Jak pokračujete s mainframy a i5/os

Peter

Re: jak pokracujete s mainframy a i5/os
« Odpověď #30 kdy: 19. 07. 2011, 21:07:51 »
Nevedel som, že sa považuje za zbabelosť neskúsiť niečo čo má pre človeka malú prioritu. To je v brne tak málo študentov že musíš robiť nábor aj tu?
Kazdy clovek co se zajima o IT a bere ho vazne a je od prirody zvidavy by si mel MF alespon osahat i kdyz se jim pak nikdy nebude venovat.

Precist si o tom nejake ty redbooky a zkusit si na tom zakladni veci aby kdyz pak nekdy v budoucnu uslysi mf tak aby mel alespon zakladni predstavu co umi krome "je to drahe"

Ja tu nedelam nabor lidi pro mne. Mne by vice vyhovovalo kdyby jste si pak zalozily svoje firmy co delaji mf konzultace a spolupracovali se mnou. Pomaham rozject podnikani v IT povetsinou ruznym indum - zhruba za 2 roky se uz dostanou do faze ze maji nejaky produkt, nejake zakazniky a o budoucnost maji postarano. Proc tohle nedokazete vy?

Zamestnace vzdycky nejake sezenete. Ted se uci MF dost v indii, mam tu 2 mlady indicky holky - vylozene je ta prace zajima. Probiral jsem s nima zakladni optimalizacni techniky DB2 na MF a jsou vylozene nadseni. Vubec se toho neboji a nesnazi se za vsech okolnosti vyhybat praci. chapou, ze kdyz budou pracovat tak pak budou taky vysledky a ze kdyz budou vysledky tak pak budou penize.

Ďakujem za ochotu, ale s mainframe som sa začal zoznamovať v minulom tisícročí. Ak sa ozveš s serióznou ponukou cez obchodný kanál, tak sa rád stretnem. Ale, neviem či je takéto fórum vhodné na seriózne ponuky. Zatial mi to naozaj pripadá ako keby Ti zmizli chlapčekovia na prázdniny.


Re: Jak pokračujete s mainframy a i5/os
« Odpověď #31 kdy: 19. 07. 2011, 22:59:24 »
S Leninem musí být sranda. Vážne bych chtěl, pro nej alespoň na měsic zkusit pracovat. Jenom pro tu show a - zřejmě i doživotní zážitky. Jestli teda jenom nekecá, ale myslím, že to né.

designerrr

Re: Jak pokračujete s mainframy a i5/os
« Odpověď #32 kdy: 20. 07. 2011, 10:47:00 »
Co to vubec zahrnuje tyhle mainframy a o co tam jde  ;D? To je jako specialni pocitac pro specialni operacni system a podle lenina bychom se meli zamerit na to naucit se tento os ovladat ? To je nejaky os specialne pro nejake jine ucely, nez kde se muze nasadit linux  nebo windows? 

Re: Jak pokračujete s mainframy a i5/os
« Odpověď #33 kdy: 20. 07. 2011, 11:55:26 »
Co to vubec zahrnuje tyhle mainframy a o co tam jde  ;D? To je jako specialni pocitac pro specialni operacni system a podle lenina bychom se meli zamerit na to naucit se tento os ovladat ? To je nejaky os specialne pro nejake jine ucely, nez kde se muze nasadit linux  nebo windows?

na vsetky tvoje otazky najdes odpoved minimalne na wikipedii

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: jak pokracujete s mainframy a i5/os
« Odpověď #34 kdy: 20. 07. 2011, 12:13:30 »
Ak sa ozveš s serióznou ponukou cez obchodný kanál, tak sa rád stretnem. Ale, neviem či je takéto fórum vhodné na seriózne ponuky. Zatial mi to naozaj pripadá ako keby Ti zmizli chlapčekovia na prázdniny.
A ty ses seriozni zajemce? Kdybys byl tak mi uz davno misto tehlech kecu napises. To se ti nechce, co? Abys nahodou neztratil 5 minut sveho vzacneho casu na neco co ti pak nemusi vyjit! Nerad riskujes, co? Chces vsechno na zlatym podnose. Pozadujes idealni podminky jinak nedelas.

Ja mam stejny nazor na tuhle vec jako Jezis. Byt vlazny - to jest hrat na jistotu, nic neriskovat je to nejhorsi co se ti muze v zivote stat. Neni to znamka moudrosti, protoze sam sebe drzis zpatky. Delas ze sebe sam otroka. Koukej s tim hned prestat.

Zjeveni 3,15
15  „Vím o tvých skutcích; nejsi studený ani horký. Kéž bys byl studený anebo horký! 16  Ale že jsi vlažný, a nejsi horký ani studený, nesnesu tě v ústech. 17  Vždyť říkáš: Jsem bohat, mám všecko a nic už nepotřebuji! A nevíš, že jsi ubohý, bědný a nuzný, slepý a nahý. 18  Radím ti, abys u mne nakoupil zlata ohněm přečištěného, a tak zbohatl; a bílý šat, aby ses oblékl a nebylo vidět tvou nahotu; a mast k potření očí, abys prohlédl. 19  Já kárám a trestám ty, které miluji; vzpamatuj se tedy a čiň pokání.

Jezis ma pravdu. Studeny lidi muzete zapalit, ale ty vlazny s tema se neda nic delat, protoze oni sami sebe brzdi. Taky nemam tyhle lidi rad, protoze se neustale drzi zpatky. Kdyby do toho sli tak by to dokazali, ale oni do toho nejdou protoze v teto aktivite vidi nejake riziko a nesnesou ze by mohli selhat, protoze se boji ze by ztratili pozici co si pracne vybudovali. Budovali totiz na nespravnem zaklade, jinak by se nebali, ale to je uz z jine casti bible.

Bible - nejlepsi navod pro zivot. Musite ji ale umet uplatnit v praxi, teoreticke poznani je k nicemu.


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak pokračujete s mainframy a i5/os
« Odpověď #35 kdy: 20. 07. 2011, 12:23:05 »
Citace
Bible - nejlepsi navod pro zivot. Musite ji ale umet uplatnit v praxi, teoreticke poznani je k nicemu.
Kdo to napsal a kde se to da stahnout?

jiri...

Re: Jak pokračujete s mainframy a i5/os
« Odpověď #36 kdy: 20. 07. 2011, 14:08:01 »
tusim ze autoru bylo vic, ted to nekde recenzovali
http://technet.idnes.cz/za-chvili-program-potvrdil-co-vedci-leta-zkoumali-bible-ma-mnoho-autoru-135-/veda.aspx?c=A110630_105913_veda_vse

a stahnout to muzes kdekoliv, je to vse pod dobrou licenci... pry je to jedna z tech hrubsich knizek co se tyce literatury fikce.... kde se hrabe tolkien a dalsi borci... to vis, vic hlav vic vi...

jinak, Lenin, prosimte, posli nejake webky co vlastne vsechno delas, bych se ze zajimavosti kouknul... kdyz tak mluvis porad o tom co vse mas a co vse jsi dokazal... chci to videt:)
jak rikal jednou polojaponsky okamura - chci videt cisla, cisla cisla! :-)

btw, trosku mi pripominas klon mezi kaluzou
http://radovan.bloger.cz/
a bartou
http://schickelgruber.blog.cz/
:-)


Peter

Re: jak pokracujete s mainframy a i5/os
« Odpověď #37 kdy: 20. 07. 2011, 14:23:36 »
Ak sa ozveš s serióznou ponukou cez obchodný kanál, tak sa rád stretnem. Ale, neviem či je takéto fórum vhodné na seriózne ponuky. Zatial mi to naozaj pripadá ako keby Ti zmizli chlapčekovia na prázdniny.
A ty ses seriozni zajemce? Kdybys byl tak mi uz davno misto tehlech kecu napises. To se ti nechce, co? Abys nahodou neztratil 5 minut sveho vzacneho casu na neco co ti pak nemusi vyjit! Nerad riskujes, co? Chces vsechno na zlatym podnose. Pozadujes idealni podminky jinak nedelas.

Ja mam stejny nazor na tuhle vec jako Jezis. Byt vlazny - to jest hrat na jistotu, nic neriskovat je to nejhorsi co se ti muze v zivote stat. Neni to znamka moudrosti, protoze sam sebe drzis zpatky. Delas ze sebe sam otroka. Koukej s tim hned prestat.

Bible - nejlepsi navod pro zivot. Musite ji ale umet uplatnit v praxi, teoreticke poznani je k nicemu.

Myslím, že som niečo písal o serióznom kanáli a za ten sa nedá považovať anonymný buletin board. ak by si mal serióznu ponuku, tak ju už dávno zverejníš. Žiaľ, nemám záujem o pracovno právny vzťah opísaný v tejto téme. Prázdninové brigády a ani brigádnici ma nezaujímajú. Z dlhodobého hľadiska sú len na pokrytie nárazoviek a tie v tomto segmente vnášajú dosť solídne riziko. Hranie sa na mačku a myš je v bežnom segmente len stratou času.

Mimochodom, ja osobne nepožadujem ideálne podmienky. Teda ak za ideálne podmienky nepovažuješ popis pracovnej pozície. Pracovné nasadenie v mushroom farm ktorú tu opisuješ nepovažujem za serióznu ponuku. ale, som rád, že si načrtol aj tento pohľad na vec.

PS Biblia je beletria. A beletria sa nedá považovať za učebnicu. Neviem či je tu niekto kto by považoval napríklad román Lolita za učebnicu života. Nepoznám takých ľudí.

Kiwi

Re: jak pokracujete s mainframy a i5/os
« Odpověď #38 kdy: 20. 07. 2011, 15:04:35 »
Jezis ma pravdu. Studeny lidi muzete zapalit, ale ty vlazny s tema se neda nic delat, protoze oni sami sebe brzdi. Taky nemam tyhle lidi rad, protoze se neustale drzi zpatky. Kdyby do toho sli tak by to dokazali, ale oni do toho nejdou protoze v teto aktivite vidi nejake riziko a nesnesou ze by mohli selhat, protoze se boji ze by ztratili pozici co si pracne vybudovali. Budovali totiz na nespravnem zaklade, jinak by se nebali, ale to je uz z jine casti bible.

Bible - nejlepsi navod pro zivot. Musite ji ale umet uplatnit v praxi, teoreticke poznani je k nicemu.

To se lehce píše. Ale je dost těžké z toho vybřednout - a to i tehdy, nebo spíš zejména tehdy, když si to člověk uvědomuje. Kdo nezažil, nemůže chápat. Je to prostě součástí osobnosti a překopat svoji vlastní osobnost je v životě snad to nejtěžší, co se dá dělat.
Být nemastným-neslaným je opravdu jedna z nejhorších věcí, jež může člověka potkat. Ale často je dotyčný samotný tím, kdo tím trpí nejvíc. Odsoudit takové lidi a tvrdit, že to je jejich chyba, mi nepřipadá fér. Je to totéž, jako bych kamarádovi z dílny napsal parciální diferenciální rovnici řka pochop to a vyřeš to. Měl by výhodu - na to existují učebnice a návody.

nejdu do toho lenine

Re: Jak pokračujete s mainframy a i5/os
« Odpověď #39 kdy: 20. 07. 2011, 21:04:40 »
Aby to tady nevypadalo jako ze my tady v CR mame obe ruce leve a nechce se nam delat :)) , tak sem napisu duvod proc do mf nejdu.
Nejdu do toho, protoze je to velmi uzce specializovana technologie, kterou nikde jinde nevyuziju. Nehodlam se v tom zahrabat, kdyz 99.99% sveta jde uplne nekam jinam. Jo, kdybych byl nejakej VS absolvent IT co porad jen chodil chlastat do hospod a o IT prakticky vedel kulovy, tak bych do toho treba sel, abych v tom udelal karieru, ale v mem pripade tomu tak neni, takze do toho nejdu. Ja uz davno vedel, co chci delat, v kterych firmach chci pracovat, a toho jsem taky dosahl, a stale jdu kupredu i bez tech tvych mainframu. Nemysli si, my tady v CR nejsme zadni chudaci, my kdyz neco chceme, dokazeme to a umime to lepe nez jakykoliv jiny narod, my kdyz neco delame, delame to nejlepe ze vsech. Takze prr pane letajici mejfrejm lenin , ok? :) Takhle seriozniho cloveka rozhodne nenajdes.

A s tim nemastnym, neslanym, s tim ja osobne nesouhlasim, nevidim na tom nic spatneho. At si kazdej zije jak chce (nudne), kdyz tim neobtezuje druhe.