Balíčky z Aliexpresu

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #15 kdy: 03. 10. 2021, 23:05:29 »
Ali taky není prodejce, ale jenom pasák, to bych neřešil. Popsal jsem svoji zkušenost, kde ani u eBay a ani u Amazonu po mně nikdy v ČR už nic nechtěli (jenom pro úplnost, všechny platby přes Paypal), zatímco u Ali z Číny už bohužel opruz a poznání, že dokud si to Ali neošetří ku prospěchu zákazníků, tak tam nemá smysl nakupovat (aspoň tedy u mě ne).
Ono podle mě záleží na koho narazíte. Mě chodí docela dost balíčků jak z Ali, tak eBay či Amazonu. Nikdy jsem neměl problém ani s doručením, tak s případnou reklamací. Ani pro brexitu jsem nemusel nic prodlévat, jen mi DHL poslalo dokumenty, kde jsem doplnil, že jde o osobní věci, doložil FA a bylo. Vyřízeno.

U těch reklamací či cla hodně záleží nikoho narazíte a v jakém stylu píšete. Pokud jsem slušně vysvětlil v čem je problém, dodal fotky, byla reklamace vyřešena úspěšně.


Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #16 kdy: 03. 10. 2021, 23:47:16 »
BTW, "WS2811 - Hodnota zásilky byla 146,6EUR"
V TME maji WS2811 za cca 2,50 v SMD pri 500+ kusech a v DIPu za necelých 5 Kc.

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #17 kdy: 04. 10. 2021, 10:35:11 »
A ten jejich ne-slavny GSP je kategorie sama o sobe, ti vybiraj jakesi "clo" predem, v nahodne vysi - ale realne to konci tak, ze me DHL zada o dolozeni papiru a pokud me z DHL prijde JSD, bejva tam 0.00 (clo i dph). V pripade ze to projde samo, tak zadne JSD nikdy nevidim - tomu bych nerikal vyrizeno ani nahodou.

GSP je nevýhodné pro plátce DPH (jak říkáš - nikdy není doklad o DPH), na druhou stranu bývá docela levné, navíc často US obchodníci nic jiného do overseas nepodporují. Takže si vždy spočítám, zda se vyplatí GSP a oželet DPH, nebo třeba shipito s US adresou a přes ně normálním dopravcem, který dodá správné doklady.

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #18 kdy: 04. 10. 2021, 20:39:45 »
Stačí si vybrat prodejce s odesláním zásilky z některého EU státu a je po problému se clem i DPH. Číňan je vynalézavý :-)

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #19 kdy: 05. 10. 2021, 11:59:51 »
Kolik % věcí je skladem v EU? Já tipuju tak 2-5% a to jsem ještě hodně optimista....Malý levný věci nejsou skladem v EU snad nikdy...


Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #20 kdy: 05. 10. 2021, 12:37:55 »
Já bych asi k tomu byl zdrženlivý i u těch položek, které se mají posílat ze zemí EU. Přecejenom si nejsem jistý, jestli to je opravdu garance, že to nepřijde odjinud (jako se mi už dřív stalo, že při objednávce z Číny přišla zásilka z nějaké evropské země).

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #21 kdy: 05. 10. 2021, 21:15:10 »
Kolik % věcí je skladem v EU? Já tipuju tak 2-5% a to jsem ještě hodně optimista....Malý levný věci nejsou skladem v EU snad nikdy...

Snad rouzumíš psanému slovu... Já neříkám, že je to skladem v EU, jen že to prodejce dokáže dostat do země EU a zásilka je z této země odeslána. Mých cca 50 posledních zásilek proběhlo zcela v pořádku a ano, dodací lhůta je klidně stejně dlouhá jako z Číny, tedy 30 - 60 dní.

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #22 kdy: 06. 10. 2021, 06:20:36 »
Kolik % věcí je skladem v EU? Já tipuju tak 2-5% a to jsem ještě hodně optimista....Malý levný věci nejsou skladem v EU snad nikdy...

Snad rouzumíš psanému slovu... Já neříkám, že je to skladem v EU, jen že to prodejce dokáže dostat do země EU a zásilka je z této země odeslána. Mých cca 50 posledních zásilek proběhlo zcela v pořádku a ano, dodací lhůta je klidně stejně dlouhá jako z Číny, tedy 30 - 60 dní.

Aktuálně stejná zkušenost. Sklo na tablet, objednáno z Ali, nastaveno dodání z CZ. Trvalo to asi přes měsíc, a teď dorazilo přes DPD z lokálního skladu.

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #23 kdy: 06. 10. 2021, 09:54:54 »
Kolik % věcí je skladem v EU? Já tipuju tak 2-5% a to jsem ještě hodně optimista....Malý levný věci nejsou skladem v EU snad nikdy...

Snad rouzumíš psanému slovu... Já neříkám, že je to skladem v EU, jen že to prodejce dokáže dostat do země EU a zásilka je z této země odeslána. Mých cca 50 posledních zásilek proběhlo zcela v pořádku a ano, dodací lhůta je klidně stejně dlouhá jako z Číny, tedy 30 - 60 dní.

Ale přesně to měl Cz Atlantis na mysli - možnost vybrat eurounijní zdrojovou zemi je pouze u okrajové části zboží. Odkud se to posílá, je mu u (_!_) .

msx.

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #24 kdy: 06. 10. 2021, 10:54:08 »
Ano doteď to chodilo, protože vybírání DPH neplatilo, ale já bych ČP moc nedůvěřoval. Někde jsem zachytil, že na Slovensku vybírá pošta nějaké výpalné (asi 2 eura), i když byla DPH zaplacena.
Pravda len spolovice. Akciový poplatok bol 2 € do konca septembra, takže teraz je to 4 €, ale platí to len pre zásielky, ktoré nie sú z EÚ. Mne ale 85 % zásielok z Ali chodí z európskeho skladu v NL, prípadne LX.

msx.

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #25 kdy: 06. 10. 2021, 10:56:11 »
tie 2 eura mozem potvrdit. vraj poplatok za posudenie toho, ci colny urad vyrubi clo. zaplatis poste, ona to posunie colnemu uradu. ale z takych desiatich zasiliek som platil myslim dvakrat. parkrat mi cez aliho prisli veci aj kurierom (uz neviem akym) alebo dokonca zasielkovna (co absolutne nechapem), takze su celkom kreativni.
Možná u Vás v tatrách... V ČR se nic takového nejde. Objednávám opravdu často na Ali a nikdy se mi nestalo, že by po mě chtěli clo, ani před tím, ani. A to jsem měl objednávky v hodnotě jak pár dolarů, tak i stovek. VAT je na Ali už docela dlouho.
Mali ste posunutú platnosť zákona. Teraz to ale začnú vyberať aj u vás.

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #26 kdy: 07. 10. 2021, 16:23:53 »
Jen tak pro zajimavost zrovna dneska zase UPS nebyla schopna dodat na "incorrect address". vsichni jini zvladnou. uz jsem to s nima 3 resil. vzdycky komplikovane.
Neschopna firma.

no, loni mi Amazon poslal par knih a musel jsem projit peklem s ceskyma celnikama, coz je garantovane nejarogantnejsi gangerska skupina tady v Cechach. (kdo pochybuje, tak by je mel navstivit v te jejich budove, ne si s nema jen dopisovat).

Uz si nevybavuju detaily, urcite v tom bylo predpocitano  a zaplaceno clo a dane. Mam pocit , ze to byl nejaky urgent international shipping a dopravovala to UPS. v jinech pripadech se mi to nestalo.
UPS je vubec super, jako jedina dopravni spolecnost nedokaze najit mou adresu a musim to vzdy slozite resit.



Aliexpress měl s předstihem hotovou integraci DPH, takže je to teď naopak úplně bez problémů. Cokoliv objednáš, dorazí bez průtahů. Samozřejmě neschopnost lokální buňky české pošty platí stále.
Mělo by to tak být, ale skutek utek. Už u třech takto deklarovaných zásilek mně emailem dorazil požadavek od České pošty na vyplnění celního formuláře s doložením kupní ceny, popisem zboží, zařazením do jakési kategorie a spousta dalších pitomostí. A samozřejmě s tím, že pokud se nechám od ČP zastupovat v celním řízení, tak jí zaplatím 2 stovky. Tak jsem to hodil za hlavu a zásilky si mohou strčit kam Slunce nesvítí (naštěstí to bylo vždy zboží do stovky Kč).
Jediné spolehlivé eshopy jsou eBay a Amazon, tak vždy všechno přičtou k ceně a komplet vyřídí, mně dojde už jenom zásilka. A pak při nákupu z Ali ze zemí EU, např. Polska (nejčastěji), tam taky vše OK.

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #27 kdy: 07. 10. 2021, 17:33:11 »
Pred vyse mesiacom som objednal 3 stuple na sluchatka z pamatovej peny. Z cinskeho skladu, cena 1,72USD. Prislo postou na SLovensko do schranky, nic som nedoplacal. Stitok na obalke bol prelepeny, odosielatel bol CAINIAO Belgicko.

Skor ma serie ze inksquid.com z Anglicka prestal posielat celkom kvalitne neoriginalne naplne do tlaciarne na Slovensko.  Fuck EU.

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #28 kdy: 07. 10. 2021, 17:59:04 »
Jen tak pro zajimavost zrovna dneska zase UPS nebyla schopna dodat na "incorrect address". vsichni jini zvladnou. uz jsem to s nima 3 resil. vzdycky komplikovane.
Neschopna firma.

Zajímavé. Já (asi naštěstí) s UPS mám snad jednu jedinou zkušenost, ale zrovna nedávno jsem na ně slyšel stížnost toho samého charakteru.

Was: Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #29 kdy: 07. 10. 2021, 18:43:33 »
Fascinující reakce! Ostrovani, z nichž půlka netušila, pro co vlastně hlasuje, se vybrexitují na úroveň vztahu Fidži ⇄ EU a tenhle lumen, který by si bez EU mohl tlačit balíčky k tlačírně nanejvýš z Košic, prej: „fak é ú“  ::)
Skor ma serie ze inksquid.com z Anglicka prestal posielat celkom kvalitne neoriginalne naplne do tlaciarne na Slovensko.  Fuck EU.