Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?
« kdy: 17. 12. 2021, 20:05:52 »
Co vas prinuti zmenit pracu/kontrakt? Su to hlavne financie? Dostal som ponuku, kde by som mal o 1/3 na hodinu viac, ale nezname prostredie, neznami ludia, full remote. Aj teraz pracujem full remote, s obcasnym vyjazdom do firmy, mam tam uz nejake zazemie, znalost produktu, dobre vztahy s kolegami. Financne sa ale napr nikdy neposuniem na tu uroven, ktoru mi momentalne ponukaju.
Podla coho sa vy tak rozhodujete?
« Poslední změna: 19. 12. 2021, 13:21:44 od Petr Krčmář »


Okabe

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #1 kdy: 17. 12. 2021, 20:26:15 »
Na 99% to bude:

a] Klasicky hlavni duvod.

-Prachy
-Prace  / Kariera / Rozvoj
-Rodina
-Zdravi

b] Klasicky vedlejsi duvod.

-Vstahy / Lidi.

c] Mix predchoziho.

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #2 kdy: 17. 12. 2021, 20:47:03 »
ani jednou v zivote jsem nemenil praci kvuli penezum, nekdy jsem s penezi i klesl.
najednou jsem citil, ze chcu zkusit neco jineho, nejakou jinou technologii, system, nove zazitky,
poznat nove lidi, tohle me motivovalo vice nez lepsi plat.

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #3 kdy: 17. 12. 2021, 22:54:51 »
30% je sakra rozdil. POkud uz ma clovek  dostatecny prijem, tak si to samozrejme muze dovolit ignorovat.
Ale u nizkeho prijmu to muze byt to, co te deli od pohodlneho zivota bez financnich stresu.

Vzdycky je tam nejake riziko. Mozna je manager magor a dostanes smrtelne vysoky tlak.
Nebo je kultura 12 schuzi denne a manageri jsou na podrizeny nasrany, ze nic nestihaji.
Mozna pred tim dva lidi odejdou a ty budes asi s hodinovym knowledge transferem pracovat na pozici 3 lidi.
Pokud jde o ceskou firmicky, tak taky z nich ty penize nemusis nakonec dostat.
(pochopitelne to zminuji, protoze to jsou realne zkusenosti).

tak proste odejdes.
takze jedinym otaznikem a rizikem je, jak rychle v takovem pripade najdes alternativni praci. to je u kazdeho jine.
« Poslední změna: 17. 12. 2021, 22:58:10 od pruzkumbojem »

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #4 kdy: 17. 12. 2021, 23:55:58 »
Jak uz tu nekdo napsal, ani jednou v zivote sem nemenil praci kvuli penezum. Tot vse, co ti muzu poradit.

(a neberu ze po navratu z ciziny sem sel na 40% :) zivot je zmena.


Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #5 kdy: 18. 12. 2021, 00:02:18 »
jenomze to ti radi lidi, co maji pres 150 a uz davno zapomneli, co je to mit 65 hrubyho a jeste to nesmet rict okoli.

nerika se tomu knizeci rada?

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #6 kdy: 18. 12. 2021, 00:15:05 »
jenomze to ti radi lidi, co maji pres 150 a uz davno zapomneli, co je to mit 65 hrubyho a jeste to nesmet rict okoli.
Nak nevidim konkretni info v tomto vlakne, takze co kdyz ma ted 300k/metr a nabidka je na 390k/metr, hraje to roli?

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #7 kdy: 18. 12. 2021, 00:48:58 »
nebud linej a cti tyhle diskuse poradne.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #8 kdy: 18. 12. 2021, 08:07:52 »
Momentalne je to v prepocte 5400kc/md. Po novom by to bolo 7280kc/md. Samozrejme ako vacsina mam hypoteku na dom, manzelku, dieta. Viac penazi do rozpoctu je urcite +. Ako ale spominal ‘pruzkumbojem’, tak ak by to nahodou nevyslo, tak hladat novu alternativu by bolo horsie, resp musel by som hladat. K momentalnej ponuke som prisiel v podstate len nahodou, nehladal som pracu, len ma oslovili, tak som si povedal, ze skusim sa zucastnit vyberoveho konania, co aj vyslo napokon.

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #9 kdy: 18. 12. 2021, 08:27:17 »
Momentalne je to v prepocte 5400kc/md. Po novom by to bolo 7280kc/md. Samozrejme ako vacsina mam hypoteku na dom, manzelku, dieta. Viac penazi do rozpoctu je urcite +. Ako ale spominal ‘pruzkumbojem’, tak ak by to nahodou nevyslo, tak hladat novu alternativu by bolo horsie, resp musel by som hladat. K momentalnej ponuke som prisiel v podstate len nahodou, nehladal som pracu, len ma oslovili, tak som si povedal, ze skusim sa zucastnit vyberoveho konania, co aj vyslo napokon.

A v soucasne praci jsi si rekl o vic? Jestli je jediny duvod presunu penize, tak bych zacal s diskuzi o penezich se soucasnym zamestnavatelem/zakaznikem.

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #10 kdy: 18. 12. 2021, 08:29:27 »
To uz je slusne pridano. Pokud jsi priklonen k tomu odejit, ale zaroven te soucasna prace bavi, rekni to sefovi. Das mu moznost si te udrzet a pokud neprihodi, bude chapat proc odchazis - dobre vztahy zustanou. Kazde vystoupeni z komfortni zony te posili, change is inevitable.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #11 kdy: 18. 12. 2021, 09:29:07 »
V aktualnej firme mi bolo zvysene o 1€/h a zacne to platit od bud roka. Nemyslim si, ze by bol priestor o dalsie zvysenie napr o 3-4€

anonacct

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #12 kdy: 18. 12. 2021, 09:59:03 »
Pokud si kontraktor tak o čem je řeč? Kontrakty nejsou na celý život, a kontraktor je první na řadě, když se firmě nedaří nebo se třeba jen změní vedení atd... Nová práce, nové kontakty, noví lidi, já bych to vzal...

BTW: 7k MD není žádná sláva, určitě máš ještě kam růst. Tvůj cíl by měl být posunout se do kategorie 10k/MD.

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #13 kdy: 18. 12. 2021, 10:58:13 »
Ak sa da, predtym ako zmenis pracu je treba mat odlozene nejake peniaze pre pripad ze to nevyjde. Idealne na 3+ mesiace.

Preco to nemusi vyjst?
- Nemusi ti zapasovat projekt, proste sa ti nebude darit, mozu ta teda vyhodit v prvych troch mesiacoch ked uvidia ze to je marne,
- Mozes odist sam z dovodov ze sef je kkt,
- Uvidis ze projekt je pred koncom zivota (a teba teda vzali len preto aby si ho pomohol nejak doklepat k poslednemu releasu a potom ti nikto nezaruci ze ti daju iny projekt) a teda sa radsej popakujes sam prec este pred tym ako sa potopi lod,
- Mozes odist pretoze ti to nebude stat za tie nervy na projekte (zhon, stary kostlivci v skrini ktory tahaju projekt dole a ty mas najst spasonosne riesenie, ...)
- X inych dovodov kedy to nemusi vyjst.

Ked mas odlozene pre taketo pripadne problemy ktore by ta mohli donutit v kratkom case znovu hladat pracu, tak potom klasika, rozhodnutie je na tebe co ta taha prec: peniaze, ina technologia, rodinne dovody (typu nemozes dochadzat tak daleko tak hladas nieco blizsie/full remote), alebo si uz len prilis dlho vo firme a chces zmenu, ...
« Poslední změna: 18. 12. 2021, 11:03:14 od kanoe22 »

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #14 kdy: 18. 12. 2021, 11:12:27 »
a taky, ja takovej veci vyhral... se strasnym nadsenim  na jejich strane, co se podarilo sehnat.
a potom nastalo ticho... pripominas se HR, recruiterovi, zadnej feedback.
a pritom neslo o roznaseni svacin, 1 level pod CxO, posledni interview s Charmain of the board. A ne ceskej cockar, 3 miliardy EURO osobni vlastnictvi.

Takze dokud nemas neco podepsaneho, nedavej vypoved. A jeste ani to nestaci, musi pro tebe existovat PO. Protoze nejake indicka megaslepice ho zaridi o mesic pozdeji.

Ale ten rozdil je opravdu veliky. Pokud si to vyhral, mas viditelne neco, co se da  na trhu kdykoli prodat. Takze i jiny projekt by nemel byt problem.