Šmírování od poskytovatele internetu?

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #15 kdy: 19. 11. 2021, 12:21:16 »
Providerovi odpovězte emailem, že vzhledem k tomu, že jste při nákupu CD,DVD, tiskárny, telefonu, USB flash apodobně již zaplatil Autorská práva, máte právo je teď uplatnit na Vámi vybraný obsah!

Já jsem takto argumentoval u soudu a tím se to celé uzavřelo, protože není možné platit autorská práva za prázdné médium, na které člověk ještě nic neuložil. Tím, že při koupi media platím autorská práva, jsem to pochopil tak, že teď si mohu vybrat film na který se autorská práva vztahují.

« Poslední změna: 19. 11. 2021, 12:23:33 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #16 kdy: 19. 11. 2021, 12:40:23 »
Píšeš ptákoviny, protože zhotovit si rozmnoženinu pro osobní potřebu legální DLE ZÁKONA je a vůbec to není podmíněno nějakým oprávněním od autora. Typicky si nahráváš stream TV vysílání, vytváříš tedy rozmnoženinu pro osobní potřebu, ale žádné oprávnění od autora nemáš.
Zhotovení rozmnoženiny pro osobní potřebu je zákonná licence, která je podmíněná třemi věcmi – musí jít o dílo zveřejněné, nesmí být v rozporu s běžným užitím díla a nesmí být nepřiměřeně dotčeny zájmy autora. Stahování nelegálně zveřejněného díla je v rozporu minimálně s třetím bodem. Kdyby to někomu nebylo jasné, už je na to i rozhodnutí ESD, že užití díla pro osobní potřebu není možné použít jako legalizaci nelegální kopie díla.
Ty - jakožto uživatel - vůbec nemůžeš vědět, jaké dílo je legálně či nelegálně zveřejněné a ostatně to ani zkoumat nemusíš, to je pouze věc toho, kdo takové dílo zveřejnil a ten si musí vypořádat autorská práva. U tebe platí, že přinejmenším stahuješ v dobré víře.

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #17 kdy: 19. 11. 2021, 13:43:34 »
...Jestli navíc poslali informaci i dotyčnému, tak ať si toho váží a zbytečně neprská o šmírování...

Z původního dotazu nevyplývá, že by poskytovatel upozorňoval uživatele, že byl obeslán nějakou organizací, která si nárokuje práva, ale že sám poskytovatel buzeruje uživatele za používání torrentu, do čehož mu (vzhledem k síťové neutralitě i kdyby to měl ve smlouvě) nic není.
To jsou 2 různé věci. Jestli to tak není, měl by to tazatel upřesnit.

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #18 kdy: 19. 11. 2021, 13:56:53 »
Providerovi odpovězte emailem, že vzhledem k tomu, že jste při nákupu CD,DVD, tiskárny, telefonu, USB flash apodobně již zaplatil Autorská práva, máte právo je teď uplatnit na Vámi vybraný obsah!

Já jsem takto argumentoval u soudu a tím se to celé uzavřelo, protože není možné platit autorská práva za prázdné médium, na které člověk ještě nic neuložil. Tím, že při koupi media platím autorská práva, jsem to pochopil tak, že teď si mohu vybrat film na který se autorská práva vztahují.

To je naprosto smysluplné u normálního stahování. U torrentů je ale problém i s tím, že nejen stahuješ, ale i sdílíš :-(.

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #19 kdy: 19. 11. 2021, 19:34:36 »
...Jestli navíc poslali informaci i dotyčnému, tak ať si toho váží a zbytečně neprská o šmírování...

Z původního dotazu nevyplývá, že by poskytovatel upozorňoval uživatele, že byl obeslán nějakou organizací, která si nárokuje práva, ale že sám poskytovatel buzeruje uživatele za používání torrentu, do čehož mu (vzhledem k síťové neutralitě i kdyby to měl ve smlouvě) nic není.
To jsou 2 různé věci. Jestli to tak není, měl by to tazatel upřesnit.

Sitova neutralita je uplne neco jinyho a vubec to s timto nesouvisi. To je podobny, jako by se nekdo ohanel sitovou neutralitou, ze se musi "blokovat" hazardni weby dle narizeni MF.


Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #20 kdy: 19. 11. 2021, 19:46:05 »
Providerovi odpovězte emailem, že vzhledem k tomu, že jste při nákupu CD,DVD, tiskárny, telefonu, USB flash apodobně již zaplatil Autorská práva, máte právo je teď uplatnit na Vámi vybraný obsah!

Já jsem takto argumentoval u soudu a tím se to celé uzavřelo, protože není možné platit autorská práva za prázdné médium, na které člověk ještě nic neuložil. Tím, že při koupi media platím autorská práva, jsem to pochopil tak, že teď si mohu vybrat film na který se autorská práva vztahují.
To jste ale pochopil špatně. A je na to právě ten rozsudek ESD, který výslovně říká, že poplatek za nenahraná média slouží pro vytváření kopií pro osobní potřebu z legálních zdrojů, nemůže tedy sloužit jako legalizace nelegálních zdrojů.

_Jenda

  • *****
  • 1 555
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #21 kdy: 19. 11. 2021, 19:46:57 »
Ty - jakožto uživatel - vůbec nemůžeš vědět, jaké dílo je legálně či nelegálně zveřejněné a ostatně to ani zkoumat nemusíš, to je pouze věc toho, kdo takové dílo zveřejnil a ten si musí vypořádat autorská práva. U tebe platí, že přinejmenším stahuješ v dobré víře.
Nepředpokládá se nějaký common sense? Jako třeba že máš vědět, že to kolo odložené na ulici není dárek pro tebe? Nebo že víš, že nástupem do autobusu odsouhlasuješ přepravní podmínky a tarif?

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #22 kdy: 19. 11. 2021, 19:47:56 »
Ty - jakožto uživatel - vůbec nemůžeš vědět, jaké dílo je legálně či nelegálně zveřejněné
Když to nevíte, tak to nemůžete kopírovat. To je velmi jednoduché.

U tebe platí, že přinejmenším stahuješ v dobré víře.
Ne, stahovat filmy z ulož.to nebo přes torrenty rozhodně není jednání v dobré víře.

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #23 kdy: 19. 11. 2021, 19:50:38 »
Z původního dotazu nevyplývá, že by poskytovatel upozorňoval uživatele, že byl obeslán nějakou organizací, která si nárokuje práva, ale že sám poskytovatel buzeruje uživatele za používání torrentu, do čehož mu (vzhledem k síťové neutralitě i kdyby to měl ve smlouvě) nic není.
To jsou 2 různé věci. Jestli to tak není, měl by to tazatel upřesnit.
Z původního dotazu to nevyplývá, ale původní dotaz je „sousedka říkala, že její dcera zná někoho, komu se prý stalo“. To obesílání ISP zástupci majitelů autorských práv je běžná praxe, stejně jako to, že to ISP přeposílají dále svým klientům. Takže je nejpravděpodobnější, že se tahle informace někde během tiché pošty od adresáta e-mailu k tazateli ztratila.

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #24 kdy: 19. 11. 2021, 22:06:23 »
Ty - jakožto uživatel - vůbec nemůžeš vědět, jaké dílo je legálně či nelegálně zveřejněné
Když to nevíte, tak to nemůžete kopírovat. To je velmi jednoduché.

U tebe platí, že přinejmenším stahuješ v dobré víře.
Ne, stahovat filmy z ulož.to nebo přes torrenty rozhodně není jednání v dobré víře.
Proboha nepiš tady soustavně ty svoje výmysly, jenž nemají vůbec žádný reálný základ. Stáhnout z webu si mohu cokoliv a vůbec se nemusím starat o autorská práva. Když si na stránkách Supraphonu stáhnu nějakou skladbu, tak vůbec nemusím vědět, jestli má tento vydavatel práva vypořádaná či nikoliv (ostatně to ani není veřejný údaj) a je tedy pouze věcí Supraphonu, aby měl vše v pořádku. Mě to nezajímá a zajímat vůbec nemusí.

Jestli stahuji u Supraphonu, z ulozto nebo od Franty Flinty je opět šumák, je čistě věcí těchto subjektů, aby měly práva vypořádaná, ne moje. Oni nabízí autorsky chráněná díla a oni za to zodpovídají, ne já. Doplň si vědomosti.

vcunat

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #25 kdy: 19. 11. 2021, 22:18:55 »
Pokud stahuji filmy z uložto, není to nelegální pro mě, ale o dobré víře bych nemluvil... protože je rozhodně jasné, že ta transakce legální není (pro druhou stranu).  Přijde mi velmi úsměvné srovnávat to s koupením na Supraphonu a věření že mají právo to prodávat.

(A tedy původní dotaz je torrent, tedy i sdílíš a na tom se shodneme, že to protizákonné je.  A uhádat film na torrentu na dobrou víru... opravdu silně pochybuji, možná pokud má kvalitu srovnatelnou s domácím videem.)

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #26 kdy: 19. 11. 2021, 22:39:51 »
I na ulozto může být obsah k volnému užití. A vůbec nelze apriori tvrdit, že je tam obsah jenom ten, který autorská práva porušuje, byť si o tom samozřejmě může každý myslet co chce.

Petr M

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #27 kdy: 20. 11. 2021, 08:46:55 »
Ale on je tady ještě jeden detail. ISPík nemůže z IP adres vědět, jestli si s kamarádama udělal nějaký tunel a vedou mezi sebou video hovory, nebo tam frčí torrent. A už vůbec ne konkrétní obsah torrentů. Dozví se to jenom tak, že se do komunikace podívá, pokud to nemá od třetí strany. Tam už to není o autorským právu. Tam je to o 40/2009Sb., §182 odst. 1. písm. c) a to by si ISP asi neměl dovolit...

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #28 kdy: 20. 11. 2021, 09:42:50 »
Zatloukat, zatloukat, zatloukat.

Z providera vytřískat informaci, odkud vzal informace o tomto domnělém činu.

Při předvolání zatloukat, zatloukat, zatloukat a trvat si na svém, že IP adresa, není identifikace člověka a jestli existuje důkaz, že jsi něco takového skutečně provedl TY a nikoli tvá IP adresa, za kterou může být kdokoli na světě...

Z mé zkušenosti mohu říct, že tímto postupem se vyvlékneš z většiny udání, co tě mohou na internetu potkat.

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #29 kdy: 20. 11. 2021, 10:30:19 »
Proboha nepiš tady soustavně ty svoje výmysly, jenž nemají vůbec žádný reálný základ. Stáhnout z webu si mohu cokoliv a vůbec se nemusím starat o autorská práva.
Výmysly tu píšete vy. Já vycházím z autorského zákona. Podle zákona má na veškerá autorská díla práva autor, když chce dílo užít kdokoli jiný, musí nejprve autorská práva nějak získat. Takže o autorská práva se musíte starat vždy, když chcete užít cozí autorské dílo.

Když si na stránkách Supraphonu stáhnu nějakou skladbu, tak vůbec nemusím vědět, jestli má tento vydavatel práva vypořádaná či nikoliv (ostatně to ani není veřejný údaj) a je tedy pouze věcí Supraphonu, aby měl vše v pořádku. Mě to nezajímá a zajímat vůbec nemusí.
Zajímat vás to musí. Když to stahujete ze stránek Supraphonu, můžete v dobré víře předpokládat, že ta autorská práva vypořádaná má.

Jestli stahuji u Supraphonu, z ulozto nebo od Franty Flinty je opět šumák
Není to šumák. Protože pokud si myslíte, že pod účtem xflin na ulož.to nahrál film majitel autorských práv, měl byste být zbaven svéprávnosti.

Doplň si vědomosti.
Já, na rozdíl od vás, znám autorský zákon. Vědomosti budete potřebovat doplnit vy.

I na ulozto může být obsah k volnému užití. A vůbec nelze apriori tvrdit, že je tam obsah jenom ten, který autorská práva porušuje, byť si o tom samozřejmě může každý myslet co chce.
No a co? Když tam je obsah, o kterém jste si dostatečně jistý, že je k volnému užití, tak ho klidně používejte. To ale neznamená, že je tam takový obsah všechen. Když na ulici stojí vaše auto, neznamená to, že všechna auta na ulici jsou vaše.