Unicorn University - dojíždění

Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #15 kdy: 22. 09. 2021, 10:33:44 »
nektere skoly opravdu neco nauci... Ale Unicorn to neni

nektere glejty maji u nekterych firem/lidi vahu... Ale Unicorn to neni.

u rady firem stoji za to aspon chvili pracovat... Ale Unicorn to neni.

ale zadna skola nestoji za 5-8 hodin dojizdeni.


p.s. si pamatuju na nejakou "vtipnou akci", kdy studenti zpovidali lidi na ulici a 95% Prazaku nevedelo, co je to matfyz.


Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #16 kdy: 22. 09. 2021, 10:36:13 »
Jasný, proto jsem záměrně psal "u nás". Američani jsou jiný, to ví každej :)

Nj. ale to máš fuk. Důležité je, jestli máš titul.

To možná jo. Ale když už mám psát diplomku a 2 roky se stresovat s učením a zkouškama, tak chci víc než jen titul. A i když jsou určitě kompetentnější lidi než já (k tomu, aby mohli porovnávat), tak si troufám říct, že zkrátka mezi absolventem dobré a špatné školy, je rozdíl.

nektere skoly opravdu neco nauci... Ale Unicorn to neni

nektere glejty maji u nekterych firem/lidi vahu... Ale Unicorn to neni.

u rady firem stoji za to aspon chvili pracovat... Ale Unicorn to neni.

ale zadna skola nestoji za 5-8 hodin dojizdeni.


p.s. si pamatuju na nejakou "vtipnou akci", kdy studenti zpovidali lidi na ulici a 95% Prazaku nevedelo, co je to matfyz.

Jasně, já se ptám na kombinované/distanční/studium při práci. Určitě neuvažuji, že bych studoval denní a dojížděl z Brna. To bych pak neměl ani tohle dilema, kdybych chtěl denní: prostě bych pokračoval tam, kde jsem byl.

PanVP

Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #17 kdy: 22. 09. 2021, 11:17:35 »
Ale když už mám psát diplomku a 2 roky se stresovat s učením a zkouškama, tak chci víc než jen titul.

A to je vidět tvoje naprostá nevyzrálost a nepochopení problému.
Rozuměj, čím déle po škole budeš, tím míň bude někoho zajímat, jakou školu jsi studoval.

Mějme dva uchazeče:
Chlap A)
Mám titul z blabla a při škole jsem si udělal praxi v IBM - celkem tři roky jsem tam dělal na pozici testera, chtěli by si mě tam nechat, ale na druhé straně mi nenabídli dostatečně zajímavou pozici.

Chlap B)
Byl jsem na škole v BRNĚ!!! A dřel jsem tam jako debil...
 ???

Dobrá, tak tedy jinak.
Mám dva lidi.
Chlap A)
Mám titul z blabla a založil jsem firmu, která má teď dvě stě lidí a přijel jsem vlastním Meďákem.
Tak co tu děláte? Jen jsem vám přišel říct, abyste semnou nepočítali.

Chlap B)
Pět let jsem se drtil to nejdrtivější na nejdrtivější škole ve vrtichvostově!
Prosím, prosím, zaměstnejte mě! (Je dobré se umět rozbrečet!)
...ehe...

Proto své děti učím, že mají pracovat CHYTŘE a ne těžce.
Když budeš těžce dřít, dostaneš dobré místo dříče, kterého mají všichni v pí.e.
Když budeš pracovat chytře, s trochou toho štěstí, budeš pracovat málo a budeš si užívat života.


se stresovat s učením a zkouškama
To prostě zní jako ten, co maká tvrdě a ne chytře.

Jdi na školu a studuj to, co tě baví a co máš rád  8)
Nedři, pracuj chytře, nejsi lopata!


Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #18 kdy: 22. 09. 2021, 11:56:37 »
Jdi na školu a studuj to, co tě baví a co máš rád  8)
Nedři, pracuj chytře, nejsi lopata!

Nedělal bych takhle zjednodušené soudy. Jednak často předem nevíš, jak konkrétně bude vypadat ta studijní náplň (může vypadat zajímavě, ale realita bude jiná, nebo to bude aspoň složitější než se zdálo předem) a jednak hodně pochybuju, že existuje škola, kde Tě bude (skoro) všechno bavit. Vždycky se tam najdou i předměty ve větší či menší míře nezajímavé, otravné nebo sice zajímavé, ale přesto těžké - pak s tím bohužel ruku v ruce jde i to stresování, byť Tě to třeba baví, ale máš omezený čas na naučení látky a složení zkoušky.

Já třeba schopnost absolvovat nějakou netriviální VŠ beru jako schopnost v něčem vytrvat a něco se (z nemalé míry sám) naučit. Druhá věc je, jak moc se to překrývá s praxí, ale aspoň tam typicky je potenciál.

PanVP

Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #19 kdy: 22. 09. 2021, 12:07:41 »

A o tom to je, v ČR je nastavený středověký názor, že VŠ musí být překážka, aby ten titul neměl každý.
Skutečnost je taková, že jsou dementní VŠ s předměty, které fungují jako síto no a pak sranda školy, kde je titul za účast.
Osobně to považuji za hňup-nost, blbost hodnou nejvyššího hňupa. Proč bys měl školu přetrpět? Proč by ses měl bičovat?

V zahraničí se víc razí "škola hrou". Studenti jsou šťastnější, víc se usmívají.
Škola je nastavená tak, aby tě to bavilo, aby sis to užíval a samozřejmě, studují se i obtížné věci.
Pokud máš s něčím problém, je běžné chodit na konzultace a jsi tam vítán.
Cílem je, aby tě škola bavila, protože když tě to baví, nesnáze překonáš snáz.

U nás se tě snaží ze školy vyrazit = obtěžuješ je.
Na západě se tě snaží, na škole udržet = mají z tebe peníze.
Paradoxně, počet studentů, co to nedokončí, je podobný.
Jen oni jsou šťastnější.


Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #20 kdy: 22. 09. 2021, 12:29:37 »
U nás se tě snaží ze školy vyrazit = obtěžuješ je.
Na západě se tě snaží, na škole udržet = mají z tebe peníze.
Paradoxně, počet studentů, co to nedokončí, je podobný.
Jen oni jsou šťastnější.

A proč by "západ" měl být náš vzor???  Mimochodem na toto dojde každému s IQ 80 : Pokud jsi osobnost neboli vyjímečný nikdy nehledáš vzor. TY JSI VZOREM!!!!!!, protože nejsi kopie. To patolízalské bezhlavé opakování a bezmyšlenkové kopírování z nás dělá akorát parazity a ubožáky, kteří vypadají že neví co chtějí.

A pokud už je někdo závislý na hledání vzoru jako feták na heráku, tak zrovna západní Evropa je úplně v hajzlu, skoro žádné objevy, pokroky či vyjímečné inovace od 50.let 20 století. Jen hromada zaměstnaneckých otroků, lemplů v neziskovkách a mediích, extrémně zadlužené společnosti,banky a státy, totálně zkorumpované systémy a pravděpodobně drasticky i falšované volby, a hlavně systémi vyznačující se čím dál větším zadlužením což z pohledu ekonomiky o něčem rozhodně svědčí.

2Tazatel : kašli Unicorn, skutečně ta škola za to nestojí, to radši jdi v Brně na tu vaši informatiku co tam máte. Při výběru doporučuji se řídit tímto heslem  : čím větší PR tím horší škola. Navíc pokud jsi osobnost(nemusíš být), tak stejně přesně víš co chceš, jak toho dosáhnout a navíc snadno budeš predikovat budoucí vývoj v oboru.

Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #21 kdy: 22. 09. 2021, 12:32:05 »
Dobrý den,
nemá někdo zkušenosti se studiem nav. mgr. programu SW inženýrství a Big Data na Unicorn University a dojížděním? Píšou tam, že některé přednášky jsou ve všední dny večer a v ukázkovém rozvrhu je mají dokonce ve všední dny dopoledne.
Je to určené spíše pro lidi z Prahy nebo se to dá zvládat s tím, že 1-2x týdně dojedu z Brna? Budu moc vděčný za jakékoliv informace k té škole, jakou má pověst, co na ní říkáte apod.

Dobrý den, Patriku,
na Unicorn University implementujeme od roku 2021 systém tzv. hybridní třídy, kdy studentům, kteří se nemohou z nejrůznějších důvodů účastnit výuky přímo fyzicky v budově školy (Covid pozitivita či jiná nemoc, pracovní vytížení apod.) umožňujeme se do výuky zapojit online v reálném čase. Nejde tedy o plnohodnotnou náhradu výuky ve smyslu fyzické přítomnosti (která ale není na přednáškách standardně povinná) ale o nástroj, který má umožnit zlepšení dostupnosti studia i těm, kteří právě nemohou na danou přednášku fyzicky dorazit. Stran Vašeho dotazu lze uvažovat o tom, že se zapojíte do výuky částečně online pomocí hybridní třídy (tam, kde Vám nedovolují časové možnosti se účastnit normálně fyzicky). Nicméně nemělo by to být pravidlem pro všechny přednášky. Řada seminářů navíc vyžaduje aktivitu, která se váže na fyzickou přítomnost na hodině.
Karolína, Unicorn University

Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #22 kdy: 22. 09. 2021, 12:56:18 »
to mne ani nenapadlo kazdodenne. ja vyjadril pochybnosti i nad scenarem "nektere dny v tydnu"

Citace
Jasně, já se ptám na kombinované/distanční/studium při práci. Určitě neuvažuji, že bych studoval denní a dojížděl z Brna. To bych pak neměl ani tohle dilema, kdybych chtěl denní: prostě bych pokračoval tam, kde jsem byl.

PanVP

Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #23 kdy: 22. 09. 2021, 13:24:44 »

Čína se technologicky dostala tam, kde je, kopírováním toho nejlepšího.
Ty říkáš "vymýšlet České řešení", což je v některých zemích urážlivý pojem - představuje to hloupé řešení.
"tschechische Lösung"

Chce to vzít, zkopírovat, vylepšit!

Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #24 kdy: 22. 09. 2021, 14:01:18 »
Jo, taková universita, co má ve znaku jednorožce, a kterou vlastní firma co původně dělala pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor, ta budí respekt... To na to říkám já...

Ráda bych jen uvedla na pravou míru, že Unicorn University je dceřiná společnost firmy Unicorn, kterou založil Vladimír Kovář. Proč se rozhodl k názvu Unicorn je možné si přečíst zde: https://unicorn.com/cs/vladimir-kovar-i-do-things-differently-from-the-usual-stereotype.

Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #25 kdy: 22. 09. 2021, 14:10:22 »
škola je za mě katastrofa, osobní zkušenost (kombinované, SW vývoj). Kdybych to byl býval věděl, tak tam ani nejdu. Pro mne přínos nulový, pouze vyhozené peníze, čas a nervy. Tak nějak jsem si naivně myslel, že nás naučí základy a pokročilé techniky, ale základy se prolítli a pak se vrhly na jejich produkty, který v životě nepoužijete, pokud nebude pracovat UU. Nehledě na to, že jsou skoro na všechno workshopy, takže máte vyblokovaný komplet celý víkend. Za mě školu silně nedoporučuji. Systém UU, který by podle mě měl být ukázkový, když se škola chvástá jaké dělá experty na IT, je nepřehledný, nelogický. Pamatuji si, že většina z nás ho ani po 3 semestrech nepochopila... :-D
Vaše negativní zkušenost mě mrzí. Ale studenti kombinovaného studia musí počítat s tím, že se po nich požaduje značná míra samostudia, jelikož v samotných hodinách není reálné obsáhnout stejnou látku jako při denní formě. O workshopech jste se mohl informovat na webových stránkách školy, navíc předpokladem kombinované formy je i ten, že studiu obětujete víkendy, abyste v týdnu mohl docházet do práce. A co se týče školního systému, tak s novým akademickým rokem se přešlo do nového prostředí, které je pro uživatele přehlednější a snazší k používání.
Karolína, Unicorn University

PanVP

Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #26 kdy: 22. 09. 2021, 14:23:44 »

Mám smlouvu s vaší konkurencí, ale nemyslím si, si tu školy konkurují. Každá škola to má trochu jinak a podle mě, každý si má vybrat to, co ho baví a co bude studovat rád. Takže, rozhodně vám fandím.

Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #27 kdy: 22. 09. 2021, 14:53:55 »
Jo, taková universita, co má ve znaku jednorožce, a kterou vlastní firma co původně dělala pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor, ta budí respekt... To na to říkám já...

Ráda bych jen uvedla na pravou míru, že Unicorn University je dceřiná společnost firmy Unicorn, kterou založil Vladimír Kovář. Proč se rozhodl k názvu Unicorn je možné si přečíst zde: https://unicorn.com/cs/vladimir-kovar-i-do-things-differently-from-the-usual-stereotype.

Cituji wiki:
"Byla založena v roce 2007 společností Unicorn a. s.  V roce 2009 byla škola převedena do vlastnictví Unicorn Learning Centre a. s.,[pozn. 1] v níž je Unicorn a. s. stoprocentním vlastníkem."
a
"Poznámky
1 Tato firma se původně jmenovala Skopcacento a.s. a jejím předmětem podnikání bylo pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor.
"




Gréta je nejlepší.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #28 kdy: 22. 09. 2021, 16:24:06 »
Důležité je, jestli máš titul.
Jo, nejlépe aspoň dva tituly, samozřejmě vše s vyznamenáním ;)

Re:Unicorn University - dojíždění
« Odpověď #29 kdy: 22. 09. 2021, 16:35:20 »
Vážení, svoji odpověď jsem dostal, třebaže bych upřednostnil místo zbytečného spamu a diskuze mimo téma odpovědi k tématu. Neptal jsem se, kam mám jít, nebo jak vypadají loga sportovních týmů (i když za ně děkuji), ale jestli je škola friendly k mimopražským studentům a jak je vnímána.

Díky všem, co přispěli do diskuze.