Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #15 kdy: 15. 10. 2021, 10:28:42 »
v zivote jsem se nedival na prospech. zminky v CV o vyznamenani mne rozesmavaji.
To je chyba, neb kdo školou s bídou projde, je mnohem blíže někomu bez VŠ než někomu s vyznamenáním.


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #16 kdy: 15. 10. 2021, 10:36:46 »
A jak tu nekdo psal ze Bc vypovida o tom ze nedokaze ten clovek nic dokoncit, tak ja si myslim ze dulezitejsi vlastnost je se na neco vykaslat
Jo, po někom takovém Google nebo NASA hned skočí :)

Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #17 kdy: 15. 10. 2021, 11:00:11 »
A jak tu nekdo psal ze Bc vypovida o tom ze nedokaze ten clovek nic dokoncit, tak ja si myslim ze dulezitejsi vlastnost je se na neco vykaslat
Jo, po někom takovém Google nebo NASA hned skočí :)

Co chceš? Vést vědecké debaty, nebo mít pěkný barák a dovolenou na Hawaii? Nezlob se na mě, dneska je doba pryč zlatem placených zaměstnanců a Google rozhodně není top zaměstnavatel, kde bys měl vystaráno na život.

Pokud se bavíme čistě o finanční stránce věci, tak NASA ani Google ti nějakou extrémní snahu prostě neodmění.

Je to smutné, ale to samé co v Google v Sillicon Valley si vyděláš jako realiťák se základkou a dvouměsíčním kurzem.

A pohodový život budeš mít i když budeš dělat pro AirBnb nebo Uber.

Jak ti řeknou i lidi v US, zůstaneš taková nižší střední vrstva, PhD z tebe boháče neudělá.

Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #18 kdy: 15. 10. 2021, 11:23:51 »
Řeknu to takhle, když se firma bude mít rozhodnout mezi člověkem s 5 let praxí a člověkem s Ing, vybere si toho s praxí.

To samozřejmě neplatí, při rozhodnutí platí i jiné faktory ( plat, složitost dané pozice, historie kandidáta = jestli moc střídá pozice, vhodnost kandidáta na danou pozici, atd.. )

Jinak to vidím podobně, v případě IT skutečně titul není zase tak důležitý ale MOHOU NASTAT SITUACE kdy ti otevře snadněji dveře.

Nicméně 2Tazatel : pokud se neumíš rozhodnout sám tak zjevně nebudeš zvládat další důležitá životní či profesní rozhodnutí, běž radši k lopatě, budeš tam štastnější a nic takového nebudeš řešit.

Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #19 kdy: 15. 10. 2021, 11:31:02 »
Vysokoškoláci si obecně strašně obhajují vysokou, protože přece by si nepřiznali, že svůj čas a energii mohli strávit efektivněji. Typicky od vysokoškoláků slyším takové ty esoterické argumenty, že vysoká škola tě naučí správně myslet (což nedokáží upřesnit, a je to taková generalizace, typu genderové studie tě naučí stejně správně přemýšlet jako čvut?) nebo že se oddělí zrno od plev (pokud je to o tom, proč se prostě nenapíší přijímačky a hned se nedají po testu diplomy, proč to oddělení trvá tak dlouho?) apod.

Efektivneji v cem? Podle jake metriky?

To je priklad otazky, kterou me studium naucilo klast velmi dukladne.

Pokud se bavíme čistě o finanční stránce věci, tak NASA ani Google ti nějakou extrémní snahu prostě neodmění.

Jak ti řeknou i lidi v US, zůstaneš taková nižší střední vrstva, PhD z tebe boháče neudělá.

Prave.

Ono me ciste IT nakonec moc nebavi. Studium nebo akademicke prostredi vubec* mi dalo nejaky rozhled a schopnost zorientovat se v jine domene. Takze napriklad delam konzultace pro jednu stredne velkou farmu, protoze dokazu cist soucasne studie, rozpoznat hype...

* Tohle udelaji i ty gender studies (mix historie, sociologie, antropologie), kdyz si strihnou i nejake kurzy na jinych fakultach, jako jsem to delal ja. Ta mezioborovost je dulezita.


Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #20 kdy: 15. 10. 2021, 12:15:20 »
Nicméně 2Tazatel : pokud se neumíš rozhodnout sám tak zjevně nebudeš zvládat další důležitá životní či profesní rozhodnutí, běž radši k lopatě, budeš tam štastnější a nic takového nebudeš řešit.

tak ja rozhodnutý som, iba validujem svoje rozhodnutie na základe ľudí ktorý majú v danej oblasti viac skúseností ako ja, vieš jak. chcem vidieť aj inú perspektívu ako svoj skreslený názor. ale o tej lopate pouvažujem, no skôr sa mi páči práca za pokladňou. ktoré zamestnanie má podľa teba lepšiu perspektívu do budúcna? neviem sa rozhodnúť

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #21 kdy: 15. 10. 2021, 12:26:38 »
Vést vědecké debaty, nebo mít pěkný barák a dovolenou na Hawaii?
Barák už svůj mám a na Havaji jsem byl taky (a někdy po pandemii tam vezmu děti). Takže teď raději ty debaty.

Google neplatí nijak extra absolventům, co tupě píšou mikroslužby. Odborníky na AI apod. platí královsky a přetahuje se o ně s Amazonem, Microsoftem, Applem atd. Někdo bez PhD se na tuto úroveň v těchto společnostech nikdy nedostane. Nic proti mikroslužebním lopatám, někdo to dělat musí, ale to neznamená, že ti nadanější mají zakrnět.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #22 kdy: 15. 10. 2021, 12:29:56 »
Ta mezioborovost je dulezita.
Veledůležitá.

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #23 kdy: 15. 10. 2021, 13:56:59 »
Nemuze byt skola utrpeni tim, ze na ni nemas dost casu? Nebo te nebavi absolutne zadny predmet? Na magistrovi uz prece si muzes vybirat, co studovat. Jako jestli te nezajima zadny smer, tak to asi fakt nema cenu. Ja treba studoval v dobe, kdy bc jeste nebylo a taky me malem vyhodili ve 4. roce, ale to bych nemel ani toho blbyho bakalare, takze jsem se musel kousnout a nejak to dodelat.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #24 kdy: 15. 10. 2021, 14:12:16 »
Na magistrovi uz prece si muzes vybirat, co studovat.
Tohle je ten hlavní rozdíl, na mag. si člověk vybírá předměty a zkoušky jsou víceméně popovídání s profesorem.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #25 kdy: 15. 10. 2021, 14:16:13 »
A jak tu nekdo psal ze Bc vypovida o tom ze nedokaze ten clovek nic dokoncit, tak ja si myslim ze dulezitejsi vlastnost je se na neco vykaslat
Jo, po někom takovém Google nebo NASA hned skočí :)

Haha, tak ano - Google je expert na sluzby s kratkym polocasem rozpadu. A NASA uz taky outsourcuje jak o zivot :)

Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #26 kdy: 15. 10. 2021, 17:36:38 »
Dokonči si 2. stupeň diaľkovo. Nájdi si job a externe doštuduj. Budeš mať aj titul, aj prax, aj prachy. Celú VŠ (FEI, Bc. Kybernetika, Ing. Umelá Inteligencia) som študoval popri práci a šlo to.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #27 kdy: 15. 10. 2021, 17:43:28 »
Dokonči si 2. stupeň diaľkovo. Nájdi si job a externe doštuduj. Budeš mať aj titul, aj prax, aj prachy. Celú VŠ (FEI, Bc. Kybernetika, Ing. Umelá Inteligencia) som študoval popri práci a šlo to.
Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že to sice jde, ale než má člověk děti, pak už to je peklo :)

Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #28 kdy: 16. 10. 2021, 15:46:12 »
Vést vědecké debaty, nebo mít pěkný barák a dovolenou na Hawaii?
Barák už svůj mám a na Havaji jsem byl taky (a někdy po pandemii tam vezmu děti). Takže teď raději ty debaty.

Google neplatí nijak extra absolventům, co tupě píšou mikroslužby. Odborníky na AI apod. platí královsky a přetahuje se o ně s Amazonem, Microsoftem, Applem atd. Někdo bez PhD se na tuto úroveň v těchto společnostech nikdy nedostane. Nic proti mikroslužebním lopatám, někdo to dělat musí, ale to neznamená, že ti nadanější mají zakrnět.

Hele co bereš jako královsky, 300k ročně? To si ten realiťák v LA vydělá taky, a senior manažer taky... Stejně ti to v Sillicon Valley kvalitní život nezajistí, ad1 konkurence o ženské je tam děsná, ad2) ceny všeho také.

Osobně si myslím, že markeťák freelancer co žije na filipínách nebo ve vietnamu bude mít tu kvalitu života vyšší než PhD se strojovým učením.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #29 kdy: 16. 10. 2021, 15:59:34 »
markeťák freelancer co žije na filipínách nebo ve vietnamu bude mít tu kvalitu života vyšší než PhD se strojovým učením.
Pokud jsou pro tebe "kvalita života" levné ku*vy, tak jo.