15:22:40 »
Pro kontrolu nastavení serveru použijte třeba https://www.mail-tester.com/

Pokud tam na něčem nefailujete, asi nemá cenu nějaké gmaily a podobné služby pro socky vůbec řešit. Google se snaží neustále určovat pravidla a vyšachovat jimi konkurenci ze hry. Je to stejné, jako když Microsoft pomocí IE určoval, jak se mají dělat webové stránky.

rDNS je ale u mail serveru základ. To snad není problém ani na domácí přípojce, natož pro firmu.

Na mail-tester.com mam 10/10, psal jsme to v prvnim postu

Kecy o sockach si strcte do p.r.d.e.l.e, jen ja vim jakou ma komunikace s lidmi na gmailu pro me cenu

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #17 kdy: 03. 01. 2022, 15:32:03 »
Emailová schránka, do které nechodí pošta, to je fakt super služba. Ale neber to, když je to zadarmo...

Ty, jako odesílatel, s tím těžko něco uděláš. Stěžovat si můžeš leda tak na lampárně. A stejně tak s tím neudělá nic příjemce, protože on to má zadarmo a sem tam mu tam přijde výhra v loterii, tak přece se emailu, který má od základní školy, nevzdá.

Freemail je pro socky, jako všechno zadarmo, ve výsledku tu cenu zaplatíte jinak.

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #18 kdy: 03. 01. 2022, 16:23:17 »
Tohle odmitani doruceni na zaklade toho, ze "takto by snad mozna asi nemel vypada hostname odesilatele" je opravdu zla vec.

Nikdo se nicim neprovinil, ale presto nejaky vyssi moralista rika, co je dobre a co ne.

Pro me za me, at za to jsou body ve spam score, ale rovnou zamitnout?

Hosi hosi hosi...

Nevím už, kdo to tu psal.. Ale se smrdícím bezdomovcem na hlaváku, se prostě taky bavit nebudu, byť mi může říct cokoli zajímavého. Stejně tak, se nebude bavit můj mail-server s MTA, které běží na nějakém xDSL či přípojce, která k tomu zjevně není určená.

Ono to asi nevzniklo jen tak. Ty hlavní důvody budou:
->> Z takových adres, lítá mraky spamu.
->> Ve vyšších počtech zpráv, je daleko méně náročné poslat takový server do háje, než mu přidávat bodíky do spam-score
->> Na takových adresách, stejně nikdo, kdo se v problematice vyzná, mail-server neprovozuje.

Já se tomu nedivím, mám to nastavené naprosto stejně. :-)

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #19 kdy: 03. 01. 2022, 18:35:01 »
Freemail je pro socky, jako všechno zadarmo, ve výsledku tu cenu zaplatíte jinak.

Já jsem tedy nepozoroval principiální rozdíl v zahazování zpráv mezi freemaily a placeným / firemním řešením.


JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #20 kdy: 03. 01. 2022, 18:36:33 »
Tohle odmitani doruceni na zaklade toho, ze "takto by snad mozna asi nemel vypada hostname odesilatele" je opravdu zla vec.

Nikdo se nicim neprovinil, ale presto nejaky vyssi moralista rika, co je dobre a co ne.

Pro me za me, at za to jsou body ve spam score, ale rovnou zamitnout?

Hosi hosi hosi...

Nevím už, kdo to tu psal.. Ale se smrdícím bezdomovcem na hlaváku, se prostě taky bavit nebudu, byť mi může říct cokoli zajímavého. Stejně tak, se nebude bavit můj mail-server s MTA, které běží na nějakém xDSL či přípojce, která k tomu zjevně není určená.

Ono to asi nevzniklo jen tak. Ty hlavní důvody budou:
->> Z takových adres, lítá mraky spamu.
->> Ve vyšších počtech zpráv, je daleko méně náročné poslat takový server do háje, než mu přidávat bodíky do spam-score
->> Na takových adresách, stejně nikdo, kdo se v problematice vyzná, mail-server neprovozuje.

Já se tomu nedivím, mám to nastavené naprosto stejně. :-)
Pokud byste jiste vedel, ze je to takovy stroj, jak popisujete, pak to jisty smysl dava, ovsem vy to z domenoveho jmena vedet proste nemuzete. To je jedna vec. A druha vec je, ze si myslim, ze tyhle male mail servery a domaci pokusy bychom meli spis podporovat, resp. aspon proste nechat zit, nez jim davat pres prsty z pozice tech vetsich, nedej boze nejvetsich.

Aby se nam toto jednou nevymstilo...

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #21 kdy: 03. 01. 2022, 19:14:02 »
Pro všechny ty, kteří nedokážou pochopit, že google ve své dokonalosti rozhoduje o tom, co ostatní můžou a co nesmí:

Tak jsem si pro jistotu udělal znovu ten test a prošel nastavení mail serveru, který běží v placené VPS, tedy žádná domácí DSL přípojka. Test prošel 10/10, v nastavení nevidím problém. Ostatní e-maily chodí bez problému, dokonce jsem v některých věcech restriktivnější, než bych měl. PTR, SPF, DKIM, DMARC... vše nastavené v pořádku.

V posílaném e-mailu není nic závadného (spam, reklama, viry, phishing... nic z toho), je to prostá diskuze skupiny lidí. Přesto mi google poštu vrátí. Co jsem udělal špatně?

Mé pokusy o nápravu skončily v zadeki, google si s nimi ani tu zadek nevytřel --> nemá to cenu si stěžovat u google jako poskytovatel služby. Doménu nehodlám přesouvat pod správu google - proč bych to měl delat? Co tedy navrhujete?

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #22 kdy: 03. 01. 2022, 19:27:55 »
Přesto mi google poštu vrátí. Co jsem udělal špatně?
Křišťálovou kouli mám zrovna v servisu. Možná kdybyste prozradil, s jakou chybovou vám Google e-mail odmítne, může vám někdo poradit.

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #23 kdy: 03. 01. 2022, 19:36:22 »
https://multirbl.valli.org  - čisté? Já osobně bych si dal tu chvilku práce a registroval doménu do Postmaster Tools.

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #24 kdy: 04. 01. 2022, 00:33:36 »
https://multirbl.valli.org  - čisté?
Sedm cervenych radek, vsechny s oduvodnenim DNS request failed

Citace
Já osobně bych si dal tu chvilku práce a registroval doménu do Postmaster Tools.

Vcera jsem ji tam zaregistroval a vyrobil DNS zaznamy, ale dneska tady nekdo psal ze to nepomaha

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #25 kdy: 04. 01. 2022, 10:38:38 »
Přesto mi google poštu vrátí. Co jsem udělal špatně?
Křišťálovou kouli mám zrovna v servisu. Možná kdybyste prozradil, s jakou chybovou vám Google e-mail odmítne, může vám někdo poradit.

chybová hláška je identická jako v prvním příspěvku tohoto vlákna. Stejně tak je to napsané v mém předchozím příspěvku. Omlouvám se, křišťálovou kouli mám rozbitou, abych si zjistil, že si nepřečteš celou diskuzi na kterou reaguješ.

Edit: v předchozím příspěvku - myšleno můj první příspěvek v tomto vlákně.
« Poslední změna: 04. 01. 2022, 10:41:21 od mhepp »

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #26 kdy: 04. 01. 2022, 10:39:38 »
https://multirbl.valli.org  - čisté? Já osobně bych si dal tu chvilku práce a registroval doménu do Postmaster Tools.

Já osobně mám vše čisté. Doménu mám zaregistrovanou už delší dobu.

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #27 kdy: 04. 01. 2022, 11:18:49 »
chybová hláška je identická jako v prvním příspěvku tohoto vlákna. Stejně tak je to napsané v mém předchozím příspěvku. Omlouvám se, křišťálovou kouli mám rozbitou, abych si zjistil, že si nepřečteš celou diskuzi na kterou reaguješ.
Já jsem ten předchozí příspěvek četl, ale nebylo z něj zřejmé, že dostáváte identický chybový kód se stejným textem.

V tom případě ale nevím, proč se ptáte, v čem je problém, když je to v té chybové zprávě napsané. Doména, ze které e-maily posíláte, má špatnou reputaci – asi z ní bylo dříve zasíláno velké množství spamu. Když se zaregistrujete do Postmatser Tools, uvidíte, jak moc špatnou reputaci vaše doména má.

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #28 kdy: 04. 01. 2022, 11:21:53 »
Pokud byste jiste vedel, ze je to takovy stroj, jak popisujete, pak to jisty smysl dava, ovsem vy to z domenoveho jmena vedet proste nemuzete. To je jedna vec. A druha vec je, ze si myslim, ze tyhle male mail servery a domaci pokusy bychom meli spis podporovat, resp. aspon proste nechat zit, nez jim davat pres prsty z pozice tech vetsich, nedej boze nejvetsich.

Aby se nam toto jednou nevymstilo...

Já nepracuji s jistotou, ale s pravděpodobností..
Pokud mi z takovýchto customer-adres, které splňují "hloupý" regex, chodí 9 z 10 zpráv spamových, budu je blokovat a dle RFC vrátím permanent error s takovou hláškou, aby bylo protistraně hned jasné, v čem je problém.

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #29 kdy: 04. 01. 2022, 12:35:25 »
Asi tak. Je to vcelku snadný způsob jak rozlišit nějaký zavšivený počítač u někoho pod stolem, od "regulérního" mailserveru. Těžko si bude nějaký malware zřizovat veřejnou IP a odpovídající DNS záznamy.

Pokud chce někdo posílat maily z domova, holt si s tím musí dát trochu práce. A tolik práce to zase není, mě to zabralo dva večery.