Obrovský txt soubor

PanVP

Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #45 kdy: 29. 11. 2021, 11:04:50 »
Já myslím, že Pajaha je úplný druhý Jirsák...


Pajaha je prostě odborník, báječný muž a velmi vážený kolega a - k čertu - opravdový přítel.

A tohle se ti povedlo:
Ok, odvolávám.
;D  :P
To je názorný příklad, jak zmást oponenta tak, že hrubé nakopnutí považuje za přátelské poplácání  ;D

FKoudelka...Koudelka...  ::)  ;D :o ;D
« Poslední změna: 29. 11. 2021, 11:10:33 od PanVP »


Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #46 kdy: 30. 11. 2021, 09:22:16 »
K původnímu dotazu:

Já na to používám Midnight Commander (mc). Prostě najedu na soubor, zmáčknu F3 a vidím obsah souboru. Nenačítá se do paměti celý (to bych musel sjet až na konec). Funguje to dobře i když je soubor zabalený pomocí zstd, xz, gzipu nebo tak (pak se to transparentně rozbalí, resp. rozbaluje podle toho, kolik toho na obrazovce vidím). Geniální. Když náhodou nechci, aby mc rozbaloval, ale chci vidět ten soubor fakt tak je, tak Shift+F3.

Když už ten soubor vidím, můžu se na něj podívat i hexadecimálně (F4 při prohlížení), nebo ho dokonce upravit (tj. přepsat data, nikoli smazat či vložit), a to u jakkoli velkého souboru bez nutnosti načítání do paměti.

Midnight Commander používám tak jako tak na spoustu jiných věcí, takže tohle je jen taková perlička.

Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #47 kdy: 30. 11. 2021, 16:28:47 »
K původnímu dotazu:

Já na to používám Midnight Commander (mc). Prostě najedu na soubor, zmáčknu F3 a vidím obsah souboru. Nenačítá se do paměti celý (to bych musel sjet až na konec). Funguje to dobře i když je soubor zabalený pomocí zstd, xz, gzipu nebo tak (pak se to transparentně rozbalí, resp. rozbaluje podle toho, kolik toho na obrazovce vidím). Geniální. Když náhodou nechci, aby mc rozbaloval, ale chci vidět ten soubor fakt tak je, tak Shift+F3.

Když už ten soubor vidím, můžu se na něj podívat i hexadecimálně (F4 při prohlížení), nebo ho dokonce upravit (tj. přepsat data, nikoli smazat či vložit), a to u jakkoli velkého souboru bez nutnosti načítání do paměti.

Midnight Commander používám tak jako tak na spoustu jiných věcí, takže tohle je jen taková perlička.
Diky

PanVP

Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #48 kdy: 30. 11. 2021, 17:44:00 »

Tak jsem pokročil a mám toho v plaintextu už podstatně víc, chceš?

Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #49 kdy: 30. 11. 2021, 18:58:14 »

Tak jsem pokročil a mám toho v plaintextu už podstatně víc, chceš?
Jseš hodnej, ale nemám pro to využití. Dík.
« Poslední změna: 30. 11. 2021, 19:02:08 od FKoudelka »


Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #50 kdy: 01. 12. 2021, 08:29:47 »
Já myslím, že Pajaha je úplný druhý Jirsák...

Pajaha je prostě odborník, báječný muž a velmi vážený kolega a - k čertu - opravdový přítel.

A tohle se ti povedlo:
...

Jako chápu, že moje určité obraty v tom kontextu mohli působit sarkasticky, ale jako urážky opravdu nebyly míněny. Pan FJ je podle mého názoru opravdu odborník, na tom nezmění nic ani jeho někdy velmi specifický způsob diskuze.
 
Kdybych to byl tak myslel, byl bych býval napsal něco ve smyslu:
Pajaha je prostě "odborník", "báječný" muž a velmi "vážený" kolega a - k čertu - "opravdový" přítel.
Gréta je nejlepší.

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #51 kdy: 01. 12. 2021, 12:45:50 »
...Pokud tím myslíte "odborník na úrovni pana Jirsáka" tak to jako invektivum nebylo míněno. Je to prostě jinými slovy řečeno: "Pokud jste velmi zkušený odborník".  Poukázat na jeho odbornost mi přišlo vhodné, vzhledem k tomu jak se tu odborně vyjadřuje, nejen k tomuto tématu. Kredit si podle mě zaslouží.   
...

Lépe bych to neřekl. Mám silný dojem, že si zde na Rootu mnoho z místních tohoto odborníka (na slovo vzatého) málo váží. Ten člověk by mohl někde tou dobou vydělávat svými znalostmi statisíce, přesto si udělá čas a zavítá sem, aby zdarma(!), nezištně poradil. A co za to má? Vaše pohrdání.  >:(

PanVP

Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #52 kdy: 01. 12. 2021, 13:37:33 »

Až jsem se zastyděl :'(  :( Omlouvám se vám  :'( :'(

Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #53 kdy: 01. 12. 2021, 22:36:48 »

Až jsem se zastyděl :'(  :( Omlouvám se vám  :'( :'(
To je je názorný příklad, jak zmást oponenta tak, že hrubé nakopnutí považuje za přátelské poplácání  ;D
No teda , pane VIP :-))))

Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #54 kdy: 01. 12. 2021, 22:39:38 »
...Pokud tím myslíte "odborník na úrovni pana Jirsáka" tak to jako invektivum nebylo míněno. Je to prostě jinými slovy řečeno: "Pokud jste velmi zkušený odborník".  Poukázat na jeho odbornost mi přišlo vhodné, vzhledem k tomu jak se tu odborně vyjadřuje, nejen k tomuto tématu. Kredit si podle mě zaslouží.   
...

Lépe bych to neřekl. Mám silný dojem, že si zde na Rootu mnoho z místních tohoto odborníka (na slovo vzatého) málo váží. Ten člověk by mohl někde tou dobou vydělávat svými znalostmi statisíce, přesto si udělá čas a zavítá sem, aby zdarma(!), nezištně poradil. A co za to má? Vaše pohrdání.  >:(
Přátelé , sice to není thread hijacking dle definice, ale daleko to k tomu nemá.
Bohužel admin zde je příliš tolerantní, eufemisticky řečeno.
Až budete chtít dávat někomu + a - hodnocení, založte si prosím vlastní vlákno, dík.
« Poslední změna: 01. 12. 2021, 22:42:34 od FKoudelka »

PanVP

Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #55 kdy: 02. 12. 2021, 12:18:49 »
Předně, tato diskuze je prostě směšná a vypadá jako hádka o vakcinaci více/méně poučenými laiky.

IP a e-mail se dá velmi často ztotožnit, protože mnoho serverů prostě logy musí sbírat. Tyto logy bývají málo hlídané.
Svého času, už je to drahně let, byly částečně dostupné logy i tady.
Připojit k IP nějaké množiny e-mailů tak bývá možné.

Dále představa, že únik hashe nevadí, je naivní.
Většina úniků hesel není taková, že by došlo k úniku hesel v plaintextu, ale unikníu hashe (MD5, SHA2 a pod).
Takže, pokud vám někdo pošle hash svého hesla, stačí tento hash zařadit do fronty na rozlousknutí.
Svoje heslo určitě nikam nezadávejte, do žádné takové služby.

Pokud by měl někdo zájem, zajistím pro něj školení v potřebném rozsahu - včetně ukázek.

Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #56 kdy: 02. 12. 2021, 12:35:29 »
Dále představa, že únik hashe nevadí, je naivní.
On to někdo něco takového psal? Víte o tom (bylo to tu několikrát zmíněno), že když na HIBP použijete funkci hledání hesla, odešle se na server jenom prvních pět znaků hexadecimálního výpisu SHA-1 hashe hesla? Tomu jenom v těch uniklých heslech odpovídají stovky hashů, takže to vám pro zjištění původního hesla bude fakt k ničemu.

PanVP

Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #57 kdy: 02. 12. 2021, 13:29:23 »

Filipe, jsi odborník na web a tvých názorů ohledně webu si skutečně vážím, to myslím vážně. Ale máš tendenci se cpát do věcí, které znáš jen povrchně a myslíš si, že jim rozumíš.

Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #58 kdy: 02. 12. 2021, 15:00:36 »
Filipe, jsi odborník na web a tvých názorů ohledně webu si skutečně vážím, to myslím vážně. Ale máš tendenci se cpát do věcí, které znáš jen povrchně a myslíš si, že jim rozumíš.
To, že vám pět znaků hashe je k ničemu, není názor jen můj, ten můžete opravdu ignorovat. Ale je to také názor třeba Troye Hunta (nepřekvapivě) nebo Junade Aliho.

Ale pokud vy máte pocit, že tomu rozumíte, bylo by lepší, kdybyste místo ad-hominem argumentoval k věci a ukázal, v čem může být poskytnutí pěti znaků z hashe nebezpečné.

PanVP

Re:Obrovský txt soubor
« Odpověď #59 kdy: 02. 12. 2021, 16:11:52 »

Ale ja tu nejsem od toho, abych rozdával zadarmo znalosti. Až budeš mit peníze, přijď a dostaneš velmi zaímavé a cenné knowhow.