W10 - permanentní vypnutí visuálních efektů

W10 - permanentní vypnutí visuálních efektů
« kdy: 03. 01. 2022, 10:59:09 »
Na pracovní stanici mám nově defaultně nastavené použití visuálních efektů. Na požádání mám možnost dočasného administrátorského přístupu, takže si toto nastavení můžu změnit na performance (jako user nemám tuto možnost povolenou).

Bohužel po restartu se toto moje nastavení přemaže defaultem - tedy obnoví se visuální peklo - zejména šnečí přesouvání oken a animovaný přesun kurzoru při psaní mě neskutečně drásá.

Rád bych požádal nějakého korporátního W10 gurua o radu - chci permanentně vypnout visuální efekty, kromě vyhlazování písma - jak a kde bych měl pátrat, abych zamezil obnově tohoto nastavení z nějaké default šablony co se natahuje po startu? 

Stačí nakopnout odkazem na to jak se tyhle šablony tvoří, nebo kde jsou uložené, nebo co vlastně mám vůbec hledat a já si to nastuduju...
Gréta je nejlepší.


robac

  • ***
  • 198
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:W10 - permanentní vypnutí visuálních efektů
« Odpověď #1 kdy: 03. 01. 2022, 11:21:35 »
PC je zařazeno v doméně nebo nikoliv?

Re:W10 - permanentní vypnutí visuálních efektů
« Odpověď #2 kdy: 03. 01. 2022, 12:01:53 »
PC je zařazeno v doméně nebo nikoliv?

Ano, PC je v doméně.
Gréta je nejlepší.

robac

  • ***
  • 198
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:W10 - permanentní vypnutí visuálních efektů
« Odpověď #3 kdy: 03. 01. 2022, 12:54:51 »
PC je zařazeno v doméně nebo nikoliv?

Ano, PC je v doméně.

Požádal bych domain admina o vytvoření GPO, které to v registrech nastaví. https://terrytlslau.tls1.cc/2011/06/configuring-performance-options-of.html

Ale mé znalosti této problematiky jsou mizivé, takže netuším, zda je pro doménové PC standardní chování, že po restartu se to vždy přepne na best appearance...