Hetzner - reálné zkušenosti

Hetzner - reálné zkušenosti
« kdy: 23. 11. 2021, 22:29:41 »
Zdravím Vás,

Rád bych otevřel téma a poslechl si pozitivní i negativní zkušenosti na společnost Hetzner od uživatelů využívající jejich služby a to v aktuálním čase, nebo v minulosti.

Rád bych si vytvořil testovací lab v ceně 18 eur (4vCPU, 8GB RAM, 80GB NVMe). Samozřejmě zkušenosti, byť minimální, s nimi mám. Co se výkonu týče - naprostý perfekt. Konektivita - perfekt. Zde se mi však jedná o dlouhodobější užívání.

Cílem je K3s z důvodu edukace. Povolené pravidla na firewallu vidím na standardní SSH na specifickém portu, HTTP, HTTPS a další nespecifikované služby, které by nijak neměly odporovat podmínkám. Bohužel se internet množí různými stížnostmi na zablokované účty bez uvedeného důvodu a také na množství abuse e-mailů bez reálného podkladu. Je mi jasný, že pokud bych měl vyfiltrovat blbce, co si neumí nastavit pořádně své služby, tak se dostanu na mnohonásobně menší číslo, ale možná se pletu a je to prostý fakt.

Nerad bych se dostal do situace, kdy mi společnost smázne server, čímž zlikviduje zálohy a následně i zablokuje účet. I to jsem opakovaně viděl. Samozřejmě podklady stěžovatelů žádné.


Prosím o Vaše názory. Sám osobně jsem za tu chvilku velice spokojen, ale z dlouhodobého hlediska bych byl nerad zklamán.


Děkuji,
Honza Hálek
« Poslední změna: 23. 11. 2021, 22:31:53 od janhalek »


anonacct

Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #1 kdy: 23. 11. 2021, 22:35:46 »
Já mám dobré zkušenosti, neměl jsem za X let žádný problém, ale mám jen Cloud VM na různé věci, něco kolem těch 20 EUR / měsíc.

tecka

  • ***
  • 138
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #2 kdy: 24. 11. 2021, 00:10:40 »
Najdeš poskytovatele, o kterém nic nevíš a letíš se zeptat na roota. Tak si najdi nějakého, na kterého je spousta kladných referencí, ne?

Samozřejmě ti nebudou blokovat porty ani mazat data.

Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #3 kdy: 24. 11. 2021, 07:40:41 »
A kde jinde prosím pěkně bych se měl ptát, než na rootu, kde na něj pár referencí již bylo? Byť pouze pár a pozitivních.

  • Ptám ale i na případné negativní reference.
  • Právě, že o něm nic z pohledu dlouhodobějšího hlediska nevím. Snad je dobře si udělat průzkum od lidí s pozitivní, případně s negativní zkušeností, a to zcela nezaujatě.
  • Samozřejmě si nemyslím, že by mi smazali server. Poukazoval jsem na skutečnost, že se to lidem stalo. A hledej obousměrnou komunikaci, která by ti ukázala obě dvě strany mince a která by obsahovala podklad, na který se můžeš spolehnout.
  • Porty blokují, a to lidem, kteří se museli dokazovat občanským průkazem, nebo jiným typem dokladu pak nefungoval například 25,465. Zde se ta komunikace dá celkem snadno dohledat. To je mi ale fuk. Jejich mechanismus vyhodnocování je na základě zkušeností.
  • Jasně, že si mohu najít poskytovatele s dobrými referencemi - DO, Vultr, Linode a další, ale v porovnání s nimi si Hetzner v oblasti poskytnutých prostředků vede o mnoho lépe.
  • A ne, nevadí mi je využívat. Ale proč bych to měl dělat, když zde existují velcí hráči s některými rozporuplnými reakcemi. Opakuji, jde mi o jakoukoli zkušenost. Dělat si názor z diskuzí na Redditu skutečně nechci. Pokud uživatel porušoval podmínky, tak souhlasím se smazáním a zablokováním, ale to v dané diskuzi nedozvíme, víme? :-)

Honza
« Poslední změna: 24. 11. 2021, 07:44:10 od janhalek »

Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #4 kdy: 24. 11. 2021, 09:35:26 »
Ak chces test lab a hracku kup si RPI4 s 8GB k tomu emmc a mas vsetko co potrebujes. Za cca rok to mas splatene a mas tam vsetko co chces. Na co kupovat/pranajimat test lab ked podobnu sluzbu zvlada dnes hw za par eur. Zere to skoro nic. Konektivitu mas a ak to chces zobrat so sebov je to skatulka do vrecka.

Napriklad kamos na tom rozbehal Win10 + Siemens software a ponuka to zakaznikom ako nahradu za poskodene HMI ktore momentalne na trhu proste nie su.
« Poslední změna: 24. 11. 2021, 09:37:19 od Wangarad »


Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #5 kdy: 24. 11. 2021, 09:54:00 »
Jasně, i to je varianta. Za těch pár šupů je to super řešení. Konektivitu mám, ale řekněme, že lehce nestabilní a konec konců k tomu projektu mohou a budou přistupovat i ostatní členové.

Je to jen o pohodlnosti, cenu, kterou za to zaplatím samozřejmě příjmu, to mi problém nedělá a ani nad tím popravdě moc nepřemýšlím.

Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #6 kdy: 24. 11. 2021, 11:35:05 »
Hetzner používám. Nemám tam toho moc, ale to co tam je, tak funguje. Problémy nejsou. Vše běží jak má.
Občas si tam něco otestuji, když potřebuji přístup odkudkoliv. Zatím se mi nestalo, že by cokoliv blokovali/smazali. Za tu cenu a dodané služby mohu za mě doporučit.

Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #7 kdy: 24. 11. 2021, 11:46:07 »
Overoval jsem ucet Paypalem. Jinak je pouzivame v praci na staging (racher-kubernetes) a jsme spokojeni.

Maji obstojne API + Terrafrom + Ansible. To nam staci a jsme spokojeni :-)

Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #8 kdy: 24. 11. 2021, 13:43:16 »
Super, děkuji za informace. Pročetl jsem si možnosti integrací a asi jsem rozhodnut :-)


Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #9 kdy: 24. 11. 2021, 18:33:10 »
Najdeš poskytovatele, o kterém nic nevíš a letíš se zeptat na roota. Tak si najdi nějakého, na kterého je spousta kladných referencí, ne?

Samozřejmě ti nebudou blokovat porty ani mazat data.

tady bych se ohradil. Byt s nimi mam relativne dobre zkusenosti, tak jsem s nimi dost osklive narazil. Blokuji napr. port 8444 a 8445. Duvod? Protoze blokuji kryptomeny. Zavedli to pravidlo na silu - proste tak to je a kdyz se ti to nelibi, jdi jinam. Vyjimky neudeluji. Osobne ten port pouzivam na rizeni nekterych komponent u klientu a jejich reseni - zmente si port, my to nepovolime. No jo, jenze zmena u 100ek klientu, kteri neumi ani zapnout lampicku znamena je vsechny obtelefonovat nebo objet osobne a prenastavit. Nehlede na to, ze TED nefunguji.

Timto me dost zklamali a musel jsem od nich s jednim projektem odejit. Cenove se jim vyrovna jen contabo, ale tam to je z blata do louze. Ti jsou sice v tomto privetivejsi, ale zase integrace/api nula a jejich "SSD VPS" je pomalejsi nez VPS na rotacnim disku kdekoliv jinde   :'(

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #10 kdy: 24. 11. 2021, 19:46:45 »
Najdeš poskytovatele, o kterém nic nevíš a letíš se zeptat na roota. Tak si najdi nějakého, na kterého je spousta kladných referencí, ne?

Samozřejmě ti nebudou blokovat porty ani mazat data.

tady bych se ohradil. Byt s nimi mam relativne dobre zkusenosti, tak jsem s nimi dost osklive narazil. Blokuji napr. port 8444 a 8445. Duvod? Protoze blokuji kryptomeny. Zavedli to pravidlo na silu - proste tak to je a kdyz se ti to nelibi, jdi jinam. Vyjimky neudeluji. Osobne ten port pouzivam na rizeni nekterych komponent u klientu a jejich reseni - zmente si port, my to nepovolime. No jo, jenze zmena u 100ek klientu, kteri neumi ani zapnout lampicku znamena je vsechny obtelefonovat nebo objet osobne a prenastavit. Nehlede na to, ze TED nefunguji.

Timto me dost zklamali a musel jsem od nich s jednim projektem odejit. Cenove se jim vyrovna jen contabo, ale tam to je z blata do louze. Ti jsou sice v tomto privetivejsi, ale zase integrace/api nula a jejich "SSD VPS" je pomalejsi nez VPS na rotacnim disku kdekoliv jinde   :'(

a co najit jeste nejaky levny vps, kde bude proxy s premapovanim portu. a na kvalitnejsim vps pojedou streva sluzby?
je to strasna picovina, ale co uz, dneska se delaji ruzne blbosti.

Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #11 kdy: 25. 11. 2021, 09:15:38 »
Jasny, poradit se s tím dá. Ale šlo mi o to, dát sem i reálnou negativní zkušenost

Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #12 kdy: 25. 11. 2021, 17:21:24 »
Ako stale nerozumiem benefitom. Ja som tiez chcel virtualku za malo penazi na hranie. Ale aby ma niekto obmedzoval s portamy/pristupom/hocicim? Tak nechaj to RPI v robote nastav ho a mate super riesenie pre vsetkych. Kde su tie casy ked si nechval svoj "custom" server na tajnasa v robote aby to nikto nezbadal lebo za net sa platila palka ako prasa. Dnes mas milion + 1 riesenie do 100Eur ako pan. Pokial nepotrebujes super stabilitu (co aj tak od nich nedostanes je to dost limitovane) a super konektivitu. Takto mas svoje riesenie za par e kde mozes hocico. Doba je ina a to hovorim ako clovek ktory tlacil custom veci kde sa dalo a RPI bolo zlo. Dnes jedno RPI4 s 8GB a EMMC je vsetko co potrebujem. Dokonca to nasadzujem u zakaznika a nemam problem.

Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« Odpověď #13 kdy: 26. 11. 2021, 09:01:55 »
Mel jsem tam par serveru, SSD 2x, na tom Windows v MIRRORu... vzdy po nejake dobe odeslo jedno SSD, zadost o vymenu, vzdy troska handrkovani o vymene, jestli je to SSD v mirroru opravdu chciple.... nakonec bylo a tak mi to vymenili a jelo se dal... za pul roku to same znovu, to same divadlo... nevim, kde ty SSDcka berou, ale pravidelne to chcipalo a vzdy se to bortilo... presun k WEDOSu a od te doby nebyl problem... asi tam davaji nejaka extra levna SSD a podle toho to vypada... navic WEDOS je levnejsi na ten samy provoz.