Prodej PC s neaktivovanými Windows 10

Re:Prodej PC s neaktivovanými Windows 10
« Odpověď #15 kdy: 05. 01. 2022, 11:10:40 »
Je zajímavé, že se snažíte vyřešit licenční problém pro situaci, kde by žádný problém neměl být.

T.j. když původní počítače licenci mají a jediné co chybí je nálepka (nebo nálepka existuje ale není čitelná), nebylo by možné před instalací nějak extrahovat (legální) číslo ze stávající instalace, nebo zavolat MS a zeptat se, jak v takovém případě provést reinstalaci nebo čistou instalaci?

Pochybuji, že by platnost licence zanikla s vyblednutím nálepky.


Re:Prodej PC s neaktivovanými Windows 10
« Odpověď #16 kdy: 05. 01. 2022, 11:45:30 »
Je zajímavé, že se snažíte vyřešit licenční problém pro situaci, kde by žádný problém neměl být.

T.j. když původní počítače licenci mají a jediné co chybí je nálepka (nebo nálepka existuje ale není čitelná), nebylo by možné před instalací nějak extrahovat (legální) číslo ze stávající instalace, nebo zavolat MS a zeptat se, jak v takovém případě provést reinstalaci nebo čistou instalaci?

Pochybuji, že by platnost licence zanikla s vyblednutím nálepky.

Pokud uz tam W10 byly, tak se zaktivuji samy (OK, mely by, ale problem jsem s tim nikdy nemel). Problem nastava, kdyz je nalepka fuc/necitelna a nikdo tam jeste ty W10 nikdy neaktivoval.....a pak extrahovat neni z ceho. Navic na hotovych sestavach od vetsich firem (Dell, HP apod) jsou stitky uz stejne jenom na paradu, klic je v BIOSu....

Re:Prodej PC s neaktivovanými Windows 10
« Odpověď #17 kdy: 05. 01. 2022, 12:37:23 »
Pokud uz tam W10 byly, tak se zaktivuji samy (OK, mely by, ale problem jsem s tim nikdy nemel). Problem nastava, kdyz je nalepka fuc/necitelna a nikdo tam jeste ty W10 nikdy neaktivoval.....a pak extrahovat neni z ceho. Navic na hotovych sestavach od vetsich firem (Dell, HP apod) jsou stitky uz stejne jenom na paradu, klic je v BIOSu....

OK, možná jsem špatně pochopil původní dotaz, ale pod "pokud tam nainstaluji čistý Win10" jsem si představil, že na tom počítači nějaké Win běží, ale tazatel chce před prodejem smazat/naformátovat disk (případně disk vyměnit) a pak provést čistou instalaci, a neví, jak to bez klíče udělat.

Re:Prodej PC s neaktivovanými Windows 10
« Odpověď #18 kdy: 05. 01. 2022, 12:59:39 »
Dle toho, co jsem četl o kauzách s licencemi, tak nálepky jsou stejně k ničemu a rozhoduje faktura -> doklad o nabytí. Oni si vyjedou všechny programy v registrech (i dávno odinstalované) a na ty budou požadovat doklady.
Tzn. jdou PC-> seznam všech kdy instalovaných programů -> k nim faktury o nákupu. K čemu chybí faktura -> pokuta.

Drtivá většina firem raději zaplatila pokutu než aby si brala právníky+znalce atd... To by vyšlo dráž v každém případě, protože náklady vám stejně neuhradí (soud rozhodne, že na úhradu nákladů není nárok).
A v horším případě budou kontrolovat i ty nálepky a další blbosti v licenčních podmínkách a projedou i vyřazená PC.

A teď chci slyšet, že to je jinak.

Re:Prodej PC s neaktivovanými Windows 10
« Odpověď #19 kdy: 06. 01. 2022, 21:34:40 »
Oni si vyjedou
Kdo jsou to ti "Oni"?


Re:Prodej PC s neaktivovanými Windows 10
« Odpověď #20 kdy: 07. 01. 2022, 08:08:08 »
OK, možná jsem špatně pochopil původní dotaz, ale pod "pokud tam nainstaluji čistý Win10" jsem si představil, že na tom počítači nějaké Win běží, ale tazatel chce před prodejem smazat/naformátovat disk (případně disk vyměnit) a pak provést čistou instalaci, a neví, jak to bez klíče udělat.
Přesně tak, nečetl jsi jej pozorně. Proto se domnívám, že tazatel ve vláknu chce prodávat PC s Win a obohacovat se na něm. Pohádka o stržených COA(fyzická licence) nedává vůbec smysl, protože pokud už někde COA nalepíš tak bývá daná mašina aktivovaná. Problém s aktivací(fyzická či elektronická licence) po formátu u Win10 jenž se aktivují sami není problém.

Nejvíce pravděpodobné je, že na daných strojích Win10 nikdy neběžely. Navíc by je ani neměl instalovat pokud nemá  aktivační klíč, protože Win10 žádné trial verze nemá.