Zabezpečení kabelu proti ukradení

Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« Odpověď #30 kdy: 14. 10. 2021, 12:41:50 »
K tématu braní věcí z hotelu doporučuji úvod sedmé části první řady seriálu Hotel Babylon:
https://www.youtube.com/watch?v=BBx3XqaTdjI

Znehodnocení vzhledu či ztížení možnosti jiného použití je asi nejspolehlivější volba, když už se nelze spolehnout na zaměstnance.

Také lze doporučit mít v zasedačce či poblíž zamčenou skříň, kde je několik takových nezbytných náhradních dílů. Ale co když se ztratí i ty ze skříně?

Třeba by bylo zajímavé na ten kabel umístit nějaké skryté jednoduché zabezpečovací zařízení (připevnit drátkem, jedno relátko NC, akumulátor a siréna pod stolem). Dotyčný by byl přistižen při činu a jistě nemile překvapen.

Citace
Popravdě nejvíc se mi líbí ta vazelína, to člověku, zvlášť kravaťákovi, dokáže zkazit den  ;D
no hlavně aby si tu vazelínu nechtěl otřít o všechno co potká, to by zase zkazilo den uklízečce


Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« Odpověď #31 kdy: 14. 10. 2021, 21:33:39 »
Takhle si třeba chrání některé hotely ložní prádlo a ručníky.

A některé hotely s tím prostě počítají, neberou to jako krádež (protože obviňovat hosta z krádeže není úplně vhodný způsob, jak jej příště přilákat) a ručník s logem je něco jako vizitka. Gravírovné flashky se rozdávají normálně na konferencích.

Jinak jsou tu skutečné perly. Jestli schůze vedení musí půl hodiny shánět kabel a nejde prostě zajít do příručního skladu (což může být ta bedna plná kabelů na IT), tak by se pánové vedoucí měli možná zamyslet nad způsobem vedení. Ztratit 0.5x počet vedoucích x jejich hodinovka k vůli kabelu, jednatel by jim to měl ztrhnout z platu.

TakyPatrik

Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« Odpověď #32 kdy: 14. 10. 2021, 22:14:18 »
Jenže IT podpora není hned vedle a ty dva lidi taky nemusí být vždy hned k dispozici, aby beželi do skladu a pro kabel. Stačí když jeden řeší něco někde jinde a druhý je na telefonu. Taková je prostě realita.

Bedna plná kabelů bude brzy bedna bez kabelů, pokud není pod zámkem. Bohužel, třeba u nás je IT normálně v open spacu a sklad je jinde.

Se ztrácením osobních věcí nemáme, snad nikdy se nic neztratilo. Jen právě ten erár mají lidi potřebu si půjčovat a nevracet.

PanVP

Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« Odpověď #33 kdy: 14. 10. 2021, 22:51:47 »
Já si prostě myslím, že ty lisovací dutinky jsou good enough.

Tak se na to podívejte, to jsou kleště jak na kastrování Talibánců  :o
https://www.youtube.com/watch?v=aXnw6DiwBBo

A jestli to někdo i tak zvládne rozdělat, tak bych mu to přál.

Pokud to nestačí, resp. nebylo by to dostatečně hezký, tak použijte ten zámek z mého odkazu.


Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« Odpověď #34 kdy: 15. 10. 2021, 08:55:16 »
A nebo to je tak, že je v zasedačce někdo přehnaně pečlivý a kabel vždy někam uklidí (skříňka, šuplík...). Po nějaké době se třeba příjde na to, že je tam plná skříňka poskládaných kabelů.. :-D


Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« Odpověď #35 kdy: 15. 10. 2021, 09:10:17 »
možná špatně odhaduji důvod mizení, ale při předpokladu, že jsou odnášeny jinam z pracovních důvodů a tam zapomínány (osobně mi to přijde nejpravděpodobnější varianta, kabel je pod rozlišovací schopností většiny "manažerů") mi přijde lepší ne gravírovat, ale napevno přidělat plácací cedulky s přesným a výrazným označením odkud kabel je (konferenčka "Cimrman" budova "Alfa" a pod tím jméno firmy)

Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« Odpověď #36 kdy: 16. 10. 2021, 22:28:00 »
Kdysi jsem pracoval v jedné firmě co se tam montovaly počítače. Tam to bylo zařízené tak, že když pracovník (vyšších vedoucích se to netýkalo) odcházel domů nebo přecházel venkem do jiné budovy, tak vyložil kovové věci na misku a sekuriťák ho propísknul minohledačkou. Prohlídka tašky byla samozřejmostí.

Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« Odpověď #37 kdy: 17. 10. 2021, 15:35:24 »
Kdysi jsem pracoval v jedné firmě co se tam montovaly počítače. Tam to bylo zařízené tak, že když pracovník (vyšších vedoucích se to netýkalo) odcházel domů nebo přecházel venkem do jiné budovy, tak vyložil kovové věci na misku a sekuriťák ho propísknul minohledačkou. Prohlídka tašky byla samozřejmostí.

Jojo, to jsem zažil kdysi ve foxconnu. Akorát se přecházelo na bezhaxničkové procesory, což plánovači někdy v potaz brali - a jindy ne. Kolega se takhle vyrazil pochlubit do kanceláře vedení, co zase do výroby naplánovali za hovadinu.  Sekuriťák ho oscanoval důkladně, ale že si chlapec vedlě něj na stolešek odložil krabičku s nejnovějšími CPU třeba za půlmego, to už bylo v pohodě -  hlavně, že nepípal.
V kanceláři potom několik lidí něpěkně zbledlo, bylo z toho tehdy docela haló :-)

Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« Odpověď #38 kdy: 17. 10. 2021, 18:32:57 »
Nebolo by lepsie zistit preco miznu? Podla mna ich nikto nekradne len proste odchadzaju a je jednoduchsie to zobrat z vedlajsieho kanclu nez sa trepat za IT Crowd a pytat novy. Teda aspon ja to tak riesim  8) Inac neviem ci nejaka solarna burka alebo blesk alebo co ale niekedy v auguste pamatam, ze v kancli naraz odisli asi 3 HDMI kable, pricom DP a TB3 kablom sa nestalo nic. Mate nejake vysvetlenie?

TakyPatrik

Re:Zabezpečení kabelu proti ukradení
« Odpověď #39 kdy: 18. 10. 2021, 21:17:37 »
HDMI je pro spotřebitele, takže tomu kvalita odpovídá, neboť se tlačí cena dolů. Na laciné HDMI kabely se stačí blbě podívat a už zlobí, zejména v ohybu a podobně. DP je spíše pro firmy a profi použití. Vadný DP kabel jsem ještě nepotkal.