Kde koupit druhotné licence MS Office

TakyPatrik

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #60 kdy: 15. 11. 2021, 11:10:03 »
3) Když jsem si tak před 5 lety koupil WinXP do virtualu u výhodný_software tak jsem pro jistotu zavolal na MS a chtěl jsem si ověřit klíč z COA. Technická podpora nejspíž nějaký cizinec(zněl jako Ind) mě oznámil, že to ověřovat nebude a že pokud se to aktivovalo pak je všechno v pořádku. Toto není lež, tudíž kdo je pro mě důvěryhodnější názor "anonyma na internetu s účtem např. Šilhavy či Jirsák" nebo "vlastní zkušenost když jsem tam volal a ověřoval". U mě vítězí varianta b).

Nemáš žádnou možnost si ověřit, jaký PK si vlastně dostal - MS tuto službu neposkytuje.

To by lidi na lince neřešili nic jinýho, než ověřovali vaše výhodně zakoupené klíče. Řeší se až problémy s aktivací, kdy výsledkem může být, že si koupil šmejd a máš se obrátit na toho, od koho si to koupil. A takových je spousta...

Lidé se prostě snaží zneužít institut dobré víry ve svůj prospěch.


Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #61 kdy: 15. 11. 2021, 11:18:12 »
Tady se opravdu mýlíš ty a už jsem výše psal, že když si člověk koupí v obchodě např. CD Karla Gotta, tak ho také nemusí zajímat, jestli vydavatel nebo prodávající má vypořádaná autorská práva. To je jejich věc a moje zbytečná starost. U softu naprosto totéž - a mimochodem v případě softu od MS má vždy Microsoft možnost takový soft neaktivovat, pokud má pocit, že není legální.

Už jsem to tu psal několikrát. V autorském zákoně je speciální režim pro licence spojené s fyzickou distribucí. ESD se navíc zabýval otázkou elektronické distribuce, a v ní našel analogii, ale jen za určitých podmínek. Na kupujícím je, aby si ty podmínky pohlídal, že byly splněny. Většina přeprodejců použitelného SW je nedodržuje, využívají naivity kupujících.
CD Karla Gotta si taky nemusí kupovat fyzicky v krámu, ale lze i přes internet jako MP3 nebo FLAC - a ani v tomto případě neřešíš, jak má prodávající vypořádaná autorská práva. Je to jeho věc a jeho problém.

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #62 kdy: 15. 11. 2021, 11:40:57 »
Dobrý den, dovolím si odpovědět z pozice člověka, který je právník a zároveň se obchodem s licencemi zabývá.

Co se týče legality licencí u většiny e-shopů, aukčních webů atp.:
V drtivé většině případů opravdu nejde o licence. Licence je PRÁVO k užití softwarové rozmnoženiny a nikoliv produktový klíč, CoA nebo instalační médium. Pro legální převod licence je třeba splnit několik podmínek stanovených judikaturou a zákony.

  • Licence byly zakoupeny se souhlasem nositele autorských práv a byly plně zaplaceny.
  • Licence byly uvedeny na trh v EU, EHS nebo Švýcarsku.
  • Původní držitel zajistí odinstalování licencí a zamezí jejich použití (i v budoucnu).
  • Licence nejsou omezeny časem (jsou trvalé).
  • Na licencích neváznou žádná práva třetích stran.

Klíčový problém potom přichází v té chvíli, kdy je třeba prokázat splnění těchto bodů, protože dle zákona "prokázat vyčerpání práva musí ten, kdo se ho dovolává".

A to je právě ten problém, kde vám dobrá víra nepomůže. Aby bylo možno prokázat splnění všech citovaných bodů, musíte disponovat listinnými důkazy, které výše uvedené prokazují. Právě kvůli tomu v PREDNY SLM www.prednyslm.eu vůbec neobchodujeme s retailovými nebo OEM licencemi (Home&Business apod.), protože prokázat splnění u těchto licencí ve větším množství takřka není možné (museli bychom mít účtenky od každého prvního nákupu, prohlášení jednotlivých uživatelů o tom, že licence zaplatili, odinstalovali, nepoužívají a nebudou v budoucnu). Což se pro firmu zkrátka u jednotlivých licencí nevyplatí.

Z tohoto důvodu je naopak možno obchodovat s tzv. multilicencemi (edice Standard a Pro Plus u sady Office), kde jsme schopni vykupovat stovky licencí na základě jednoho kontraktu. Licence přímo vykupujeme od prvních nabyvatelů a tudíž disponujeme kompletním řetězcem práv. Navíc je celý proces auditován.

I v rámci multilicencí je však na internetu k dispozici velké množství nelegálních licencí - buď se jedná o kradené klíče z multilicenčních kontraktů nebo z MSDN - a je jen otázkou času, kdy budou zablokovány. Všechny tyto zdroje však mají jedno společné - nikdy k nim nedostanete kompletní dokumentaci a kompletní řetězec převodu práv k těmto licencím.

Kompletní servis, který nabízíme, je k dispozici i pro koncové zákazníky a spotřebitele, na našem e-shopu TrustedOne www.trustedone.cz, ačkoliv se pro nás jedná pouze o doplněk. Nejsou to ceny v řádu desitikorun, protože jsme licence přímo vykoupili a zaplatili, dohlédli na jejich právní konformitu a ručíme za ně. Na druhou stranu získáte 100% jistotu za výhodnější cenu než u MS.

Do pozornosti dávám také článek o nás zde na rootu, upozorňuji že NEplacený: https://www.root.cz/zpravicky/pouzite-softwarove-licence-jsou-v-poradku-jejich-zakaz-ve-vyberovem-rizeni-je-protizakonny-rozhodl-uohs/

Pokud by vás někoho zajímalo více otázek, klidně mi napište přímo.

Martin Predný

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #63 kdy: 15. 11. 2021, 13:23:19 »
Dobry den pane Predny,

 predne :) dekuji za hodnotny a obsahly komentar. Myslim, ze to dukazni bremeno zde v diskusi zatim chybelo (popravde jsem ale vse necetl poctive).

 Co mne zajima se pohybuje v mantinelech Win/Office/Adobe licenci, tech ktere kupuji bezni uzivatele. Neresime nejaky specificky software, protoze tech 5 zminenych bodu se na ne myslim nemusi uplatnit. Zaujal mne hlavne bod 2, proc by tomu tak melo byt? Proc si nemohu koupit licenci napr. z USA, pokud mi to vylozene nezakazuje ? Nebo obecne spis jakoukoliv zemi, ktera pristoupila k Zenevske konvenci, resp. TRIPS. I kdyz jak koukam, je tam i Cina :). Co podle Vas stavi licence uvedene v EU+CH nad ty z jinych cizich zemi ?

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #64 kdy: 15. 11. 2021, 13:43:36 »
Licence přímo vykupujeme od prvních nabyvatelů a tudíž disponujeme kompletním řetězcem práv. Navíc je celý proces auditován.

A otisk tohoto retezece dostane kupujici v pripade porizeni licence skrze vas? Nebo to vedete jenom interne?

Jinak by byl asi zajimavy model "pronajmu" - resp. prislibu zpetneho odkupu licenci, tam uz totiz ta pulka historie konkretni licence byla znama a postacilo by prohlaseni o odinstalaci, ne?


Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #65 kdy: 15. 11. 2021, 14:37:06 »
Když to zkrátím tak domů bych se licence za stovku, dvě nebál - v nejhorším o ně přijdu (ikdyž mi jede už pár let)
Do firmy/podnikání bych si to asi nelajznul (navíc když ta cena u těch "potvrzených" druhotných licencí je už někde kolem poloviny 2/3 nové licence - ta ušetřená tisícovka mi za ty případné dokazování asi nestojí - takhle vytisknu fakturu z Alzy je hotovo :) )
:)

Jinak kupoval jsem jak na Aukru tak Bazoši kolem 150 Kč (tam kde nabízeli i fakturu) a zatím jede všude cca na roky.
« Poslední změna: 15. 11. 2021, 14:39:39 od Molex1 »

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #66 kdy: 15. 11. 2021, 16:50:27 »
Dobry den pane Predny,

 predne :) dekuji za hodnotny a obsahly komentar. Myslim, ze to dukazni bremeno zde v diskusi zatim chybelo (popravde jsem ale vse necetl poctive).

 Co mne zajima se pohybuje v mantinelech Win/Office/Adobe licenci, tech ktere kupuji bezni uzivatele. Neresime nejaky specificky software, protoze tech 5 zminenych bodu se na ne myslim nemusi uplatnit. Zaujal mne hlavne bod 2, proc by tomu tak melo byt? Proc si nemohu koupit licenci napr. z USA, pokud mi to vylozene nezakazuje ? Nebo obecne spis jakoukoliv zemi, ktera pristoupila k Zenevske konvenci, resp. TRIPS. I kdyz jak koukam, je tam i Cina :). Co podle Vas stavi licence uvedene v EU+CH nad ty z jinych cizich zemi ?

Je to jednoduché, v EU je povolené prodávat druhotné licence, které byli původně nabyty na území Evropské Unie (a Švýcarska a myslím, že tam bude patřit i VB). Respektive, když je v licenčních podmínkách úmluva o zákazu druhotného prodeje, tak toto v EU jednodušše neplatí. Když ten sw ale koupíš mimo EU, tak už platí to, co je psáno v licenčních podmínkách.

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #67 kdy: 16. 11. 2021, 12:51:21 »
Dobry den pane Predny,

 predne :) dekuji za hodnotny a obsahly komentar. Myslim, ze to dukazni bremeno zde v diskusi zatim chybelo (popravde jsem ale vse necetl poctive).

 Co mne zajima se pohybuje v mantinelech Win/Office/Adobe licenci, tech ktere kupuji bezni uzivatele. Neresime nejaky specificky software, protoze tech 5 zminenych bodu se na ne myslim nemusi uplatnit. Zaujal mne hlavne bod 2, proc by tomu tak melo byt? Proc si nemohu koupit licenci napr. z USA, pokud mi to vylozene nezakazuje ? Nebo obecne spis jakoukoliv zemi, ktera pristoupila k Zenevske konvenci, resp. TRIPS. I kdyz jak koukam, je tam i Cina :). Co podle Vas stavi licence uvedene v EU+CH nad ty z jinych cizich zemi ?

Licence v jiných zemích mohou být samozřejmě totožné, rozdíl je v tom, že se u nich neaplikuje princip tzv. vyčerpání práva.

Vyčerpání práva je mj. stanoveno ve směrnicích EU již od roku 1991 tak, že: „Prvním prodejem originálu díla nebo jeho rozmnoženin nositelem autorského práva ve Společenství nebo s jeho souhlasem je vyčerpáno právo na kontrolu dalšího prodeje tohoto předmětu ve Společenství.“

Většina zemí na světě uplatňuje nacionální vyčerpání, tzn. že prodejem licence v dané zemi, je právo vyčerpáno je v téže zemi a při prodeji mimo tuto zemi by mohl výrobce nárokovat kontrolu dalšího prodeje. EU, EHS a Švýcarsko tvoří samostatný a zejm. jednotný trh, čímž dochází k tomu, že pokud je licence v tomto prostoru jednou uvedena na trh (prodána zamýšlenému koncovému zákazníkovi, nikoliv např. distributorovi), nemůže nositel autorského práva (tedy výrobce) dále ovlivňovat další přeprodej licencí, jelikož je jeho právo již vyčerpáno (dostal za převod zaplaceno).
« Poslední změna: 16. 11. 2021, 12:53:53 od predny-slm »

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #68 kdy: 16. 11. 2021, 12:56:51 »
Licence přímo vykupujeme od prvních nabyvatelů a tudíž disponujeme kompletním řetězcem práv. Navíc je celý proces auditován.

A otisk tohoto retezece dostane kupujici v pripade porizeni licence skrze vas? Nebo to vedete jenom interne?

Jinak by byl asi zajimavy model "pronajmu" - resp. prislibu zpetneho odkupu licenci, tam uz totiz ta pulka historie konkretni licence byla znama a postacilo by prohlaseni o odinstalaci, ne?

Ano, naše jedinečnost a serióznost na tomto trhu tkví právě v tom, že veškerou dokumentaci dáváme přímo zákazníkům, a to prostřednictvím účtu na platformě pro správu multilicencí SWTP.eu.

Pronájem jako takový možný není (více autorský z.), zpětný odkup, resp. jeho příslib, by měl být podle našeho názoru v pořádku. Samozřejmě je ale nutné počítat s úpadkem ceny v průběhu času.
« Poslední změna: 16. 11. 2021, 13:00:47 od predny-slm »

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #69 kdy: 17. 11. 2021, 21:13:46 »
Z tohoto důvodu je naopak možno obchodovat s tzv. multilicencemi (edice Standard a Pro Plus u sady Office), kde jsme schopni vykupovat stovky licencí na základě jednoho kontraktu.
Díval jsem se na váš web a vidím snad u všeho od 10 ks. To vykoupíte např. multilicenci  o 100 licencích a rozprodáte 10 firmám po deseti licencích a všichni mají stejný product key? Co když se stane, že ten product key některá z těch firem neuhlídá a uteče na internet? Product key nerovná se licence, ale když bude přečerpaný počet aktivací, tak stejně použít nepůjde. Je to jinak, nebo jak se řeší tahle situace?

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #70 kdy: 18. 11. 2021, 07:29:33 »
Ano, naše jedinečnost a serióznost na tomto trhu tkví právě v tom, že veškerou dokumentaci dáváme přímo zákazníkům, a to prostřednictvím účtu na platformě pro správu multilicencí SWTP.eu.

Tvá firma je prakticky "noname". Existuje pouze 2 roky. Jak mě vysvětlíš že píšeš na svém webu https://prednyslm.eu/produkty-a-sluzby/
16+ let na trhu ?
viz.
1) https://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJVYP&OKRES=&CASTOBCE=&OBEC=&ULICE=&CDOM=&COR=&COZ=&ICO=07972571&OBCHJM=&OBCHJMATD=0&ROLES=P&JMENO=&PRIJMENI=&NAROZENI=&ROLE=&VYPIS=1&type=&PODLE=subjekt&IDICO=6770855c976bd7c52699&HISTORIE=1
2) https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1044814&typ=UPLNY

To neřeším, že dle účetní uzávěrky jsi měl tržby kolem 11 mega a na webu píšeš miliony licencí ? To prodáváš licence za 11 korun?

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #71 kdy: 18. 11. 2021, 13:06:21 »
Tvá firma je prakticky "noname". Existuje pouze 2 roky. Jak mě vysvětlíš že píšeš na svém webu https://prednyslm.eu/produkty-a-sluzby/
16+ let na trhu ?
To neřeším, že dle účetní uzávěrky jsi měl tržby kolem 11 mega a na webu píšeš miliony licencí ? To prodáváš licence za 11 korun?

Kvuli takove prehypovanosti na webove prezentaci mi bylo neprijemne pracovat pro jeden startup. Holt PR a SEO veli.. dokud se v tom nekdo nezacne stourat.

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #72 kdy: 18. 11. 2021, 23:28:20 »
Z tohoto důvodu je naopak možno obchodovat s tzv. multilicencemi (edice Standard a Pro Plus u sady Office), kde jsme schopni vykupovat stovky licencí na základě jednoho kontraktu.
Díval jsem se na váš web a vidím snad u všeho od 10 ks. To vykoupíte např. multilicenci  o 100 licencích a rozprodáte 10 firmám po deseti licencích a všichni mají stejný product key? Co když se stane, že ten product key některá z těch firem neuhlídá a uteče na internet? Product key nerovná se licence, ale když bude přečerpaný počet aktivací, tak stejně použít nepůjde. Je to jinak, nebo jak se řeší tahle situace?

Děkuji za velmi dobrý dotaz. V zásadě je to tak jak popisujete. S tím rozdílem, že v případě, že produktový klíč "uteče", jsme schopni v kooperaci s výrobcem klíč vyměnit (stalo se za asi 3x za posledních 16 let). Klíč je díky auditovanému řetězci držitelů licencí vyměněn všem zákazníkům, kteří jsou oprávnění držitelé licencí.

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #73 kdy: 18. 11. 2021, 23:33:14 »
Ano, naše jedinečnost a serióznost na tomto trhu tkví právě v tom, že veškerou dokumentaci dáváme přímo zákazníkům, a to prostřednictvím účtu na platformě pro správu multilicencí SWTP.eu.

Tvá firma je prakticky "noname". Existuje pouze 2 roky. Jak mě vysvětlíš že píšeš na svém webu https://prednyslm.eu/produkty-a-sluzby/
16+ let na trhu ?
viz.
1) https://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJVYP&OKRES=&CASTOBCE=&OBEC=&ULICE=&CDOM=&COR=&COZ=&ICO=07972571&OBCHJM=&OBCHJMATD=0&ROLES=P&JMENO=&PRIJMENI=&NAROZENI=&ROLE=&VYPIS=1&type=&PODLE=subjekt&IDICO=6770855c976bd7c52699&HISTORIE=1
2) https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1044814&typ=UPLNY

To neřeším, že dle účetní uzávěrky jsi měl tržby kolem 11 mega a na webu píšeš miliony licencí ? To prodáváš licence za 11 korun?

1. Nevím, kdy jsme si potykali, pokud se tak stalo, tak tě zdravím.
2. Pokud zkoumáte OR, jistě neuteklo vaší pozornosti, že jsme částečně vlastnění německou PREO Software a.g. a vznikli jsme v zásadě jako její zastoupení pro region střední a východní Evropy. Prezentovaná čísla jsou kumulovaná za naši skupinu. Je to u nich mimochodem také explicitně uvedeno.

Přeji pěkný večer :)
« Poslední změna: 18. 11. 2021, 23:35:27 od predny-slm »

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #74 kdy: 19. 11. 2021, 17:51:21 »
Děkuji za objasnění p. Predný. Ještě bych měl dotaz na Windows. Já žiji v domnění, že multilicenční programy jsou vlastně upgrade. Opravte mě prosím, pokud se mýlím. Účelem multilicenčních Windows by nemělo být ani tak poskytnou licenci na Windows, ale ve větším množství zjednodušit správu. Všude mám stejnou edici Windows, všude stejný klíč. Nemusím řešit s čím, jsem ten počítač zrovna koupil. Jediná podmínka by měla být tzv podkladová licence. Pro firemní nasazení libovolné Windows Professional, pro školství i Home, Starter, ... .

Pokud tomu tak je, tak mi ovšem vůbec nedává smysl koupit nějaké multilicenční Windows a rozsekat to na drobno, protože i ten koncák by stejně nějakou podkladovou licenci na Windows musel mít.